usg prsnikov pocas dojcenia

usg prsnikov pocas dojcenia

Neprečítaný príspevokod katka » 02 Apr 2011, 19:25

Ahojte, chcela by sa spytat aky je vas nazor na usg prsnikov pocas dojcenia. Pred tehotenstvom som chodila pravidelne kazdy rok na preventivne sono koli zlej rodinnej anamneze,mam 33r, no a teraz som uz treti rok vynechala a tak rozmyslam ze by som sa objednala. Nemoze mlieko a aktivna mliecna zlaza skreslit vysledky? Ja mam pomerne male prsia a dokazem si nahmatat rozne utvary v nich :roll: asi tie mliecne zliazky su to, ked som si pozerala obrazok ako vyzera prsnik zvnutra tak sa mi zdalo ze tie jednotlive zliazky maju asi taky tvar. Ale nie som si ista pomohlo by mi keby mi lekar na to kukol a uistil ma ze to nie je nic zle. Mate aj vy niekto taku skusenost s tym ze tie zliazky sa daju nahmatat su take ako male fazulky a na dotyk tvrdsie? Dakujem za odpoved.
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 24 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 9 dní
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: usg prsnikov pocas dojcenia

Neprečítaný príspevokod didulka » 04 Apr 2011, 10:29

Chodim na onkologiu uz od 18 kvoli rodinnej anamneze. Ja som bola na usg prsnikov pocas tehotenstva a aj pocas dojcenia. Pred mesiacom som si nahmatala hrcky. Nasli mi tam niekolko cyst a zhlukov cyst, ktore budu pozorovat. Dalsi termin mi dali o tri mesiace. Stale dojcim...
Kludne sa objednaj na vysetrenie, budes kludnejsia.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: usg prsnikov pocas dojcenia

Neprečítaný príspevokod shira » 04 Apr 2011, 18:54

ano aj ja chodím pravidelne na usg napísali mi dg "benígna dysplázia" ešte na vš, pripisovali to vyššiemu prolaktínu, čo som mávala. boli to také rozne hrčky. aj v tehotenstve aj počas dojčenia mi robili usg, tiež som chcela "iba" utvrdiť že je to ok, dr hovoril že tam vidí nejakú cystu, neviem. ja mám skor pocit že teraz ako dojčím je to lepšie, ale tá kontrola a ubezpečenie mi vždy dobre padnú.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: usg prsnikov pocas dojcenia

Neprečítaný príspevokod miskap » 05 Apr 2011, 14:05

Aj ja som bola na usg počas tehotenstva aj pri dojčení. Lekár bol s tým oboznámený, nerobilo to žiadny problém. Môžeš pokojne ísť.
miskap
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:53
Bydlisko: Banská Bystrica
Počet detí: 2
Môj status: Vedieť všetko nie je v našich silách, treba vedieť, kde pomoc hľadať...

Re: usg prsnikov pocas dojcenia

Neprečítaný príspevokod katka » 27 Apr 2011, 17:15

Dakujem za odpovede, dnes som bola na USG, vsetko je ok, lekar tam nevidel nic co by bolo patologicke, vraj prsnik vyzera presne tak ako ma vyzerat pocas aktivneho dojcenia. Tak som si vydychla..
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 24 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 9 dní
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: usg prsnikov pocas dojcenia

Neprečítaný príspevokod mia » 29 Jún 2012, 22:31

Ahojte, chcela by som sa opytat tych, co ste z BA, kde Vam boli ochotni urobit usg prsnikov pocas dojcenia... pred tehotenstvom som bola pravidelne sledovana v NOÚ v BA, na kontroly som chodila každého pol roka (mala som problémy s hrčkami, dvakrát ma aj operovali kvoli tomu), no odkedy som tehotná, tak mi nechcú usg urobiť, že vraj to nemá zmysel, a mám sa ohlásiť až keď dokojím... naposledy som teda bola na usg pre 2 rokmi, čo sa mi zdá už dlho vzhľadom k tomu, že pred tým som chodila 2x do roka... nemám síce žiadne problémy, ale bola by som oveľa radšej, keby sa na mňa pozrel nejaký lekár, či je všetko naozaj OK... bola by som oveľa kľudnejšia... som ochotná si vyšetrenie aj sama zaplatiť, ak bude treba... ďakujem pekne
mia
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 26 Apr 2011, 19:40
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 21 dní
Rokov: 9 rokov, 3 mesiace, 18 dní

Re: usg prsnikov pocas dojcenia

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 30 Jún 2012, 00:42

Ahoj Mia,

niekedy som chodila do Probiosu na Ruzovu dolinu a robili mi USG prsnikov aj pocas dojcenia, uz tam nechodim, ale pokial si to zaplatis, tak by ti mali vysetrenie spravit.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)


Späť na Dojčenie a ochorenia, boľavé prsníky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron