otehotnenie počas dojčenia

témy o dojčení detí rôzneho veku, dojčení dvojčiat či počas nového tehotenstva

otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod shira » 24 Mar 2011, 16:28

Ahojte, mám 3 mesačného synčeka, ktorý je iba dojčený. mala som 1x taký symbolický 2-dňový menzes, uvidím ako to pojde dalej. Otehotneniu sa nebránim (chceme dalšie detičky), ale tiež je pravda, že sme s otehotnením mali problém.. chcem sa opýtať, ak je tu taká mamička, ktorá počas dojčenia otehotnela, kedy na to prišla, že je tehotná, ak predtým nemala vôbec menzes alebo len nepravidelne, príp. sporadicky.. termín porodu určili iba podľa UZ? je možné že prebieha ovulácia aj bez menštruácie?
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod leelo » 24 Mar 2011, 16:31

ahoj, toto je sekcia o priprave na buduce dojcenie pocas tehotenstva.
ty hldas asi nieco taketo:
viewforum.php?f=22
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod leelo » 24 Mar 2011, 16:48

ale v zasade je to tak, ze otehotniet samozrejme mozes. laktacna amenorea neznamena neplodnost. ja som otehotnela hned po 1.menstruacii. ale chapem to tak, ze to bol moj uz 2.cyklus, kedze najprv je ovulacia, potom menstruacia, ovulacia atd.
pocas dojcenia je ovulacia nepravidelna, takze termin porodu sa urcuje podla UZV. aj mne to tak bolo urcene.
na to, ze som tehotna, som prisla asi v 5.tt, ked mi zacali nevolnosti.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod shira » 24 Mar 2011, 16:55

ďakujem, pozrela som tú tému čo si dala link, len bola opačne otočená otázka, mala som pokukať skor. tam sú v podstate odpovede na moje otázky...v tehotenstve som absolútne nemala príznaky a keby nie chýbania ms a testu neviem o tom... ale možno by to teraz už bolo inak, ktovie
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod leelo » 24 Mar 2011, 16:59

haha, u mna to bolo presne tak :D pri 1.tehu som mala prechadzku ruzovou zahradou a teraz uz od zaciatku sa mi to pekne vracia.
ale ako som sa dozvedela od bab, ktore reagovali na moje otazky - s dojcenim to nema nic. jednoducho - kazde tehotenstvo je ine ;)
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod Ludka » 24 Mar 2011, 17:03

Ahoj Shira,

otehotnenie pocas dojcenia ak ekologicky dojcis je velmi malo pravdepodobne. Ekologicke dojcenie znamena dojcenie na poziadanie, nepouzivanie cumlika, flase, spanie spolocne v posteli s babatkom.
Pri ekologickom dojceni je moznost navratu plodnosti do 3.mesiacov 0% sanca otehotnia, do 6.mesiacov po porode 1%. Navrat plodnosti moze prist medzi 3-42 mesiacom po porode.
Pri kulturnom dojceni (flase, cumliky a dojcenie, odlucene spanie atd) je skory navrat plodnosti priblizne do 12mesiacov.
Krmenie z flase medzi 6-10 tyzdnom po porode.
Tu jasne je vidno, ze aka je starostlivost o babatko, taka je "odmena" neplodnosti.
Ved krajiny v Juznej Amerike koja nonstop a rozdiel medzi detmi maju okolo 4 rokov az viac.

Co sa tyka tvojho krvacania, moze ale nemusi znamenat ovulaciu. Je dolezite, ci mas aj hlien, ktory je velmi potrebny pre vyzivu spermii. Ak sa vyskytuje hlien, ktory je nemenny pocas 21 dni, povazuje sa za trvaly vyskyt hlienu, tak potom si v neplodnom obdobi. Pri akejkolvek zmene na plodnejsi typ, zacina ovulacne obdobie. Ak si sledujes bazalnu teplotu, tak je namieste zacat si ju merat. Lutealna faza pri ekologickom dojceni je velmi kratka a pokial nabehne normalny cyklus trva to 3-6 mesiacov.
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod leelo » 24 Mar 2011, 17:10

ludka, to je dost zaujimave. ja som potom vzorna, kedze som menzes nemala 2 roky.
ale: moje kamosky, co mozu porovnat a mali viac deti tvrdia, ze pri rovnakom systeme dojcenia, sa im cyklus vratil raz po 2 rokoch, inokedy po 4 mesiacoch.
je pravda, ze nevieme zhodnotit ako dojcili. a takisto je pravda, ze spinenie nemusi byt navrat plodnosti sa vsim vsudy, tak ako to uvadzas ty...
kazdopadne ma to zaujalo. ja som to dostala, ked nam klesli dojcenia po 8x/24h. co bolo z dovodu vianocneho navstevoveho "turne" po slovensku, kedy mal syn nove podnety a teda dolezitejsie veci na praci ako sa dojcit :P
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod Ludka » 24 Mar 2011, 17:26

leelo: staci ze len jedno nesplnas, napr. spanie v jednej posteli a uz je sanca ze mesntruacia pride skor....
Ja som tiez prvu dostala po 19 mesiacoch po porode, vsimla som si znizenie satia, tak som to ocakavala a viem aj povedat, ze ovulacia bola, ale lutealna faza bola len 3 dni, takze by sa to neujalo a vyplavilo by sa babatko s menstruaciou prec, a ani by som to nevedela. Na uhniezdenie potrebujes min. 9 dni...
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod leelo » 24 Mar 2011, 17:34

ja s mojim zlatickom si ani neviem predstavit, ze spime oddeleni. ani sme to inak neplanovali. tie pudy mi vraveli, ze staci pre plysakov kupit tu najlacnejsiu postielku v ikei ;)
vsimla som si hlien. po 2 rokoch to bolo ine a bolo to poznat. to volame lutealna faza? vzdy som mala dobre rozoznatelnu ovulku. vyzera, ze prvy mozny cyklus som hned aj otehotnela.
tych 9 dni myslis ako?
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod Ludka » 24 Mar 2011, 18:57

Lutealna faza je od ovulacie po menstruaciu. A prave tych 9 dni musis mat minimalne, aby si otehotnela....ale to je nadlhsie, pretoze na potvrdenie ovulacie je potrebna aj bazalna teplota a hlien....

tak potom ano, mohla si otehotniet....k tomu potrebujes dobry hlien, hlien je znakom plodnosti, zena ho pre svoje telo nepotrebuje, ale ma ho kvoli muzovi :) cize ak mas hlien, si plodna, akykolvek hlien je priznakom plodnosti pred ovulaciou.
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod annag » 24 Mar 2011, 20:10

téma presunutá Dojčenie/Dojčenie v tehotenstve,tandemové dojčenie
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod miriam » 24 Mar 2011, 22:31

ahoj shira,
zelam, nech sa ti sen splni a druhe babatko na seba nenecha dlho cakat :) ja som otehotnela, ked mal moj chlapcek necelych 5 mesiacov. dojcila som od zaciatku a stale dojcim na poziadanie, nepohli sme sa jeden od druheho, prsnik mal v pusinke kedy chcel a kolko chcel, nepoznal nic ine okrem mojho mliecka, spavame spolu v posteli a menzes prisiel 10 tyzdnov od porodu. odvtedy som ho mala na chlp presne, az kym... :) metoda, ktoru popisuje Ludka je na mna prilis komplikovana a zlozita, gratulujem, ak sa v nej niekto orientuje a funguje to !
v mojom pripade sa cudovalo niekolko lekarov, ze som popri dojceni otehotnela..stava sa to a v ziadnom pripade nemozem suhlasit s vyrokom, ze aka je starostlivost o babatko, taka je "odmena" neplodnosti...kazdy organizmus je jedinecny a neda sa veci a suvislosti skatulkovat..
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod Ludka » 25 Mar 2011, 15:23

Miriam, to su vynimky, vidis ze aj lekary sa cudovali :) a aj ja sa cudujem, pretoze sa to malokrat stava...a ked ste nepouzivali ani cumlik a stale ste sa dojcili, tak je to naozaj zahada :)

U 75% populacie sveta proste to funguje a plodnost je naozaj dojcenim potlacena....
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod miriam » 25 Mar 2011, 16:15

iste, u vacsiny zien to funguje, dokonca aj u takych, ktore dojcia viac kulturne, nez ekologicky.. som zvedava, ako to budem ma po druhom porode..to budem zrejme, ak vsetko pojde tak, ako si zelam a dufam, dojcit, spavat s dvomi babatkami naraz :)
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod matja » 28 Mar 2011, 09:06

Ja som dostala menzes po 11 mesiacoch od pôrodu, ale otehotnieť som mohla kvôli vysokej hladine prolaktínu (spôsobenej dojčením) až po 23 mesiacoch od pôrodu. Keďže sme po druhom bábätku túžili už dlhšie, rozhodla som sa môjmu synovi trošku obmedziť dojčenie a hneď v ten mesiac som aj otehotnela. Po otehotnení sme sa vrátili zase k dojčeniu na požiadanie.
matja
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 25 Mar 2011, 09:04
Počet detí: 2
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 10 dní
Rokov: 12 rokov, 4 mesiace, 27 dní

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod matja » 28 Mar 2011, 09:09

Ešte som zabudla napísať, že som mávala vždy aj ovuláciu, no ani napriek tomu sa nám nedarilo otehotnieť. Annag mi napísala, že to môže byť kvôli zvýšenej hladine prolaktínu a moja doktorka mi to potvrdila.
matja
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 25 Mar 2011, 09:04
Počet detí: 2
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 10 dní
Rokov: 12 rokov, 4 mesiace, 27 dní

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod shira » 28 Mar 2011, 20:01

aha už to chápem trošku lepšie, aj tú luteálnu fázu. vo štvrtok ma velmi bolel vaječník, ako pri ovulácii, v piatok som chcela ísť ku gyn. nech sa na to pozrie cez uz ale potom som to nechala tak. hned v pondelok na to som začala krvácať..len mi nebol jasný ten krátky čas medzi ovuláciou a ms... takže na otehotnenie je ten čas krátky. všetky podmienky dojčenia splnam okrem jednej, že malý nespí so mnou v posteli ale vedla v postielke. mesiac sme spolu spávali ale potom som pre neho bola taký velký objekt záujmu, že nechcel spať, a nemohla som spať ani ja lebo na mna kukal :) zatvorila som oči, potom otvorila, a on stále kukal na mňa, bojoval sám so sebou, nie a nie zavrieť oči.. hned ako som ho preložila, pokojne spal... ale len čo sa zamrvil, hned dostal cicík... lenže malý začal v noci spávať tvrdšie a intervaly sa predlžovali, postupne od 2 hod až na 6 hod, aj 7 čo spí teraz. cez den spí málo a v noci veľa, cez den sa zase veľa dojčí... sranda, niektoré baby sa boja, aby neotehotneli počas dojčenia a mna zase mrzí, že sa mi to asi nepodarí.. totiž nie som už najmladšia a chcela by som tri detičky, a nechcem ani kvoli tomu ukracovať malého o dojčenie. ideálne by to bolo tak nejak všetko naraz ;)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod Ludka » 29 Mar 2011, 18:43

Ovulácia síce môže nastať, ale nemusí byť dostatočná luteálna fáza, t.j po ovulácii ten čas. Potrebuješ minimalne 9 dní, ale to je minimum, na uhniezdenie. Norma u lekárov je 12-14 dní po ovulácii....
Shira babatko je i tak velmi malicke, stava sa naozaj malokrat, ze otehotnies skor ako pred 6.mesiacom. Je to proste tak vymyslene, aby sa clovek potom po naslednych rocnych odstupoch nezblaznil, ze nevladze.Chce to cas, a ja verim, ze ten cas pride. Este vydrz, menzes sa ustali, ale bude to proste nejaky cas trvat. Pri navrate plodnosti to trva aj 3-6 mesiacov, pokial sa to dostane do normalu.
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod shira » 04 Apr 2011, 18:44

dakujem, náš maličký je úžasný a dosť zamestnáva, nechcem ho o nič ukrátiť. kým budem dojčiť, nechám všetko na prírodu a potom ked skončíme, budeme riešiť ďalšieho potomka, tak sme si povedali aj s mm ;) do 40 by sme ešte dve stihli s odretými ušami :lol:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod Ludka » 25 Máj 2011, 14:26

shira tak ako? nieco nove? ci vsetko po starom?
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod shira » 25 Máj 2011, 21:21

hehe no nič nové... menzes nabehol pravidelne, viac menej, ale mám pocit, že ide o anovulačné cykly... počas nášho predošlého dlhého snaženia som mala tak odsledované vlastné telo, že mi ultrazvuk vždy iba potvrdil to, čo som cítila. ale teraz žiadna ovulačná bolesť, žiadny hlien. ale čo je najhoršie, žiadny sex :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: dni plynú, sú krátke, únava veľká, času a chuti pramálo ;)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod vejula » 30 Máj 2011, 13:54

ahoj shira, tak vy sa už snažite???? no ty aspon mršku maš ja stale nič a to bude mať maly už 14 mesiacov menzes nikde a už som sa aj celkom chcela začať snažiť ale tak pravdepodobnosť že otehotniem bez cyklu je asi dosť mala ale čo už... prioritou je stale uspešne dojčiť mojho maleho drobčeka, :dojcenie: a na druhe si počkam hadam do 2 rokov už menzes dostanem :D :D :D
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod etnicka » 03 Jún 2011, 00:06

vejula, este sa mozno nacakas :)
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod vejula » 03 Jún 2011, 22:04

etnicka, prečo??? tebe kedy prišla prvy krat?
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod etnicka » 04 Jún 2011, 23:48

po 4 mesiacoch a odvtedy nic. :)
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Ďalší

Späť na Dojčenie v tehotenstve , tandemové dojčenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron