vaginalna infekcia

vaginalna infekcia

Neprečítaný príspevokod zfidorka » 08 Apr 2011, 10:27

mozem uzit canesten 1 vaginalnu tabletku ked dojcim? mala ma 10 mesiacov...
zfidorka
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 22 Mar 2011, 13:15

Re: vaginalna infekcia

Neprečítaný príspevokod annag » 08 Apr 2011, 10:58

áno , môžeš - bradavky máš v poriadku?
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: vaginalna infekcia

Neprečítaný príspevokod zfidorka » 08 Apr 2011, 11:06

na bradavky si uz dlhsie davam univerzalnu masticku (stale sa mi vracala mykoza), tie su teraz ok... mastim si ich preventivne dalej, lebo som bola chora a brala som atb - amoksiklav...
zfidorka
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 22 Mar 2011, 13:15

Re: vaginalna infekcia

Neprečítaný príspevokod annag » 08 Apr 2011, 11:09

no, bolo by fajn, ak by si si urobila i kúru z Citrovitalu (Citricidalu) a veľa probiotík ... - a ak by to nezabralo,infekcie sa vracali, stálo za to pouvažovať o systémovej antimykotickej liečbe, nielen lokálnej
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: vaginalna infekcia

Neprečítaný príspevokod zfidorka » 08 Apr 2011, 11:17

beriem aj citrovital aj probiotika... dakujem za rady... :) dufam ze teraz je mykoza len kvoli tym atb a ze sa uz nevrati...
na bradavkach konecne ustupila a do toho tie atb, aj ked bradavky su zatial ok, tak dufam ze ich mykoza nezasiahne...
pri opakovanej mykoze som bola pred casom aj na koznom, kozna mi povedala ze je to len dermatitida, pritom mala mala v puse soor :| zacala som si poctivejsie a castejsie davat univerzalnu masticku, plus citrovital a probiotika a bradavky sa pomaly ale isto dali dokopy...
zfidorka
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 22 Mar 2011, 13:15

Re: vaginalna infekcia

Neprečítaný príspevokod annag » 08 Apr 2011, 11:20

dúfajme, že už bude len a len lepšie, držím palce - bohužiaľ je to tak, mnoho lekárov ekzematické zmeny na dvorcoch nedáva do súvislosti s candidou
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: vaginalna infekcia

Neprečítaný príspevokod zfidorka » 08 Apr 2011, 11:22

dakujem :)
zfidorka
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 22 Mar 2011, 13:15

Re: vaginalna infekcia

Neprečítaný príspevokod livia4285 » 28 Jún 2011, 21:53

Prosim o radu,

opakovana vag.infekcia, kvasinky potvory, pred 7 dnami skoncena kura 12x Polygynax, 1x Fluco Sandoz 150, jedna flasticka Citrovitalu + probiotika k tomu. Nezabralo :( Pocas tehu, babo ma 6.5 mesiaca, som mala tieto problemy opakovane, vyskusala som asi vsetky dostupne lieciva, ale lekar to komentoval, ze pocas tehu je to bezne.

Snazim sa nehysterizovat, ale zda sa mi, ze to preslo do chronickej formy. Prosim, co mam este skusit? Co si mam pytat, aby mi predpisal??? Annag, prosim, aka je to systematicka liecba, kt mozem navrhnut lekarovi, aby mi predpisal???

Potiaze su klasicke: svrbenie, obcasne palenie, v pondelok rezavy pocit pri moceni, vytok nie. Bradavky nebolia, nestipu, nesvrbia, babo plne dojcene, bez problemov, soor nebol, je treba riesit pre istotu aj bradavky???

Vo stvrtok idem zas k lekarovi, prosim, help!!!! Dakujem :)
livia4285
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:46
Počet detí: 1

Re: vaginalna infekcia

Neprečítaný príspevokod annag » 28 Jún 2011, 22:35

ahoj livka, systémová liečba znamená, že neliečiš len lokálne postinuté mietso - v prípade bradaviek len antimykotickou mastičkou, ale aj užívaš liek, ktorý pôsobí v celom organizme. To si vlastne dostala i v prípade Tvojich problémov- keďže si užila Fluco sandos 150 mg. V gynekológii obvykle jedna tabletka flukonazou (=Fluco sandos) stačí na preliečenie vaginálnej (=lokálnej) infekcie. No v ťažších prípadoch, resp. v prípade, že je zasiahnutý celý organizmus, a to platí i z hľadiska dojčenia pri nehojacej sa candide na bradavkách napriek liečbe masťou, sa dávkovanie môže zvýšiť. Štandardný protokol pre bradavky potom je, prvý deň 400 mg fluconazolu a potom aspoň 1 týždeň, väčšinou až 2 týždne 200 mg denne. Takáto vysoká dávka je pre dojčiacu mamičku i jej bábätko bezpečná a obvykle pri liečbe bradaviek zaberie . Ako postupujú gynekológovia pri vaginálnych infekciách, kedy sa rozhodujú pre účinnejšiu liečbu neviem.
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: vaginalna infekcia

Neprečítaný príspevokod livia4285 » 29 Jún 2011, 22:27

Vdaka Annag, tak skusim navrhnut nieco podobne, ak to zabera na bradavky, tak dufam, ze aj na tu infekciu nepeknu zaberie :)

:dojcenie: nuz a toto je uuuplne coooool smajlik :D:D:D
livia4285
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:46
Počet detí: 1


Späť na Dojčenie a ochorenia, boľavé prsníky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron