mykoza

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod annag » 02 Júl 2011, 23:59

elinka, si šikulka :-) ozaj veľká, lebo fakt nedať cumeľ je jednoduchšie než odúčať - neporovnateľne .... držím palce :-)
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 03 Júl 2011, 00:04

jaaaj, annag keby si vedela ake situacie niekedy musim riesit, a ja sa od dudla oducam, nie len Zinka :-)ja som sa musela "prestavit " v hlave, ja som odstrasujuci priklad pre vsetky ktore co i len o dudli uvazuju.
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod annag » 03 Júl 2011, 00:10

elinka, a to si dobre pamätám na časy, keď si ho zaviedla :D
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 03 Júl 2011, 00:16

annag, komu niet radi tomu niet pomoci:-)tak mi treba dnes to uz viem, nasledky pouzivania dudlika sa dostavia neskor, ale ja na rozdiel od ostatnich dudlovych mamiciek mam sancu dojcit dlhodobo
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 03 Júl 2011, 00:22

dojcit dlhodobo v tom zmysle, ze my sa dudla zbavime a aj mykozy!
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod annag » 03 Júl 2011, 00:25

elinka, som o tom hlboko presvedčená ;) :)
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 03 Júl 2011, 22:44

annag a co ocot? :o neutralizuje ph, pouziva sa aj ako dezinfekcia.. co natriet to na mykoticke bradavky? :? ak to nestipe, mohlo by to pomoct ci nie?
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod adrianai » 25 Sep 2011, 22:03

Ahojte maminky, pochopila som,že mykóza nieje fuč raz dva, ale chcem sa spýtať ako dlho mám čakať :cry: nedávno som si na bradavke našla červený fľak, začala som ho "cítiť", tak som si natierala canesten, ale nezdalo sa mi, že by pomáhal, tak som zbehla za kožnou, tá mi povedala, že by mal zabrať, ale radšej mi odporučila imazol - kôli dojčeniu...už je to týždeň a zdá sa mi, že ma to viac svrbí a tak sa mi akokeby olupovala vrchná časť kože -myslela som ,že sa to tak hojí ale neviem...už to síce nemám také červené, chytá to pôvodnú farbu, ale neviem, či sa mi to náhodou nezväčšuje.. ešte by ma zaujímalo, či nemôžem malú takto ohroziť? Imazol si pred dojčením umývam, ale pri dojčení mi vlastne olizuje bradavku (inak sa mi to prenieslo už trochu aj na druhý prsník) a všetky tie "bacile"....lekárka mi odporúčala nedojčiť z toho prsníka, iba odstriekavať, ale to v mojom prípade nepôjde, odstriekavanie mi moc nejde a bojím sa stratiť mliečko - to som teda aj odmietla a sestrička u pediatra ,že mám uvažovať o odstavení od dojčenia, keď mám takéto problémy :roll:
adrianai
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 10 Máj 2011, 12:28
Počet detí: 1
1. dieťa: Nela
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 26 Sep 2011, 07:51

Adrianai, liecbu mykozy treba poriadne preliecit, s Imazolom ani Canestenom nemam skusenost, takze v tomto neporadim, Klemka al JankaMich mozno napisu viac. Urcite neprestavat dojcit, treba dojcit priamo aj z postihnuteho prsnika, zbytocne odsavat a dokrmovat. Treba preliecit oba prsniky, najlepsie univerzalnou mastickou https://sites.google.com/site/problemys ... -bradaviek, natierat aspon 8x denne, aj v noci, v tenkej vrstve, aby sa bradavky aj dvorce leskli, nezmyvat, a pokracovat v liecbe este 7 dni po vylieceni. Niekedy je problem v predpisani masticky, ale poradkyne k nim maju zvacsa pristup, tak napis odkial si a masticka sa da poslat, zohnat.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod adrianai » 26 Sep 2011, 13:25

Ďakujem za odpoveď , uni.masť mám doma - ešte z apríla, ale volala som do lekárne a povedali, že ju môžem ešte použiť, tak mením imazol :) dúfam, že uni.masť zaberie čo najrýchlejšie, bo som z toho aj nervavá a neviem si dojčenie tak užiť :(
adrianai
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 10 Máj 2011, 12:28
Počet detí: 1
1. dieťa: Nela
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 26 Sep 2011, 23:00

ak ju mas z aprila, tak si uz zrejme podobne problemy mala, vsak? Ono pluha mykoza nerada opusta nositela, akurat sa zvykne na chvilu stratit. Velmi casto sa lubi objavit v prechodnom obdobi, ked sa zaciname viac obliekat a zvysuje sa vlhkost.
Okrem masticky je dobre pouzivat aj Citrovital. Ako prevenciu mozes uzivat tablety, ked sa nieco blizi tak zacat natierat Citrovital kvapkami a ked to uz boli, tak masticku. Ja mam kandidu na prstoch a vdaka Citrovitalu to mam pod kontrolou.
Kazdopadne, ako pisala Tamoulik, nie je ziaden dovod na prerusenie alebo obmedzovanie dojcenia.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod estterka » 20 Okt 2011, 12:28

ahojte,dnes v noci ma strasne zacal bolet prsnik :( polku noci som stravila pozorovanim,ci netvrdne a nic,ani tvrdy,ani pluzgier,ale ked hannah sala,strasne ma to bolelo-nie bradavka,vnutro prsnika :( a na dotyk citlivy...co teraz??
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod Norika » 20 Okt 2011, 17:54

estterka píše:ahojte,dnes v noci ma strasne zacal bolet prsnik :( polku noci som stravila pozorovanim,ci netvrdne a nic,ani tvrdy,ani pluzgier,ale ked hannah sala,strasne ma to bolelo-nie bradavka,vnutro prsnika :( a na dotyk citlivy...co teraz??

dojcit dojcit dojcit,
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod estterka » 20 Okt 2011, 18:05

hej,norika,to robim,ale potrebujem nieco,co mi odstrani bolest hlavne.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod Norika » 20 Okt 2011, 18:51

estterka píše:hej,norika,to robim,ale potrebujem nieco,co mi odstrani bolest hlavne.

no nato treba vediet, co ti sposobuje tu bolest, ci je to upchaty mliekovod, alebo nejaka bakteria.... ak je to zo zleho vyprazdnovania, tak fakt pomoze len dojcenie, a ak bakteria, tak atb.... ale nech ti radsej poradia ostatne baby, ja mam v tomto malo vedomosti... :cry:
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod estterka » 20 Okt 2011, 19:27

nemyslim si,ze zle vyprazdnovanie. vsak hanka sa vela dojci. a stale rovnako,v tom sa nic nezmenilo. proste silna bolest vnutri,aj na dotyk to boli ale aj ked mala pije. aj ja dufam,ze sa niekto ozve.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod Norika » 20 Okt 2011, 19:52

Ja mám za sebou polku kurzu a aj to, čo som absolvovala, som zabudla :(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod Klemka » 20 Okt 2011, 20:12

Estterka, máš teplotu? Zhoršuje sa to medzi dojčeniami - keď sa prsníky plnia mliekom, zlepší sa to po dojčení - odsatí mlieka? Ako sa to vyvíja od toho začiatku v noci?
Skús si pozrieť otázku v tejto časti, ktorú kedysi založila Shira - Zápal prsníka - ja by som to takto na slepo tipla na zablokovaný mliekovod a tam sme so Shirou riešili, čo ďalej. Takisto leták Newmana o Zápale prsníkov z Mamily si pozri. Stručne - základom liečby je teplo, odpočinok, pokračovať v dojčení, skús si viac prečítať v tej téme a keby niečo, spýtaj sa ešte. Držím palce!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 20 Okt 2011, 22:31

môžem si skúsiť natrieť citrovitalom aj genitálie..kedže candida ma má najradšej tam? Neuškodí to. A čo malému môžem mu vytrieť ústa? Má v nich soor už vyše 2 mesiacov a lišaje po lícach ale ja s bradavkami problém nemám?
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod Klemka » 21 Okt 2011, 08:23

Gabika, neviem, genciánka by mala zaberať na kvasinky kdekoľvek, ale naozaj toto zodpovedne neviem, nemám certifikát na gynekologické záležitosti... každopádne, čo sa týka sooru dieťatka, ten riešime iba v prípade, že dieťa javí aj iné problémy s kandidózou - napr. plienkovú dermatitídu, alebo nevysvetliteľnú nervozitu atď., ak má matka problémy s kandidózou, pri liečbe matky genciánovou violeťou, liečime aj dieťa, inak žabka dieťaťa s kandidózou matky môže a nemusí súvisieť, preto samotné dieťa neliečime, pokiaľ matka nemá žiadne problémy.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod estterka » 21 Okt 2011, 09:53

ahojte,no je mi dobre uz,precitala som si vselico a vsade ma plietlo pri zapale a upchatom mliekovode to,ze prsnik je teplejsi. pri sati ma uz neboli vobec a na dotyk len trosku,takze uz bude dobre. ja som v ten den,ked to v noci nzacalo strasne malo dojcila,ale extremne,neviem,ci to mohlo mat suvis.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod Klemka » 22 Okt 2011, 13:39

Estterka, super, ak sa už cítiš lepšie, je dobré pokračovať v odpočinku, už sa to vôbec nemusí zopakovať, iba ak by sa také niečo znova stalo, ozvi sa.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod estterka » 27 Okt 2011, 01:59

pruser..mam mykozu urcite a natrela som citrovitalom a hanka nechcela prsnik :( viete si predstavit dieta,ktore sa potrebuje dojcit a nemoze,lebo uplne ju az striaslo? :( masticka po zaruke(klemka,este zajtra pre istotu zavolam a zistim,ci nahodou..) no obavam sa,ze to bude to iste ako s citrovitalom,ze po nakremovani nebude chciet :dojcenie: potom..

ah jaj a dalsi dost vazny problem,ze zacala hryzt( prislo na tvoje slova klemka z trnavy,ze kazde dieta hryzie..) no ona z toho ma strasnu srandu vam poviem,taky sibalsky usmev hodi a aj ked jej potom vysvetlujem,ze nono aua a boli ,tak sa mi rehoce na tom strasne.
a teda od vcera,ako to zacalo,mame za sebou dve hrozne a dlhe uspavania,lebo ona kym nie je uplne uz strasne vycerpana,tak skusa hryzt a ja jej prsnik nedam,ked vidim,ze len ho vezme do ust a uz trenuje zuby a potom aj ked uz ideme uspavat,tak mna stale myka,akonahle len trochu prestane sat alebo sa mi zda ze meni polohu jazyka a vyberam hned v strese prsnik...

poradte,vsak my sa takto odstavime v 14tich mesiacoch a co potom s nami bude??? :((

a neviem,ci sa cez den nedojci malo,ked som tuto niekde citala,ze po roku 15krat za den,to u nas nie,za den tak 5krat a potom jasne,v noci velakrat. mam ponukat castejsie aj ked si sama nevypyta? alebo ak je hanka spokojna tak moze byt aj takto? ona teda z tych cca 5krat sa dvakrat uspava a to je dlhsie na prsniku,aj pol hodinu-hodinu. zajtra si budem ciarkovat,ze kolkokrat sa dojci,lebo toto je len taky moj odhad.

dakujeme za pomoc :love:
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod Klemka » 27 Okt 2011, 07:55

Estterka, Ty si tu niekde písala, že Hanka aj menej priberá, niekedy je v tomto bode dobré zvážiť aj zvyšovanie tvorby mlieka, aby viac aktívne pila.
Mastičku si vyzisti, Citrovital si si zriedila, či nie? Aplikuješ ho po dojčení? Je zvláštne, že by ho Hanka mohla cítiť, ak sa dáva zriedený, po dojčení, väčšina z neho sa vstrebe a pootiera o oblečenie, kým sa znova dojčíte... Môžeš si zohnať aspoň genciánovú violeť? A možno aj mastičku by si si vedela pripraviť, keby si si zohnala zložky, ktoré do nej patria, určite sa aj v Španielsku dajú zohnať podľa účinných látok.
Počet dojčení nie je taký dôležitý, každé dieťa v jej veku sa emusí dojčiť 15x za deň, doležité je, aby sa dojčila na požiadanie a dostatočne pila. To hryzenie môže súvisieť so zníženým tokom mlieka ale aj s mykózou, jeden z dôvodov, pre ktorý deti hryzú, je infekcia bradaviek matky. Treba to preliečiť.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod estterka » 27 Okt 2011, 15:31

klemka,nepribera malo,ono nejak sa ustalila na tych 12 kil,vsak ako to uz nemoze viac vazit na svoj vek. praveze na slovensku pribrala a teraz sa zas vytiahla..som z toho trosku zblbnuta,lebo s etnickou sme sa bavili,ze pouzivam tie jednorazove vlozky do podrdy(viem,velmi vazna chyba pri mykoze aj mimo nej) lebo mi stale tecu prsia,tak ona,ze nadprodukcia..tuto teraz,ze malo mlieka..tak ja neviem uz podla coho to posudit,lebo ja som si doteraz myslela,ze stale som mala mlieka tolko,ako hanka potrebovala. netecu mi prsia prudom pocas celeho dna mimo dojcenia,ale stane sa,ze si spomeniem na dojcenie a trochu sa spusti mlieko a to staci na zamokrenie tricka. pije kativne,ked sa dojcime,ale ked vypije vecer oba prsniky,vacsinou prechadzala do stavu dudlovania a pri tom zaspala a teraz ked pride k tomu,tak hryzie..

citovital som neriedila,hoci mi to pred dvoma dnami povedala etnicka,ale ked som naposledy risila mykozu,tak som tiez neriedila,preto som zabudla. nikto mi to nikdy nepovedal(vravim,citim sa jak z inehyo sveta momentalne,vsak som to riesila s annag a inymi poradkynami a nikdy som nepocula o riedeni...). violet tiez sa neda zohnat,mam zo slovenska,davno po zaruke :/
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dojčenie a ochorenia, boľavé prsníky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron