Detoxikácia a dojčenie

Detoxikácia a dojčenie

Neprečítaný príspevokod marionmarion » 28 Mar 2013, 14:24

Ahojte,
rada by som počula váš názor, poprípade uvítam rady. Syncek ma 14 mesiacov, dojcim ho stale a nechcem prestat az kym sa neodstavi sam, co bude mozno tak za dva roky, lebo je to maly zavislak:)
No mam problem so zdravim kvoli ktoremu by som potrebovala schudnut tak 30-40 kil, inak sa to bude zhorsovat a neviem ci to este tak dlho vydrzim :( Mam velmi vysoku nadvahu, problem s klbami a chrbticou, odchadzaju mi ruky...pomaly uz maleho ani nezdvihnem :( Cize potrebujem schudnut, no viem, ze pri efektivnom chudnuti, ked sa z tela nestraca iba voda, ale rozpustaju sa aj tukove vankusiky, sa do krvneho obehu a bohuzial aj do materskeho mlieka vyplavuju toxiny, ktore boli v tukovom tkanive ulozene. A to je to, co ma v tom brzdi, lebo nechcem maleho otravit tym vsetkym sajrajtom co som si nazbierala za tie roky z liekov, nezdravej stravy a podobne...
Vsade citam, ze detoxikacia je pocas dojcenia tabu, co je z hore spomenuteho dovodu pochopitelne, preto neviem ako mam postupovat, co robit, aby som to obdobie kym sa maly odstavi nejako zvladla.
Ak viete, poradte. Dakujem.
marionmarion
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 28 Mar 2013, 12:10

Re: Detoxikácia a dojčenie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 28 Mar 2013, 14:41

Z hľadiska dojčenia toto nie je problém. Nie je treba čakať, kým bude synček väčší alebo kým sa odstaví. Máš právo riešiť svoje zdravie už teraz a dobrá správa je, že synčeka to nijako neohrozí. Môžeš vykonať potrebné úpravy pre upravenie hmotnosti, detoxikáciu a akékoľvek iné procedúry, či prípadne užívať lieky alebo prípravky, ktoré by pre zlepšenie stavu bolo potrebné.
Odporúčam prečítať si túto odpoveď z poradne MAMILY ohľadom chudnutia a dojčenia, ktorá jasne vysvetľuje, prečo toto nie je problém:
http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=364
plus - bod e) v tej odpovedi vysvetľuje, ako je to s toxínmi v materskom mlieku pri detoxikácii a v tejto odpovedi z poradne http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=577 je ešte lepšie vysvetlené, prečo z hľadiska toxínov v mlieku pri diéte matky sú akékoľvek obavy v tomto smere zbytočné.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Detoxikácia a dojčenie

Neprečítaný príspevokod marionmarion » 28 Mar 2013, 15:04

Klemka, dakujem za linky, precitala som si...stale som vsak trochu bezradna, lebo z toho mi vychadza, ze chudnut sice mozem, ale pomaly...povodne som planovala po odstaveni detoxikacnu kuru pitim zeleninovych a ovocnych stiav, zeleneho jacmena a chlorelly, co je dost rychly, drasticky ale efektivny sposob...teraz neviem, toto asi pri dojceni nie je vhodne, predsa musia byt nejake limity...a chudnut pomaly...hm, neviem celkom ako zacat...
marionmarion
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 28 Mar 2013, 12:10

Re: Detoxikácia a dojčenie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 28 Mar 2013, 15:59

Odporúčanie chudnúť pomaly bolo v tých odpovediach spomínané preto, že tak sa to považuje za bezpečné a vhodné z hľadiska zdravia človeka, ktorý chudne. Ak sa rozhodneš chudnúť rýchlo či inak, z hľadiska dojčenia to nie je problém.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Detoxikácia a dojčenie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 28 Mar 2013, 16:00

A táto zelenino-ovocná, jačmeňová a chlorellová kúra - z hľadiska dojčenia to naozaj nie je problém.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Detoxikácia a dojčenie

Neprečítaný príspevokod artemis » 28 Mar 2013, 16:04

marionmarion píše:Ahojte,
rada by som počula váš názor, poprípade uvítam rady....

