odber krvi u dojcata

odber krvi u dojcata

Neprečítaný príspevokod miriam » 25 Okt 2011, 20:50

Zajtra mame ist na odber krvi koli krvnemu obrazu s nasim malickym (mierna anemia po narodeni) a rada by som sa opytala, ci je opodstatnene odporucanie od sestricky, ze ho nemam rano od pol 6 uz dojcit ( na odber ideme na 8h)..dodala, ze mu mozem podat len vodicku..Moze dojcenie pred odberom skreslit vysledky ? Dakujem za odpoved
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 26 dní
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 24 dní
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 11 mesiacov, 6 dní

Re: odber krvi u dojcata

Neprečítaný príspevokod shira » 25 Okt 2011, 21:01

zvláštne. my sme odber krvi absolvovali, mal tiež anémiu (menej aj krviniek aj železa) a vyšší bilirubín, tak preto. žiadne takéto odporúčanie sme nedostali. podla mna dojčenie može mat vplyv jedine na hladinu krvného cukru, určite nie na krvný obraz.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: odber krvi u dojcata

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 25 Okt 2011, 21:17

miriam,ja som chodila so synom do poradne pre nedonosene deti na Kramare k dr. Vicianovej kazdy mesiac do roka a vzdy mu brali krv a mal byt 2hod na lacno...vzdy som to respektovala a nedavala som papat...ale ani som neskumala preco...
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 17 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: odber krvi u dojcata

Neprečítaný príspevokod shira » 25 Okt 2011, 21:22

bibiq ked je treba urobiť aj biochémiu tak áno
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: odber krvi u dojcata

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 25 Okt 2011, 21:29

no nam tam robili vzdy komplet rozbor,tak asi preto
ale myslim,ze logicky to KO neovplyvni ked je clovek najedeny
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 17 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: odber krvi u dojcata

Neprečítaný príspevokod estterka » 25 Okt 2011, 22:44

ahoj,malej od zaciatku brali krv casto a nikdy mi nikto nepovedal,ze nemam dojcit pred tym. a aj som dojcila vzdy,tak ako potrebovala mala.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní

Re: odber krvi u dojcata

Neprečítaný príspevokod Klemka » 26 Okt 2011, 08:33

Miriam, škoda, že si nenapísala skôr, teraz to už je asi pasé a už ste po odbere... ale do budúcna - okrem toho, že je neetické trápiť novorodenca odmietaním dojčenia, ktoré je pre neho nielen zdrojom potravy, ale v tomto veku aj mimoriadne dôležitým zdrojom regulácie rôznych fyziologických funkcií, aj pre dospelých ľudí sa už dnes neodporúča chodiť na odbery nalačno, odporúčajú sa normálne mierne raňajky, navyše pri anémii sa hodnotí množstvo hemoglobínu v krvi, ktoré nie je ovplyvniteľné jedlom ani dojčením... dojčenie sa odporúča pri odberoch ale aj iných stresujúcich procedúrach, pretože utišuje bolesť a bábätká pri ňom menej plačú alebo neplačú vôbec, dokonca sa pri niektorých deťoch zdá, že si ani vpich ihly nevšimli. Držím palce, nech sú výsledky dobré.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: odber krvi u dojcata

Neprečítaný príspevokod Anna » 27 Okt 2011, 08:09

Ja chodím so synom do GEA , odber krvi mu nerobili nalačno nikdy, v čase príkrmov nám sestrička povedala, že samozrejme mierne raňajky, nie nalačno a robil sa KO, biochémia, minerály, enzýmy, atď. ako v gastro ambulancii, takže Klemka dobre radí...dokonca ani naša pediatrička to od nás nikdy nechcela, takže by ma vôbec nepadlo toto riešiť..
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 24 dní

Re: odber krvi u dojcata

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 29 Okt 2011, 20:32

aj naša pediatrička mi povedala nalačno (resp. jej setrička) a to nám brali krv iba na KO. ... no to je tak s nimi. ked malá mala problémy s nadúvaním cca v 4. mesiaci, povedala mi, že jej mám dávať probiotiká.samozrejme nepomáhali. a to ti povie drvivá väčšina pediatrov. až oveľa neskôr ked som natrafila na stranku annyg som sa dočítala, že mám veľa mlieka a to jej spôsobuje problémy. ked sme odstránili nadprodukciu, už problém nemáme. probiotiká ležia na poličke v chladničke. :-))
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 2 mesiace, 14 dní

Re: odber krvi u dojcata

Neprečítaný príspevokod estterka » 12 Jan 2012, 15:26

ahojte,mame za sebou opat uzasny zazitok a to dojcenie pocas odberu krvi. super to zvladla,kedze sme tymto eliminovali fazu,ked ju bolo treba celu pevne drzat,kym sa nasla vhodna zila-ja som dojcit neplanovala,ale stol bol tak vysoko,ze hanka mala hlavu presne v mojom vystrihu,tak som sa ani nepytala nikoho a vytiahla prsnik a v tej sekunde bola kludna a hned na prvykrat nasli dobru zilu. ked pichli,zacala plakat,teda nepila mlieko,ale stale ostala pokojne lezat- nekopala nohami a nebolo ju treba znehybnit. trvalo to len par sekund a hned bola ok. a dojcila som celu noc aj rano. si nechcem predstavit prezit 80 km cesty do nemocnice s vyhladovanym dietatom co je zvyknute na prsnik a nedostalo ho.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní

Re: odber krvi u dojcata

Neprečítaný príspevokod Anna » 12 Jan 2012, 15:40

Ja tiež chodím do gastro poradne a vždy mu robia biochémiu, krvný obraz, minerály, vitatmíny, atď. Nikdy, ale nikdy sme neboli nalačno a keď dovŕšil vek príkrmov, tak mi sestrička povedala, že mu samozrejme mám dať nejaký chlebík s čajíkom, nie dáke obžerstvo, ale nalačno nie.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 24 dní


Späť na Dojčenie a ochorenia, boľavé prsníky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron