Ranky na bradavkach

Ranky na bradavkach

Neprečítaný príspevokod katkaml » 29 Sep 2011, 22:39

Pred cca troma tyzdnami sme s drobcom (rok a pol) boli par dni u mojich rodicov. Bol z toho dost mimo a prvu noc vobec nevedel zaspat. Boli sme spolu v posteli, prsko v puse, skratka uspavala som ho rovnako ako doma, ale on nie a nie zaspat. Ked aj zadriemal, tak za par minut bol zas hore. Tak sme stravili celu noc, nevyspal sa ani jeden z nas a on ma ozuzlaval komplet celu noc. Obcas si pomohol aj zubami, ved ich ma uz dost, ale nebolo to vyslovene, ze by kusol. Rano som mala bradavky cele bolave a doranane. Cez den sa drobec dospal, upokojil a uz bol spokojny, nemali sme problemy s dojcenim ani cez den ani v noci ani s vecernym zaspavanim. Jediny problem ostali tie moje bolave bradavky. Stale mam na nich ranky, ktore sa nehoja. Teda tie ranky nie su priamo na bradavkach, ale medzi bradavkou a dvorcom. Pomedzi dojcenie sa to zaceli, ale pri dojceni vzdy zase otvori. Hned na druhy den som si to zacala mazat citrovitalom, nech sa tam nechyti candida a v tom pokracujem doteraz. Ine priznaky kvasinkovej infekcie nemam, len tie ranky su stale bolestive a ani po troch tyzdnoch sa nehoja. Prisatie mame myslim ok, aj ked nie uplne idealne, ale ako ide s 1,5 rocnym rozospatym drobcom v noci poleziacky. ;) Predtym som nikdy take problemy nemala.
katkaml
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 20 Jún 2011, 12:49
Bydlisko: Senec
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 dní

Re: Ranky na bradavkach

Neprečítaný príspevokod annag » 29 Sep 2011, 22:45

katkami

prasklinky najrýchlejšie zocelí kortikoid - keďže pusinka bábätka nie je sterilná, bradavky sa infikujú veľmi, veľmi rýchlo - preto sa ku kortikoidu pridávajú i látky, ktoré liečia infekciu. Ideálna by bola univerzálna masť. 3 týždne je už veľmi dlho, nieto na čo čakať.
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: Ranky na bradavkach

Neprečítaný príspevokod katkaml » 29 Sep 2011, 23:50

Kortikoid neznie velmi lakavo. :( Nedalo by sa to riesit niecim prirodnejsim?
katkaml
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 20 Jún 2011, 12:49
Bydlisko: Senec
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 dní

Re: Ranky na bradavkach

Neprečítaný príspevokod annag » 30 Sep 2011, 19:15

katkami - už to liečiš 3 týždne prírodne a k zlepšeniu neprišlo. Tie praskliny okolo bázy bradavky sa fakt ťažko liečia bez kortikoidu. Môžeš skúsiť gencián (fialovú vodičku) v kombinácii s klotrimazolom, ktorý je antimykotikom a ničí i niektoré baktérie (teda Canesten, Candibene, Imazol - je to to isté, len iný názov). No ak by sa to do 5 dní nevyliečilo, fakt bude treba účinnejšiu liečbu. Kortikoid znie ako strašiak, ale používa sa vo veľmi malom množstve, pôsobí lokálne na Tvoju poškodenú kožu, nanáša sa po dojčení, medzitým sa vstrebe. Dnešné moderné lokálne kortikoidy sú veľmi šetrné, podávanie lokálneho kortikoidu (konkrétne betametazon) a jeho prestup do mliečka je taký nízky, že sa ho dosiaľ ani nepodarilo zmerať.
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: Ranky na bradavkach

Neprečítaný príspevokod katkaml » 01 Okt 2011, 21:39

Vlasne by som nepovedala, ze to liecim prirodne, skor tak nijako. :lol: Caste vetranie a obcas natriem tym citrovitatom. Nenasla som ako casto sa to ma natierat, tak to davam tak 1-2 denne, mozno by to chcelo viac. Nic ine s tym nerobim.
Dnes som, ale objavila aj hnis, tak zrejme mas pravdu, ze to vyzaduje ucinnejsiu liecbu. Napodiv to boli menej. Skusim pozhanat tu univerzalnu mast. Je toto spravny recept: Bactroban 1 tuba + Beloderm 1 tuba a zmiešať s práškom zo štyroch kapsúl Mycomaxu? Ako dlho to treba uzivat a ako casto mazat? Dakujem.
katkaml
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 20 Jún 2011, 12:49
Bydlisko: Senec
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 dní

Re: Ranky na bradavkach

Neprečítaný príspevokod Klemka » 03 Okt 2011, 11:36

Podľa tohto návodu https://sites.google.com/site/problemys ... -bradaviek, Katka a pod dohľadom poradkyne pri dojčení, bolo by dobré sa osobne s nejako skontaktovať. Treba to užívať svedomito a aspoň týždeň aj po tom, čo už je všetko v poriadku.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1


Späť na Dojčenie a ochorenia, boľavé prsníky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron