otehotnenie počas dojčenia

témy o dojčení detí rôzneho veku, dojčení dvojčiat či počas nového tehotenstva

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod Norika » 13 Máj 2012, 08:59

preto je dobre vediet odsledovat znamky bliziacej sa ovu...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 31 Júl 2012, 12:19

ahojte, mám dvojročnú dcérku, pravidelnú menštruáciu ( ktorú som pred pôrodom nikdy nemala ) a dojčíme sa na požiadanie, spíme v spoločnej posteli a myslím, že mám aj ovulácie...vždy ma bolia vaječníky, mám aj hlien ( niekoľko dní po menštruácii a skoro do menštruácie ). Mamy som sa pýtala, či mala nechránený sex pri dojčení ( nedojčila ekologicky ) a tvrdila mi, že nikdy neotehotnela pri dojčení... Môžem to "zdediť" po matke - že pri dojčení neotehotniem?
Je veľká pravdepodobnosť, že otehotniem ?
Andrea
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 3 mesiace, 25 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod Norika » 31 Júl 2012, 12:28

Otehotniet pocas dojcenia nemozes vtedy, ak nemas ovulaciu. Ekologicke dojcenie sposobuje u zien po porode vynechanie ovulacie. Vzhladom na to, ako spravne zeny dojcia, niektore dostanu prvu menstruaciu hned, ine neskor, niektore aj po po dvoch ci viac rokoch. Tak to zariadila priroda....aby surodenci neprisli "prilis skoro" a starsie dietatko si mohlo dostatocne uzit mamu.

aby si vedela, ci mas ovulaciu a ako vlastne funguje tvoj cyklus, je najlepsie si robit zaznamy do tabulky. kazdy den merat BT, sledovat hlien a skuseny clovek ti hned zo zaznamu vycita, ako si na tom...

ak raz dostanes menstruaciu po porode, uz si znova plodna.....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod Klemka » 31 Júl 2012, 12:29

Dojčenie poskytuje pomerne spoľahlivú ochranu pred nežiadúcim otehotnením v prípade, že je dieťa výlučne dojčené (čo by sa malo týkať detí do cca. 6 mesiacov), matka dojčí na požiadanie (nepoužíva žiadne umelé náhrady prsníka - cumlík, fľašu, klobúčiky, dieťa využíva všetky funkcie dojčenia, nie je dojčené len na zasýtenie, ale trávi na prsníku veľa času napr. pri zaspávaní, spánku, upokojuje sa na prsníku a pod.) a matka stále nemá menštruáciu.
V prípade, že ide o 2-ročné dieťa, matka má menštruáciu, dokonca známky plodnosti, dojčenie rozhodne neposkytuje žiadny antikoncepčný účinok, pravdepodobnosť otehotnenia je rovnaká ako keby si nedojčila. Ak nemáš záujem otehotnieť, je potrebné urobiť v tomto smere nejaké kroky, ktoré už nespadajú do mojej kompetencie poradkyne ;)
Je dobré tiež vedieť, že je možné popri dojčení otehotnieť a pokračovať v dojčení až do pôrodu nového dieťatka a pokračovať v dojčení staršieho dieťaťa a novorodenca (tandemové dojčenie).
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 31 Júl 2012, 12:46

Ahojte, už mi je všetko jasné - prečo mám menštruáciu.... :D ja som ju dostala na 4.mesiac po pôrode, keď sa dcérka odstavovala...až potom som " objavila " annag a mamilu a až v 6.mes.- 8 mes.som dosiahla ekolog.dojčenie a odstránila aj cumel.
Lenže, dcérka má taký spánok, že som de facto, v kuse unavená a v žiadnom prípade ju nechcem odstavovať, lebo je na prsníku doslova závislá...dojčieva sa dokonca aj na prechádzke :dojcenie: ....ale keď vidím tie fotky mamičiek, ktoré koja väčšie dieťa s malým bábätkom...je to krásne :D
Ďakujem za odpovede :goodjob:
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 3 mesiace, 25 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 24 Sep 2012, 14:10

Ahojte, mám kamarátku, ktorá ekologicky dojčila, nemala menštruáciu a otehotnela....je to možné ? Bývajú aj takéto ojedinele prípady?
Ja som zase zistila, že s najväčšou pravdepodobnosťou ovulujem, mám pravidelnú menštruáciu a zatiaľ sa nám druhé dieťatko nepodarilo( ekologicky sa dojčíme )...pri prvom som nemala ovuláciu skoro vôbec, musela som mať hormonálnu terapiu...
Andrea
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 3 mesiace, 25 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod shira » 15 Júl 2013, 20:30

tak možem potvrdiť, že hormonálny profil mám rovnaký, či dojčím, či nie. nikomu som o mojom dlhodobom dojčení nehovorila (určite s tým už nikto neráta) a vo výsledkoch nebola nijaká odchýlka- všetko v norme..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod Klemka » 15 Júl 2013, 20:40

Super, Shira :) Tak by to malo byť. Snažíte sa o bábätko?
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod shira » 15 Júl 2013, 22:15

no... snažíme sa už dlhšie bezúspešne, ale problémom nie je ani dojčenie ani nič na mojej strane, absolvovala som rutinné vyšetrenia a taktiež manžel, problém bol a stále je v spermiograme, ktorý je dlhodobo (trvale) nevyhovujúci.. takže teraz som po inseminácii... výsledky sa samozrejme ukážu najskôr o 2 týždne
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod Klemka » 15 Júl 2013, 22:56

Držím palce!!!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod Klemka » 15 Júl 2013, 22:56

Držím palce!!!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod Mária » 16 Júl 2013, 08:12

Hormonálny profil v norme pri dlhodobom dojčení môžem potvrdiť aj ja, robili mi ho, keď mala dcérka 23 mesiacov, všetko v norme. Ja ale ešte nemám menštruáciu, tak čakáme čo bude. Gynekológovia mi ale hovoria nech si vyberiem, druhé dieťa alebo dojčenie:-( Zatiaľ vyhráva dojčenie.
Shira držím palce!
Mária
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 04 Aug 2011, 07:56
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Klaudia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 16 dní
2. dieťa: Laura
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 27 dní

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod Klemka » 16 Júl 2013, 11:39

Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod miriam » 16 Júl 2013, 13:49

dievcata, tiez drzim palce !!!
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod cottoncandy » 20 Júl 2013, 12:48

Ahojte,

chcem vás povzbudiť:) Ja som sa tiež bála, že počas dojčenia nebudem môcť otehotnieť, dlho som vôbec nemala cyklus, obnovil sa mi až po roku a pol od pôrodu - v januári tohto roku, no a v máji som otehotnela:) Je síce pravda, že dcéra sa už veľmi často nedojčila, aj som sa dojčenie niekoľkokrát pokúšala bez úspechu obmedziť, no nakoniec sa bez jedinej slzičky odstavila dva týždne pred 2. narodeninami sama - povedala mi, že mliečko je už nechutí, zopár dní ho ešte pila iba ráno, potom už nechcela vôbec. Ja som až následne zistila, že som tehotná a preto jej nechutilo:))))
Takže otehotnieť popri dojčení sa dá:)

držím vám palce :love:
cottoncandy
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 02 Aug 2011, 21:23
Počet detí: 0
1. dieťa: Veve
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 27 dní

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod shira » 20 Júl 2013, 14:24

ano často toto čítam u mamičiek, čo sú tehotné a dojčia, že mliečko deťom nechutí - že prvé prídu na to, že mama je tehotná :lol:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod Mária » 21 Júl 2013, 08:20

cottoncandy ďakujem za povzbudenie. Ja už len čakám na cyklus a potom som zvedavá ako nám to pôjde.:-)
A samozrejme blahoželám k tehotenstvu, nech je všetko v poriadku.
Mária
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 04 Aug 2011, 07:56
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Klaudia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 16 dní
2. dieťa: Laura
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 27 dní

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod cottoncandy » 21 Júl 2013, 09:19

ďakujem :love:
cottoncandy
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 02 Aug 2011, 21:23
Počet detí: 0
1. dieťa: Veve
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 27 dní

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod shira » 04 Aug 2013, 18:48

nám sa zase nevydarilo :evil:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod shira » 29 Sep 2013, 09:12

u nás samé neúspešné pokusy... lekári odporúčajú iba IVF. manžel povedal, že stačilo.. budeme mať len jedno dieťa. hrozne mi je z toho smutno. nechávala som si všetky veci po malom. teraz keď si predstavím, že všetko prebrať a rozpredať alebo rozdať, padajú mi slzy ako hrachy. kým sa s tým nevyrovnám, nie som schopná to urobiť. keby som mala o 5 rokov menej, ešte by bola kopa času všetko odložiť, neriešiť, nechať tak. do 40 mi ešte zostáva 3,5 roka - možno na staré kolená motyka vystrelí :mrgreen: ale nechcem živiť donekonečna falošné nádeje. je vás tu viac s jedináčikmi, dajte zopár výhod, nech mi je lepšie ;) lebo stále mám len tú vetu na mysli, že to najlepšie, čo možete pre svoje dieťa urobiť, je dopriať mu súrodenca...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod akdarka » 29 Sep 2013, 09:49

Shira, my s mužom sme jedinacikovia. Nikdy mi surodenec nechýbal ani mužovi. Mna ked sa pýtali nejake "otravne" tety ci chcem sestricku alebo braceka tak som odpovedala, ze psa :-P nie som odlud, vyrástol zo mna celkom slušný, empaticky clovek :-D tým som chcela povedať, ze nie každé dieťa to vníma tragicky. V okoli mam 2 príklady, ze súrodenci si nikdy nerozumeli...ja sama som momentálne nastavena, ze 1 dieťa. Neviem si predstaviť mat druhé, ale tak nikdy nehovor nikdy. Takze nezufajte, poznám manželský pár, ktory sa po viacerých neúspešných pokusoch mat dieťatko rozhodol pre adopciu. Ked k nim prišlo babo tak otehotnela. Zázraky sa dejú :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod kinsi » 29 Sep 2013, 16:49

Shira, moja mama i stary otec su jedinačikovia - obaja su (teda stary otec už len bol) spokojny , vyrovnany a nesebecky ľudia, takže keby nahodou ostane Tomaško sam, nebude to pre neho tragedia. nebude surodenec, ale bude o to vačšia pozornosť a množstvo podnetov od Vas - rodičov. Na strednej som mala kamoša jedinačika, ktory nas stale lutoval, že nie sme jedinačikovia :) bol uspešny, spoločensky.
Ďaľšia vec je ta, že v CARoch vždy tlačia do IVF, bohužial hlavne pre finančne dovody(pre prevadzkovateľa finančne omnoho vyhodnejšie, ako povedzme inseminacie). Aspoň to mi tvrdila kamoška gynekologička, ktora robi v jednom z tychto centier v Brne a bola som mnou 3 mesiace na staži na chire. Takisto kolega urolog v andologickej poradni zvykol všetkych pacientov nad 35 rokov nahovarať na IVF z "vekovych" dovodov, aby par neprepasol dobu, kym IVF plati poisťovňa.Chcem tym len povedať, že možno Vaša situacia nie je až taka beznadejna, ako Vam gynďoši tvrdia. Netušim, ake mate objektivne nalezy, ale je možne , že i u Vas je to tak. Držím prsty a dufam, že skoro tu najdem tvoj post, že maleho vecičky ešte použiješ :)
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod quaxi » 29 Sep 2013, 17:14

shira, kinsi ma pravdu, lekari odporucaju IVF aj vtedy, ked to nie je nevyhnutne. Mam kamosku, ktorej povedali, ze to u nich naisto nepojde bez IVF, pretoze mali obaja dost vazne problemy. Pre nich bolo IVF neprijatelne, a tak len cakali. Na prve babo 3 roky, druhe sa im podarilo dokonca este kym to prve dojcila (maju takmer 4r rozdiel). A teraz dufa, ze sa casom zadari aj tretie, ale popri tom sa pripravuju na adopciu. To je predsa tiez moznost, aj ked narocnejsia.

Inac s tebou tak trochu spolucitim. My sme povodne chceli 3 deti. Tiez som si vsetko odkladala, stale som bola psychicky na to nastavena. Ale situacia je stale horsia a horsia, az sme sa zhodli, ze tretie teraz neprichadza do uvahy. Sice nie som stara, ale je mi jasne, ze teraz to par rokov nepojde a potom sa uz neodhodlam. V tomto case som uz povodne planovala byt tehotna, takze mi to uz tak dochadza, ze naozaj tretie babo nebude. Odpratali sme kocik, postielku, detsku stolicku, prebalovak - jedine spojitko s malickymi detmi je este nosenie, ale to uz kazdu chvilu skonci. Je mi to luto, aj ked rozum hovori, ze to je tak lepsie.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 29 Sep 2013, 22:20

Shira, nie je to v nasich rukach, ale v tych tam hore. Vecickami sa netrap, to je to posledne, bez obav sa ich mozes zbavit, aby niekomu posluzili. Aj tak vies, ze to hlavne je tvoja naruc a ostatne potrebne veci by si k tebe rychlo nasli cestu.
Tiez neverim na technicke vynalezy ako IVF, bylinkarka je rozhodne lepsia. I ked nie som odbornik, drahemu by som davala litre zihlavoveho caju a sebe alchemilku. A poziadala o pomoc zhora. aj tak lepsiu nedostanes:-).
Poradenstvo robim i prvorodickam o kus starsim od teba a su to obvykle krasne vztahy.
Mimochodom, v rodine mam pribuzneho, teraz ma nieco pred 30tkou, jeho mama mala 45, otec bol este starsi. Dnes su myslim aj vdaka nemu mladistvo naladeni, chodia s nami (teda jeho otec a on) lyzovat :-).
Takze na pesimisticke reci mas este casu dost, uzivajte si tych darov lasky, co ste doposial dostali a nechajte sa prekvapit, co este mate v plane zivota. :love:
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod miriam » 30 Sep 2013, 11:03

Shira, mrzi ma to, tiez som verila, ze tu coskoro pribudne vesely prispevok od Teba, ze sa zadarilo..Tiez by som este nehadzala flintu do zita, stara rozhodne nie si a niekedy prave, ked prestaneme veci riesit, sa vykluje nieco, co sme uz ani necakali..Este k teme CARu- pises, ze manzel uz dalsie kroky odmieta..Ty by si do IVF. isla ? Ak ano, neoplatilo by sa este raz sa poriadne s manzelom porozpravat ? Ked sa do neho vcitim, myslim, ze je uz z toho celeho unaveny a frustrovany a chce mat od toho uz pokoj..Dalej tiez mozno materska a rodicovska- bol by to zrejme aj tentokrat on, co by zostal doma..Muzi to vnimaju inak, mozno ma uz tych mesiacov, ci rokov plne zuby, stacilo mu a vidi sam seba aj v inej pozicii, nez doma s dietatom..Mozno keby si si to s nim cele este raz presla, najdete riesenie, pripadne aj spolocne zmierenie a rozhodnutie..Verim, ze to dobre dopadne a velmi drzim palce.
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dojčenie v tehotenstve , tandemové dojčenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron