Bradavky po ukončení dojčenia

Bradavky po ukončení dojčenia

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 06 Máj 2012, 09:54

Ahojte, chcem sa poradiť, ale radšej zakladám novú tému, nech niekde nerobím off topic. Ako som písala inde, už niekoľko dní Naďu nedojčím, toho času som v 26 týždni tehotenstva. Počas dojčenia som sa posledné mesiace trápila s bolesťou, či už spôsobenou tehotenstvom, alebo prípadnou mykózou, ktorú som si "preliečovala" Canestenom, viem, že to nie je moc vhodná masť, ale celkom mi to zaberalo a potom som sa na to už vykašľala... :?

Teraz po ukončení dojčenia (už je to cca týždeň) som si všimla, že na bradavkách a na dvorcoch mám také malé šupinky, ako keď je príliš suchá pokožka, uvažujem, či ta mykóza tam nemohla aj zostať (?), a či by som si to nemala radšej troška preliečiť tým Citrovitalom, prípadne univerzálnou mastičkou. Inak ma nič nebolí, ani nesvrbí nemám tam žiadne ranky, tak neviem, akurát to posledné dojčenie, čo sa Naďka ešte pricucla, bolo strašne nepríjemné a bolestivé...

(Keď sme pri tej mastičke, na koho sa môžem obrátiť, keby som ju potrebovala?)

No a ďalšia vec, keď si stlačím dvorec a bradavku, vôbec mi nič nevyteká (už by mohlo kolostrum, alebo nejaké pozostatky po dojčení?) a je mi to stláčanie aj nepríjemné, tak neviem, či je to v pohode, alebo sa proste nemám sledovať? Tvorba mlieka sa zrejme zastavila aj postupným obmedzovaním dojčenia...
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Bradavky po ukončení dojčenia

Neprečítaný príspevokod Klemka » 06 Máj 2012, 14:05

Carodejnica, to, čo popisuješ, vyzerá na bežné šupinky z mlieka. Každopádne, keby to tak aj nebolo, netreba to nijako riešiť, pokiaľ nemáš subjektívne žiadne iné problémy. Univerzálna mastička na túto indikáciu neodporúčame. Ak by si univerzálnu masť potrebovala v budúcnosti, je potrebné sa obrátiť na poradkyňu pri dojčení zo zoznamu poradkýň, ktorá Ti osobne poradí, ako ďalej.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Bradavky po ukončení dojčenia

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 06 Máj 2012, 18:21

Môže to byť teda z mlieka aj po takej dlhšej dobe? Lebo nezdá sa mi, že by som nejaké mlieko už/ešte mala... Neviem, bradavky sú dosť citlivé, ale to môže byť práve tehotenstvom... Každopádne, Klemka, ďakujem za radu. :-)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho


Späť na Dojčenie a ochorenia, boľavé prsníky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron