Pravidlá bazáru

Predaj, nákup, výmena, aukcia

Pravidlá bazáru

Neprečítaný príspevokod Murtagh » 09 Okt 2011, 21:42

Dôležité a povinné:

1. Každý, kto prispieva do bazáru, je povinný mať pravdivo vyplnené bydlisko v profile (mesto alebo obec).

2. Pokiaľ nemáte záujem o kúpu/predaj, tak NEREAGUJTE! (toto pravidlo neplatí pre I: thready). Takéto príspevky sa vám budú mazať bez upozornenia a môžete byť následne potrestaný.

3. V bazáre je zakázané predávať tovar ktorý je kradnutý, alebo s iným nevyjasneným pôvodom.

4. Vo vašej ponuke či dopytu popíšte tovar. V prípade predaja P: uveďte cenovú predstavu (aspoň hrubý odhad), pri kúpe K: cenový strop (aspoň hrubý odhad).
Odporúča sa navrhnúť cenu aj vtedy, keď ponúkate tovar v K: téme, ktorý zháňa autor témy.

5. Pri založení novej témy je nutné používať na začiatku nadpisu značky K: / P: / I: / V: / D: / A: (kúpim / predám / informujem / vymením / darujem / aukcia).

6. V I: threadoch je zakázané prispievať ponuky (predaj alebo nákup), tento thread slúži iba k informácií o cene tovaru a nie ako ponuka (neplatí pre témy s kombinovaným prefixom I/P, I/K a pod.)
___________________________________________________


Doporučenia:

Neposielajte nikomu dopredu peniaze. Ušetríte si tým veľa problémov, lebo ich vymáhanie je veľmi problémové a zo strany fóra neriešiteľné.

Pri osobnom predaji či kúpe si skontrolujte dohodnutý tovar.

Ak ukončíte predaj či kúpu, tak uveďte túto skutočnosť formou príspevku v príslušnej téme alebo použite funkciu report a niekto z vedenia fóra túto tému uzamkne.

Predaj si riešte v danom threade, pokiaľ sa dohodnete cez e-mail, mobil, instant messaging (ICQ, MSN,...), tak pri nedodržaní / nezaplatení nebude existovať žiadny dôkaz o dohode.

Na výmenu kontaktných údajov využívajte výlučne e-mail či telefón. Nezabúdajte že súkromné správy nie sú šifrované a prevádzkovateľ (administrátor) má k nim prístup.

Nežiadajte zamknutie threadu, kde sa obchod zatiaľ neuzatvoril. O zamknutie threadu požiada predávajúci/kupujúci po obdržaní tovaru/peňazí v threade a použitím Report (nahlásením príspevku).

V prípade témy s prefixom I/P: (informujem/predávam) je doporučené aby cenu navrhol záujemca/kupujúci, takisto v prípade I/K: témy (informujem/kúpim) je doporučené, aby cenu navrhol predávajúci, ktorý ponúka tovar.
Predíde sa tak zbytočnému spamu.


Aukcia:
V aukcii A: musia byť uvedené všetky potrebné informácie o danom tovare ako je tomu pri predaji P: či kúpe K:.

Musí byť uvedená vyvolávacia cena, ktorá bude zároveň minimálnou cenou, za ktorú sa daný tovar predá. Taktiež musí byť uvedená výška pre kúp hneď.

Musí byť stanovená výška minimálneho prihodenia.

Platné prihodenie je len vo forme príspevku v danej téme kde aukcia prebieha. Ostatné prihodenia a dohody sú neplatné.

Musia byť uvedené informácie o ukončení aukcie (napr. koniec aukcie bude ukončený 24 hod po poslednom prihodení, to znamená že ďalšie prihodenia už nebudú platné).

Pri prebiehajúcej aukcii je zakázané súčasne ponúkať daný tovar aj inde.
Murtagh
Administrátor
 
Príspevky: 110
Registrovaný: 25 Mar 2011, 21:39
Počet detí: 0
Môj status: Pokúsim sa pomôcť annag aby tu mala všetko čo potrebuje...

Späť na Bazár

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron