bolestive bradavky

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod deli » 30 Aug 2013, 09:05

Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť. Mala som miernu citlivosť bradaviek na dotyk (najmä látky) a občasné mierne pálenie po dojčení, kotré po chvíli samo ustúpilo. Laktačná poradkyňa s ktorou som v kontakte mi odporučila univerzálnu masť na bradavky, tým, že sa pravdepodobne jedná o kandidózu. Ja som najprv skúsila klotrimazol, genciánovú violeť, ale keďže došlo skôr ku zhoršeniu, začala som aplikovať spomínanú masť.
Zároveň sme upravili prisatie. Po pár dňoch sa príznaky (pálenie, pichanie a ťahavá bolesti vnútri prsníkov, ktoré sa medzičasom pridali) zmiernili, asi po 1 a pol týždni až natoľko, že som (podľa protokolu) znížila počet aplikácií na cc 4 denne. Teraz sa liečim už 3.týždeň a v posledných pár dňoch došlo zasa ku zhoršeniu, najmä v noci pociťujem pomerne silné pálenie a pichanie nielen v oblasti bradaviek ale v celých prsníkoch. Vrámci liečby prsia "vetrám", takže chodím hore bez a keďže sú momentálne citlivé na chlad ,tak zrejme k tomu prispelo aj ochladenie u nás doma.
Takisto ešte doplním ,že užívam probiotiká, domáce jogurty s aktívnymi baktériami, sladké som obmedzila na minimum, výrobky z bielej múky nahradila celozrnými.
Prosím o radu ako pokračovať v liečbe (gynekológ nad tým mávol rukou, že prsia vyzerajú byť v poriadku (naozaj na nich nie je nič nezvyčajné, ragády, či iné poškodenie nemám, len občas bradavky zbelejú, vtedy sa dostaví najvýraznejšia bolesť) kožná povedla, že sa týmto nezaoberá,neviem na koho sa obrátiť..:( ). Mám zase častejšie aplikovať univerzálnu masť?ALebo pridať Citrovital či GV? Nerada by som skončila na tabletách, navyše neviem kto by mi ich predpísal, bez doporučenia lekára.
Vopred ďakujem.
deli
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 25 Máj 2013, 14:28

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod deli » 30 Aug 2013, 09:08

Ešte doplním, že než som s liečbou začala, prejavy ma nejak zvlášž neobťažovali, teraz som z nich už nešťastná..Nehovoriac o tom, že to svinstvo dostáva malý do pusy, čo ma tiež veľmi neteší..
deli
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 25 Máj 2013, 14:28

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 30 Aug 2013, 14:54

Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod deli » 03 Sep 2013, 06:07

Doverne, nic z toho nepomohlo,prave naopak..Odkedy sa liecim,je to horsie..Myslim,ze to necham tak, do tabletiek takto naslepo nejdem,mam len jednu pecen,nehovoriac o babatku,tomu ho vystavovat nemienim.
deli
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 25 Máj 2013, 14:28

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 03 Sep 2013, 10:07

este z nestandardnych veci mam pozitivne referencie na koloidne striebro.
Ake velke je vlastne dietatko?
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Predchádzajúci

Späť na Dojčenie a ochorenia, boľavé prsníky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron