hnisajuci zub

hnisajuci zub

Neprečítaný príspevokod charlie » 20 Okt 2011, 11:01

Viem, ze z hnisajuceho zuba je mozne dostat otravu krvi, tak sa chcem opytat, ci to nejakym sposobom neprechadza do mlieka a ci tym neohrozujem svoje dieta. Asi bude musiet ten zub von :( Pravdepodobne mi ho ale asi zubarka nebude chciet vytiahnut, kedze dojcim, tak mi pls pomozte s argumentami, preco mozem dostat lokalku. Diky. ;)
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: hnisajuci zub

Neprečítaný príspevokod luciole » 20 Okt 2011, 11:07

mne trhali zub v piatok, hnisal mi vyse 8 mesiacov :( zubar vobec nepovazoval injekciu za kontraindikovanu s dojcenim
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 11 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 16 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: hnisajuci zub

Neprečítaný príspevokod Klemka » 20 Okt 2011, 11:45

Charlie jednoznačne potrebuješ odbornú liečbu, kým sa tak stane, môžeš pokračovať v dojčení a pri tomto probléme môžeš popri dojčení absolvovať lokálnu, v prípade potreby aj celkovú anestézu, užívať po zákroku antibiotiká a lieky proti bolesti, ak to bude potrebné, a pred zákrokom absolvovať rôzne vyšetrenia ako rengen a pod.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: hnisajuci zub

Neprečítaný príspevokod vejula » 20 Okt 2011, 13:31

charlie, ja som bola par mesiacov do zadu aj na rontgene kde mi zistili riadne hnisave ložisko pod zubom, takže išiel aj von, Injekcie mi popichali okolo celeho miesta kde mi zub trhali. A vedeli že dojčim a nemali žiadne namietky
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 11 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 16 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: hnisajuci zub

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 20 Okt 2011, 13:39

NO ja idem k zubarke v utorok, min o 2 zuboch viem, ze sa musia vrtat a ja teda bez injekcie u zubara nevydrzim, este aj pred injekciou mi to dasno musi umrtvit, aby ani injekcia nebolela. Pre mna su zuby horsie ako porody...
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 28 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 29 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 19 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: hnisajuci zub

Neprečítaný príspevokod shira » 20 Okt 2011, 15:31

injekcia nie je problém.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 28 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 19 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: hnisajuci zub

Neprečítaný príspevokod charlie » 20 Okt 2011, 16:34

Dakujem. Ja sa tiez strasne dlho odhodlvam, ale ked uz zacal hnisat, tak bude musiet ist von :( A to budem musiet ist na stomatochirurgiu, lebo mi praskol napoly a jedna polovica je uz von...Bojim, bojim :evil:
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: hnisajuci zub

Neprečítaný príspevokod luciole » 20 Okt 2011, 20:14

ja som sa tiez strasne bala, baby mi tu dodavali odvahu (kuk temu "Injekcia na umrtvenie zubov a dojcenie" sa myslim vola), ale nakoniec to fakt nic nebolo...drzim palce ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 11 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 16 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: hnisajuci zub

Neprečítaný príspevokod shira » 21 Okt 2011, 15:53

charlie píše:Dakujem. Ja sa tiez strasne dlho odhodlvam, ale ked uz zacal hnisat, tak bude musiet ist von :( A to budem musiet ist na stomatochirurgiu, lebo mi praskol napoly a jedna polovica je uz von...Bojim, bojim :evil:

to nevadí že je prasknutý, to je jedno... to sa dá vybrať rovnako ;)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 28 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 19 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: hnisajuci zub

Neprečítaný príspevokod charlie » 21 Okt 2011, 17:23

Shira a nebudu mi rezat dasno, ked ta prva polovica bola vytiahnuta uz davnejsie a medzi tym sa mi to zrastlo? Toho sa bojim najviac....
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: hnisajuci zub

Neprečítaný príspevokod shira » 21 Okt 2011, 20:03

prečo sa toho najviac bojíš? zaujímavé... ved predsa po vybratí zuba zostane rana tak či tak, je uplne jedno ako vznikne. aj tak to budeš mať umrtvené a nebudeš mať tušenie, čo sa tam deje. navyše, ak by sa to rozrezalo a zašilo, lepšie a rýchlejšie sa to zahojí. závisí od situácie, ale určite to urobia tak, aby to bolo čo najjednoduchšie a najrýchlešie ;)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 28 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 19 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: hnisajuci zub

Neprečítaný príspevokod charlie » 21 Okt 2011, 20:29

Mam panicky strach z ihiel a krvi...a som strasne citliva na bolest :?
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: hnisajuci zub

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 21 Okt 2011, 20:36

ja som bola na stomatochirurgiu vyberat 8icky,ktore boli pod 7kami...oblozili mi tam hlavu ruskami,takze nemala som ani ponatia co sa tam deje a navyse som mala anestezou necitlivu sanku...neboj charli,to tvoju 1/2zuba vybrat bude brnkacka:-)
mam kamosku co mi to robila a ta mi povypravala ine raritky z ich fachu,kedze robila som kedysi sestru :-)
takze neboj,drzim palce fest!
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: hnisajuci zub

Neprečítaný príspevokod Norika » 15 Feb 2012, 13:36

haloooo prosimvas, ako chodite s detmi ku zubnym? ku gynekologom a pod?? berete so sebou aj doporvodo,ktory strazi dieta, ci chodite same a dieta vam strazi sestricka??

Ja som chodila doteraz s nasimi ,ale uz nechcem,mam dnes za sebou strasnu skusenost...uz nevladzem psychicky....
Cakali sme hrozne dlho v cakarni, maly sa uz aj zlostil, ale kym som nazbierala odvahu ze ho nadojcim,tak to som uz bola na rade, a nebolo z toho nic...ostal s mojim otcom v cakarni a hrozne plakal cely cas, ja som dufala,ze doktorka ma vybavi rychlo,ale natiahllo sa to, pytala som sestricku,nech ich zavola dnu, tak prisli ale maly vkuse hrozny plac, chuda moje, chcela som ho nakojit,ale nemohla som,isla mi doktorka akurat pichat injekciu. moj otec siel von a maly ustojcivo plakal. otec nastvany vnadal mi,ze to je vsetko moja chyba,ze som si ho takto vychovavala.......uz nevladzem pocuvat,ze "to je ta tvoja vychova" ....fakt nevladzem! aj manzel mi to obcas povie,ak som zufala, a chcem trocha smalym pomoct, lebo tiez priznavam,obcas nie som nadsena,ked visi furt na mne :( ale toto dnes u zubnej bolo moc....maly ma zasebou dalsiu traumu....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 26 dní

Re: hnisajuci zub

Neprečítaný príspevokod akdarka » 15 Feb 2012, 13:46

na strojcek chodim s malym. trva to vacsinou 5-10min, sedi na mne a pozera co dr robi...ale to nevrta ani nic take.
v tomto ich veku by som ho nechala uz doma s manzelom, mojou mamou. pre mna je samozrejmostou objednanie na cas, cize vzdy som promptne vybavena a maly doma tolko bezo mna vydrzi...samozrejme zalezi od toho ako daleko je dr. ale uz bude hadam coskoro v pohode pocasie a pockaju Ta pripadne v nejakom blizkom parku.
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 28 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: hnisajuci zub

Neprečítaný príspevokod Norika » 15 Feb 2012, 14:09

ved boli uz dni,kedy sme to zvladli bez ujmy na psychike...sak chodim k tej zubnej jak na klavir....ale slo mi o to, ako to riesia mamicky,ktore ziju v cudzom meste,bez rodiny,bez blizkych znamych....ktori nemaju kde dat deti....to taka mamicka nemoz ist ani k lekarovi??

napr kamaratka ma gynekologicku,ktora ma napisane v cakarni,ze mamicky maju chodit bez deti ...akoze pride mi to na hlavu....

ved uz som to raz rozoberala myslim, podobne je aj ubytovanie v nemocnici....nikto nepozera na to dieta,ktoreodrazu ostane bez matky, tak ma to stve joj :(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 26 dní

Re: hnisajuci zub

Neprečítaný príspevokod shira » 15 Feb 2012, 19:14

norika toto nie je"tvoja výchova", to je normálna reakcia malého dieťaťa, ktoré nerozumie situácii, bojí sa o mamu lebo z jeho pohľadu jej neznámy človek zasahuje do "osobného priestoru" a vyzerá to, že jej ide ublížiť. na takejto reakcii dieťaťa nie je nič nenormálne, je to iba strach z neznámeho. niektoré deti sú citlivejšie viac, iné menej.. poznám prípady, že sme mamu nemohli ošetriť, lebo nám to dieťa jednoducho nedovolilo. pokial máš možnosť, vyskúšaj nechať malého doma alebo niekde, ak sú v ambulancii normálni ľudia, mali by si dať vysvetliť, aby ťa ošetrili aspon približne v objednanom čase, skús ich o to poprosiť- nie nejako direktívne ani arogantne, ale milo.. tak možno skor pochodíš. myslím že všetko je o komunikácii. ja chápem aj to, že chodiť k dr. bez dieťaťa- neviem si ani nechcem predstaviť, čo by dieťa vo veku mojho Tomáška narobilo v ordinácii gynekológa. on je ako likvidačná čata a stačí že by dačo zhodil a nedoplatím sa. sestrička má svoju prácu, nemyslím, že je vhodné očakávať od nej, že sa zatiaľ bude venovať dieťaťu. ak sa sama ponúkne, tak to je iné, ale inak nie. my chodíme spolu s malým a manželom.. no vlastne teraz už nie, lebo malý je bozomňa normálne aj 8 hod. ale ked bol malý a ja som chodila so zlomenou rukou k dr. a na rehab. tak to sme šli celá delegácia. vo veku tvojho je lepšie pre všetkých nebrať ho. myslela si to dobre, nerobiť mu traumu svojou neprítomnosťou lenže toto vyzerá, že malo opačný efekt. decká zle znášajú všelijaké neznáme prístroje, zvuky a celkovo stres- ten vedia vycítiť a potom je to na houby.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 28 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 19 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: hnisajuci zub

Neprečítaný príspevokod Norika » 15 Feb 2012, 22:11

1. chodim len na objednanie,len dnes som sla namatkovo,lebo som si nezapametala cas...ale to je jedno,aj keby som prisla na cas, ak je niekto pred, musim cakat...
bola predo mnou len jedna pani,spolu sme dlho cakali, prisiel starsi pan, vzali ho prednostne, potom prisiel diler, neskutocne sa to natahovalo...maly uz likvidoval cakaren, zacal vzdor a ludia zacali na nas kukat....ked uz isla ta jedna pani co bola predo mnou,ponukla sa,ze ma pusti pred nou, ale doktorka nedovolila, a ta pani ostala normalne nahnevana...takze tak...

a maly sa neboji pristrojov to viac vystrajal u kozmeticky, nestihol obkukat okolie, nevyse to bol blby den vtedy, ale u zubnej sa nebal, on sa boji toho,ked mu zminzem z oci do inej miestnosti...a este ked sa do toh prida, ze ho moj otec chce nasilu vziat prec, lebo si mysli,ze sa tak ukludni, hoby! len sa to zhorsuje....takze ak vojdeme obaja kludni do cakarne, aj maly dokaze byt kludny, len doktorke to nesmie dlho trvat,lebo sa nudi a vsetko by skumal....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 26 dní


Späť na Dojčenie a ochorenia, boľavé prsníky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron