prosba opomoc a spatnu vazbu

prosba opomoc a spatnu vazbu

Neprečítaný príspevokod mysicka » 17 Mar 2012, 14:34

Dobry den,vopred prosim o prepacenie za chyby.avsak sa dost ponahlam ,ved to poznate.som mamka troch deti,prve dve som kojila do troch rokov v tandeme,budem pisat o najmladsom,ktory ma STYRI MESIACE a VAHU 3000 g.dojcila som dva tyzdne potom ochorel ,bol hospitalizpovany dva tyzne som ho na prsiach nemala,aj ked som mlieko odstriekavala,pred ukoncenim hospitalizacie mi bolo oznamene ze mam mlieko ktore nafukuje a prestali mu ho davat .to boli presne tri dni kedy stagnoval na vahe.potom sme sli domov ,vaha 3200g klesla z vecerra do rana na3050g ,mali mal hnacky a podozrenie na rota virus.to som uz davala zenske ,mrazene mliko z nemocnice.po piatich tyzdnoch aj ked vaha a klesal mi uz mlieko nepredali ,aj ked vaha bola oklo2800g.dnes pije materske mlieko od darkyne ,koliky a problemi s exemom ktore mal ppri mrazenom zenskom mlieku ustupili.ale vaha je stale 3000g.absolvovali sme i druhu hospoitalizaciu,kde zistili,ze pri tomto vaznom podvyzivenom stave su vysledky z gastroenterol. ,neurolog.,ORL,USg mozgu bruska ladvin nadmienadstardatne dobre.aj krv bola tak isto nadstandar.dobra.Co robit?v nemocnici odhalila laktacna poradkyna ze nevie dychat pri papani.to sme pili 60ml mliecka aj hodin ,cize akoby tu bola ta pricina,ze pil dlho a tak menej krat denne.dnes pije okolo 420 az 470 ml mlieka denne ,vypije davku do pol hod.tym padom stihneme kazde dve hodiny vypit dane mnozstvo,to je 120 az 150 ml mlika na kg za 24 hod denne.leze keby sa to odrazilo na vahe.uz sme nyvstivili vela odbornikov.nedavno nam dala gastroenerologicka ifatrini ,ma niekto z vas skusenost?zdalo sa mi ze tak v poslednych troch dnoch chraplavo nadychuje ,casto ma otvorenu pusinku.prosim vas o pomoc alebo aspon zdielanie a modlitku za chlapca tak uzasneho, mocneho.
mysicka
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 24 Feb 2012, 18:18

Re: prosba opomoc a spatnu vazbu

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 17 Mar 2012, 23:33

AHoj Mysicka, urcit tu radi vsetci pomozeme i pomodlime sa :) .
AKo prve by som ti odporucila skontaktovat sa s najblizsou poradkynou v dojceni, ktoru najdes na www.mamila.sk. Zo vsetkeho najdolezitejsie totiz je, aby sa tvoje chlapatko, hoci mozno pomaly ale urcite papalo z prsnika. Na jeho rozvoj nie je nic lepsie ako tvoja naruc a dojcenie. Ak je mozne, samozrejme i tvoje materske mlieko, o ktorom vsak nepises, ci ho este mas. Kazdopadne poradkyna pri dojceni ti poradi ako zvysit tvorbu tvojho mliecka a ako mozno dojcit, i keby tvojho mliecka nebolo dost.
Neviem, co je to ifatrini, urcite vsak viem, ze nic lepsie ako tvoje mliecko nie je. Kazdopadne mozne bude dobre, ak tvoju otazku zopakujes na poradni www.mamila.sk, ked dostanes kompetentnejsiu odpoved.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: prosba opomoc a spatnu vazbu

Neprečítaný príspevokod mysicka » 18 Mar 2012, 07:58

Ahoj Janka,vsetko toto som absolvovala ,nedavno som bola oi za poradkynou,ale mala som pocit ze ked ho videla r dostala obavy.prikladali sme .radila mi vsak casto davat z flase ,kazdu pol hodinu.momentalne neriesit dojcenie.bola to mamilacka odbornicka,pediatricka.je nejake riesenie ak sa nechyta na prsnik a mojho mliecka ubudlo na 10ml po odstriekani za den.davala som si senovku v kombinacii s benediktom,ricinus komunis 5 ch,kedze sa budim kazde dve hodiny v noci,zda sa mi ze uz na odstriekavanie nie je ani cas.velmi prosim o dalsie rady.viem ze moje mliecko moze byt najlepsie pre chlapatko,volam ho makovy muzicek,lebo je mu podobny.rozmyslala som prejst na prikrmovanie.poznam i makrobiotiku zhruba aj recepty na prve obilne mliecka.za odpoved dakujem
mysicka
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 24 Feb 2012, 18:18

Re: prosba opomoc a spatnu vazbu

Neprečítaný príspevokod Anna » 18 Mar 2012, 10:12

Viem o čom hovoríš, my sme sa nedostali do nemocnice, ale podvýživený bol tiež, ale nie kvôli chorobe, skôr kvôli: gastroenterologička to uzavrela ako bystré dieťa a na jedlo nemá čas, takže to pozorovanie okolia všímanie všetkého prišlo skoro, je pravda, že on aj do tretieho mesiaca priberal len asi 400g/mes., ale pediatrička ma upokojovala, že on má taký temperement a hlavne veľa vidá na vnímanie, ke´d som aj chcela dokrmovať kvôli tlaku okolia, tak vyzvracal všetko, čo sme mu dali navyše, preto sme s tým skončili...no po treťom mes. je kontrola až za dva mes., tj. po 5. m. a za dva mes. pribral iba 70g, lebo som presne robila chyby: intervaly, nenosenie atď., takže spoznával okolie, ale nejedol, váha 4 370 g. pediatrička sa zľakla, mne to tak neprišlo, lebo ho vidíš každý deň, ale naša pediatrička ma našťastie nepresviedčala na UM, skôr naopak, že si mám s ním ľahnúť na tri dni do postele/ bojovali sme, každú chvíľu som ho nútila jesť/ a potom prídeme na odváženie, bola v koncoch, rozhodnutá dávať UM, ale vydržala som víkend a v pondelok mi oznámili, že na váhe pribral 100g/ to bol povzbudivý úspech!/, brala som 5 Ch a čaj obyčajný pre dojčiace mamičky, dostala som sa následne na gastro, mala som byť hosp. v KE, ale volila som ambulanciu, kde mi p. doktorka povedala, že UM nepotrebuje, že mi predpíše na naštartovanie na chuť do jedla Infatrini, ale u nás bolo dosť ťažké do neho niečo umelé dostať- fľaša nehrozila, striekačku prekukol, striekla som , otočil hlavu nabok a pľul, lyžička-neotvoril ústa, preto za celý deň som do neho dostal tak 40 ml, volala som do gastro amb., že to nezládam podávať, tak mi odporučili s tým prestať, odvtedy bol na prsníku furt a za 5. mes. pribral 1 kg!- čo je veľa vzhľadom na jeho priberanie...teraz má skoro 21 mes. a má 10,3 kg, zje veľa, ale nepriberá, každý sme fenotypovo iný...no a čo sa týka odberov, tiež na svoju podvýživu, mal všetko v norme/ aj minerály/, len pečeňové testy boli mierne zvýšené, lebo sa začal rozkladať pečeńový tuk, tá posledná rezerva, potom by už išli svaly, preto bol podvýživený doslovne...všetko sa upraví, len treba veriť, mať správnych ľudí okolo , podporu rodiny/ ja som ju nemala, lebo každý bol proti môjmu dojčeniu za takých okolností, ale aspoň ma rešpektovali/, takže viem aké to je ,keď ťa presviedčajú o bludoch o MM, mne v nemocnici, tiež dávali mlieko z banky, lebo malý mal žltačku a zaspával, mal pod tri kilá, ale prisatie vynikajúce, namiesto toho, aby ma poučili o dojčení na požiadanie, ma presvedčili, že ho mám zobudiť každé tri hodiny a stačí keď pije 5 min., lebo za prvú minútu vypije 90%z toho čo chce/ teraz viem, že mysleli asi na dvojročné dieťa!/....deti sú paradoxne menej ohrozené v takých stavoch, lebo majú vynikajúce reparačné a regeneračné schopnosti, takže akokoľvek som sa aj sa obávam, či mu neostanú nejaké následky do budúcnosti, môj manžel ma upokojuje argumentom, že za vojny trpeli deti hladom a akí sú z nich profesori alebo aj šikovní zbojníci...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 24 dní

Re: prosba opomoc a spatnu vazbu

Neprečítaný príspevokod mysicka » 18 Mar 2012, 13:26

ahoj Anna .toto je skoro taka situacia ako som doterez zazila ja,velmi rychlo som si to precitala.terazje tvoj milacik v poriadku.je ta jeho vaha teraz podla tabuliek .koho mas gastroenter.,potrebovala by som taku komunikativnu osobku.aky bol jeho vyvoj ?tak rada by som sa vela vypytovala ak by som mohla.prosim ta ak by si dovolila a nebolo to zasahovanoie to tvojho sukromia ,mohli by sme sa spojit tel.?moj mail je myskamysiak@gmail.com prosim o kontakt.alebo aspon zostanme takto pisat.myska
mysicka
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 24 Feb 2012, 18:18

Re: prosba opomoc a spatnu vazbu

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 18 Mar 2012, 21:17

Mysicka, myslim, ze dalo by sa vselico, ale asi by lepsie by to bolo prekonzultovat aspon cez telefon, je to o kus rychlejsie. Ak ti to nevadi, mozes mi prosim zavolat? Moj telefon je: 0905-923908
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: prosba opomoc a spatnu vazbu

Neprečítaný príspevokod mysicka » 19 Mar 2012, 12:26

prosim ozvi sa cim skor 0944313373 mysicka
mysicka
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 24 Feb 2012, 18:18

Re: prosba opomoc a spatnu vazbu

Neprečítaný príspevokod Anna » 20 Mar 2012, 21:27

Kto sa má ozvať-Anna alebo Janka, neviem to posúdiť z kontextu prosby, ja som odpovedala v e-maili.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 24 dní

Re: prosba opomoc a spatnu vazbu

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 20 Mar 2012, 22:33

to bolo tebe Anna, my sme sa uz porozpravali.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: prosba opomoc a spatnu vazbu

Neprečítaný príspevokod mysicka » 21 Mar 2012, 07:38

anna prosim aby si sa ozvala staci prezvonit 0944313373.
mysicka
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 24 Feb 2012, 18:18


Späť na Dojčenie a ochorenia, boľavé prsníky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron