dojcenie

dojcenie

Neprečítaný príspevokod helena » 19 Apr 2012, 17:59

chcela by som sa opitat ako richlo sa doplni prsnik mliekom
helena
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 19 Apr 2012, 17:54

Re: dojcenie

Neprečítaný príspevokod luciole » 19 Apr 2012, 18:56

helena, mliecko sa v prsniku tvori stale (aj pocas dojcenia), ked sa prsnik vyprazdnuje, telo dotvara nove mlieko. Naopak, pokial sa dlho prsnik nevyprazdnuje, vytvorene mliecko v nom stoji a vacsie mnozstvo sa netvori. Preto cakanie na takzvane dotvorenie mlieka niekedy aj cele hodiny ma presne opacny efekt, ako si ludia casto myslia, ze dosiahnu. Nevyprazdnovanim prsnika davame telu signal, ze tolko mlieka netreba a tvorba sa tak znizuje.
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: dojcenie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 19 Apr 2012, 19:19

Vidím, že tu úspešne vyrastá nová generácia poradkýň, díki Luciole ;)
Helenka, ak máš pochybnosti v tejto oblasti, najlepšie by bolo obrátiť sa priamo na poradkyňu pri dojčení ( http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-dojceni/ ) a pozvať ju k sebe na osobné poradenstvo, pri ktorom zhodnotíte tvorbu mlieka, výdatnosť dojčenia (pričom Ťa poradkyňa naučí rozpoznať, kedy bábätko pri dojčení pije a kedy saje prsník bez pitia mlieka) a vyriešite mnohé ďalšie otázky, ktoré väčšinu čerstvých mamičiek trápia.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1


Späť na Dojčenie a ochorenia, boľavé prsníky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

cron