upchaty mliekovod

upchaty mliekovod

Neprečítaný príspevokod charlie » 11 Máj 2014, 15:31

Ahojte, viete mi prosim niekto povedat, co robim zle? O dojceni viem vela, takze netreba od zakladov, len nerozumiem, preco sa mi uz druhy krat upchal mliekovod na tom istom prsniku. Syncek bude mat 7 mesiacov, nikdy nepoznal ziadnu flasu, ani cumlik atd...dojcim na poziadanie, samozejme a spime spolu. Nechapem, v com je problem. Nikdy to nepreslo do nejakeho zapalu, trvalo to tak 2 dni, na druhy den mi ten pluzgierik pri dojceni praskol a prsnik sa vyprazdnil. Nerozumiem o co ide.
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: upchaty mliekovod

Neprečítaný príspevokod charlie » 11 Máj 2014, 15:33

Prisava sa spravne.
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: upchaty mliekovod

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 11 Máj 2014, 23:22

tu je odpoved z poradne: http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=1754

Specialne lecitin z odpovede je velmi dobry, ak sa jedna o nejaku anomaliu na danom mliekovode - zvysuje sa nim viskozita mliecka.

Pises, ze prisatie je spravne, zrejme vies pozorovat dobre pitie, dojcenie je nebolestive, mozno si mala poradkynu. To by za normalnych malo stacit. Ak ale opakovane dochadza ku problemom, chcelo by to skusit veci este vylepsit. Jedna z dobrych moznosti riesenia je skusit vertikalnu polohu: http://www.dojcenie.eu/2014/04/330/#more-330
Pri nej sa lahsie docieli velky zaklon hlavy, co umozni velmi dobre asymetricke prisatie. Toku mliecka pomaha gravitacia, prsnik je rovnomerne stlacany. Prsnik je tu naozaj velmi dobre vyprazdnovany.

Daj vediet, ako ste pochodili.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: upchaty mliekovod

Neprečítaný príspevokod charlie » 12 Máj 2014, 11:22

Dakujem Janka, presne, mne sa upchava na tom istom mieste. Moze to byt aj stres a unava? Toho mam teda dost...Od rana do vecera makam, mala mala kiahne, potom hnacky, maly sa casto budil, plus sme mali rodinnu oslavu, zhanala som darcek, saty pre mna aj pre malu, oblek pre muza...
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: upchaty mliekovod

Neprečítaný príspevokod charlie » 12 Máj 2014, 11:24

a ano, maly pije dobre, dojcime v roznych polohach, viem aj, ze brada ma smerovat k hrci v prsniku, tak mi to aj vlastne vytiahol, len som nerozumela, ze preco sa to deje.
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: upchaty mliekovod

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 12 Máj 2014, 23:36

:goodjob:
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: upchaty mliekovod

Neprečítaný príspevokod shira » 13 Máj 2014, 05:05

charlie píše:Dakujem Janka, presne, mne sa upchava na tom istom mieste. Moze to byt aj stres a unava? Toho mam teda dost...Od rana do vecera makam, mala mala kiahne, potom hnacky, maly sa casto budil, plus sme mali rodinnu oslavu, zhanala som darcek, saty pre mna aj pre malu, oblek pre muza...

Ja som mala toto vzdy pri nadmernej unave a strese. Sprevadzane jednodnovou horuckou. Je to zvlastny ukaz.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: upchaty mliekovod

Neprečítaný príspevokod charlie » 13 Máj 2014, 12:05

Dakujem, tak uz teraz chapem. Budem vediet, comu sa vyhybat :)
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: upchaty mliekovod

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 13 Máj 2014, 22:00

Charlie, okrem uz diskutovanych faktorov sa na upchati mliekovodu moze spolupodielat i oblecenie. Nevhodne su podprsenky s kosticou, ale treba dat pozor i na podrsenky na dojcenie. Pri vacsich prsiach moze prave ten okraj otvoru na dojcenie vyvijat nevhodny tlak, alebo sa zarezavat do tkaniva prsnika a sposobovat zle vyprazdnovanie mlieka z niektorej casti prsnika.
Inak pravdepodobne uz robis vsetky preventivne opatrenia. Este mozno dopomoct co najlepsiemu vyprazdneniu prsnika stlacanim pocas dojcenia.

Ja som mala podobne problemy tiez neraz, ale kedze to nakoniec vzdy samo odislo, tak som tomu prestala venovat vacsiu pozornost. Ale vymenila som spodne pradlo. Nahrievala som a ked bolo najhorsie, masirovala vibrujucou zubnou kefkou.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní


Späť na Dojčenie a ochorenia, boľavé prsníky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron