choroba počas dojčenia

Re: choroba počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod Klemka » 22 Feb 2012, 16:35

Vejula, držím palce, aby tam nič ďalšie nebolo a poriešila si to týmito liekmi, ktoré si dostala! Preventívne sa nedá s dojčením urobiť nič. Ak bude treba odstaviť, neporiešiš to tým, že teraz začneš pracovať na znižovaní počtov dojčení (jediné, čo dosiahne väčšina matiek je úzkostlivé dieťa, ktoré sa dojčenia bude dožadovať ešte viac). Opäť platí to isté - najskôr diagnózu, potom navrhovanú liečbu a overiť, či sú navrhované lieky kompatibilné, ak nie sú, či neexistujú lieky s podobným či rovnakým účinkom, ktoré sú kompatibilné. A ako väčšinou - také lieky sa dajú nájsť a matka môže v dojčení pokračovať popri svojej liečbe.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: choroba počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod vejula » 22 Feb 2012, 16:38

Ďakujem klemka za povzbudivu odpoved, mne už dnes kožna lekarka tvrdila že musim prestať s dojčenim pri tom ceroxime - ale tušim sa pri nom može, však? JA sa modlim aby všetko dobre dopadlo. Viem že pričina sa zistiť musi, len dufam že to nebude nič važne.
Ešte raz dakujem pekne
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: choroba počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod Klemka » 22 Feb 2012, 16:56

Vejula, ja osobne nemám prístup k databáze Thomasa Halea o kompatibilite liekov s dojčením, zdá sa mi, že cefuroxím bol medzi bezpečnými liekmi, ale úplne istá si nie som, obráť sa s týmto prosím priamo na poradňu Mamily.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: choroba počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod vejula » 22 Feb 2012, 19:12

už som sa spytala aj som dostala odpoved, tak dojčim v klude. A to mi kožna hovorila že kojiť musim prestať
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: choroba počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod vejula » 23 Feb 2012, 20:59

baby a ešte som sa chcela spytať, je vylučene aby som ten zapal ciev dostala aj z toho že mam oslabenu imunitu dlhodobym dojčenim? Viem že niektore dojčia aj dlhšie, ale mam strach, nikdy som žiadne poriadne horučky ani choroby (okrem refluxu) nemala, som z toho dosť zaskočena tak rozmyšlam či to nemože byť aj tym
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: choroba počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod Klemka » 23 Feb 2012, 22:13

Dlhodobé dojčenie má priaznivé účinky na zdravie matky - toto je to, čo telo ženy očakáva - byť plodná, tehotná, dojčiť. Dojčenie neznižuje imunitu matky, ani ak je dlhodobé (nehovoriac o tom, že "dlhodobé" dojčenie je "normálne dlhé dojčenie").
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: choroba počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod didulka » 24 Feb 2012, 10:15

Velmi sa mi paci ako kazdy zdravotny problem pocas dojcenia je pripisovany tomu, ze dojcenie oslabuje imunitu alebo ze je ten problem sposobeny dojcenim.

Chodim uz x rokov na onkologiu s prsnikmi. Lekarka mi povedala, ze by bolo dobre otehotniet, dojcit. Tak som otehotnela, dojcim. Teraz ked problem pretrvava mi povedala, ze za to moze dojcenie a mala by som prestat. :-D
Len som sa usmiala, dohodli sme dalsi termin o 2 mesiace a isla som prec.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: choroba počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod vejula » 26 Feb 2012, 19:01

klemka dakujem.

didulka ja nepripisujem ja sa len pytam.... Ale asi to bolo viac faktorov dokopy ktore k tomu všetkemu prispeli
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: choroba počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 28 Apr 2013, 17:04

Klemka, JankaMich,

rada by som sa spytala na Vase odporucenie.

Behom par hodin som sa ocitla v osemetnej situacii. Mam anginu, ale nepamatam si, kedy som bola naposledy takto chora. O mna nejde, ja sa dako vystrabim, problem je v tom, ze neviem nic prehltnut pre ohromnu bolest, tuhe vobec, aj pri tekutinach mi lezu oci z jamiek a napina ma. Co teda nechcem zazit, este na to rozdrazdene hrlo kysly zaludocny obsah....

Prsniky samozrejme visia prazdne ako jazvecove usi, deti sa pytaju snad 2x tak casto ako obycajne, lebo nic nevytiahnu.

Predpokladam, ze za take 2 dni to bude lepsie, ale co mozem dovtedy ocakavat s dojcenim?
Ked opat zvysim peroralny prijem, pride automaticky i mlieko? Bez dalsich pomocnych opatreni? Staci deti nadalej casto prikladat?

Do akej mieri hrozi odkojenie, a keby to i nastalo, mam ho povazovat za drasticke neprirodzene?


Dakujem za odpoved
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: choroba počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod Klemka » 28 Apr 2013, 17:42

Ak dobre čítam, deti majú už viac ako 2 roky, je vysoko pravdepodobné, že dojčenie je u nich ustanovené a dojčia sa v zásade bez ohľadu na to, koľko mlieka im pri tom tečie. Ak je to tak, je vysoko pravdepodobné, že po tom, čo sa začneš cítiť lepšie, sa situácia sama od seba zlepší. Ak by si videla, že to tak nie je, v takýchto situáciách výborne zaberá domperidón, pričom ho často stačí užívať 2-3 dni a je to omnoho lepšie. Ale ako som povedala, pochybujem, že to bude nutné. Prípadne napíš zajtra, ako sa máte a ako sa správajú deti pri dojčení, dobre?
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: choroba počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 28 Apr 2013, 18:07

Dakujem velmi pekne, si ma ukludnila.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: choroba počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod TIA » 28 Apr 2013, 18:33

Mamamima, tak neviem ako pri chorobe, ale z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze tvorbu mlieka ani jednodnovy post nijak neznizuje, teda aspon u mna :). Prajem skore uzdravenie.. :love:
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: choroba počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 28 Apr 2013, 20:45

Dik, TIA, aj nieco take som chcela pocut. Ani som sa nebala toho, ze nic nejem, ale najma toho, ze aj strasne malo pijem, lebo to je uplne utrpenie.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: choroba počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod Klemka » 28 Apr 2013, 20:51

Väčšinou dokáže znížiť tvorbu mlieka vysoká horúčka. Ale možné je všetko. Na druhej strane, ako som hovorila, tu asi naozaj už nie je čoho sa báť.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: choroba počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 28 Apr 2013, 23:35

i ja ta z vlastnej praxe mozem ukludnit. Dokonca mozes cakat zvysenu tvorbu o ukonceni choroby, nakolko su teraz prsniky stimulovane omnoho viac.

MOja osobna skusenost je taka, ze i ked som bola niekolko dni bez dojcenia, len som 1-2x denne odstriekala, tak po navrate domov sa tvorba za 2-3 dni vratila naspat.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: choroba počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 29 Apr 2013, 11:16

Dakujem Janka, snad to uz bude lepsie, uz aspon pijem, tak verim, ze ideme hore kopcom.


A ako to zvladali deti ked si tak zmizla? ja si to u nas nevie absolutne prestavit.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: choroba počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 30 Apr 2013, 00:28

Prvy krat som zmizla, ked bolo len jedno dieta, i ked to bolo zrovna to najzavislejsie na mne. Tej som musela vzdy povedat (este aj dnes :D) ze idem prec a kto s nou bude - i ked to bolo len do obchodu. Prva noc bola nepokojnejsia (pri mne sa zvykla budievat na dojcenie 5-7 krat v noci), ale s muzom to zvladla vcelku v pohode. Dalsie noci prespala cele. Ked som prisla, tak opat bola v noci casto hore. I pri dalsich to bolo podobne - prvu noc sa mozno zobudili, dalsiu boli v pohode.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Predchádzajúci

Späť na Dojčenie a ochorenia, boľavé prsníky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

cron