....potrebovala schudnut tak 30-40 kil, ....Mam velmi vysoku nadvahu, problem s klbami a chrbticou, odchadzaju mi ruky...pomaly uz maleho ani nezdvihnem :( Cize potrebujem schudnut, no viem, ze pri efektivnom chudnuti, ked sa z tela nestraca iba voda, ale rozpustaju sa aj tukove vankusiky, sa do krvneho obehu a bohuzial aj do materskeho mlieka vyplavuju toxiny, ktore boli v tukovom tkanive ulozene. A to je to, co ma v tom brzdi, lebo nechcem maleho otravit tym vsetkym sajrajtom co som si nazbierala za tie roky z liekov, nezdravej stravy a podobne...

...Vsade citam, ze detoxikacia je pocas dojcenia tabu, co je z hore spomenuteho dovodu pochopitelne, preto neviem ako mam postupovat, co robit, aby som to obdobie kym sa maly odstavi nejako zvladla.
Ak viete, poradte. Dakujem.


Tukové vankúšiky sa určite nerozpúšťajú, spaľuje sa iba tuk, tukové bunky ostávajú, iba zmenšia svoj objem...vôbec by som si nerobila hlavu z údajných toxínov uložených v tokovom tkanive, ktoré údajne majú pri chudnutí sa dostávať do krvného obehu. Prosím to ktorá reklamná hyena použila na spropagovanie svojho výrobku na detoxikovanie, či chudnutie? :mrgreen:

Marion ja žasnem že teraz ťa takýto blud trápi, ale v čase keď si všetok "ten sajrajt" ako píšeš z liekov a nezdravej stravy do seba ládovala, vtedy Ťa to neiritovalo, nebála si sa, že otráviš svoje dieťa? Prečo by tomu malo byť tak teraz? Ty si fakt myslíš že všetok "ten sajrajt" je niekde uložený v Tvojom tuku? Prosím Ťa :mrgreen: , never hlúpym reklamám.

Žiadnu detoxikáciu nepotrebuješ, to potrebuje niekto, kto chce tie bludy predať. Daj si radšej odborníkom zostaviť zdravý jedalniček, denne pohyb 45 minútová rýchla chôdza stačí, a hlavne aby príjem energii bol menší ako výdaj. Pre istotu navštív lekára, aby vylúčil prípadné hormonálne poruchy, ktoré by Ti priberanie mohli spôsobovať (aby si nám neskončila odpadnutá niekde v nemocnici nakoniec) hoci sa zdá že reálne hodnotíš príčinnu svojho stavu...No a to je všetko, zdravej strave a pohybu zdar. PS: nič netreba preháňať, aj jesť treba, a hlavne dostatok tekutín. Diéta čo je založená na tom, že človek sa dehydruje a tým pádom menej váži, to nie je diéta, ale recept na to ako prinajlepšom ochorieť.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Detoxikácia a dojčenie

Neprečítaný príspevokod marionmarion » 28 Mar 2013, 16:43

artemis, ja zasnem nad tym ako si tu zo mna hned spravila hlupanu co nic nevie, ale hned skoci na kazdu reklamu farmaceutickych firiem. Odporucam Ti nastudovat trochu odbornej literatury o procese chudnutia a az potom sa vyjadrovat, lebo to ze toxiny nahromadene v tele sa ukladaju do visceralneho tuku ( vnutorny tuk, okolo organov ) je vseobecne znama vec a so ziadnou reklamou to nema nic spolocne. Pre Tvoju informaciu, reklamy nesledujem ziadne a vyhybam sa akymkolvek farmaceutickym pripravkom, lebo som zasadne proti bohatnutiu farmafiriem na hluposti ludi. To, ci potrebujem alebo nepotrebujem detoxikaciu posudit nemozes...podla mna ju potrebuje kazdy, kto aspon raz v zivote bral nejake lieky, pouzival beznu kozmetiku a stravoval sa ako slovensky priemer, je ockovany a podobne.
Ale Tebe to asi pisat nemusim, lebo z Tvojho prispevku mi je jasne, ze aj tak vies vsetko lepsie :)
marionmarion
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 28 Mar 2013, 12:10

Re: Detoxikácia a dojčenie

Neprečítaný príspevokod marionmarion » 28 Mar 2013, 16:55

artemis a keby ta to nahodou zaujimalo, skus si nieco precitat o surovej strave a jej ucinkoch, aby si pochopila ze nejde o dietu, ktora je zalozena na state tekutin, ba prave naopak. Pekny den!
marionmarion
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 28 Mar 2013, 12:10

Re: Detoxikácia a dojčenie

Neprečítaný príspevokod marionmarion » 28 Mar 2013, 16:59

Klemka, dakujem za podporu, skusim ten jacmen a chlorellu...
marionmarion
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 28 Mar 2013, 12:10

Re: Detoxikácia a dojčenie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 28 Mar 2013, 19:11

Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Detoxikácia a dojčenie

Neprečítaný príspevokod vejula » 28 Mar 2013, 19:43

klemka, nevieš niečo o tom či sa počas dojčenia môže piť čaj Hanasaki? MA tušim aj detoxikačny učinok. No ked som si čitala letačik čo bol pri nom, tak tam na druhej strane bolo napisane aj, že zvyšuje produkciu materského mlieka. Tak snad by take niečo nepisali, keby sa to počas dojčenia nesmelo piť. Nevieš niečo o tom čaji?
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Detoxikácia a dojčenie

Neprečítaný príspevokod marionmarion » 28 Mar 2013, 19:45

Ano, uz som citala :)
marionmarion
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 28 Mar 2013, 12:10

Re: Detoxikácia a dojčenie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 28 Mar 2013, 20:22

vejula píše:klemka, nevieš niečo o tom či sa počas dojčenia môže piť čaj Hanasaki? MA tušim aj detoxikačny učinok. No ked som si čitala letačik čo bol pri nom, tak tam na druhej strane bolo napisane aj, že zvyšuje produkciu materského mlieka. Tak snad by take niečo nepisali, keby sa to počas dojčenia nesmelo piť. Nevieš niečo o tom čaji?

Z hľadiska dojčenia toto nie je problém.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Detoxikácia a dojčenie

Neprečítaný príspevokod vejula » 28 Mar 2013, 20:47

vdaka klemka
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Detoxikácia a dojčenie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 28 Mar 2013, 22:29

Niet zač :)
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Detoxikácia a dojčenie

Neprečítaný príspevokod artemis » 28 Mar 2013, 22:50

marionmarion píše:Ahojte,
rada by som počula váš názor, poprípade uvítam rady. .....Cize potrebujem schudnut, no viem, ze pri efektivnom chudnuti, ked sa z tela nestraca iba voda, ale rozpustaju sa aj tukove vankusiky, sa do krvneho obehu a bohuzial aj do materskeho mlieka vyplavuju toxiny, ktore boli v tukovom tkanive ulozene. A to je to, co ma v tom brzdi, lebo nechcem maleho otravit tym vsetkym sajrajtom co som si nazbierala za tie roky z liekov, nezdravej stravy a podobne...
....Ak viete, poradte. Dakujem.


Tak ešte raz: ak by si mala chudnutím otráviť dieťa, ono by bolo otrávené už dávno, z toho čo si predtým pojedla, ak by to fungovalo, ako si to myslíš Ty...a iba som Ti chcela povedať, že efektívne sa dá chudnúť aj bez detoxikácie...to je všetko. Pekný večer.

PS: Tuším by si mala ozvať sa policajtom a toxikológom, že si objavila prevratnú metódu, ako spoľahlivo zistiť zloženie všetkých požitých jedov u človeka aj 5 rokov dozadu - spraviť mu punkciu z viscerálneho tuku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Detoxikácia a dojčenie

Neprečítaný príspevokod marionmarion » 28 Mar 2013, 22:56

artemis, nie nebolo by, lebo toxiny sa uvolnuju iba chudnutim a ja zatial nechudnem...a pekne Ta prosim nevyjadruj sa k niecomu, comu zjavne vobec nerozumies. Ja som tu ziadala o radu a ak pre mna ziadnu normalnu nemas, prispievas do tej diskusie uplne zbytocne...
marionmarion
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 28 Mar 2013, 12:10

Re: Detoxikácia a dojčenie

Neprečítaný príspevokod artemis » 28 Mar 2013, 23:21

hm...zatiaľ nechudneš...OK...aj to je prístup, najprv všetko premyslieť, nájsť dôvody prečo to nejde hneď, ale povedať si, že od zajtra...a zajtra od zajtra...Pekný večer
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Detoxikácia a dojčenie

Neprečítaný príspevokod marionmarion » 28 Mar 2013, 23:29

atremis, dakujem za dalsi "cenny" prispevok. Uz sa na nich docela kvalitne zabavam :) sorry, ale Tvoje slova uz nebudem brat vazne...
marionmarion
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 28 Mar 2013, 12:10

Re: Detoxikácia a dojčenie

Neprečítaný príspevokod artemis » 28 Mar 2013, 23:41

marionmarion píše:atremis, dakujem za dalsi "cenny" prispevok. Uz sa na nich docela kvalitne zabavam :) sorry, ale Tvoje slova uz nebudem brat vazne...


Áno čím je človek starší tým viac zisťuje, že ľudia (ako napr.Ty) majú tendenciu jednoduché problémy riešiť zložito, a k zložitým pristupujú jednoducho.

Takže toxíny sú podľa Teba naukladané z Tvojej stravy a liekoch v Tvojom viscerálnom tuku? A ideš písať o rozpúšťaní tukových vankúšikov a toxínoch čo idú odtiaľ do krvného obehu? To naozaj sa Ty chceš smiať? Ja by som sa mala, lebo je to hlúposť. To, že to píše nejaký ženský časopis, neznamená, že to je pravda...

Veď som Ti napísala, že tukové vankúšiky sa nerozpúšťajú...ukáž mi jeden relevantný odborný vedecký zdroj, ktorý tvrdí, že počas chudnutia idú toxíny z viscerálneho tuku do krvného obehu. Veď sa uvoľni, ja nie som Tvoj nepriateľ, iba som sa snažila vyvrátiť Ti ten blud v ktorého si zajatí ;)
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Detoxikácia a dojčenie

Neprečítaný príspevokod marionmarion » 28 Mar 2013, 23:44

artemis, ty mas medicinske vzdelanie? Alebo aspon takto: studovala si nejake medicinske odbory, alebo cokolvek na tuto temu?
Alebo inak: dokazes mi ty ukazat nejake vedecky podlozene clanky, ze sa mylim?
marionmarion
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 28 Mar 2013, 12:10

Re: Detoxikácia a dojčenie

Neprečítaný príspevokod artemis » 29 Mar 2013, 00:54

marionmarion píše:artemis, ty mas medicinske vzdelanie? Alebo aspon takto: studovala si nejake medicinske odbory, alebo cokolvek na tuto temu?
Alebo inak: dokazes mi ty ukazat nejake vedecky podlozene clanky, ze sa mylim?


chápem marion, zabudla som, že je tesne pred sviatkami, takže aj ja by som mala problém začať s chudnutím práve teraz ;)

nedokážem Ti ukázať vedecké články že sa mýliš, lebo s protiargumentom na takú blbosť sa ešte nikto nezaoberal. Ukáž mi vedecký článok, ktorý dokazuje, že slepé oko nevidí alebo že zdravé oko vidí. To máš to isté.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1


Späť na Dojčenie a ochorenia, boľavé prsníky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron