zápal prsníka????

zápal prsníka????

Neprečítaný príspevokod Beatrixi » 25 Jan 2012, 12:00

Mam niekolko problemov a potrebujem urychlene poradit, zacalo sa to pred 4 dnami, dva dni vysoke teploty aj 39,5, bolelo ma cele telo,svaly, myslela som si chripka alebo nejaky virus, teplotu mam aj stvrty den zvysenu tak 37,5, dnes rano zacala hnacka a na jednom prsniku som si objavila cervene pruhz pozdlz zil, vyzera to ako zapalene zily, pri dojceni ma boli bradavka a mlieka mam zalostne malo. Na podporu dojcenie beriem doomperidon, bez neho to zial nejde. K doktorovi sa mi nechce, ani neviem ktoreho navstivit. Neviem ci mam crevnu chripku alebo zapal prsnika, len hrcku ani zdurene, zatvrdnute miesto na prsniku nemam. Poradte prosim, co robit, docitala som sa na mamile.sk, ze existuje lymfantitida a pri nej nie je hrcka na prniku, moze to byt ono, len nechapem co ta hnacka? Alebo mam dve veci naraz, len von od nedele nchodim. Dik za kazdu radu.
Obrázok užívateľa
Beatrixi
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 16 Aug 2011, 16:28
Bydlisko: BA Karlovka
Počet detí: 2
1. dieťa: Samuel
Rokov: 17 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Evka
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 1 deň

Re: zápal prsníka????

Neprečítaný príspevokod shira » 25 Jan 2012, 13:41

pripomína mi to to moje, ja som mala tiež až 39 a zopakovalo sa mi to 3x viewtopic.php?f=23&t=137
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: zápal prsníka????

Neprečítaný príspevokod Beatrixi » 25 Jan 2012, 13:51

Shira, to asi nebude co si mala ty, ziadnu bielu bodku nevidim, len take mapy cervene pozdlz zil a cervensiu bradavku, na dotyk to boli ale len mierne, nemam to teplejsie a mlieka je malinko, asi uz koncim s dojcenim, malej sa niekedy ani nerozbehne, nevidim ze pije.
Obrázok užívateľa
Beatrixi
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 16 Aug 2011, 16:28
Bydlisko: BA Karlovka
Počet detí: 2
1. dieťa: Samuel
Rokov: 17 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Evka
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 1 deň

Re: zápal prsníka????

Neprečítaný príspevokod Klemka » 25 Jan 2012, 17:18

Beatrixi, vyzerá to zablokovaný mliekovod plus nejakú virózu k tomu, ktorá nemá s mliekovodom nič, o to horšie sa samozrejme cítiš.
Na bradavke nemusí byť biela bodka, môže tam byť, ak nie je, neznamená to, že nemáš zablokovaný mliekovod.
Odporúčania sú teda v zásade tie isté ako v téme, ktorú dala Shira:
- odpočinok, teplo, tekutiny, dojčiť a pritom stláčaním alebo masážou "vytláčať" mlieko von
- lecitín 4x denne 1200 mg
- ak potrebuješ, lieky proti bolesti (ibuprofen, paralen)
Ak by bolo mliečka menej, môžeš sa pokúsiť nahradiť to, čo chýba tuhou stravou a vodou, pri horúčke môže tvorba mlieka reagovať, ale časom sa to zase upraví. Ak sa dcérka bude chcieť prisávať k prsníku, je jedno, čo tam robí, kŕm ju, dávaj jej vodičku podľa jej chuti a časom sa zase tvorba mlieka vráti tam, kde bola pred týmito problémami. Nevzdávaj dojčenie. Okrem toho by som vzhľadom na to, čo píšeš s bradavkami, navrhovala liečiť aj bradavky univerzalnou mastou na bradavky, viac tu https://sites.google.com/site/problemys ... -bradaviek
Sleduj si, ako sa to vyvíja ďalej, ak sa od začiatku príznakov do 48 hod nezačne stav zlepšovať, čo sa väčšinou nedeje, môžeš skúsiť ísť za gynekológom pre antibiotiká.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: zápal prsníka????

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 25 Jan 2012, 23:39

Este by som ku Klemke pridala, ze dojcit pokial mozno tak, aby brada dietatka smerovala ku problematickemu miestu. V praxi to mozno bude znamenat dojcit poleziacky, aby si danu polohu mohla dosiahnut.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: zápal prsníka????

Neprečítaný príspevokod Klemka » 26 Jan 2012, 08:30

JankaMich, Newman toto uvádza vo svojom protokole, ale sám už hovorí, že tento koncept je prekonaný, nie je to potrebné, stačí obvyklá poloha, v ktorej matka dojčieva. Pri niektorých blokádach by musela pri tomto matka dojčiť dieťa dole hlavou :)
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: zápal prsníka????

Neprečítaný príspevokod Beatrixi » 26 Jan 2012, 11:37

Dik za rady, ale uz je to podstatne lepsie, horucku uz nemam, prso uz neni take cervene aj bolest je minimalna, ako zazrakom je to skoro prec, len ta tvorba mliekka ma trapi, malu prikladam, ale nevydrzi dlho na prsniku, totiz ona nikdy dlho na prsniku nebola a teraz ked jej netecie tak nechce. Budem skusat dalej, ak to nerozbehneme uz to neriesim, mala bude mat 8 mesiacov a som stastna, ze som dojcila aspon tych 8 mesiacoch, ani som nemyslela, ze tolko vydrzim aj ked len vdaka domperidonu. My mame zle prisatie, pouzivam aj dudel, takze uz to asi nerozbehnem. Len mala mi nic ine nechce pit, a toho sa bojim, tie plienky su teda neni velmi pocikane, ale ona ich nikdy nemala precikane. pred tym aspon po noci mala total precikanu plienku, teraz uz ani to. Bojim sa, ze nema tolko ml tekutin denne ako by mala mat, musim ju naucit aspon na to vodu, da si par lyziciek, ale viac ide mimo ako do nej. Z poharika nevie, ani z naustkom nechce.
Obrázok užívateľa
Beatrixi
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 16 Aug 2011, 16:28
Bydlisko: BA Karlovka
Počet detí: 2
1. dieťa: Samuel
Rokov: 17 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Evka
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 1 deň

Re: zápal prsníka????

Neprečítaný príspevokod Klemka » 26 Jan 2012, 11:51

Beatrixi, takto to bežne prebieha, som rada, že je lepšie. Už by sa to malo len zlepšovať, ak nie, ozvi sa.
V situácii, v ktorej si, by bolo vhodné zvýšiť fyzický kontakt s bábätkom koža na kožu, kým sa tvorba mlieka nespamätá z toho, čo sa dialo posledné dni, plus - môžeš si skúsiť podporiť tvorbu mlieka okrem domperidónu aj senovkou gréckou a benediktom lekárskym v kapsuliach (3x3 denne). Dôležité je teraz, aby nezačala prsník úplne odmietať, čo by pri kontakte koža na kožu, intenzívnom nosení a ponúkaní prsníka v situáciách, kedy je pokojná (napr. pri precitaní po spánku), mohlo zabezpečiť, aby sa po trochách napila toľko, aby nebola dehydrovaná. Pri prisatí môžeš používať stláčanie prsníka, aby si udržala pitie dlhšie. Ak sa bude zdať, že napriek tomu má málo tekutín, môžeš skúšať vodičku akýmkoľvek spôsobom, aj napr. lyžičkou po troškách, či nejaký príkrm, ktorý by zjedla zriediť viac s vodou... Hoci to celé nemáte ideálne, dôležité je, že sa nevzdávaš a aspoň trochu zmierňuješ dopady používania cumlíka inými spôsobmi. Klobúk dolu!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1


Späť na Dojčenie a ochorenia, boľavé prsníky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron