Amniocenteza - je rizikovejsia popri dojceni?

témy o dojčení detí rôzneho veku, dojčení dvojčiat či počas nového tehotenstva

Re: Amniocenteza - je rizikovejsia popri dojceni?

Neprečítaný príspevokod shira » 23 Sep 2011, 16:33

janka ja som bola tiež na 2 roznych morfolog. usg. moj doktor je velký poctivec čo sa týka prenatálnej diagnostiky , ultrazvuk vyhodnocuje perfektne a ešte som si dala robiť to isté v car odkiaľ "máme" Tomáška ( moj doktor nemal nič proti, povedal že dvojitá kontrola je ok). mám 34r. všetky výsledky boli v poriadku, moj dr. mi hovoril, že bez obáv. vvch a genet. ch. sa objavia na morfolog. ultrazvuku. sestra bola na amniocentéze pri oboch deťoch, kvoli veku a zvládla to v pohode. ja sa nechystám ani pri dalšom, ak bude, ale ked budem postavená pred otázku, v podstate neviem ako sa rozhodnem. zatial tvrdím, že načo.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Amniocenteza - je rizikovejsia popri dojceni?

Neprečítaný príspevokod miriam » 23 Sep 2011, 16:46

Janka, urcite si sa rozhodla spravne a bude vsetko v poriadku. Drzim palce :) !
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Amniocenteza - je rizikovejsia popri dojceni?

Neprečítaný príspevokod janka » 23 Sep 2011, 17:05

vdaka, baby, ulavu prinieslo uz to, ze som konecne urobila rozhodnutie, cloveka to prestane tak velmi zozierat.

shira, bola som na tom presne tak, Misku som mala v 34r. a vedela som, ze s dalsim dietatom ma uz poslu na amnio a bolo mi jasne, ze to odmietnem. Ale je fakt, ze ked je clovek pred to zrazu postaveny, tak zacne zvazovat vselico a zistovat si vselico. Myslim, ze amnionetneza nie je tak rizikova, ako sa bezne uvadza. Vraj riziko potratu 1:200 bolo, ked sa to este prevadzalo bez ultrazvuku, len tak naslepo, doktor niekde pichol ihlu, obcas narazil v maternici na nejaky odpor, casto vytahovali krv (z maternice, z pupocnika...), kym sa im podarilo dostat konecne plodovu vodu. Dnes, ked sa to robi pod navigaciou ultrazvuku, je to zrejme podstatne bezpecnejsie, ale aj tak som nakoniec dala na svoje pocity - amniocentezy sa kvoli komplikaciam bojim, v zdave dieta pevne verim.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Amniocenteza - je rizikovejsia popri dojceni?

Neprečítaný príspevokod miriam » 23 Sep 2011, 21:07

Janka, ja len, ze presne to mi povedal moj porodnik, ze sa kedysi triafalo naslepo a sam sa cuduje, ako to vobec pred 30-timi rokmi mohli robit..Ze dnes je to uplne bezpecne vysetrenie a niekedy je tazsie niekomu vziat krv, ako odobrat plodovu vodu. Ale jasne povedal aj to, ze pokial su prenatalne skriningy negativne a v otazke je len vek, dal by na ten test z prveho trimestra..
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Predchádzajúci

Späť na Dojčenie v tehotenstve , tandemové dojčenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron