bolestive bradavky

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod Petra » 01 Jún 2011, 20:41

Ahoj Klemka, rada by som ta poprosila o nazor, ci moze kandidoza v pusinke vadit aj samotnemu babatku a ako to moze prejavovat? Ako najefektivnejsie sa toho DIETA vie zbavit. Dakujem pekne za odpoved.
Petra
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Andy
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Cestu si najdem, alebo spravim" (Hannibal)

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod Klemka » 01 Jún 2011, 21:44

Petra, viac-menej som o niečom podobnom písala Vejule v poslednom príspevku, pozri si, prosím, dodám k tomu len toľko, že osobnú skúsenosť s niečim takým nemám z poradenstiev, ale dr. Newman uvádza vo svojich materiáloch, že kandidóza môže bábätku spôsobovať nepohodlie a z toho podráždenosť či plienkovú dermatitídu.
Liečbu kandidózy pre samotné dieťa vo svojich protokoloch dr. Newman nemá. Odporúča ako prostriedok liečby pre matku aj genciánovú violeť a tá by v prípade úspechu mala preliečiť aj dieťa. Infekcia dieťaťa však pravdepodobne súvisí s infekciou matky, takže základ je sústrediť sa na to, aby sa nevytváralo vhodné prostredie pre rast mikroorganizmov na bradavkách a prsníkoch - správnym prisávaním bábätka hneď od prvých chvíľ po narodení a v prípade už existujúcich problémov - efektívnou úpravou techniky dojčenia a prípadnou liečbou. Veľkým rizikovým faktorom pre pomnožovanie kvasiniek a iných mikroorganizmov je používanie cumlíka, fľaše alebo klobúčikov, aj občasné.
Ak pozoruješ žabku či niečo podobné v pusinke bábätka a ono samo sa netvári nejako nespokojne a Ty nemáš bolesti, neriešila by som to.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod Petra » 01 Jún 2011, 22:31

vdaka za odpoved, diskusiu som precitala a pravdupovediac na zaklade toho som zacala uvazovat o tomto povode nasich problemov s dojcenim (priciny s tokom - pomaly/rychly, rastom zubkov, viroz, hormon. zmien, prisavania som za tych skoro 9 mesiacov odpozorovala a vylucila). Momentalne sme v stadiu, ze sa mi maly dojci jedine v polospanku a ked skusam pocas "bdenia" tak sa po pricucnuti ihned odpaja. cumle/flase/klobuciky nepozivame.
Petra
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Andy
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Cestu si najdem, alebo spravim" (Hannibal)

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod vejula » 02 Jún 2011, 11:12

klemka a prosim ťa ako často si mam tie bradavky natierať? v navode sm čitala že nesmu použivať deti tehotne a dojčiace ženy ale ked si to len natieram to hadam nemože vadiť ani malemu ked potom dava cicik do pusiny
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 10 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 15 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod Klemka » 02 Jún 2011, 12:06

Vejula, Citrovital po každom dojčení ideálne, minimálne 8x za deň, v noci, ak sa Ti nechce, si môžeš urobiť pauzu. Dôležité je neprestať s tým, keď sa uľaví, ale ešte aspoň týždeň poctivo natierať, inak to môže mať veľmi krátkodobý účinok :(
Túto liečbu odporúča svetovo uznávaný odborník na dojčenie, dr. Jack Newman, ktorý je zároveň pediatrom. Iste, že je lepšie len dojčiť, bez toho, aby sa bábätko čo i len pusinkou stretlo s niečim cudzorodým, ale - 1. natieraš to po dojčení, takže pred ďalším dojčením už je drvivá väčšina z toho vstrebaná a pootieraná o oblečenie, 2. to, čo dieťa dostane pri všetkých liekoch, ktoré matka používa lokálne, je skutočne z hľadiska dávky, ktoré požije dieťa mizivé, až by sa dalo povedať, že nulové, 3. nápis, ktorý na tomto prípravku je, sa nachádza na mnohých liekoch, ktoré matka užíva orálne (kde dieťa dostáva viac, než pri lokálnom použití, hoci to "viac" pri drvivej väčšine liekov znamená, že vypije materské mlieko so skutočne stopovými množstvami liečiva") a to napriek tomu, že takmer všetky lieky sú s dojčením kompatibilné, 4. dojčenie by matku nemalo obťažovať a ani bolieť, hoci aj slabo, inak to znižuje jej ochotu dojčiť dlhodobo a predčasné odstavenie dieťaťa prináša veľmi závažné riziká pre jeho zdravie, ako psycihcké, tak psychické, vrátanie ohrozenia zdravia matky.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod Klemka » 02 Jún 2011, 12:08

Petra, nechceš poriešiť dojčenie celkovo? To, čo popisuješ, sa podobá na štrajk a bolo by dobré sa na to pozrieť komplexne, poriešiť, prečo vznikol a ako upraviť dojčenie tak, aby ho dieťa potrebovalo a využívalo všetky jeho funkcie. Máme na to účinné postupy, skutočne by sa oplatilo kontaktovať poradkyňu pri dojčení osobne.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod vejula » 02 Jún 2011, 12:56

dakujem klemka za odpoved
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 10 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 15 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod Petra » 02 Jún 2011, 13:51

no nic v zlom, ale LP som kontaktovala viacero a zabila ma jedna, co povedala, ze "vsak nevadi, dajte mu Pribinacik, alebo ked uz vie pit z poharika, tak sa uz netrapte...". Dalsia bola v zhone a povedala, ze asi treba zvysit tvorbu mlieka a vsak to prejde. Som z toho trochu sklamana, aj ked viem, ze to robite vo volnom case a "bez naroku na honorar"...
No neviem, mozno skusim dalsie, a mozno sa potrapim dalej sama.
Skoda, ze sa Annag odmlcala, ta vedela prist pricine "na kloub" takmer okamzite, prip. povzbudit takym smerom, ze clovek "videl svetlo na konci tunela"...
Vdaka za tvoj cas.
Petra
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Andy
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Cestu si najdem, alebo spravim" (Hannibal)

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod akdarka » 02 Jún 2011, 14:01

petra, ze pribinacik!!! to fakt "zabila" :-( ja som nastastie natrafila na LP, ktora bola ako pozitivny vichor a clovek mal po jej telefonate/navsteve pocit, ze vsetko bude OK...a annag ma veru nejaky 6.zmysel a na dialku vzdy spravne odhadla problem - uzasna vlastnost :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod Klemka » 02 Jún 2011, 16:20

Petra, chápem a je mi to ľúto... problém internetového poradenstva je v nesmiernej časovej náročnosti pri takýchto komplexných prípadoch a bez záruky úspechu :( Potrebovala by som sa o Tvojom prípade ale dozvedieť viac - ako to máte teraz s dojčením, koľkokrát sa Ti za deň podarí dojčiť, ako v noci, či vieš rozlíšiť, kedy dieťatko pije a kedy saje naprázdno, ako dojčíš v noci, ako doteraz dieťatko priberalo, ako s príkrmami - papá, koľko, ako často za deň a aké množstvá... čokoľvek Ti ešte napadne. Fľašu nepoužívaš ani na pitie čajíku či inej tekutiny?
Ako dlho trvá toto štádium dojčenia len v polospánku, ako to vyzeralo pre tým - ako často a dlho ste sa dojčili?
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod Ludka » 02 Jún 2011, 16:24

petra, urcite skus sa ozvat inej LP.
ako pisala klemka, vyzera to na strajk. Najlepsie by bolo skinovat co najviac aj pocas dna. Zvysit laktaciu senovku a benedikt. Vacsinou deticky odmietaju prsnik, ked je toho mliecka menej a netecie z neho ako predtym.

Nenasadila si HAK?
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod vejula » 02 Jún 2011, 19:37

petra že pribinačik, ty kokos... tak to je inak odborna pomoc :o
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 10 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 15 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod Petra » 02 Jún 2011, 19:52

Pokusim sa strucne zodpovedat otazky:
AKTUALNE DOJCENIE:
dnes sa nadojcil rano - sposobom cca cuc (10x) kuk-kuk-kuk.... nakoniec na prsniku zaspal
cez den som ho uspavala v hacke a prilozila som az po zobudeni... vzdy sa sice pricucol, ale tak na 10s
podvecer som s nim sla na prachadzku v Manduce - zaspal - trosku si cucol po zobudeni.
pri zaspavani na noc sa mi nadojcil, ale tiez sa krutil, kym sa definitivne prisal a zaspinkal.
- takze by som to charakterizovala ako taku hru - kto-z-koho :-|
v NOCI sa obvykle dojci ked si idem lahnut (cca 3,5 h od zaspatia) a potom este raz niekedy v noci (neevidujem kedy :roll: ). V poslednych tyzdnoch sa vsak zvykne zobudit a je dlhsie hore - neplace, lebo vie ze som pri nom, ale nechce jest, proste je hore..
PITIE/SANIE naprazdno dokazem rozlisit
PRIBERANIE vela najma prve cca 4-5 mesiacov, odvtedy dost bojujeme (inak odvtedy zacal proces rastu zubov - dnes ich ma junak uz 8!!!)
PRIKRMY - tak/tak, davam mu 2-3 za den, spapa najma zeleninu na obed (asi 100g), ale meni sa to; kasu nedavam
FLASU nemame vobec, skusam z poharika
STADIUM DOJCENIA V POLOSPANKU trva cca mesiac (pauza bola ked mal minuly tyzden virozu - to sa dojcil/spal skoro stale :) )
dojcenie PREDTYM - takmer vzdy pred spanim a zasadne v lahu (v inych polohach ho vsetko rozptyluje a nevieme sa bohuzial nastavit tak, aby to bolo pohodlne.)
co sa tyka KVANTITY mliecka- myslim, ze ho mam dost, ked dostatocne pije su prsia naliate a mliecko vyteka samovolne. Na zaciatku dojcenia som mavala nadprodukciu.
HAK ani tehotna nie som
mlieko sa SPUSTA po prisati celkom ok (teda teraz s tymto strajkovanim moc nie, ale za standardnych okolnosti - bez problemov)
PRODUKCIU prsnikov mam mierne nesumernu, ale viem si to "manazovat"
Ziadne ine anomalie mi nenapadaju :?
Petra
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Andy
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Cestu si najdem, alebo spravim" (Hannibal)

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod Petra » 02 Jún 2011, 20:01

Inak este na margo toho pribinacika - ja som pri tom telefone tiez takmer okoktavela a zapochybovala, ci telefon dotycnej poradkyne nezdvihla nejaka "tetka z trhu" - pardon za vyraz :-D
Petra
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Andy
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Cestu si najdem, alebo spravim" (Hannibal)

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod katka » 02 Jún 2011, 20:18

petra ja som kedysi citala ale netusim co to bola za stranka- bolo tam popisane o dojceni a boli to texty od dr. Newmana, kde on odporuca dietatu s kandidou davat probiotika na jazycek. Neviem ako dlho to aplikovat ale keby sa mi podarilo natrafit este na tu stranku prihodim link. Ja davam mojmu malemu Dophilus do pusinky, kym to prehltne chvilku to na jazycku ma a uz ho nema taky biely ako maval. Inak tiez mam podozrenie na premnozene kvasinky v traviacom trakte u neho- vdaka moje kandide na bradavkach.
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 1 mesiac, 15 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod Klemka » 02 Jún 2011, 21:07

Petra, rozumiem tomu správne, že je priberanie obtiažne, na hrane?
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod Petra » 02 Jún 2011, 21:25

ano, povedala by som. za mesiac (7-8) to bolo nejakych 200g.
Petra
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Andy
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Cestu si najdem, alebo spravim" (Hannibal)

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod Klemka » 02 Jún 2011, 21:38

Mohla by si poslať všetky údaje o váhe, ktoré máš a k tomu vek a pohlavie dieťatka?
Štrajk sa v tomto životnom období bábätka vyskytuje pomerne často. Nie je príznakom toho, že jeho potreba dojčenia začína odoznievať, že už sa môže odstaviť. Je príznakom rôznych vecí, ktoré sa pred tým stali. Netreba pátrať po tom, čo bola príčina, riešenie je väčšinou aj tak to isté:
- maximálne zvýšiť častosť telesného kontaktu - v noci spať spolu, cez deň čo najviac času tráviť v náručí matky, napr. v nosiči, ideálne aj spať v kontakte s matkou
- ideálne v rámci telesného kontaktu je čo najviac času tráviť s bábätkom koža na kožu - dieťa v plienke, mamina hore bez (napr. v nejakej rozopnutej košeli alebo ak máš šatku - obliecť seba aj dieťa do šatky :D
- ponúkať prsník v takomto kontakte, ideálne chvíle sú, keď je dieťa rozospaté, keď sa precitá, vtedy zvyknú aj štrajkujúce deti sa prisať
- bez ohľadu na to, ako sa mamičke zdá subjektívne jej tvorba mlieka, tento stav veľmi často súvisí so zníženou tvorbou mlieka, to, že máte problém s priberaním, tomu tiež nasvedčuje, neškodilo by zvážiť dočasne zvýšiť tvorbu mlieka domperidónom (3 tabletky 3x denne aspoň po dobu dvoch týždňov a potom zvážiť ďalšie kroky)
- ak sa podarí dieťa prisávať, skúsiť znížiť množstvo príkrmov - 3 príkrmy po cca 100 g denne je pre bábätko takéhoto veku pomerne veľa, môže znižovať množstvo vypitého materského mlieka a tým tvorbu mlieka a záujem dieťaťa o prsník. Je vhodnejšie ponúkať príkrmy v menších množstvách a častejšie štýlom "zoznámiť sa s jedlom" - pár lyžičiek toho, pár onoho a stačí.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod Petra » 02 Jún 2011, 21:50

Klemka, bohuzial vahu som neriesila, takze prirastky nejako chronologicky zaznacene nemam.
Udaje, kt. mam k dispozicii : nar. 13.9.2010, 3650g, 54cm, chlapec. ( 3.11. - 5885g, 23.11.- 6535g, a potom az 19.4- 9200g, 31.5- 9400g) teraz má teda 8,5 mesiaca a 9,4 kg.
Tie prikrmy papa 100g len obed, ostatne len tak zo 5-10 lyzic :-)
Petra
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Andy
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Cestu si najdem, alebo spravim" (Hannibal)

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod Klemka » 03 Jún 2011, 08:13

Petra, po veľmi zbežnom prezretí sa nezdá, že by boli tie hmotnostné prírastky nejaké nepostačujúce ani teraz... zdá sa to byť OK. ;)
Každopádne, štrajk treba riešiť, môžeš vyskúšať, čo som napísala vyššie, prípadne si pozri do iných tém fóra, už sme tu štrajk riešili so Shirou, len si spomínam kde, tuším v Novorodencovi... :goodjob:
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod Petra » 03 Jún 2011, 11:38

Ok, popozeram, aj ked myslim, ze sa uz mozem smelo prihlasit do odborov a teoreticky prednasat o strajkovani :-) :-) :-)
Inak som sa chcela este opytat, ze ak sa mi bude kojit rano a potom az vecer + v noci ...lebo takto sa mi zda, ze mu to momentalne vyhovuje... ci je to normalne a da sa teda udrzat tvorba mlieka.
Petra
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Andy
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Cestu si najdem, alebo spravim" (Hannibal)

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod Klemka » 03 Jún 2011, 21:45

Petra, ak sa v tomto veku dieťa dojčí ráno a večer (a v noci), tak prakticky cez deň nevyužíva dojčenie na riešenie žiadnej situácie, ktorú bežne deti dojčením riešia - všetky denné spánky absolvuje bez dojčenia, žiadne stavy nervozity, nespokojnosti, fyzickej bolesti... to hovorí o jednej dôležitej veci - dieťa v skutočnosti využíva len obmedzenú časť toho, čo v dojčenie poskytuje. Bolo by to v poriadku, pokiaľ by išlo dieťatko vo veku, kedy môžeme povedať, že dojčenie je už ukotvené. Do tohto veku však máte minimálne ďalších 9 mesiacov.
To, že dieťatko využíva len niektoré obmedzené funkcie dojčenia a aj to len veľmi minimálne za deň znamená, že z dojčenia mu zostala najmä výživová funkcia. Preto môže byť na prsníku nespokojné, môže ho odmietať, pretože z prsníka prirodzene chvíľu tečie rýchlo, chvíľu veľmi miernym tokom, môže na prsníku opakovanie zažívať pocity frustrácie, pretože sa na ňom chce skutočne napiť alebo nasýtiť a nejde to tak jednoducho a hladko, ako si predstavuje.
Preto jedným z riešení tejto situácie je zvýšenie tvorby mlieka, aby sa dieťatko na prsník prilákalo aj týmto.
Samozrejme, že pri dojčení v takejto frekvencii na to môže reagovať a asi aj bude reagovať telo znížením tvorby mlieka, čo by pri staršom dieťati v období, kedy už sa očakáva prirodzené odstavenie, bolo OK, ale v tomto veku to môže viesť k predčasnému odstaveniu.
Okrem zvýšenia tvorby mlieka je dôležité, postupne, pomaly prinavrátiť dojčeniu viac funkcií. To sa dá najmä využitím prostriedkov, ktorými sa dieťa naväzuje silnejšie na matku (a naopak) - a to je čo najviac fyzického kontaktu, ideálne koža na kožu, spolu spať, v noci, a ideálne aj denné spánky prežiť s dieťaťom buď v náručí alebo v nosiči, môže pomôcť spoločný kúpeľ, spoločné skákanie na fitlopte v kontakte koža na kožu (mnohé deti sa pri monotónnom poskakovaní dobre prisávajú)... Medzičasom je dôležité zabezpečiť dobrú hydratáciu dieťaťa a kŕmiť ho v čase, kedy odmieta prsník nejako inak, bez použitia fľaše.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod Petra » 04 Jún 2011, 19:03

Klemka vdaka,
pracujeme na tom, mam pocit, ze sa to lepsi.
Skin-to-skin robi naozaj male zazraky; (stale mi to vsak pride trochu (pardon za vyraz) uchylne)...
Petra
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Andy
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Cestu si najdem, alebo spravim" (Hannibal)

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod Klemka » 04 Jún 2011, 20:09

Petra, oceňujem, že bojuješ a veľmi sa teším, že sa to vďaka Tvojej obetavej snahe aj darí. Skvelé!
Kontakt koža na kožu je geniálny (hoci nie sme naň zvyknutí, chápem). Používame ho v podstate pri riešení akéhokoľvek problému pri dojčení, bábätko sa v takomto kontakte správa prirodzenejšie a dojčenie je prirodzené. Osobne som presvedčená, že v našej spoločnosti je dojčenie na požiadanie do istej miery veľmi oslabené tým, že chodíme oblečení. Myslím, že každá mamička dlhodobo dojčeného dieťaťa potvrdí, že akonáhle je vidieť čo len náznak prsníka, dieťa sa nesmierne poteší a pýta dojčenie. Ak je matka zahalená, dojčí sa menej často. Ale to je len taká úvaha pomimo.
O tomto dr. Jack Newman hovorí, že máločo pomôže dojčeniu tak veľmi, ako keď matka s dieťaťom strávia čo najviac času v kontakte koža na kožu. Je to skutočne pravda, toto sa dá využiť ako univerzálne pravidlo, akonáhle s dojčením niečo nefunguje, ešte kým príde poradkyňa, môže toto mamička urobiť a veľmi často to pomôže až priam zázračne.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod Petra » 06 Jún 2011, 19:36

Klemka, opat raz dakujem!
Dnesne dojcnie sa nam opat viac darilo. Nosime sa a skinujeme takmer nepretrzite ;)
Okrem toho som si vsak vsimla, ze problem je najma s lavym prsnikom - do ktoreho maly casto kuse... Mam ho uz dlhodobejsie "uboleny", najma bradavka na konci - pri stlaceni uuuuuplne boli :cry: Ranky na nom nie su a momentalne davam uz 3. den gencian, ak by tam bola kandida. Ale veru nezda sa mi. Prsnik byva na pocit plny, ale mliecko z neho tecie podla mna pomalsie. Resp. ked si ho stlacim, tak jeden prud vedie takym divnym smerom - kolmo nadol - tak neviem, ci aj pre toto mu to moze vadit.
Petra
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Andy
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Cestu si najdem, alebo spravim" (Hannibal)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dojčenie a ochorenia, boľavé prsníky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron