ranka na bradavke

ranka na bradavke

Neprečítaný príspevokod terezka » 27 Mar 2012, 10:10

Ahojte, potrebujem poradit. Kojim 10 mesacnu dcerku, ktora ma pocas kojenia v noci (17.3.2012) porezala novym dolnym zubom (ma ho hrozne ostry). Spravila sa ranka na dolnej casti bradavky. Pri kojeni to dost boli a hlavne sa to nejde scelit. Zacala som si to natierat Framykoinom po kazdom dojceni. Mam doma aj Fucidin H, Fucidin, Imazol, Calciovu mast no neviem co je najvhodnejsie na liecbe a ci sa vobec moze nieco pouzivat pocas kojenia a ako urychlit zhojenie. Prisatie ma dobre aspon si myslim lebo za celych 10 mesiacov som nemala ziadnu ranku ani nejaku vyraznu bolest, kojena je dost casto na poziadanie. Dakujem
terezka
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 17 Jún 2011, 13:18
Počet detí: 1

Re: ranka na bradavke

Neprečítaný príspevokod Klemka » 27 Mar 2012, 11:42

Terezka, tak ako opisuješ tú ranku (miesto, kde vznikla, to, že sa nezaceľuje), to takto na ďiaľku vyzerá ako dosť jednoznačná infekcia bradaviek.
Na tejto stránke nájdeš možnosti, ako toto riešiť https://sites.google.com/site/problemys ... -bradaviek, je na Tebe, čo si vyberieš, najjednoduchšie by bolo riešiť to v kontakte s poradkyňou pri dojčení (zoznam nájdeš na www.mamila.sk), ak ranka bolí, je pravdepodobne najlepšie riešenie začať používať univerzálnu masť na bradavky (návod ako ju používať nájdeš v tom odkaze). Ak ju začneš užívať, treba ju svedomito využívať, až kým sa všetko nezahojí a ešte aspoň týždeň následne na to, keď už bude všetko v poriadku.
Ak sa rozhodneš používať iné prípravky podľa vlastného uváženia, prečítaj si z toho odkazu časť o tom, prečo nie je vhodné bradavky ošetrovať prípravkami s obsahom lanolínu alebo bielej vazelíny.
Daj vedieť, ako pokračujete, prosím!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: ranka na bradavke

Neprečítaný príspevokod terezka » 11 Apr 2012, 10:02

Dakujem, za odpoved. prepac, ze som sa neozvala nejak mi to nevyslo. ranka sa mi po framykoine po 2 dnoch uplne zahojila :-).
terezka
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 17 Jún 2011, 13:18
Počet detí: 1


Späť na Dojčenie a ochorenia, boľavé prsníky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron