Zapal prsnika - operovany absces a dojcenie

Zapal prsnika - operovany absces a dojcenie

Neprečítaný príspevokod Lentilkazdenka » 10 Jún 2011, 13:46

Dobry den,
potrebovala by som poradit s mojim problemom. Cca pred 2 tyzdnami ma zacal boliet prsnik, postupne mi ocervenel a vytvorila sa hrca, ktoru neslo rozmasirovat, tak som zasla za gynekologom, ale kedze som nemala vobec teplotu, tak mi odporucal iba obklady a odsavanie. Po par dnoch sa nic nemenilo, tak som na pohotovosti dostala antibiotika, ktore ale ani po 5 dnoch nezabrali, tak nakoniec som musela podstupit chirurgicky zakrok, pri ktorom sa zistilo ze v postihnutom mieste mam velke mnozstvo hnisu, ktory odstranili a teraz chodim kazdy den na cistenie a prevaz. Dovtedy som malu dojcila aj z tohto prsnika, ale p. doktorka na chirurgii mi povedala, ze som ju nemala z tohto prsnika dojcit, lebo ten zapal mohol prejst aj do malej a sposobit jej problemy. Takze teraz od zakroku (3 dni) ju dojcim iba zo zdraveho prsnika a dokrmujem odsatym mlieckom z mraznicky. Ale ta zasoba nie je na dlho. Tak sa chcem opytat na Vas nazor, ci by som uz mohla (alebo od kedy najskor) z toho postihnuteho prsnika dojcit, lebo velmi nerada by som presla na UM. Dakujem. Zdenka
Lentilkazdenka
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 10 Jún 2011, 13:13
Bydlisko: okres Poprad
Počet detí: 0
1. dieťa: Emma
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Zapal prsnika - operovany absces a dojcenie

Neprečítaný príspevokod etnicka » 10 Jún 2011, 14:03

Dobry den Zdenka, podla protokolu Dr. Jacka Newmanna absces nie je pricinou na prerusenie dojcenia, takze dojcit kludne mozete uz teraz. Citujem "Absces: Absces príležitostne komplikuje mastitídu. Nemusíte prestať s dojčením, dokonca ani na postihnutej strane. V minulosti bol absces takmer vždy drénovaný chirurgicky. Teraz sa stále viac a viac robí opakovaná aspirácia ihlou alebo drenáž pod rádiografickou kontrolou a menej prekáža v dojčení. Ak potrebujete chirurgický zákrok, incízia by sa mala urobiť čo najďalej od dvorca. Kontaktujte lekára."
Posielam Vam link aj na cely protokol o zablokovanych mliekovodoch, mastitide a abscesoch http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pr ... -prsnikov/
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov, 20 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Zapal prsnika - operovany absces a dojcenie

Neprečítaný príspevokod etnicka » 10 Jún 2011, 14:05

Este by som Vam poradila skontaktovat sa s poradkynou pri dojceni vo Vasom okoli. Ak ste mali absces, treba zistit jeho pricinu. Pravdepodobne bude treba skontrolovat prisatie Vasho babatka. Poradkyne pri dojceni najdete tu http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-dojceni/
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov, 20 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Zapal prsnika - operovany absces a dojcenie

Neprečítaný príspevokod Lentilkazdenka » 10 Jún 2011, 15:14

Dakujem velmi pekne za rychlu odpoved, a hlavne potesujucu, ze mozem dojcit aj z operovaneho prsnika :D Laktacnu poradkynu som kontaktovala este pred tymto problemom a povedala, ze prisatie je dobre, tak neviem co robime zle, ked sa vytvoril ten absces. Este raz dakujem. Zdenka
Lentilkazdenka
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 10 Jún 2011, 13:13
Bydlisko: okres Poprad
Počet detí: 0
1. dieťa: Emma
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Zapal prsnika - operovany absces a dojcenie

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 10 Jún 2011, 15:17

Zdenka, a neriesili ste aj nahodou problem s nadprodukciou?
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 27 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Zapal prsnika - operovany absces a dojcenie

Neprečítaný príspevokod Lentilkazdenka » 10 Jún 2011, 15:23

Nie, nadprodukciu sme neriesili. Ale je to mozne, lebo mala mala obdobie ked jedla iba po troske. Asi som mala viac odsat.
Lentilkazdenka
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 10 Jún 2011, 13:13
Bydlisko: okres Poprad
Počet detí: 0
1. dieťa: Emma
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Zapal prsnika - operovany absces a dojcenie

Neprečítaný príspevokod etnicka » 10 Jún 2011, 15:34

Zdenka, rado sa stalo. Bolo by dobre znova sa skontaktovat s poradkynou, aby ste sa znova uistili, ze mate babatko naozaj spravne prisate. Posielam Vam link na videa, na ktorych vidno, ako sa da vylepsit prisavanie: http://www.dojcenie.eu/2011/04/ako-vylepsit-dojcenie/

Este je dolezite nepouzivat cumlik, flasku, ani ine nahrady prsnika, lebo kazia prisatie (dietatko potom otvara malu pusinku, ma silny stisk) a zvysuju riziko infekcie u dietatka aj u matky, ak ma matka poranene bradavky.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov, 20 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Zapal prsnika - operovany absces a dojcenie

Neprečítaný príspevokod etnicka » 10 Jún 2011, 15:37

Pripajam este clanok o tom, ako sa ma spravne dojcit http://dojcenie.wordpress.com/2010/04/2 ... #more-1419
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov, 20 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Zapal prsnika - operovany absces a dojcenie

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 10 Jún 2011, 15:39

Tiez by som kontaktovala LP, nech skontroluje polohu a prisatie, a prip poucit ako riesit nadprodukciu, ak vznikne a tym predchadzat roznym zapalom. A urcite dojcit aj z operovaneho prsnika. Drzim palce.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 27 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Zapal prsnika - operovany absces a dojcenie

Neprečítaný príspevokod Lentilkazdenka » 10 Jún 2011, 15:47

Etnicka, este raz dakujem. Asi ju budem este raz kontaktovat aby sme mohli uspesne pokracovat. Cumlik pouzivame, takze ho skusime vylucit, aby to nekazil. Prajem vsetko dobre. Zdenka
Lentilkazdenka
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 10 Jún 2011, 13:13
Bydlisko: okres Poprad
Počet detí: 0
1. dieťa: Emma
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Zapal prsnika - operovany absces a dojcenie

Neprečítaný príspevokod Ludka » 10 Jún 2011, 16:43

Ja len na odlahcenie ak mozem. V minulosti ak gazdova krava dostala mastitidu vemien, tak neprestali ju dojit. Prave naopak! Dojili ju ovela viac, aby ten zapal zmizol....:) len tolko...
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Zapal prsnika - operovany absces a dojcenie

Neprečítaný príspevokod etnicka » 10 Jún 2011, 18:21

Zdenka, rado sa stalo :) drzim Vam palce pri odstranovani cumlika. Mozno to bude tazke, ale ak to dotiahnete do konca, vsetky Vase trampoty sa vyriesia :). Cumlik bol pravdepodobne aj pricinou zapalu. Pripajam clanok o cumlikoch http://dojcenie.wordpress.com/2009/11/2 ... na-cumlik/
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov, 20 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu


Späť na Dojčenie a ochorenia, boľavé prsníky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron