Prerušenie dojčenia kvôli anestézii ??

Prerušenie dojčenia kvôli anestézii ??

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 31 Mar 2011, 17:22

Ahojte, potrebujem poradiť s jednou vecou. Dojčím 21 mesačnú dcérku, obvykle na zaspanie a po zobudení. Už sa stalo, že som nedojčila aj 12 hodín, len ráno a potom až večer, keď malá nechcela cez deň spať. A v pohode. Zajtra idem na jednodňový zákrok, kde ale budem krátkodobo v celkovej anestéze. Hovorila som s lekárkou, nevedela mi ešte presne povedať, ale že niektorí anesteziológovia nedoporučujú dojčiť 6 hodín, niektorí 12 hodín. Lenže zase jedna známa mi hovorila, že nemohla dojčiť až 24 hodín!
Otázky:
1) Tých 12 hodín, by som možno natiahla, ak by mi robili zákrok doobeda, tak večer o 22:00 by som nadojčila - lenže nebude to mlieko uložené v prsníkoch kontaminované?
2) Ak to bude viac hodín, mala by som si odstriekavať mlieko, lenže patrím k tým typom, čo s odsávačkou (alebo aj ručne) ledva odstriekajú 5ml, aj keby som odstriekavala dve hodiny... (rekord mám 20ml za hodinu a pol, keď som mala zápal prsníka), myslíte, že by som sa mohla spoľahnúť na to, že to malá ešte potom rozťahá???
3) A posledná otázka, ako uspím dcéru, ktorá je naučená zaspať pri dojčení....poraďte nejaké triky a tipy :D Podotýkam, že v kočári nevie zaspať od 10 mesiacov.. :?
Ďakujem veľmi pekne!
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Prerušenie dojčenia kvôli anestézii ??

Neprečítaný príspevokod annag » 31 Mar 2011, 18:21

ahoj carodejnica

fúha, je mi to veľmi, veľmi ľúto , verím, že sa z toho čím skôr dostaneš - i vďaka dojčeniu :-)

- anesteziólog nemá problém dať ti anestézu, po ktorej môžeš takmer okamžite dojčiť - väčšinou sú to cca 4 hodiny . Ale: musí vedieť, že Ti má dať práve takú a nie hocijakú inú - čiže Tvoja úloha je vopred informovať, tak aby sa o tom nedozvedel až na sále a mal ju pri sebe - napr. ráno na príjme oznám lekárovi že potrebuješ čím skôr dojčiť, pre istotu i sestričke, že dojčíš, že nechceš mať problémy s prsiami (to najlepšie na nich zaberie :-). Nech mu zavolajú , aby si priniesol vhodnú anestézu - čiže niečo podobné ako sa dáva pri cisárskom ...

budeš na gynekológii, to by nemal byť absolútne žiadny problém - dnes sú také anestetiká, že sa ozaj nemusíš báť, navyše, ide o 2 ročné dieťa, ktoré už papá všeličo iné , je dozreté .... niet dôvod na obavy

- nemusíš nič robiť - iba dojčiť, nech Ti maličkú prinesú keď sa preberieš, trebárs poobede, predvečer ... a bude fajn (akurát mi dne písala podobná mamička, čo mala obavy - presne tak to vyriešili - bábo jej nosil manžel do nemocnice - bola po punkcii, nesmela sa vôbec hýbať, ale išlo to)


- uspatie - nejako ten jeden deň už zaspí - cez deň možno vôbec, no a čo :-). A večer s ockom určite lepšie než si teraz myslíš - zvládnu to , budú statoční rovnako ako i Ty :-) malá je už veľká, treba jej rozprávať a vysvetľovať, možno nepovie, ale rozumie viac než si myslíme :-)


držím palce celej Vašej rodinke, určite na Teba budem myslieť celý deň
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: Prerušenie dojčenia kvôli anestézii ??

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 31 Mar 2011, 19:18

Ďakujem Katka, si ma potešila, si poklad. Dúfam, že nebudú robiť obštrukcie kvôli tomu a že mi takú anestézu podajú bez problémov.
No a ešte pevne verím, že nebudú komplikácie a že ma večer pustia domov (tak mi dnes povedali), ale ak nie, to je super nápad s tým, že by mi muž doniesol večer dcérku na dojčenie (no hádam ju už nejak uspí, lebo keď som doma a napríklad sa mala večer preberie a nemôžem ísť ku nej, lebo sa napríklad sprchujem tak sa nedá od neho utíšiť, ale možno toto bude inak vnímať) ... a potom by mi ju zas doniesol ráno... naozaj ďakujem a dám vedieť, ako to dopadlo! :)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Prerušenie dojčenia kvôli anestézii ??

Neprečítaný príspevokod leelo » 31 Mar 2011, 20:23

carodejnica, drzim ti palce a zelam hlavne vela zdravicka. posielam pozitivnu energiu, zvladnes to! :)
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Prerušenie dojčenia kvôli anestézii ??

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 31 Mar 2011, 21:14

leelo píše:
> carodejnica, drzim ti palce a zelam hlavne vela zdravicka. posielam
> pozitivnu energiu, zvladnes to! :)

Ďakujem ti veľmi pekne. :)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Prerušenie dojčenia kvôli anestézii ??

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 02 Apr 2011, 21:43

Ahojte, tak zreferujem ako som dopadla.

Hneď na príjme som teda oznámila lekárovi, že dojčím, a že chcem takú anestézu, po ktorej budem môcť rýchlo dojčiť, ale ten ma hneď uzemnil, že existuje len jeden druh anestézy a že nebudem kojiť 24 hodín a basta. Tak som sa tam rozrevala, ale to som aj tak mala slzy na krajíčku, lebo to tam na mňa tak akosi celé doľahlo. Odsávanie mne proste nejde a 24 hodín je moc. Ale som to nevzdala, pýtala som sa aj lekára na oddelení, ten ma zas troška ukľudnil, že si to mám dohodnúť s anesteziológom. Tak som to riešila až na sále (okolo 12:30), bola tam tiež mimoriadne milá lekárka - anesteziologička .... keď som jej to povedala, tak ona mi na to vraví - "samozrejme, nie je problém, dáme vám "xxxx" (názov lieku si nepamätám), to môžete dojčiť po 6 hodinách, len si jednu dávku odsajte". :)
Tak mi spadol kameň zo srdca. Takže treba byť asertívny a trvať si na svojom. :)

Okolo 17ej som už bola doma, tak som si sadla, vyložila nohy, pustila telku a pre istotu odsávala, odsala som z každého po 40ml - fakt viac nešlo a ani ma nebavilo, a to som odsávala dve hodiny (!) po kvapkách, mne sa zrejme najviac mlieka tvorí počas dojčenia, odsávačka vo mne proste neevokuje dieťa a oxytocín sa netvorí. :lol:

A pre istotu som čas ešte natiahla a malú som dojčila až o o 21:00, čiže po 8 hodinách. Tak sme boli obe spokojné. :)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Prerušenie dojčenia kvôli anestézii ??

Neprečítaný príspevokod leelo » 03 Apr 2011, 23:32

carodejnica, no uz som cakala, kedy napises. tesim sa, ze vsetko dobre dopadlo a ze si si trvala na svojom. odvaznym stastie praje! ;)
s tym odsavanim by som aj ja a dalsich 100.000 zien bolo na tom rovnako.
zelam rychle zotavenie a vela radosti s dcerkou :)
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!


Späť na Dojčenie a ochorenia, boľavé prsníky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron