dojcenie a organizmus zeny

Re: dojcenie a organizmus zeny

Neprečítaný príspevokod tina » 02 Aug 2012, 09:19

pomoc, dnes som sa odvazila, mam uz len 50 kg pri vyske 177!
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: dojcenie a organizmus zeny

Neprečítaný príspevokod didulka » 02 Aug 2012, 09:59

Veru Norika pravdu mas, ale predtym sa malokto nad tym zamysli. Ja som samozrejme nebola vynimka. :-D

Tina darujem ti 15 kil. :-D
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: dojcenie a organizmus zeny

Neprečítaný príspevokod tina » 02 Aug 2012, 12:01

to by bola akurat moja vytuzena vaha :D konecne hmota! boli sme sa opalovat pri jazere, ale uz viac nepojdem, robim zlu reklamu dojceniu :)
a navyse tie poznamky od znamich - naco este kojim, a ako strasne vypadam, aby som jedla! (+stale tie podozrenia z anorexie) mam dojem ze naopak tucnemu by take nepovedali, ze viac sa berie ohlad :roll:
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: dojcenie a organizmus zeny

Neprečítaný príspevokod didulka » 02 Aug 2012, 12:32

No neviem, neviem... Ja mam tej hmoty az az. :-D Ked som spoznala muza, mala som 47 kil. Kazdy na mna tlacil, aka som nechutne chuda a teraz vsetci rozpravaju, aka som tucna. Rodine nikdy nevyhoviem.
Citis sa dobre? Ak ano, tak nemas co riesit.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: dojcenie a organizmus zeny

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 24 Nov 2012, 00:11

bola som u zubárky, pretože sa mi odlomilo z hornej jednotky na spodu zuba. odlomil sa mi taký malý kusok cca v strede hryzacej časti (sorry za neodborné výrazy). Zubárka sa ma spýtala či dojčím, že v týchto prípadoch sa zuby lámu aj ked matka zahryzne do rožka. Obrazne povedané. Zub mám po dlžke prasknutý (mohol prasknúť aj skôr, neviem kedy... nezaregistrovala som) a teraz sa na spodku tej praskliny kúsok odlomil. dala mi tam plombu a mám si dávať pozor. Zhodnotila to tak, že dojčiace matky majú oslabené zuby, a že ona sa stretáva s tým, že sa často nielen kazia (čo by teda mohlo byť dôsledkom zníženej hygieny) ale aj lámu.
máte niekto takýto problém?
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: dojcenie a organizmus zeny

Neprečítaný príspevokod Klemka » 24 Nov 2012, 00:14

V období dojčenia je bežné zvaľovať akýkoľvek zdravotný problém matky na dojčenie.
Nie, dojčenie nesúvisí s lámavosťou zubov. Sú to naopak matky, ktoré nedojčili alebo dojčili krátko, ktoré sú vystavené vyššiemu riziku vzniku osteoporózy v staršom veku. Nehovoriac o prevencii iných ochorení - ako rakoviny prsníka, vaječníkov, maternice, či prevencii anémie - aj v týchto ohľadoch to vychádza štatisticky horšie pre nedojčiace a krátko dojčiace ženy.
Lieč svoje zuby a dojči ďalej. Okrem toho môžeš zubárku požiadať o zdokladovanie tohto záveru vedeckými štúdiami.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: dojcenie a organizmus zeny

Neprečítaný príspevokod Norika » 24 Nov 2012, 10:32

ale klemka, v beznej konverzacii som sa nestretla s tym,aby niekto ziadal vedecke studie....to mi uz pride skor ako hadka s tym lekarom....ja proste neviem byt taka asertivna...

ale mozem potvrdit,ze vsetko sa najlahsie hadze na dojcenie...fyzioterapuetka chcela zhodit dojcenie za vinu,v akje krivej polohe pocas dojcenia som...nakoniec nemohla nic namietat, lebo dojcim po leziacky....u zubnej som si tiez uzila...nakoniec som ju zmenila, lebo som nebola spokojna ani so starostlivostou o zuby....novy zubar neriesi ci dojcim alebo nie, stara sa o svoju pracu....
a tak to slo aj o u inych...pri predpisovani liekov...aspon ze pediatricku mame vzdelanu a podporuje dojcenie...priam dostavam pochvaly, za to ze ho dojcim :-D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: dojcenie a organizmus zeny

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 26 Nov 2012, 15:21

určite nehovorila na základe vedec. štúdií, ale svojich skúseností. ked mala dcéra 2-3 mes. bola som na prvej prehliadke a hned mi povedala, že či dojčím, že mám odvápnené zuby. alebo to bol dôsledok tehotenstva? teraz mi povedala znovu to isté, že má skúsenosti, že dojčiace matky majú veľmi slabé, lámavé zuby. a práve tá lámavosť ma zaujíma. môže byť lámavosť a oslabené zuby dôsledkom rýchlejšej a menej dôslednej zubnej hygieny? (a nie dojčenia)
všetky aj dojčiace aj nedojčiace matky máme deti. máme teda menej času, kedže sa staráme o dieťa. prečo nedojčiace matky majú podľa zubárky lepšie zuby a dojčiace horšie? dojčiace matky majú toho času menej ako nedojčiace? asi áno... ved dojčíme. :-)
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: dojcenie a organizmus zeny

Neprečítaný príspevokod Norika » 26 Nov 2012, 20:07

no ked uz ide len o ten cas, Mirkaska, ja si mylsim, ze prave dojciace ho maju viac...vzhladom na to, ze potreby deti naplnaju prirodzene, prezivaju menej stresu...
ale ako si sama vydedukovala, je to tou zlou hygienou a nie dojcenim, ako napisala Klemka, dojcenie praveze pomaha pri tvorbe vapnika...nebudeme mat osteoporozu :-D ..
a co taki muzi? ti tiez maju pokazene zuby z dojcenia? :mrgreen:
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: dojcenie a organizmus zeny

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 27 Nov 2012, 00:14

ako ktoré majú viac času. my prídeme domov z von, musím zapnúť spievankovo a dojčíme sa aj pol hod. samozrejme, že z toho väčšinu času nepije. :-) len si užíva moju prítomnosť. ráno v posteli kým sa úplne zobudíme, tiež min. polhodina, dovtedy nadránom dokážeme aj hod. - 2 hodiny dudkať, ráno prejdeme do kuchyne, obývačky, o chvíľu zase dudka,... a takto to ide celý deň.
samozrejme, sú situácie, kde dojčenie pomôže.
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: dojcenie a organizmus zeny

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 29 Nov 2012, 01:12

môj zaplombovaný prasknutý zub je znova odlomený !!! asi odpadla plomba. :-(
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: dojcenie a organizmus zeny

Neprečítaný príspevokod Norika » 29 Nov 2012, 13:29

Mirkaska píše:môj zaplombovaný prasknutý zub je znova odlomený !!! asi odpadla plomba. :-(

mirkaska, mne pred rokom rozvrtala trojku...v lete sa mi zlomila, doktor nnovvy mi urobil inu plombu...ale aj z tej sa odlomilo, ale dzri...ale mam obavy uz pri obycajnom rozku....zub je uz proste taky tenky a oslabeny,ze mozem byt rada,ze ho mam :-D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Predchádzajúci

Späť na Dojčenie a ochorenia, boľavé prsníky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron