bolest az pod pazuchou

bolest az pod pazuchou

Neprečítaný príspevokod leelo » 30 Mar 2011, 23:35

ahojte, viete mi, prosim, poradit? po chvili dojcenia mi zacne vystrelovat bolest od bradavky az pod pazuchu a nazad. akoby mi maly sanim tahal tu bolest. je to len v jednom prsniku a trva to aj chvilu po tom, ako uz z neho dodojcim. ten prsnik mam cely nejaky chory, boli ma aj bradavka pri prisavani uz par dni, na co si aplikujem Imazol. vlastne cely den ju mam citlivu...
je to mykoza skombinovana s upchatym mliekovodom, ci nieco uplne ine? mala som upchate mliekovody a bolelo ma to az tak, ze pri dychani. ale toto je silnejsie.
dakujem pekne za rady.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 1 deň
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: bolest az pod pazuchou

Neprečítaný príspevokod bubelko » 31 Mar 2011, 00:09

ahoj leelo
mne tak zacala mastitida. :( bolelo to ako popisujes - az pod pazuchou. a neskor mi to uplne zcervenalo, ostalo teple a pod. tak dufam, ze ta to obide a bude to nieco menej zavazne. drzim palce. ;)
bubelko
 

Re: bolest az pod pazuchou

Neprečítaný príspevokod leelo » 31 Mar 2011, 00:16

bubelko, dakujem ti. ja stale dufam, ze sa mi tam nema co zapalit. ale mas pravdu - upchaty mliekovod a mykoza k tomu, to je zivna poda pre zapal.
no budem sa pozorovat. snad najblizsie hodiny to vyeskaluje, ak ma co. raz som mala taku zastavu, ze az ma cely chrbat bolel a nemohla som dychat. ale toto sa mi zda trochu ine, iked bolestivejsie, ked maly saje.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 1 deň
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: bolest az pod pazuchou

Neprečítaný príspevokod annag » 31 Mar 2011, 07:30

leelo - prosím, dobre si pozri počas dojčenia, či nie je ak sa bábo prsníka počas dojčenia pustí, na bradavke biela bodka - lebo ak je upchatý mliekovod, bolí vlastne tlak mliečka, ktorý sa spustí a nemôže vytiecť vonku - často zablokovanie vyústenia vidno až počas či tesne po dojčení. Dojči z toho prsníka i z futbalovej polohy.Upchaté vyústenie môže byť ohraničené červeným, zapáleným miestom na bradavke. Dôležité je teda "vystopovať" mliekovod, ktorý robí šarapatu - postupuj klasicky- aplikácia tepla na ten prsník....
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 1 mesiac, 10 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 25 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: bolest az pod pazuchou

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 31 Mar 2011, 10:32

leelo. a mas aj hrcku ci nie?alebo taku akoby rurku napuchnutu?ja som mala takto upchaty mliekovod,lebo mala mi vtedy bojkotovala prsnik jeden a nechcela z neho pit, mala som ho plny mlieka a bolel ma, tak som si odstriekala ale len potial aby sa mi ulavilo, aby som zbytocne neudrziavala nadprodukciu a potom som ho v teplej vode jemne rozmasirovala
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 11 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: bolest az pod pazuchou

Neprečítaný príspevokod leelo » 31 Mar 2011, 12:01

annag, mas pravdu, bradavku som si nestudovala, kedze som na nej mala stale film z Imazolu. ale v noci pred spanim ma to napadlo, trosku som tie zahyby vycistila, iked tazko povedat, skor to bola len masticka. maly spal az do rana do 9.00 bez dojcenia a s prsnikom sa mi nestalo nic. nemam tam ziadnu hrudku, zacervenanie.
je to zvlastne, ale ani vcera ma to nebolelo pri kazdom dojceni a hlavne - nemalo to stupajucu tendenciu ako som poznala pri zastave mlieka. budem to dalej pozorovat. dakujem.

elinka27, ja som svojho casu bola taky expert na upchate mliekovody, ze uz pri prvych priznakoch som vzdy spolahlivo nasla ten postihnuty mliekovod a stuhnute mlieko vytlacila z uplnej hlbky prsnika. vzdy mi pri tom pomahal maly. horsie to bolo, ked ma to chytilo pocas jeho spanku, to som v sprche aj polhodinu s ihlou majstrovala. strasne som sa bala mastitidy :?
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 1 deň
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: bolest az pod pazuchou

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 31 Mar 2011, 20:32

leelo,ja mam teraz podobny problem, neviem co sa deje dcerka nejak cez den malo papa, ostavaju mi plne prsniky a boli to, dole pod prsnikom som uz mala aj take hrce take ako kamen tvrde, strasne to zacalo boliet, a takto sa mi to teraz za posledne dva dni stalo asi 2-3x, musela ju normalne aj v noci zobudit a nastastie v spanku sa najedla a uvolnilo sa to.Idu jej zubky a je nekludna,tak asi preto menej papa.Len ja neviem ci si mam odsavat ked nepapa, tiez sa bojim zapalu, uz som to zazila.Lebo ten tlak sa neda vydrzat musim odsat aspon kym sa neulavi,ale zasa neviem ci je to dobre aby som zasa neudrziavala nadprodukciu umelo
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 11 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: bolest az pod pazuchou

Neprečítaný príspevokod annag » 31 Mar 2011, 20:50

elinka, ak máš preplnené prsníky, kľudne si na úľavu odsaj - nie veľa, ale na úľavu. Maličká možno celkovo menej ani nepije, len na jeden krát vypije viac než inokedy. To sa ľahko môže stať tým, že niekoľko dní pocuckáva, možno pri častom dojčení strácaš pocit plných pŕs, prechádzaš na druhý prsník predčasne a tým vytváraš nadprodukciu. Následne malá nevládze toľko mliečka piť, prsníky dostávajú informáciu tlmiť tvorbu. Ak je to spojené s candidou na prsníku, dôjde ľahko k upchatiu mliekovodov. Ak má dni, keď pije podchvíľou, zakaždým prsíčko začne a nedokončí, tak jej ponúkaj prednostne opakovane ten istý prsník v priebehu obvyklých cca 2-3 hodín. Či to tak už robíš teraz?
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 1 mesiac, 10 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 25 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: bolest az pod pazuchou

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 31 Mar 2011, 20:56

annag,veru ze teraz ani neviem,ale asi sa to stalo v noci ked bola nekludna,ze som jej dala to ktore ma napadlo,lebo sa v noci kazdu chvilku kvoli zubkom budila:-/ a tak sa stalo ze som jej asi ponukala aj na striedacku kedze som nejak nesledovala cas
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 11 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: bolest az pod pazuchou

Neprečítaný príspevokod annag » 31 Mar 2011, 21:04

elinka - jasné,to sa stáva a je to normálne - ono by to žiaden problém nebol, keby boli bradavky OK ...
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 1 mesiac, 10 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 25 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: bolest az pod pazuchou

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 31 Mar 2011, 21:12

annag, budu ale musim to dotiahnut dokonca, a Veronika slubila buduci tyzden ze pride potrebujem aj prisatie upravit,mala ma zacala "okusovat" ako jej teraz idu zubky :-)
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 11 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk


Späť na Dojčenie a ochorenia, boľavé prsníky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron