antidepresíva a dojčenie

antidepresíva a dojčenie

Neprečítaný príspevokod Marika » 10 Nov 2012, 16:12

Ako je to s dojčením ak beriem antidepresíva. Psychiater mi už počas tehotenstva umenšoval dávky liekov, teraz beriem len 1/4 lexaurinu.Lenže asi budem musieť zvýšiť. A ako tak čítam, je málo prípadov kedy sa nemože dojčiť.Tak sa chcem opýtať ako je to s antidepresívami.Lebo stretla som sa aj s takými prípadmi, ked matkám s antidep. zakázali dojčiť. Pre mna to už je nepodstatné, lebo dojčím, ale chcela by som vedieť ako to je. Brala som aj 2ks lexaurinu okrem iných liekov, v takom prípade ako, keby som nemala menšie dávky?
Marika
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 21 Máj 2012, 20:35
Počet detí: 4
1. dieťa: Dominik-15r
2. dieťa: Miriam-14r
3. dieťa: Lucinka uz v nebi
4. dieťa: Michaela
Rokov: 12 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Môj status: ...byť sám sebou a nebyť sám...

Re: antidepresíva a dojčenie

Neprečítaný príspevokod Norika » 10 Nov 2012, 18:25

myslim,ze je tu uz nejaka tema o dojceni a liekoch..ja neviem, ako je to s antidepresivami....mne chceli predpisat, aj mi nejake predpisali proti chronickym bolestiam...ked sa ma spytali ci dojcim, tak len sa zamracili, ze teda, bude to tazke s vyberom liekov, alebo mam maleho odstavit....nenahradzat cumel prsnikom....atd....som z toho sklamana, ze sa stale nevie o dolezitosti dojcenia do normalneho odstavenia....a hadat sa s nimi, ze nech mi ich predpisu, ze sa vlastne mylia, ked tvrdia,ze prechadzaju do MM, nemam naladu...co ja mlada matka , mozem vediet o liekoch a MM...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni


Re: antidepresíva a dojčenie

Neprečítaný príspevokod quaxi » 12 Nov 2012, 11:30

Klemka, vidim ze vsade sa tam spomina, ze nedojcenie je pre dieta viac zle, ako dojcenie s antidepresivami. Existuju o tom nejake dlhodobe studie - napr miera psychickych chorob u takychto deti vo vyssom veku? Totiz, liek ktory priamo ovplyvnuje nervovu sustavu brat v case jej prudkeho vyvoja, naviac ked aj vyvolava zavislost, mi pripada byt strasne velke riziko. Teda nie ze by sa ma to tykalo, ale viackrat som sa stretla s tymto problemom a vzdy som sa tomu divila, preto sa pytam.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: antidepresíva a dojčenie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 12 Nov 2012, 15:08

Quaxi, ja sa konkrétne téme liekov a dojčeniu nevenujem, preto nemám pre túto oblasť konkrétne argumenty. Ak naozaj toto potrebuješ ozrejmiť, napíš do na email mamila@dojcenie.sk.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1


Späť na Dojčenie a ochorenia, boľavé prsníky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron