Bolestive bradavky

Bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod ivica » 07 Júl 2011, 23:06

Ahojte,
mam 9 mesacnu dcerku, ktoru dojcim na poziadanie. Ma uz 4 zubky, 2 dolne a 2 horne a v poslednom case ako zacne pit mliecko, tak ma nejako velmi silno zubkami chyti, ze ma to boli. A ked sa uz aj napapa a dopapa a na prsku zaspi a ja sa ju snazim odpojit od prsnika, tak mi nejako natahuje bradavku, ze to nie je velmi prijemne a tiez ma to boli (nemozem si ju nechat na prsniku, mam este starsieho syna, ktoremu sa musim venovat). Moze to byt sposobene tym, ze ma uz zubky, alebo moze byt problem v niecom inom? Nie som zial na Slovensku, aby som sa mohla skontaktovat s laktacnou poradkynou, aby skontrolovala prisatie, ale nemala by ho mat kvoli comu ine. Dudel nepozna, vodu, ked pije, tak pije z poharika. Jedine, co ma napada, ze ci to nemoze byt nahodou sposobene mykozou. Budem vam velmi vdacna za odpovede.
ivica
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 06 Máj 2011, 12:15
Počet detí: 2

Re: Bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod Klemka » 08 Júl 2011, 07:17

Ivica, si šikulka, urobila si si pravdepodobne správnu diagnózu :) Vyzerá to na infekciu bradaviek, ak to nie je nejaké akútne bolestivé, odporúčala by som Ti kúpiť si v lekárni roztok a tabletky s výťažkom z grapefruitových semienok (grapeseed extract), u nás sa dá kúpiť ako Citrovital, neviem ako tam, kde žiješ. Treba si roztok zriediť a potierať bradavky, viac tu https://sites.google.com/site/problemys ... -bradaviek. Tabletky využívaj aspoň jedno balenie, roztok aspoň týždeň používaj, ak zaberie, dávaj si ho ešte aspoň týždeň po tom, čo už budeš úplne bez príznakov. Daj vedieť, prosím, či to zaberá.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod akdarka » 08 Júl 2011, 10:45

ivica, takato tema uz je, pozri aj sem viewtopic.php?f=23&t=69
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 2 dni
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod ivica » 08 Júl 2011, 15:52

dakujem vam velmi pekne za odpovede.. Klemka, no akutne.. normalne ma prsniky nebolia, len ked sa mala prisaje. Ja som v Nemecku, urcite sa popytam na to, ci tu take nieco nemaju. V auguste ideme domov na Slovensko, tak si urcite kupim aj Citrovital. Len co som si pozrela, ako si pisala aj tej druhej kocke, ze dietatko moze byt nepokojne.. no a to moja mala je.. ja som si povodne myslela, ze je to zo zubkov, aj ked jej momentalne teraz ziadny nejde. V pusinke jej nevidim nic, ze by mala nieco biele, ale neviem sa jej ani pozriet poriadne, lebo uz vymysla :) da sa s tym nieco robit, alebo ako to liecit, lebo dnes kazdych 5 minut chcela byt na prsniku, co ona az tak casto nezvykne, v noci velmi zle spava, ze sa prehadzuje a ma velmi lahky spanok, to spavame spolu, ale aj tak sa nevedela nejako ukludnit.
adkara, dakujem velmi pekne za link, pomohol mi. Ospravedlnujem sa, ze som si tu temu nevsimla, len som rychlo napisala, co ma trapi a isla som spat, bez toho, aby som si stihla popozerat nieco ine.
ivica
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 06 Máj 2011, 12:15
Počet detí: 2

Re: Bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod etnicka » 08 Júl 2011, 18:35

Ahoj Ivica, ja k tomu, co pisala Klemka len dodam, ze Tvoju dcerku kludne mozu tlacit zubky, aj ked este v pusinke nic nevidno. Pouzivate satku na nosenie alebo nejaky ergonomicky nosic?
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov, 27 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod ivica » 08 Júl 2011, 22:22

Etnicka, asi to bude kombinacia oboch veci, lebo velmi si pcha prsteky do pusinky hlavne vpravo dole, tak uvidime o par dni, ze ci to boli zubky, alebo nie.
Babyvak som pouzivala velmi dlho, este asi pred 2 mesiacmi, hlavne ked spinkala. Ale od kedy lozi a sedka, tak sa chce pohybovat sama po byte, najstastnejsia je, ked sa syn hra pri nej a ona ho moze sledovat, alebo mu obzuzlavat jeho hracky. Teraz ju uspavam na rukach na prsniku a cez den spava vo svojej postielke, uz potrebuje mat svoj klud, v satke mi tolko neprespala. Doobeda, ked mam navarene a upratane spavame niekedy spolu na posteli, ale poobede, ked je maly doma, tak bambula spinka v postielke a my sa zatial hrame a venujeme sebe. A v noci spavame vzdy spolu, vedla seba.
ivica
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 06 Máj 2011, 12:15
Počet detí: 2

Re: Bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 08 Júl 2011, 23:30

Dievčatá, ako píše annag tuná viewtopic.php?f=13&t=86 - zakladanie nových tém nie je obmedzené. Každá mamička má právo založiť si na svoj vlastný problém samostatnú tému , čo isto pomôže i mnohým čitateľkám, pretože tak môžeme vidieť chronologicky riešenie jej problému i výsledok, ako všetko nakoniec dopadlo. :))
Ale samozrejme, je fajn, že ste tu tú tému spomenuli, ivica si tak mohla pozrieť iné rady. :)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 10 mesiacov
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 12 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod ivica » 10 Júl 2011, 13:21

No tak ako som v piatok pisala, ze to nie je nejako akutne, tak to uz nie je pravda.. Vcera sa mi to zacalo zhorsovat a vidim aj vsetkych svatych pri dojceni, hlavne ked sa mala prisava. K tomu mala este vcera horucku, nie vysoku, ale asi 38,3 takze je nepokojna a chce byt viac na prsniku, co teda ozaj dost boli. Prsniky si vetram tak casto, ako sa da, ale nejake zlepsenie zatial nevidim.. Ako sa da co najrychlejsie spravit, aby to tak nebolelo? dakujem
ivica
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 06 Máj 2011, 12:15
Počet detí: 2

Re: Bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod Klemka » 10 Júl 2011, 14:50

Ivica, to mi je ľúto :(
Skúšala si niečo z toho, čo som Ti poslala pred pár dňami?
V tom odkaze je aj recept na univerzálnu masť na bradavky, ktorá pravdepodobne pre Teba začína byť aktuálna. Ak by si začala s touto masťou, treba ju svedomito využívať, nie len do času, kým bolesť prejde, ale aj potom ešte aspoň týždeň, keď už nemáš žiadne príznaky.
To, čo popisuješ k tomu s tou teplotou atď., znie k tomu ako zablokovaný mliekovod, takže sú aktuálne aj všetky ostatné opatrenia pre zablokovaný mliekovod (pozri si tému Zápal prsníka, ktorú tu v tejto sekcii fóra založila Shira).
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 10 Júl 2011, 23:34

Klemka, a co Multi mam?tie naplaste myslim, viem ze univerzalka je univerzalka,ale napriklad pri mojom pripade by som ihned potrebovala ulavit,a toto nepoznas?
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 5 mesiacov, 7 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 1 deň
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: Bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod Klemka » 11 Júl 2011, 07:48

Elinka, základná otázka - obsahuje to lanolín? Ja mám pocit, že toto, čo hovoríš, áno. V takom prípade fungujú tak, že liečia mechanické poškodenie (ktoré Ty nemáš, Ty bolesti máš z infekcie, nie priamo z toho, že nesprávnym prisávaním poškodzuješ tkanivo bradavky do viditeľných rán) a hlavne - lanolín sa vôbec v liečbe bradaviek neodporúča (hoci krásne zaberá, ale má závažný negatívny účinok-) lebo je živnou pôdou pre kvasinky. Takže ak by aj uľavili, celkový problém zhoršia. (To platí aj pre iné prípravky s obsahom lanolínu - klasické krémy, ktoré mamičky používajú v prvých týždňoch dojčenia, je to jeden z dôvodov, pre ktorý ak sa z problémov s dojčením vyhrabú, po pár mesiacoch riešia kandidózu :( )
Možnosťou pre Teba je používať ibuprofenový gél, ktorý sa nanáša priamo na bradavky a môže bolesť zmierniť, kým sa nepodarí kvasinky potlačiť ostatnou liečbou, ktorú už používaš.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod ivica » 11 Júl 2011, 10:42

Klemka, zatial som neskusala, pretoze tu som nic nenasla.. Citrovital tu nemaju, ani nic ine podobne, a som aj rozmyslala, ze si zarobim univerzalnu masticku tu variantu s excipialom, ale tam ide mycomax, co je ucinna latka fluconazal a to je tu vsetko na predpis a na volno Ti to nepredaju :(
Ale som sa chcela opytat, ja tu mam 1 balenie Mycomaxu 150, to som si kupila este pred tehotenstvom s malou, lebo mavam casto vaginalne mykozy a tak ma napadlo, ze ci by aspon ciastocne nepomohlo zarobit aspon tu jednu tabletku mycomaxu s prislusnym mozstvom excipialu? Alebo potom mam uz moznost len canesten, alebo imazol, to sa da kupit v pohode..
A s tou teplotou som to nezrozumitelne napisala, to nie ja som mala teplotu, ale dcerka mala teplotu. A tuto noc bola skoro celu noc na prsniku, ale nepila, len si dudkala, co prave neprospieva mojim bradavkam, ako mam riesit takuto situaciu? Myslim, ze ju velmi bolia zubky, vecer som mala bradavky menej bolestive ale po noci je to zase horsie :(
ivica
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 06 Máj 2011, 12:15
Počet detí: 2

Re: Bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 11 Júl 2011, 10:47

Klemka, oni vsetky tieto "zarucene ucinne" maste obsahuju asi lanolin, a tie naplaste veru neviem , tu som si prave nie ista.Ale tak nic, pokracujem dalej v liecbe:-)
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 5 mesiacov, 7 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 1 deň
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: Bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod Klemka » 11 Júl 2011, 12:08

Ivica, nemôžeš poprosiť niekoho zo Slovenska, z rodiny alebo kamarátov, aby Ti Citrovital poslali poštou?
Univerzálka sa dá čiastočne nahradiť excipialom s Mycomaxom (ak je príčina bolesti bakteriálneho či iného pôvodu, nezaberie, bohužiaľ), Mycomax takisto dostať na Slovensku bez predpisu, takže by Ti ho mohli poslať a zarobíš si, na tú masť potrebuješ štyri kapsule, jedna je pravdepodobne málo, takže neviem, či by som to takto odporúčala, riadim sa protokolom dr. Jacka Newmana, netrúfam si v týchto liekových záležitostiach odporúčať niečo sama od seba, nie som zdravotník ani farmaceut...
Môžeš skúsiť aj prípravky s ketokonazolom alebo klotrimazolom, problém je ten, že ak to nie je kvasinkového pôvodu, tak nezaberú a ak aj je kvasinkového pôvodu, nemusia zabrať, lebo mnohé kmene kandidy na tieto látky nie sú už citlivé...
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod ivica » 13 Júl 2011, 21:34

Klemka, takze vcera sa mi podarilo najst na internete vytazky z grapefruitu - a hned som si aj objednala aj kvapky, aj tablety, zajtra by mi to malo prist. Dcerku kojim zvacsa v polohe futbalova lopta a je to super, lebo v tejto polohe ma to ovela menej boli. Este mi nasi musia poslat tie mycomax tablety a bude sa to uz len a len zlepsovat. Za kolko by som mohla vidiet zlepsenie pri samotnom uzivatni Citrovitalu? Bez masticky zatial? A este som sa chcela opytat, netreba dat aj malej nieco na preliecenie? Dakujem velmi pekne, prajem este pekny vecer
ivica
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 06 Máj 2011, 12:15
Počet detí: 2

Re: Bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod Klemka » 14 Júl 2011, 07:49

Super, tak dúfam, že to trochu zmiernia. Ťažko povedať, kedy to zaberie, sú prípady, kedy aj univerzálna masť, ktorá je skutočne úžasná, nezaberie aj 2 týždne, záleží od stavu, v ktorom si, ak to nebolí nejako tragicky, môže sa to zlepšiť pomerne rýchlo.
Súčasťou liečby by mala by mala byť aj snaha o úpravu prisatia - bábätko do prsníka prikladať hlboko, aby ústami pokrývalo čo najväčšiu časť dvorca a aby sme ho vtláčali do prsníka bradou. Pre toto vtlačenie brady je potrebné hlavičku bábätku pri prisávaní zakloniť dozadu, smerom do jeho chrbátika, čo prirodzene matka robí vo futbalovej polohe, pretože tam sa dieťa inak priladá ťažko. Tento záklon sa ale dá docieliť aj v iných polohách, výsledkom by mala byť brada v prsníku a voľný noštek. Pozri si viac v sekcii Úprava techniky dojčenia tu https://sites.google.com/site/problemysdojcenim/
Bábätko nemá zmysel liečiť. Iba v prípade, že by to bolo veľmi zlé, tak sa odporúča orálne flukonazol a ten potom prechádza aj do MM v pomerne veľkom množstve a lieči dieťa.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod Jja » 04 Aug 2011, 14:21

dievcata prosim poradte..sestra ma tyzdnove babo, a ma strasne bolave prsniky. co je normalne. ale na jednom ma take ranky ze zacala krvacat ked mala papa. moze to malej uskodit? ako to vyriesit?
dakujem...
Jja
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 11 Apr 2011, 14:38
Počet detí: 2

Re: Bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 04 Aug 2011, 14:44

Jja, to, ze ma bolave bradavky a prsniky normalne nie je, pokial je poloha aj asymetricke prisatie spravne. Najskor ma tvoja sestra krvave ragady zo zleho prisatia babatka, trebalo by to co najskor upravit, pozri si videa na www.mamila.sk, alebo nech sa sestra skontaktuje s laktacnou poradkynou, zoznam najde tiez na tej stranke. Babatku to uskodit nemoze, len sestre sa to moze dlho hojit, pokial sa to prisatie a poloha co najskor neupravia.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 5 mesiacov, 2 dni
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)


Späť na Dojčenie a ochorenia, boľavé prsníky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron