stahy pocas dojcenia a krvacanie

témy o dojčení detí rôzneho veku, dojčení dvojčiat či počas nového tehotenstva

stahy pocas dojcenia a krvacanie

Neprečítaný príspevokod leelo » 07 Apr 2011, 23:19

ahojte, som uz v 10.tt, no zacala som krvacat. dostala som zvysene davky magnezia a nariadeny kludovy rezim. babo je nastastie ok, srdiecko bije.
uz pri 1. tehotenstve som spinila, vedela som, ze mam brat magnezium, no popri malom som na to "zabudala". teraz je to vsak normalne krvacanie a pri dojceni citim neprijemne stahy.
moje otazky: mate s tym niekto skusenost? ako to prebiehalo u vas? budu tie stahy teraz uz stale?
dakujem.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: stahy pocas dojcenia a krvacanie

Neprečítaný príspevokod matja » 08 Apr 2011, 13:33

leelo, ja som mala iba špinenie, žiadne silné krvácanie ani sťahy. Dali ti iba magnézium? Mne dali na špinenie najskôr Utrogestan, keď nezabral, tak ešte nejaké dvoje lieky na zastavenie krvácania. Moja doktorka vie o tom, že dojčím, ale nedávala do súvisu dojčenie a špinenie.
Držím palce, nech to prejde.
matja
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 25 Mar 2011, 09:04
Počet detí: 2
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 10 dní
Rokov: 12 rokov, 4 mesiace, 27 dní

Re: stahy pocas dojcenia a krvacanie

Neprečítaný príspevokod miriam » 08 Apr 2011, 15:18

leelo, to ma mrzi, ze mas taketo komplikacie, myslim si, ze to krvacanie by s dojcenim nemalo suvisiet, ale tiez sa cudujem, ze si dostala len magnezium a ze ti nedali hormonalne lieky na udrzanie tehotenstva- duphaston, utrogestan...prelez zvysok prveho trimestra s nozkami pekne vylozenymi a vela oddychuj !
co ma ale znepokokojuje viac su tie stahy- tie by si v takomto obdobi este pocitovat nemala a ked pises, ze sa objavuju pri dojceni bude to sposobene oxytocinom. ako dopadlo vaginalne vysetrenie ? cervikalne skore si mala v poriadku, krcok pevne drzi ? a vedeli osetrujuci lekari, ze dojcis ?ja som bola pri prvom tehotenstve mesiac hospitalizovana koli stahom maternice a dalsi mesiac som prelezala doma az do porodu. nechcem strasit, ale akonahle by sa stahy opakovali, moze to viest k riziku,ze sa zacnu otvarat porodne cesty...drz sa, velmi velmi drzim palce !!!
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: stahy pocas dojcenia a krvacanie

Neprečítaný príspevokod leelo » 08 Apr 2011, 19:34

kocky dakujem!
ja som si tiez pomyslela, ze to je konzervativny pristup - magnezium. v 1. tehotenstve som mala len slabe spinenie a hned duphaston. sice som po nom spinila este viac, ale to je uz ina story...
nebola to moja lekarka, lebo som urgentne isla k tomu, kto mal prave sluzbu, ale vedela, ze dojcim. krcok ok, ziadne zmeny. robila sono vaginalne, aj cez brucho. je pravda, ze tie stahy som zacala citit az potom, ked som prisla domov a dojcila som. dr. to krvacanie vobec s dojcenim do suvisu nedala. povedala, ze mam lezat a nedvihat maleho (co samozrejme nedodrzim na 100%).
fajn je, ze to krvacanie ustava. ale co tie stahy? asi by som tam mala zajtra zase ist :?
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: stahy pocas dojcenia a krvacanie

Neprečítaný príspevokod miriam » 08 Apr 2011, 20:09

leelo, ked si tie stahy zatial u Dr. neriesila, tak tam urcite zajdi. nech ta radsej znova vysetria a povedia, co dalej. mozno to nie je nic vazne, mna sem-tam v tehotenstve tiez pobolievalo podbrusko v prvom trimestri, niekedy dost krcovito, ze som z toho aj celkom znervoznela..ale ked to doslova nazyvas stahmi, tak to treba riesit.drzim palceky, aby to nebolo nic vazne a aby to uz malo dalej len hladky priebeh !
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: stahy pocas dojcenia a krvacanie

Neprečítaný príspevokod weroni » 08 Apr 2011, 22:15

leelo, ja som krvácala v 12.tt, úplne čerstvá jasná červená krv z ničoho nič (no, až tak z ničoho nič nie, bolo to po dosť brutál upratovacom dni kedy som prenášala matrace a podobne ale zasa to vôbec nemuselo s tým súvisieť), ležala som kvôli tomu týždeň v nemocnici a vtedy som si s niekoľkými laktačnými kolegynkami overovala či môžem v poho ďalej dojčiť a záver bol taký že samozrejme áno ;) Ono totiž neexistuje žiaden lekársky dôkaz o tom, že by dojčenie malo súvis s takýmito problémami v tehotenstve. Krváca množstvo žien, ktoré vôbec nedojčia. Dokonca sťahy maternice, ktoré môžu nastať pri dojčení počas tehotenstva sa intenzitou rovnajú sťahom napr. počas milovania ;)
Ja som aj po tom krvácaní normálne pokračovala v dojčení, akurát som prvýkrát od prvého pôrodu nedojčila 24 hodín - to bol ten deň keď som ráno ako som začala krvácať prišla do nemocnice. Hneď na druhý deň prišiel manžel s dcérkou za mnou a ihneď som ju nadojčila. Iba vďaka tomu som ten týždeň v nemocke prežila, mne to neskutočne pomohlo, ja som sa úplne fyzicky cítila lepšie po tom dojčení a psychicky už ani nehovorím - ja by som sa tam zložila keby som malú nedojčila, veď ten prvý deň som tam celý prerevala za ňou, ale keď sa prišla hneď na druhý deň nacuckať, úplne som sa upokojila a celý ten týždeň som tam oveľa lepšie zvládla ;) Ten týždeň som brala tiež magnezko, duphaston, quajacuran (neviem ako sa to presne píše) a ascorutin, po návrate domov som ešte 2 dni dobrala čo mi ostalo z nemocky a potom už nič, stále som malú dojčila až do pôrodu, synček sa mi narodil v termíne, krásny zdravučký donosený 3550 gramov a staršiu dcérku dojčím zároveň s ním v tandeme pričom poslednýkrát pred pôrodom sa dojčila asi 2 hodiny pred narodením bračeka a po pôrode sa pricucla hneď na sále kde prišla bráška privítať - kuk foto hore v rámčeku :)
Takže len oddychuj, samozrejme že sa snaž teraz čo najviac obmedziť to dvíhanie aspoň na nejakú dobu ;)
Jo a tiež lekári vedeli že dojčím a vôbec to neriešili ;)
weroni
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 27 Mar 2011, 00:10
Počet detí: 0

Re: stahy pocas dojcenia a krvacanie

Neprečítaný príspevokod leelo » 09 Apr 2011, 17:29

ahojte, takze som po dalsej kontrole. krcok drzi pevne, len mam maternicu tvrdu, stiahnutu, tak to je to, co mi sposobuje bolest. mam si davat este o nieco viac Mg a mam prisny kludovy rezim, predpisala mi vypomoc do domacnosti na 8h denne, cely buduci tyzden.
dojcenie vobec neriesila. skor to, aby som sa nestresovala a fakt maleho nedvihala a hlavne lezala/sedela s vylozenymi nohami... kontrola o tyzden.

weroni, dakujem, ze si mi napisala. poznam vase krasne fotky aj pribeh :) ja to tiez chapem tak, ze maternica sa stahuje aj z inych dovodov a krvacaju zeny uplne bezne. osobne som velmi rada, ze mi nedavaju zatial hormony a nechcu ma hospitalizovat. to by si ma mohli rovno nechat na psychiatrii. ale myslim, ze ako dojciaca by som so sebou mala pravo mat aj maleho, to by sa vybavit iste dalo bez problemu. chudak, kvoli mne by bol zase v nemocnici :mrgreen: takze zatial skusime zabojovat najblizsie tyzdne doma a vyuzit tu vypomoc, to je fakt uzasna vymozenost, kedze tu nemam rodicov a nemozu ani nejako flexibilne pribehnut, su zamestnani a maju milion dalsich aktivit.

inak ja sa pri dojceni uz zdaleka tak psychicky uzasne necitim ako doteraz. je pravda, ze bez dojcenia by som sa citila uplne najhorsie. ale ked syna dojcim, stale myslim na to, ze sa moze najblizsie mesiace vlastne proti svojej voli odstavit a ze som mala otehotniet az daleko neskor.

miriamka, dakujem za podporu. ja to iste zelam tebe - vela zdravia a sil :)
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: stahy pocas dojcenia a krvacanie

Neprečítaný príspevokod miriam » 09 Apr 2011, 20:52

Weroni,tiez som rada, ze si napisala, Tvoj pribeh pozna hadam kazda dojciaca tehulka na Slovensku a spatne chcem zablahozelat ku krasnemu porodu a uspesnemu tandemu :) Chcela by som sa Ta opytat, ci si pocas tehotenstva a dojcenia citila stahy o akych napr. pise aj Leelo ? Ja som momentalne v 15tt a zatial nastastie fungujeme bez problemov. Pri prvom tehu som bola ale prave koli stahom hospitalizovana a hrozil mi predcasny porod..Bola som koli tomu mesiac na Kramaroch a boli to naozaj velmi neprijemne casy..Brusko mi zacalo tvrdnut asi tak v 26-27 tt a postupne sa to zosilnovalo.Situacia uz bola potom komplikovana az do porodu.Nechcela by som to zazit znova..Moj gynekolog mi na rozdiel od Vasich skusenosti dojcenie zakazal (bez toho, aby ho k tomu rozhodnutiu viedli niake vysledky vysetreni),ohradzoval sa, ze mozem potratit..Toho som sa ale nebala a prve synceka doma prilozila...Z toho mozneho hroziaceho predcasaku mam ale po predoslych skusenostiach obavy..Takze ak mozes pridat Tvoju skusenost- sposobovalo Ti dojcenie nejake stahy, alebo tvrdnutie ? A ak ano, do akeho tyzdna ?
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: stahy pocas dojcenia a krvacanie

Neprečítaný príspevokod miriam » 09 Apr 2011, 21:02

Leelo, to je skvela sprava, ze vysetrenie dopadlo dobre. Vyuzi vypomoc na maximum a oddychuj :) Urcite to dopadne dobre! Viem, ako sa citis, ked opisujes svoje pocity ohladom mozneho odstavenia synceka. Tiez som sa pre to velmi trapila a premyslala, rovnako ako pises, ze som mala s druhym babatkom este pockat..Aj som si poplakala, citila som sa ako nejaky zradca, ze uz nebudem cela len jeho..Ale sily sa vratili a viera, ze vsetko dobre dopadne je silnejsia :) Deticky su to najuzasnejsie, co sa nam v zivote moze stat a zensky organizmus je neuveritelne silny a prisposobivy, aby sme to zmakli. Nestresuj sa teraz takymi myslienkami, ver, ze bude tak, ako ma byt a ze to bude dobre ;) Drzim palce a napis opat, ako sa drzite !
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: stahy pocas dojcenia a krvacanie

Neprečítaný príspevokod leelo » 16 Máj 2011, 18:02

ahojte, tak aby bola zachovana kontinuita mojej story:
moja mama sa hned ten vikend zbalila a prisla, kedze pomoc v domacnosti sme nemali sancu zohnat zo soboty do pondelka. bolo to aj pre nas vsetkych lepsie riesenie, kedze syncek ju pozna a mohli si spolu hrkutat. mne to neskutocne pomohlo, uz len ta moznost vylozit si nohy a sediet. kazdym dnom mi bolo lepsie, krvacanie sa zmenilo na spinenie a po tyzdni uz uplne prestalo. nasledovala velka noc a my sme so synom aj manzelom cestovali na slovensko, cize zase som mala manzelovu pomoc a vlastne pomoc celej dalsej rodiny. takze som mohla vela spat a oddychovat.
pred dovolenkou som bola este na kontrole a doktor bol nadalej spokojny. povedal, ze z jeho skusenosti taketo potiaze zacinaju vzdy okolo toho 8.tt a odozneju do 12.tt.
na slovensku som to konzultovala s ex-gynekologom a ten ma teda uplne iny nazor. a to: duphaston, proluton a okamzite prestat dojcit.
ja sa ale drzim zatial tohto konzervativneho-nemeckeho ;) kto by to bol povedal, ze nemci ma podporia v dojceni. juchu! :D

miriamka, tebe zvlast dakujem za podporu. citala som si tvoj posledny prispevok, ked mi bolo najhorsie. aj ja na teba myslim a posielam spolubojovnicku silu. daj o sebe niekedy vediet. vsetko dobre!
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: stahy pocas dojcenia a krvacanie

Neprečítaný príspevokod miriam » 16 Máj 2011, 22:13

leelo, mam ohromnu radost, ze si sa ozvala s takymi skvelymi spravami ;) myslela som na teba, co mas asi nove, ked si sa tu vobec neukazala..takze prvy trimester mas uspesne za sebou a dojcis dalej, to je parada ! tiez by som bola rada, keby som mala takeho skveleho gynekologa, ktory by mi dojcenie odobril..ja vlastne kojim pred tym mojim nacierno, nic netusi :) inak musim smutne konstatovat, ze podporu nemam ani v okoli, par blizkych to ano, ale inak z kazdej strany pocuvam, aby som uz maleho odstavila, ze si vycerpam organizmus, ze zoslabnem, dokonca ze mu mam zariadit vlastnu izbicku, aby sme boli pripraveny na prichod druheho drobca...sem tam ma popadne panika, ze co bude, ked sa bude blizit termin porodu, co bude ked budu dvaja..moj maly je na mna velmi naviazany, premyslat nad nejakymi pokusmi o osamostatnenie nema absolutne zmysel. nuz budem proste spavat s dvoma, no nie ;) ? a o vycerpani z dojcenia...to je teda poriadny mytus. ved niekedy je to naozaj jedina chvilka, kedy si moj maly lezun odpocinie a len tak spolu lezime..
inak, videla som vo vedlajsej teme, ze si pisala, ze ti podstatne ubudlo mliecko..ako sa to u vas prejavuje ? ja budem koncit 20tt a zatial to vyzera, ze mliecka je presne tolko,kolko ma maly zaujem..ale predsalen sa mi uz zda, akoby ho bolo o nieco menej..vnimam to v niektorych chvilach, ked sa mi zda, akoby si maly len dudlal bradavku a obcas prehltne..no neviem uplne presne, ako odhalit znizenu produkciu, ale asi to znamena, ze som este zatial ako- tak v pohode :)
dakujem ti tiez za podporu, drzim palce a budem sa tesit, ked sem tam napises, ako sa vam dari a ako to ide dalej..vsetko dobre aj tebe !
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: stahy pocas dojcenia a krvacanie

Neprečítaný príspevokod leelo » 19 Máj 2011, 13:55

Miriam, chcem ti odpovedat na tvoju otazku o mlieku a prave v tychto dnoch sa to vsetko nejako meni, tak pisem az teraz, ked mam pocit, ze zacinam chapat preco.
takze poporiadku: ja som pocitila znizenu tvorbu este hned na zaciatku, myslela som si, ze to dostanem a pravdou bolo, ze som cakala babo. postupne sa to vyvijalo casom tak, ze maly prestal uz tak vydatne prehltat a ten prsnik, co bol vzdy slabsi, tak na nom to bolo uplne znatelne a dnes mam pocit, ze uz je tok v nom uplne minimalny.
v poslednych dnoch sa mi s mliekom naozaj nieco deje, zacina zltnut a zahustovat sa, akoby sa naozaj uz primiesavalo kolostrum. zdalo sa mi to skoro, ale nakoniec - ved poriadne neviem, v ktorom tyzdni som. mozno uz aj v tom 16.tt albo dokonca aj dalej.
v poslednych tyzdnoch mi uz maly aj zacal vraviet, ze mliecko nie je a zacal si cmulat palec. najhorsie je, ze v zmysle toho nedovolit mu cmulat si palcek mu opatovne ponukam prsnik a jeho reakcia na to je, ze ma kuse.
potrebovala by som sa o tomto poradit s annag alebo s mamickou, co toto zazila, lebo zacina sa mi odstavovat, ale je z toho nestastny.
napr. teraz - vypytal si mliecko,ale uz ako sa priblizil k prsniku, tak neotvoril ani usta a ked som mu vytlacila nieco z prsnika, tak sa vobec nechytil. nechuti a evidentne ani nevonia mu to. plus je tu to cmulanie palceka. aj pri zaspavani je akysi nekludnejsi, ale zatial pil, co tieklo. bude sa to vyvijat asi kazdym dnom. maly nie je z toho nadseny, este si od svojho mliecka neodvykol. ale zaroven mu netecie z prsnikov to, co chce.
takze tolko, aby si vedela ;)
som rada, ze u teba to stale funguje tak ako ma :)

co sa tyka mudrych rad z okolia, tak v tomto si neviem vynachvalit, ze som v nemecku a nemaju na mna dosah vsetky tie mudrosti typu znicis sa a pod. :D
btw znicilo by ta akurat tak behanie do 2. izby za starsim babom.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: stahy pocas dojcenia a krvacanie

Neprečítaný príspevokod miriam » 24 Máj 2011, 08:06

Ahoj Leelo,
mrzi ma, ze sa u Vas objavuju taketo prekazky v dojceni popri tehu..Zrejme si typicky priklad, alebo pripad, kedze presne na to, co opisujes, ma upozornovali Annag a Klemka v mojej teme Caste nocne budenie v sekcii Ked nespi..Ale napisali mi tam aj, ze casom, ako tehotenstvo pokracuje, sa tvorba mlieka opat zacne zvysovat a to znie nadejne, co myslis ;) ? Pokial sa syncek bude nadalej prisavat, tak to hadam ustojite a podari sa este dojcit dalej. Ako ste na tom aktualne ?
Inak, ani u mna to nie je uplne to iste, co to bolo predtym. Ja prave koncim 21tt a stale sa uspesne dojcime, ale tiez mam jednoznacne slabsi tok. Moj maly odkedy papa prikrmy ma o dojcenie cez den mensi zaujem, casto mu ponukam a on si len cucne a uz sa niekam chysta, potom zas cucne a zase sa venuje svojmu..Ale ak by som to zhrnula, tak tych 3-5 x pocas dna sa napije poriadne, vidim, ako prehlta a je prisaty pokojne. V noci je to stale bezo zmeny, prebudza sa casto a nad ranom je uz na prsniku takmer nonstop..
Myslim, ze ten tok sa u mna spomalil asi tak pred 3-4 tyzdnami, drobec vtedy zacal sat silnejsie, az ma zacali pobolievat pri dojceni bradavky. Ani neviem, ci je to uz lepsie, alebo som si len na to zvykla :) A tiez, ked chcem odsat troska mlieka na lyzicku koli D-ecku, tak uz nestrieka ako kedysi vsade naokolo :D ale len kvapka..Neviem, ci je toto znak toho, ze by som uz mohla mat kolostrum, vzhladovo vyzera mlieko rovnako...
Budem Ti drzat palce, nech sa dari s dojcenim aj s babatkom v brusku, my sa uz nevieme dockat kontroly v piatok, caka nas morfologicky USG a ideme na bejby kuknut aj s manzelom, tak budeme mat zazitok :)
Pozdravujem Ta a tesim sa, ked opat napises, ako sa dari !
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: stahy pocas dojcenia a krvacanie

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 25 Máj 2011, 12:53

Leelo, ak sa chces poradit, Andrea Kvintova (inac aj laktacna poradkyna) myslim, ze zazivala to iste, jek mail je histerikq@gmail.com, jej syn ma 2,5 roka, stale dojceny, a rodit ma niekedy v juni, tak sa jej ozvi ak chces.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)


Späť na Dojčenie v tehotenstve , tandemové dojčenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron