Lieky a dojcenie

Re: Lieky a dojcenie

Neprečítaný príspevokod Anna » 19 Apr 2012, 12:01

Ja užívam Flonidan, antihistaminikum nižšej generácie, časť určite prechádza do MM, ale ani záplava histamínom nie je pre dieťa najbezpečnejšia...neznižuje produkciu MM ako antihistaminiká 1. gen.-Dithiaden, Fenistil a pod., určite sa užívajú aj Claritin a pod. , tie najnovšie nie sú bezpečné , ale iba z tých dôvodov, lebo testovanie sa z etických dôvodov nikdy nerobí na tehotných a dojčiacich ženách, takže najnovšie lieky sú z tohto pohľadu hodnotiteľné až po určitom čase/desiatka rokov v týchto výskumoch/ a potom sa prehodnotí ich použitie aj u takejto vzorky pacientov.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Lieky a dojcenie

Neprečítaný príspevokod mimuka » 19 Apr 2012, 21:20

vďaka...ja som v minulosti tiež najviac užívala Flonidan a ešte Xyzal...takže Flonidan je OK? ano? vďaka
Obrázok užívateľa
mimuka
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 10 Feb 2012, 12:08
Počet detí: 1
1. dieťa: Sára
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 8 dní

Re: Lieky a dojcenie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 20 Apr 2012, 06:54

Mimuka, môžem Ti to zistiť, ale rýchlejšie to budeš vedieť, keď napíšeš priamo na dojcenie@mamila.sk.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Lieky a dojcenie

Neprečítaný príspevokod vejula » 20 Apr 2012, 08:22

ahojte dievčata chcem sa spytať ohladom mojej kamaratky. NA buduci mesiac ma isť na operaciu oči a potom vraj bude musieť uživať lieky na spanie a proti bolesti. Vravi že do vtedy musi odstaviť dcerku, lebo lieky na spanie su svinstvo. Tak sa chcem spytať či je možne nejako zosuladiť tuto operaciu s dojčenim. Jej dcerka ma 14 mesiacov a dojči sa už pomerne malo... Cez den len pred spanim a večer a v noci asi len 1-2 krat
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Lieky a dojcenie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 20 Apr 2012, 13:40

Vejula, bolo by dobré vedieť, o aké lieky pôjde, ale anestéza (akákoľvek, lokálna aj celková) je s dojčením plne kompatibilná a lieky proti bolesti takisto (Paralen, Ibuprofen, ako aj iné). Odstaviť kvôli tomuto dieťa prináša pre dieťa a aj pre matku riziká, ktoré je potrebné dobre zvážiť. Kamarátka sa takisto môže obrátiť na vyššie uvedený email pre viac informácií a podporu v pokračovaní v dojčení.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Lieky a dojcenie

Neprečítaný príspevokod vejula » 20 Apr 2012, 14:22

klemka, jej tie lieky nepredpišu. hovorila, že ona si nejake ma kupiť v lekarni sama, že tak jej povedali, takže asi bude vyber na nej. VEdela by si poradiť ake lieky na spanie su kompatibilne s dojčenim? Ďakujem
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Lieky a dojcenie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 20 Apr 2012, 14:57

Vejulka, ak si má lieky na spanie kúpiť sama, tak potom v tom ozaj nevidím nijaký problém - volno predajné sú z liekov na spanie (vzhladom k návykovosti) len ozaj prípravky na prírodnej báze a tie može brať pri dojčení kolko len chce, v lekárni jej isto sami budú vedieť poradiť vhodný prípravok.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Lieky a dojcenie

Neprečítaný príspevokod vejula » 20 Apr 2012, 15:00

vdaka kinsi
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Lieky a dojcenie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 20 Apr 2012, 15:33

Ale chapem, čo je asi problem, ono skutočne na skoro všetkých liekoch je napisané, že nie su určene tehotnym a dojčiacim ženám, ale ono to je taky alibizmus :)
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Lieky a dojcenie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 20 Apr 2012, 18:42

Vejula, môže v takom prípade napísať na ten email so žiadosťou, aké lieky môže v jej situácii užívať, alebo si vopred zistiť v lekárni, aké sú lieky k dispozícii a podľa ceny alebo niečoho iného sa rozhodnúť, čo by si asi chcela kúpiť a overiť si kompatibilitu emailom.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Lieky a dojcenie

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 21 Apr 2012, 11:56

Ahojte, mňa by zaujímalo, kto vlastne odpisuje na tej e-mailovej poradni dojcenie@mamila.sk vo veci liekov ? S kým sa radí? Ide o to, že som sa nedávno s tým stretla a nevedela som odpovedať kamoške na otázku, či je vôbec Mamila kompetentná odporúčať / neodporúčať dojčenie pri užívaní liekov. Proste po lopate - kamoška skôr uverí svojmu lekárovi, ako niekomu z Mamily. :? Len aby som vedela v budúcnosti na to zareagovať...
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Lieky a dojcenie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 21 Apr 2012, 23:49

Vo vseobecnosti plati, ze zoznamy liekov kompatibilne s dojcenim sa beru z existujucich zoznamov, pricom odkaz na ne najdes i na hlavnej stranke stranke blogu v teme o liekoch i s podrobnejsim vysvetlenim. Farmaceuti vedia ako dany liek funguje - cez ake velke molekuly prejde, kde sa uvolnuje, ci ho likviduje zaludocne kyseliny, cas rozpadu, atd... Bezna spolocnost velmi sa podcenuje ulohu dojcenia, pricom neziaduce ucinky nedojcenia su obvykle omnoho vyssie ako prip. neziaduce ucinky zvyskov liekov.

Ale je to dobra otazka, posunula som ju dalej.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Lieky a dojcenie

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 22 Apr 2012, 07:47

JankaMich píše: odkaz na ne najdes i na hlavnej stranke stranke blogu v teme o liekoch i s podrobnejsim vysvetlenim.

Ale je to dobra otazka, posunula som ju dalej.


Kde presne je ten odkaz? Nenašla som to na Mamile... Inak bolo by to fajn nejako zdôrazniť na hlavnej stránke.. Jedna známa má zápal trojklanného nervu (? ak sa nemýlim?), a dostala vraj dosť brutálne lieky (neuralgiká?), tak odstavila 6 mesačné dieťa, ale keď som jej povedala, aby sa obrátila na Mamilu, tak mala dosť pochybovačnú reakciu, že proste lekár jej zakázal a hotovo... :? Ale už som do toho nešpŕtala, jednak hovorí sa, že "neraď tomu, kto o radu nežiada" a skutočne som nebola schopná nájsť argument, prečo Mamila môže v rozpore s lekármi odporučiť/neodporučiť liek pri dojčení... :?
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Lieky a dojcenie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 22 Apr 2012, 11:49

Ja Vám možem napísať svoj postoj z pozície lekára. Ku mne takisto občas chodili pacientky , ktoré dojčili. V tomto prípade je jeden zásadný problém - lieky z pravidla nie sú testované na dojčiacich, či tehotných ženách (podobné testovanie by nepovolila etická komisia a ak by aj teoreticky povolila, vzhľadom k relatívne malému podielu dojčiacich žien v konzumentoch liekov by o ne farmaceutické firmy nemali záujem) a tak je na takmer každom lieku uvedené, že liek nie je určený...nie je vhodný...nie sú známe účinky...u dojčiacich žien. Samozrejme poznajúch chemickú povahu, farmakokinetiku a farmakodynamiku konkrétneho lieku je možné predpokladať, ktorý liek bude potenciálne rizikovejší, ktorý menej. Lenže medicína už dávno nie je len o lekárovom dobrom a uprimnom názore. Ani ja osobne, pokiaľ je na lieku uvedené, že nie je určený pre dojčiace si v žiadnom prípade nedovolím doporučiť jeho užívanie dojčiacej matke. Poviem pacientke svoj názor, že povedzme ja by som v jej prípade vzala na seba malé, skor teoretické riziko a liek užívala, ale z pozície ošetrujúceho lekára jej samozrejme liek a súčasné dojčenie nemožem doporučiť. Do správy rovnako napíšem, že pacienka bola poučená o možných rizikách vyplývajúcich z faktu, že stopové množstvo lieku bude vylučované do mm. Dnes je totiž situácia taká, že zhodou okolností dostane dieťatko povedzme ekzém a nejaký chytrý dobrák jej poradí, že to može byť práve z toho, že mama brala pred 3 mesiacmi napr.Novalgin. Samozrejme, že to takmer na 100% nebude pravda, ale ak by sa pani sťažovala, bolo by moje konanie(ak by som pacientke liek odobrila spolu s dojčením) posudzované ako jasné pochybenie, pretože z medicínskeho hľadiska je neospravedlniteľné podať liek, ktorý nie je určený dojčiacej matke a nedoporučiť jej súčastne prerušiť dojčenie. A to hlavne v našej spoločnosti, kde je dojčenie považované (hlavne neskor) takmer za neopodstatnený rozmar matky. Mne sa napr. stalo, že ma raz jedna pani obvinila, že odkedy sme jej jednorázovo podali Algifen na ambulancii na koliku, jej dieťatko je nepokojné a po nociach nespáva :) A to sme voľbu lieku telefonicky konzultovali s neonatológom (pani bola pár dní po porode).Išla s tým aj za naším primárom a mojím jediným šťastím bolo, že som v dokumentácii mala uvedené, že liek bol podaný po konzultácii s tým a tým neonatológom...
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Lieky a dojcenie

Neprečítaný príspevokod Kandy » 22 Apr 2012, 13:37

Carodejnica, z mojej vlastnej skúsenosti viem, že máloktorý lekár sa zaujíma o kompatibilitu liekov a dojčenia. Takže pri mojej hospitalizácii bol prvý verdikt odstaviť 6 mesačné dieťa, lebo však neexistujú lieky, ktoré by som mohla brať popri dojčení. Keď som sa vytrvalo pýtala, či fakt neexistujú nejaké lieky, tak zrazu existovali injekcie (mala som trombózu). No a keď som prešla k hematologičke, tak tá mi povedala, že však sú aj tabletky, ktoré sú kompatibilné s dojčením. Zrejme stačí aby sa o problematiku nezaujímali pár rokov a úplne vypadnú z obrazu. Som z toho strašne znechutená, lebo z reakcií lekárov v NÚSCH viem, že veľká väčšina žien s trombózou, ak nie všetky, ktoré tam operovali odstavila detičky. Ja som tam bola za totálneho exota, lebo som bola ochotná si pol roka pichať injekcie. (ani tam najprv netušili o tých tabletkách) :evil:
Myslím? Že tu je celkom slušný prehľad, čo sa môžeš čo nie: http://www.nspnz.sk/neonatal/laktacia.ppt
Pardón, že som sa tak rozpísala... :?
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 12 dní

Re: Lieky a dojcenie

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 22 Apr 2012, 18:41

Kinsi, rozumiem, je to ošemetné a chúlostivé zo strany lekárov. Takže o to viac ma zaujíma, ako je to s Mamilou a na základe čoho odporúča lieky. Dúfam, že si to nikto teraz nevykladá, ako rýpanie (ja sama by som sa určite radila s Mamilou, ak by som mala takýto problém), len som sa proste stretla s takouto otázkou.
Kandy, tú prezentáciu som si aj ja vygúglila. :) Ale našťastie ja to nepotrebujem, a vždy keď som bola u lekárky, tak mi dali vhodný liek bez nejakých námietok (našťastie som nemala nejakú vážnejšiu diagnózu). :)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Lieky a dojcenie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 22 Apr 2012, 20:53

Myslim, ze ta prezentacia bola velmi dobra + ako je uvedene v uvode poradne „Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi.“

T.j. ked je nejaky liek o ktorom je pochybnost alebo chybaju udaje, tak ich konzultuju so svetovymi odbornikmi.

Tu je tiez stranka co som spominala http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-d ... -dojcenie/ Myslim, ze prave uvedene odkazy su tie hlavne zdroje z ktorych sa cerpa + vysvetlenie z prezentacie co dala Kandy + konzultacie v pripade nejasnosti.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Lieky a dojcenie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 26 Apr 2012, 15:32

Janka, ono je to ťažké. Iné je niečo poradiť, ak nenesiem, de facto, nijakú zodpovednosť a iné , keď si to práve ty, kto ten liek indikuje a predpisuje. Napríklad , keď si pozrieš prezentáciu - medzi dop. liekmi je okrem iného ciprofloxacín (zaujal ma náhodne, lebo ho často na infekcie dávame a viem, že nie je, bez obzvášť závažného ochorenia, predpisovať ani adolescentkám, nieto deťom). Keď si pozrieš informácie, ktoré ku nemu vydáva výrobca, tak tam je jasne napísané, že citujem "kvoli možnému riziku poškodenia kĺbov sa liek nesmie užívať počas dojčenia". Pani doktorka v prezentácii síce spomína, že poškodenie kĺbov sa v štúdii nepotvrdilo, ale keď sa bližšie pozrieˇš na tú štúdiu a jej výsledky, tak rozhodne by som si ja takýto záver urobiť nedovolila (ako si nedovolil ani výrobca), lebo síce sa štat. rozdiel medzi výskytom v skupine s ciproflox. a v skupine bez neho nepotvrdil, ale to hlavne kvoli nízkemu celkovému výskytu a malému počtu skúmaného súboru ( okolo 350detí, v skupine s ciprofl. výskyt artropatie okolo 9%, v druhej 5.7%). Naopak výskyt poškodenia kĺbov u mláďat bol opakovane jednoznačne dokázaný u pokusných zvierat. Tak si teraz zober, že predpíšeš podĺa jej prehľadu Ciprinol, dieťa od pacientky začne mať problémy s kĺbami (veľmi pravdepodobne bez súvisu s liečbou matky), kto bude za to zodpovedný? Matka sa nezmieri s tým, že je to náhoda, pacienti veľmi ťažko akceptujú fakt, že ochorieť a nedajbože i umrieť (bez viny lekára, bez zanedbania starostlivosti) aj malé dieťa. A vina bude, podla mňa správne, poukázaná na konkrétneho lekára, ktorý predpísal ciprinol, nie na nelekársku pracovníčku mamily, či na lekárku, ktorá si pripravila prezentáciu o medikamentóznej liečbe počas dojčenia.
Tým nechcem vobec znižovať cenu poradne Mamily, je super, že funguje a , že sa aspoň pomaly v spoločnosti robí osveta a ľudia začnú chápať, že dojčenie je čosi ozaj doležité a je preto vhodné občas i risknúť negatívny vplyv nejakého lieku, ktorý berie matka, ale zároveň je nutné si uvedomiť, že takmer každý liek do mm prechádza a matka má právo byť informovaná o možných rizikách súčastnej medikácie a dojčenia a len ona je tá, kto sa rozhodne a vezme na sa seba zodpovednosť za toto riziko. Lebo skutočne "neškodné" lieky neexistujú. Vždy to budú chemikálie o ktorých negat. účinkoch čiastočne vieme, ale takisto sa možno o nich dozvieme až po mnohých rokoch. Viz kauzu ohľadom diethylstilbestrolu, ktorého užívanie v tehotenstve (vtedy považovaný za neškodný) viedol k zvýšenému výskytu rakoviny krčku maternice u dcér, v tehotenstve takto liečených žien.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Lieky a dojcenie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 27 Apr 2012, 23:14

Ono je to cele na dlhe vysvetlovanie a ani to vlastne ani nie je v mojej kompetencii.

Kazdopadne, ak ma mamicka zaujem, tak na poradni jej ucinok lieku vysvetlia obsirnejsie + daju na zvazenie vsetky rizika spojene s jednou ci druhou volbou.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Lieky a dojcenie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 30 Apr 2012, 11:50

Janka to vystihla presne - keď liek počas dojčenia, tak určite hľadať, čím viac info - optimálne z viacerých zdrojov, snažiť sa konzultovať i lekárov, ktorí sú naklonení dojčeniu, mamilu...čím viac info, tým vačšia šanca, že maminka sa rozhodne správne.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Lieky a dojcenie

Neprečítaný príspevokod vejula » 30 Apr 2012, 19:23

kinsi a možem podpisať že na vlastnu zodpovednosť si žela aby mi boli dane lieky predpisane? Maly mal rok a pol ked som bola na gastre lebo trpim GER a mala som zapal pažeraka aj žaludka. Gastroenterolog mi povedal že kedže dojčim možem len šťavu zo suroveho zemiaka a ked dodojčim mam si prisť po lieky.... JA som sa obvodnej spytala čo by na to dala a povedala že helicid tak som uživala helicid. Neviem ake lieky mi chcel predpisať gastroenterolog ale na GER niesu až take silne lieky. Ked som ho prosila že aby mi niečo predpisal, tak povedal že aj keby chcel tak mi nepredpiše. Aj ked som povedala že na vlastnu zodpovednosť. Odmietal sa o tom somnou baviť. Momentalne som zas tehotna a ešte dojčim. Takže fakt neviem kedy by som sa najskôr dostala k liekom kedže druhe dieťa planujem tiež dlhodobo dojčiť
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Lieky a dojcenie

Neprečítaný príspevokod miriam » 08 Aug 2012, 15:45

Poprosim- mozem uzivat Piascledine 300? Pripadne aj ako je to s ostatnymi pripravkami pre vyzivu klbov..Prave som sa vratila od ortopeda a zevraj mi takmer nic nemoze predpisat ked dojcim a mam vraj velmi opotrebovane chrupavky v kolennom klbe..Tak premyslam nad doplnkami pre sportovcov..?
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Lieky a dojcenie

Neprečítaný príspevokod shira » 08 Aug 2012, 22:17

vejula ten helicid nestačí? ja som ho brala v tehotenstve, mala som taký reflux, že som si nemohla ani ľahnúť. buď ísť spať doslova o hlade alebo s tým helicidom( stačilo ho brať len ráno). nič iné mi nepomohlo.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Lieky a dojcenie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 08 Aug 2012, 22:37

Miriam obráť sa prosím na poradňu dojčenia na www.mamila.sk, odpovie Ti poradkyňa, ktorá má prístup k informáciám, ako ďalej.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Lieky a dojcenie

Neprečítaný príspevokod Chilli » 16 Dec 2012, 23:49

Ahojte, este antibiotika nasadene nemam, len zajtra idem k lekarovi, ale vyzera to na zapal nosnych dutin hlavu mi ide rozstrelit, hrdlo mi hori, nemozem preglgat...som zvedava co z toho bude...ale ak mi nasadia antibiotika, ako to je ked kojim? Mala ma 20 mesiacov a nie som ani ja ani ona ready zeby sme mali prestat kojit..... Dkaujem za rychlu odpoved akukolvek
Chilli
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 13 Dec 2011, 23:51
Bydlisko: Svajciarsko
Počet detí: 1
1. dieťa: Nicole
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 6 dní

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dojčenie a ochorenia, boľavé prsníky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron