mykoza

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod adrianai » 09 Mar 2012, 23:26

Ahojte maminky,
už dlhšiu dobu sa mi opakujem mykóza na bradavkách, univ.masť vždy zaberie, ale po vysadení sa mi to opäť vráti...už som si ju natierala aj 2 mes.preventívne na odporúčanie lakt.poradkyne, no zdá sa, že to tu mám znova :/ Máte niektorá skúsenosť s užívaním flukonazolu? My plánujeme ďalšie baby, tak by som sa rada dala do poriadku, no bojím sa užívať lieky kôli dcérke...Vraj sa má flukonazol užívať až 6 týždňov..
adrianai
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 10 Máj 2011, 12:28
Počet detí: 1
1. dieťa: Nela
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 10 Mar 2012, 01:40

a ta mykoza sa vratila napriek uzivaniu UM alebo tam bola pauza?

POradkyna bola u teba a zhodnotila prisatie? - to je totiz zaklad prevencie. Ak UM medzicasom neberies, bude sa k nej dobre vratit spolu s kombinaciou Citrovitalu (potierat a moze sa uzivat aj vnutorne). Bohuzial ano, kandida zykne byt potvora a niekedy je UM + Citrovital uzivat dlhodobo. Pokial niekto ma problemy prvykrat, tak odporucam po odozneni problemom UM este aspon tyzden a potom uzivat nejkay cas Citrovital a Citrovital zacat okamzite brat , ked sa opat objavia hoci malinke priznaky.

Ak UM+Citrovital nezberu, ano, bude treba porozmyslat nad Flukonazalom.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod Ludka » 10 Mar 2012, 13:17

Flukonazol sa da aj kupit a vo volnom predaji sa vola Mycomax. Je v tabletkach a v masti.
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod adrianai » 10 Mar 2012, 18:58

Už som vyskúšala všetko - gencian, citrovital, UM...vráti sa mi to až po vysadení, samozrejme som si UM natierala cca 2 týždne preventívne, naposledy 2 mesiace, takto je to od septembra, behala som s tým aj po lekároch, všetci mi povedali, že kým dojčím, aj keby, tak mi nič nepredpíšu, lebo je to kontraindikácia...citrovital už neužívam, nemám pocit, že by mi pomáhal, väčší úspech má kokosový olej - ten jem aj natieram. Inak, bola som aj u lakt. poradkyne, prisatie je v poriadku..
Nad flukonazolom uvažujem hlavne preto, že plánujeme druhé baby a chcem sa dať predtým do poriadku a asi by nebolo vhodné dookola natierať UM počas príp. tehu a od narodenia - aspoň si tak myslím, no na druhej strane sa bojím kôli dcérke, keďže sa to vylučuje do mlieka a vraj liečba trvá až 6 týždňov. Mycomax som si už dala, ale to mi nezabralo, je to len jednorázovka...
adrianai
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 10 Máj 2011, 12:28
Počet detí: 1
1. dieťa: Nela
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 10 Mar 2012, 19:33

Nuz, mykoza je riadna potvora, v niektorych pripadoch sa jej dari uspesne prezivat pocas celej doby dojcenia. Najpozitivnejsie po celu dobu liecenia je to, ze pokial sa aplikuje liecba, i dlhodobo, tak mamicka moze bezbolestne dojcit.

Aj UM obsahuje flukonazal, akurat sa aplikuje lokalne. Pri oralnom uzivani ide do celeho tela, co vsak nie je v kontraindikacii s dojcenim. Taktiez aj po preliezeni flukonazalom bude zrejme nutne nadalej pokracovat preventivne s UM. Kedze nie som az taky super odbornik na detaily, odporucam obratit sa s otazkou na poradnu Mamily (www.mamila.sk), kde podrobne svoj problem popis, aby si mohla vyriesit svoje obavy.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod adrianai » 10 Mar 2012, 23:08

Ja už som pootravovala viac lakt.poradkýň, vlastne teraz čakám na predpis, no chcela som vedieť, či má už niektorá maminka takúto liečbu za sebou a či to vlastne pomohlo a nevrátilo sa...Naozaj už neviem, radikálne som zmenila stravu, takmer vylúčila sladké a biele pečivo, jem ten kokos.olej, snažím sa ako môžem, aby sa mi to nevrátilo...Teraz ma vlastne začali bolieť bradavky pri prisatí, počas dojčenia to viacmenej prejde, zmenu v pokožke som nespozorovala až na občasné začervenanie bradavky, zatiaľ si nedám UM, chcem počkať, či si to tá mykóza náhodou nerozmyslí :D
adrianai
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 10 Máj 2011, 12:28
Počet detí: 1
1. dieťa: Nela
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 10 Mar 2012, 23:17

Kazdopadne odporucam okrem toho kokosu, pravidelne (=stale) uzivat Citrovital vnutorne - bud formou kapsuli alebo kvapiek rozpustenych vo vode. AKonahle sa nieco na prsnikoch zacne diat, tak hned zacat aplikovat Citrovitak kvapky priamo aj na prsia. A ak to predsa len neprejde a zhorsuje sa to, tak nevahat a dat si UM. Dojcene dietatko s tym nema ziaden problem.

Otazocka - ine problemy s mykozou nie su? Mam na mysli predovsetkym vytok. Ak je, tak iba teraz pocas dojcenia alebo aj v minulosti?
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 10 Mar 2012, 23:45

http://www.facebook.com/#!/groups/17681 ... 160203822/

Na FB na odkaze Materske centrum Podunajske Biskupice najdes info k protikvasinkovej diete, skus sa pripadne aj na to pozriet.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod adrianai » 12 Mar 2012, 22:05

Ďakujem za rady - stravu som si už upravila, snažím sa celkovo zdravo jesť, väčšinu aj dodržujem podľa "diéty" , no snažím sa tak stravovať dlho predlho :)

Doma mám citrovital kvapky, tak som si ich dala - cca 8-10 kvapiek (rýchlo mi to tieklo:D) - vlastne neviem, či mám dobré dávkovanie, ale dnes cítim, že sa mi to zlepšilo a takmer ma už bradavky nebolia..Tak to teda nasadím dlhodobejšie - len otázočka - môžem to užívať aj v tehotenstve (keďže by sme chceli baby)?

Inak iné problémy nemávam - výtok som mala naposledy v tehu a to som si naivne myslela, že to je spôsobené hormónmi v tehu :/
adrianai
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 10 Máj 2011, 12:28
Počet detí: 1
1. dieťa: Nela
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 12 Mar 2012, 23:01

Citrovital je vytazok z grapefruitovych semienok, takze uplne prirodne, bezproblemove.

Aj mast by mala byt bezproblemova, ak mas pochybnosti, napis si na tu poradnu. Co viem k tomu ja, pre dojcene deti: Bactroban, antibiotikum, rychlo metabolizuje a znici sa skor, ako sa da zmerat v krvi. Je bezpecny pre babatko, hoci je velmi nepravdepodone, ze by z neho nieco dostalo.Beloderm - kortikosteroid - vacsina z neho sa absorbuje do koze matky.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod adrianai » 13 Mar 2012, 13:04

Ešte raz ďakujem, tak hádam to nejak dobojujeme v zdraví :) Držte nám palce :)
adrianai
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 10 Máj 2011, 12:28
Počet detí: 1
1. dieťa: Nela
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod seva » 26 Mar 2012, 11:22

ahojte, tiez sa neviem zbavit mykozy, zacala som drzat protikvasinkovu dietu a citala som, ze je dobry na tento problem je oraganovy olej. chcela by som sa spytat, ci ho mozem uzivat pocas dojcenia. syncek ma skoro 11 mesiacov, dojcim ho na poziadanie, no cez den uz velky zaujem o mliecko nema, viac - menej ho pije iba od smadu (vodu zatial tvrdosijne odmieta), pred spanim a v noci mliecko pije. mykoza sa mi pravidelna vracia uz od tehotenstva, Simon mal "zabku", ked bol mensi, teraz na bradavkach kvasinku nemam, zato sa mi presunula "nizsie", a nie a nie sa jej zbavit. Dakujem za vsetky rady. J.
Obrázok užívateľa
seva
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 27 Nov 2011, 07:32
Počet detí: 2
1. dieťa: dcerenka
Rokov: 15 rokov, 5 mesiacov, 14 dní
2. dieťa: syncek
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 16 dní
Môj status: zazraky sa deju ...

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 26 Mar 2012, 23:29

Odporucam dlhodobejsie uzivat Citrovital kapsule, ucinkuje na kvasinku zvnutra. AK by sa nahodou dostala opat aj na prsniky, tak pridat Citrovital kvapky, prip. aj gencianku.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 26 Mar 2012, 23:40

Este ku zaujmu o dojcenie v 11.tom mesiaci - Pre dietatko by malo stalo byt zaujimave sa dojcit, nielen pre vyzivovu hodnotu, ale pre jeho uzasnu vychovno-ukludnujucu ulohu na vsetky sposoby. Velmi casto je vsak tato rola nahradzana cumlikom, prip. pouzivanim flase napr. s cajom, pre ktore dieta straca zaujem o dojcenie.

Dlhodobe dojcenie (do cca 3-4 rokov) ma obrovsky vyznam, staci sa porozhliadnut, o com sa bavia mamicky nedojciacich sa malych deti rokov - nevedia riesit vzdor, deti dlho placu, kym sa ukludnia, v kolektive (i mimo neho) su casto chore. Toto poznaju mamicky nosenych a dojcenych deti na poziadanie v minimalnej miere.

Standard WHO (Svetovej zdrav, organizacie) je zavadzat prikrmy do 2rokov popri dojceni a potom dojcit nadalej tak, ako to matke i dietatu vyhovuje. Aby ste si aj vy mohli spolocne uzivat vsetky vyhody dojcenia, odporucam zintenzivnit fyzicky kontakt, pokial mozno spat co najblizsie pri sebe (idealne celkom pri sebe), ponukat dojcenie co najcastejsie a obmedzit na minimum, idealne zrusit celkom, cumlik a dojcensku flasu (tu nahradit obycajnym poharikom bez naustku).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod Klemka » 27 Mar 2012, 09:21

Seva, z hľadiska kompatibility s dojčením - samozrejme, oreganový olej je počas dojčenie možné užívať.
Čo sa týka pokračovania v dojčení, súhlasím s tým, čo napísala JankaMich, plus si môžeš prečítať túto odpoveď http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=319 v poradni, ktorá rieši inú situáciu, než riešiš Ty, ale informácie, ktoré sa v nej dočítaš (plus v odkazoch na iné články, ktoré sú v tejto odpovedi zahrnuté) Ti poskytnú množstvo cenných informácií prečo je dojčenie mimoriadne dôležité aj po 11. mesiaci.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod katka » 25 Nov 2012, 19:43

Nahodou som sa dostala k informacii, ze kvasinky sa neznasaju s kokosovym olejom, tak som si kupila V DM drogerii kokosovy BIO olej a vyskusala - zabera perfektne!! Bradavky som mala cervene, palili ma a svrbeli, po dvoch dnoch natierania je vsetko v poriadku :goodjob:
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 24 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 9 dní
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod Klemka » 25 Nov 2012, 19:58

Fajn, že zabral. Avšak všeobecne sa odporúčať kokosový olej bohužiaľ nedá. Nezaberá univerzálne väčšine mamičiek...
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod katka » 25 Nov 2012, 22:20

Tak to som mala potom stastie, ze mi pomohol... Napriklad maste na baze clotrimazol, ci flukonazol mi vobec nezaberaju. Ale dala som si to na take, ozaj pociatocne stadium mykozy, tak mozno aj preto to "kokos" zvladol.
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 24 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 9 dní
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod velrybous » 18 Jan 2013, 18:38

Ahojda,
Potrebovala bych poradit ohledne moucnivky - sooru. Maly bude mu mesic ma uz tyden moucnivku v pusince i na zadecek tak predpokladam, ze vude i ve streve. Ja ji mam na prsou, cast dvorce ruzovy, leskly, supinaty, bolest pri kojeni silena navic mam prasklinky ve spodni casti bradavky. LP mi poradily homeopatika borax pro me i maleho a citrovital nevedela jsem ze se redi, sobe natiram bradavky a mazu canestenem a nic..malemu vytiram pusinku redenum a oba bereme probiotika..objednala jsem simkrem infectsoor mundgel z neecka pry je na to super ale zas to nemuzou asi novorozenci a nevim jestli by mi to pomohlo na bradavky.
Nahodou jsem narazila na clanek o univerzalni masti, dnes mi dr napsala recept a v lekarne mi smichali masti ale nedali tam mycomax, protoze to bylo zvlast na receptu. Navic mi dr napsala jen jednu tabletu a kdyz jsem videla tu cenu..v jine lekarne mi poradili si to smichat doma, ale nevim jestli muzu primichat do masti ktera navic by mela mit 15 a 15 g, ale ma 45g asi to tam dali vse nebo jestli mam 1/4 odebrat a do toho zamichat tu jednu tabletu..chci si to zacit mazat co nejdrive..
Dekuji moc za odpoved
L.
velrybous
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 18 Jan 2013, 18:10

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 18 Jan 2013, 19:02

velrybous, pokial mas doma zmiesane tie dve zlozky (Beloderm ucinna latka betametazon a Beloderm ucinna latka mupirocin) tak potom do toho je potrebne dat Mycomax, kolko ucinnej latky ma ta jedna tableta? Pretoze spravne by do nej mali ist 4 kapusle Mycomaxu z coho jedna ma 150g ucninnej latky.
Cize predpokladam, ze jedna tableta bude zial malo. Ale este mi napis pre istotu kolko g ucinnej latky je v nej.
Pripajam protokol pre liecbu kanidozy:
www.dojcenie.webnode.sk/postupy/protoko ... infekcie-/
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod velrybous » 18 Jan 2013, 20:00

Na krabičce je 150
Já vím, že by tam měli přijít 4, ale jedna stojí přes 200 kč a to je dost + beloderm a ta druhá mast, teď z hlavy nevím..tak jsem si říkala, že tu mast rozdělím na 4 díly a dám do jednoho dílu tu jednu tabletu a budu si to mazat jenom tou částí, nebo třeba bych to dala do poloviny..
a na tom kelímku je napsáno 45g tak nevím jestli v těch mastičkách toho nebylo víc..ona si ten papír nechala dr. poslala jsem tam taťku, tak nevěděl a dr. se na to ani nepodívala jen mi napsala recept..

elinka27 píše:velrybous, pokial mas doma zmiesane tie dve zlozky (Beloderm ucinna latka betametazon a Beloderm ucinna latka mupirocin) tak potom do toho je potrebne dat Mycomax, kolko ucinnej latky ma ta jedna tableta? Pretoze spravne by do nej mali ist 4 kapusle Mycomaxu z coho jedna ma 150g ucninnej latky.
Cize predpokladam, ze jedna tableta bude zial malo. Ale este mi napis pre istotu kolko g ucinnej latky je v nej.
Pripajam protokol pre liecbu kanidozy:
http://www.dojcenie.webnode.sk/postupy/ ... infekcie-/
velrybous
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 18 Jan 2013, 18:10

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 18 Jan 2013, 23:06

ano da sa aj tak, ale potom budes mat malo maste pravdepodobne.Ale mame poradkyne aj v CR,ktore by vedeli pomoct, a tiez mozno by vedeli o moznosti kupit masticku niekde v lekarni v CR.
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 18 Jan 2013, 23:10

a este ma napadla, ak si citala protokol, ktory som ti pripojila v linku. Gencianova violet.
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod velrybous » 19 Jan 2013, 00:13

no tak co jsem si četla v diskuzích nikdo tam o ničem takovém nepíše..tak nevím..že by se prodávalo něco na bázi univerzální mastičky?

Fialku zatím používat nechci, u nás se nedoporučuje..

elinka27 píše:ano da sa aj tak, ale potom budes mat malo maste pravdepodobne.Ale mame poradkyne aj v CR, mozno by vedeli o moznosti kupit masticku niekde v lekarni v CR.
velrybous
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 18 Jan 2013, 18:10

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod Klemka » 19 Jan 2013, 04:55

Dá sa to urobiť tak, ako hovorí Elinka, zmiešať jednu kapsulu Mycomaxu s adekvátnou dávkou maste (štvrtinou), a ak bude maste málo, potom dorobiť novú. Je však treba masť potom naozaj veľmi kvalitne zmiešať, plus, prečo má 45 g je naozaj čudné. Oboje by som asi išla riešiť naspäť do lekárne. Mycomax je najdôležitejšia súčasť mastičky v Tvojom stave a skutočne nie je účinné ho štvornásobne riediť.
Genciánová violeť môže na tento stav úžasne pomôcť. Nie je jediný dôvod, pre ktorý by sa nemala odporúčať. NIektorí naši aj českí lekári varujú pred rizikom rakoviny, ak chceš o tomto vedieť viac, prečítaj si prosím argumenty, ktoré som písala do tejto diskusie viewtopic.php?f=4&t=43&p=333&hilit=viole%C5%A5#p333, naozaj nie je dôvod sa obávať, plus môže naozaj veľmi pomôcť.
Okrem toho, ak neštípe Citrovital v tých ranách, je dobré v ňom pokračovať, ale začať riediť, a takisto užívať tabletky Citrovitalu orálne. V tomto materiáli nájdeš presné riedenie aj používanie http://www.mamila.sk/domain/flox/files/ ... zu.doc.pdf
Okrem toho je však potrebné sa obrátiť na poradkyňu pri dojčení, ktorá bude vedieť túto situáciu riešiť komplexne, nielen preliečiť bradavky, ale aj odhaliť príčinu, prečo sa toto deje - pozrieť sa na dojčenie, vylúčiť príčiny, ktoré sa môžu podieľať na zhoršovaní stavu, napr. používanie cumlíka, klobúčikov či fľaše a iné. Tu je zoznam poradkýň pre ČR http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyn ... ojceni/#cr, ak by boli príliš ďaleko od Teba, skús sa ozvať tu na fóre JankeMich, ktorá robí poradenstvo aj cez Skype.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dojčenie a ochorenia, boľavé prsníky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron