Tandemove dojcenie

témy o dojčení detí rôzneho veku, dojčení dvojčiat či počas nového tehotenstva

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod janka » 01 Apr 2013, 21:10

Tuto noc sa Adelka dvakrat nadojcila z Miskinho prsnika, parada. To druhe dojcenie ju sice trochu rozobralo, ze napila sa a potom este hodinu mala biely den, ale tak to vobec nemusi suvisiet s tymto, mala take uz aj predtym, aj Michalka mavala take obdobia, akurat jej nocne zurky zvykli trvat dve-tri hodiny, takze toto je pohoda. Ostatne dojcenia som uz vybavovala po starom, pre istotu, nech Adelke nerozburam noc. Potom cez den som jej zase dvakrat ponukla Michalkin prsnik, raz sa z neho poriadne nadojcila, druhykrat ho uz odmietla, to uz bolo neskor poobede a bola uz asi viac unavena. Tak som rada, tri vydatne Adelkine dojcenia z toho prsnika za poslednych 24 hodin, k tomu aj Michalka sa dnes dojcila trochu viac nez zvycajne (mozno citila menej mlieka, ak jej Adelka vypila), tak ak sa nam bude takto darit, tak to mlieko tam podla mna po troche roztahaju. A budem uz pekne striedat.

A keby sa to nahodou nepodarilo, teda ze Adelka by zostala len pri jednom az do odstavenia, tak ta mierna asymetria :lol: by bola iba docasna? Ze len na dobu dojcenia?

Tak mi tiez zislo na um, ci sa nahodou deti dojcene v tandeme ako starsie neodstavuju neskor? Lebo mlieka je dost, kedze si ho taha aj mladsi surodenec, a tym padom je menej motivov pre starsie dieta, aby s tym skoncilo. Tak si to predstavujem, ze sa to navzajom podporuje, ubudanie mlieka a odstavovanie sa dietata, nie?
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod janka » 01 Apr 2013, 21:13

Kazdopadne, co som chcela, Klemka, JankaMich, dakujem za ukludnenie, ze predcasneho odstavenia sa bat nemusim. Som teda rozhodnuta ist neliekovou cestou, nech sa to uz vyvija, ako chce.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 01 Apr 2013, 21:27

Myslím, že toto je cesta, ktorou nič nepokazíš a môže to vyjsť - je možno dobré skúsiť jej citlivo ten neobľúbený prsník ponúkať, ideálne je to skúšať v polobdelom stave, sama uvidíš, ako to pôjde a podľa toho sa ďalej zariadiš.

Staršie dieťa sa odstavuje bez ohľadu na tandem vtedy, keď je pripravené. Nie je možné dieťa, ktoré sa už nechce dojčiť, nalákať na prsník. Jednoducho sa to nedá. Toto človek v tejto spoločnosti podľa mňa nepochopí, dokiaľ sa mu naozaj nepodarí, že sa dieťa samo odstaví, ale môjmu synovi by som naozaj prsník nevnútila ani násilím teraz :) Hoci je to stále jeho prsko a neskutočne láskavo sa správa, ale prisať sa, nieeeee :)Asymetria by mala po skončení dojčenia zmiznúť, teda ona nejaká ostáva vždy, každá žena má jeden prsník menší, ale vieš čo myslím :)
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod jonki » 05 Apr 2013, 13:39

takze uz aj my sme na tyzden na tandeme...zatial je to cele pre mna take velmi nove. Mlieka mam aktulane priserne vela a tak je pre mna obrovskou ulavou ked starsia dcera chce mlieko. Som trosku zmatena ako teraz postupovat...lebo osobne by mi pomohlo keby pila aj castejsie teraz pije tak 3x denne). Musim este pomedzi to odtriekavat mlieko koli preplneniu-bolesti. Na druhej strane jej mlieko nechcem zbytocne vynukavat (ma 28 mesiacov).
jonki
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 31 Mar 2011, 20:32
Počet detí: 2
1. dieťa: E
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: H
Rokov: 11 rokov

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 05 Apr 2013, 13:59

Blahoželám Jonki.
Čo sa týka odstriekavania a príliš veľa mlieka, odporúčala by som Ti nezvyšovať si tvorbu mlieka odsávaním, ale si skôr odstriekať do úľavy pri preplnených prsníkoch, prečítaj si prosím túto odpoveď z poradne http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=359 a túto odpoveď http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=358
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod jonki » 05 Apr 2013, 14:11

Klemka píše:Blahoželám Jonki.
Čo sa týka odstriekavania a príliš veľa mlieka, odporúčala by som Ti nezvyšovať si tvorbu mlieka odsávaním, ale si skôr odstriekať do úľavy pri preplnených prsníkoch, prečítaj si prosím túto odpoveď z poradne http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=359 a túto odpoveď http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=358


Vdaka Klemka presne tak som to odstriekavanie myslela, len do prveho pocitu ulavy ;) . Mala som prisernu nadprodukciu aj pri prvej dcera trvalo to 8 tyzdnov, potom sa to dalo ako tak do normalu.

Teraz som na vazkach, ci by teda aj to ponuknutie dcere nebolo zbytocnym zvysovanim tvorby. Ked jej naznacim ze mam a rada dam tak neodmietne. Aj teraz som ju bola este usptat a dala si(hoci zjedla len pred polhodinou cely obed). A teda mlieka je aktualne tolko ze ani ked sa zobudi rano hladna tak nedokaze vypit cely prsnik.

A co si mylsis robim to aktualne dobre ked pri takejto nadprodukcii striedam prsniky obden. Lebo tedaak by mala mladsia prednost vzdy pred starsou na novom prsniku....tak mam pocit ze sa jej nikdy nedostane ine ako predne mlieko. Takze im prsniky prestriedavam v noci/rano, lebo na druhej strane nechchem striktne delit aby si mladsia nevytvorila navyk len na jednu stranu.
jonki
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 31 Mar 2011, 20:32
Počet detí: 2
1. dieťa: E
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: H
Rokov: 11 rokov

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 05 Apr 2013, 16:48

Jonki, myslím, že je dobré nájsť si nejaký systém, ktorý bude vyhovovať obom deťom. 28-mesačné dieťa ešte stále potrebuje dojčenie aj materské mlieko, pokojne môžeš počítať s dojčením oboch detí a zariadiť sa tak, aby sa mohli dojčiť na požiadanie obe, ak Ti to tak bude vyhovovať.
Rozlišovať mlieko na predné a zadné nielenže komplikuje dojčenie, ale je aj zbytočné, pretože nič také ako predné alebo zadné mlieko neexistuje. Obsah tuku v materskom mlieku sa mení, ale to neznamená, že dieťa, ktorého matka má nadprodukciu, sa dostane "len" k prednému mlieku a že je na tom niečo zlé. Každé mlieko obsahuje tuk a dôležité je, aby mladšie dieťa malo prednosť pri dojčení, aby získavalo dostatok mlieka (akéhokoľvek) a na základe toho priberalo a prospievalo. Ak priberá, je evidentné, že má aj dosť tuku. Dojčenie a pravidlá nejdú dosť dobre dohromady. Nájdite si ako rodina systém, ktorý bude vyhovovať všetkým trom a pri ktorom bude mladšie dieťa spokojné pri dojčení a bude priberať, to je dôležité.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod jonki » 05 Apr 2013, 16:55

Klemka velmi dakujem za info, vravim ze pre mna je to vsetko velmi nove....som teraz taka hladajuca osobka v tomto:)
jonki
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 31 Mar 2011, 20:32
Počet detí: 2
1. dieťa: E
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: H
Rokov: 11 rokov

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 05 Apr 2013, 19:10

Jasné, rozumiem, držím palce, myslím, že tu nájdeš pochopenie a dobré rady aj od ostatných tandemáčiek :)
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 05 Jún 2013, 14:10

Dievčence tandemáčky, mám otázku :) Ako to vyzerá u Vás s váhou staršieho dieťatka dojčeného v tandeme? Ja som dosť zdesená nárastom váhy mojej staršej dcérky - pred narodením malého (necelých 6m dozadu) mala myslím cca 13kg, dnes má takmer 17...Nie je vyložene tučná, bruško nemá veľké, je celá taká , povedala by som proporčne, macatá. No a samozrejme skoro vobec mimo mm nič neje, rozhodne nič kalorické - nedávam takmer nijaké "nezdravé" jedlá - nikdy nejedla nič vyprážané, neje sladkosti. Okrem mm chrúme surovú zeleninu a ovocie, občas si dá z normálneho vareného jedla (zdravého - sme vegetariáni).
Malý bude mať 6m a má vyše 10,5kg, takže tiež nie je najmenší. Inak ako rodina sme všetci ostatní štíhli, ja mám pod 60kg, 171cm, priateľ má 191cm a asi 75kg...Oni nikto iný z rodiny nie je obézny.
Klemka, Janka - poradkyne :) myslíte si, že može mať , čo len minim.vplyv na množstvo tuku v mm fakt, že ja, odkedy tandemujeme, s prepáčením "žerem ako prasnica"? Mimo jedla normálneho denne dlávim orechy, bežne 250gr. sáčok, alebo čokolády, proste mnoho tuku. Lenže, keby to nejem, tak chudnem, čo moc nechcem, mám teraz váhu tak akurát (aspoň si myslím) a cítim sa fajn...
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 05 Jún 2013, 18:54

Čo sa týka detí, tak aby malo polročné dieťa 10 kíl, je v rámci normy - tabuliek a dcérke takisto príjem materského mlieka neškodí, práve naopak, pokiaľ mimo to pojedá také zdravé veci, ako píšeš, tak asi len sledovať ďalej a čakať, z hľadiska dojčenia to riešiť netreba určite.
A mamičky často potrebujú omnoho vyšší príjem energie pretože skrátka nie je jednoduché starať sa o 2, 5 ročné šidlo a k tomu o polročné bábätko - fyzická aktivita tam je, v noci bývaš viac hore, jednoducho je pochopiteľné, že máš výdaj energie a aj príjem musí byť, a samozrejme, že niečo aj na mlieko dáš, ale to je minimálny podiel z toho. Podstatné je jesť tak, aby si bola sýta a spokojná s hmotnosťou.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 05 Jún 2013, 19:10

Ja som spokojná :) s hmotnosťou i s možnosťou jesť vačšie množstvá kadejakých dobrot, vobec sa nesťažujem. Je ale teoreticky možné, aby sa množstvo zjedeného tuky nejako prejavilo v množstve tuku v mm? Ja si myslím, že nie, ale dnes mi toto tvrdila kamoška, inak tiež lekárka, tak si to overujem.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 05 Jún 2013, 21:15

Množstvo tuku v materskom mlieku je jedna z vecí, ktoré nie je možné zásadne ovplyvniť stravou matky. Čím je možné ho ovplyvniť sú najmä tieto faktory:
- prirodzený pôrod bez použitia oxytocínu
- kontakt koža na kožu s dieťaťom po pôrode
- častosť dojčenia - zdá sa, že čím častejšie matka dojčí, tým viac tuku je v MM
- po 1. roku života množstvo tuku v MM stúpa
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 05 Jún 2013, 23:39

CO sa tyka obav z mozneho prekrmenia MM - co mam osobne skusenosti s detmi co boli vacsie vdaka MM, tak potom neskor mali normalnu hmotnost vzhladom k svojej vyske. Utesovat sa mozes tym, ze v tomto obdobi najviac rastie mozog a vdaka samotnemu dojceniu (sposob satia na prsniku priamo vplyva na rozvoj mozgu) a super kvalitnemu MM budes mat super mudre deticky :-).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 16 Jún 2013, 13:47

Klemka i Janka ďakujem za komentáre. Matúško mal v utorok na polročnej kontrole 10660g. Nuž je to dosť, v norme isto nie, v percentilovom grafe je tak 2cm nad najvyššou čiarou :) , ale nevidím v tom nejaký problém, skor som váhala nad malou, či nevadí, že ona tak strašne priberá. Ale už ani to neriešim, lebo s tým vlastne nie je aj tak čo robiť :D
Inak, aby som nepísala samé sťažnosti a obavyy a neventilovala len samú negatívnu energiu, tak musím po polroku tandemu zhodnotiť, že som veľmi rada, že sa tandem vobec podaril a malá sa nám predčasne neodstavila. To by ma veľmi mrzelo. Som veľmi šťastná, keď vidím, aký je medzi nimi krásny vzťah, ako malá malému vobec cici nezávidí, práve naopak, ak mrnčí, sama mu ho núka :)
Ako sa Vám darí ostatné tandemáčky - Miriam, Janka, Vejulka stran dojčenia? u nás všetko po starom, obaja sú na mm takmer plne, ale už mi to akosi nevadí, krízu som mala len na začiatku a dúfam, že sa nevráti (ako ste ostatné naznačovali). Ale musím sa priznať, že už niekedy Kristi z cicíku zložím pri zaspávaní, keď dudle veľmi dlho a ja už nevládzem, lebo sa mi chce spať (ja s ňou na prsníku proste nezaspím).Ale to len tak zhruba raz za týždeň, mám preto i výčitky, ale je to takto lepšie, ako byť dlhodobo nahnevaný a nespokojný.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod miriam » 16 Jún 2013, 16:11

Ahoj vsetkym,tak za mna teda novinky: tandemujeme samozrejme nadalej,na striedacku su obdobia,kedy tandem zvladam lepsie,inokedy mam uz vsetkeho toto visenia deti na prsniku (hlavne od starsieho)plne zuby.Musim ale zatukat,ze starsi uz z castosti uber a mnohe situacie uz prejdeme bez dojcenia.Momentalne ale zazivame prve velke odlucenie-uz siedmy den som s malym v nemocnici,dostal obstrukcnu bronchitidu a jeho stav naozaj vyzadoval hospitalizaciu..starsi tubol za mnou len raz,stara sa o neho tatino a hlavne stari rodicia,kedze manzel ma vela chodi navstevovat (deti sem samozrejme nesmu)..Je to prr nas vsetkych velmi narocne teraz,ale stav malickeho uz vyzera naprepustenie a ja sa neviem dockat zase normalneho zivota.Pisem z mobilu,tak nateraz tolko,z domu dam potom vediet,akosa nam dari..
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 16 Jún 2013, 19:32

Mirka, tak to Ti teda moc držím prsty, aby ste boli zase čím skor spolu a hlavne zdraví! Nerobí Ti nejaké problémy to, že teraz dočasne dojčíš len jedného? Alebo odsávaš?
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod miriam » 16 Jún 2013, 21:12

Dakujem Kinsi.No,prebiehalo to asi tak,ze nas hospitalizovali v utorok a teda v tento den rano po prebudeni som aj posledny krat dojcila aj starsieho.Maly mi cely den visel na prsniku,klasila chore dieta,plus stres z vysetreni.Uz ale v noci bol z dusiveho kasla tak vycerpany,ze sa nedal utisit prsnikom(tym padom nijak) a rano som velmi zretelne citila,ze mi zacinaju prsia bolestivo tvrdnut.Vypytala som si od sestricky odsavacku (lezime na detskej JISke a bez problemov mi zapozivali staru dobru Medelu) a teda som v stredu priebezne odsavala.Popoludni uz mal maly vysoke horucky a zysila sa mu potreba pit,asi pomohlo aj to,ze mu podali pred poludnim Dithiaden,ktory mu konecne dopomohol k spanku a po prebudeni mal o cosi lepsiu malady. Aj ked jeho stav sa este len zhorsil,mal az 41st.horucky a mne uz na odsavanie nezostaval cas ani energia,kedze som prsniky striedala uz dalsie hodiny takmer stale.Toto trvalo aj do druheho dna,kedy som sa spojila s Klemkou a poprosila ju o radu a nazor.Naliatie prsnikov uplne povolilo,nemala som co odsavat (odsate mlieko zo stredy som poslala starsiemu na vypitie a chcela som v tom pokracovat),bolo mi smutno,ze nemam co poslat synovi domov a takmer som sa az bala,aby mal dost pitia maly,ktorym lomcovali stale megahorucky.Klemka ma velmi upokojila,podla jej nazoru sa tvorba po prichode domov opat nastavi na dve deti,ubezpecila ma,ze bude uplne v poriadku,ked odsavat nebudem,dolezite je teraz to mladsie chore dieta a mily bol jej nazor,ze starsi sa po mojom navrate bude urcite dojcit nadalej..castokrat si predstavujem,ako uz sa starsi odstavi,tesim sa na to,ale nejak mi prislo,ze este teraz nie,nie takto..v piatok mi ho manzel doviedol a hned si pytal maminke mliecko a po rom odluceni to bolo hrozne hrozne fajn,mat ho takto prituleneho.Takze ano,prvy den bolo velmi citit,ze som kojila len jedno dieta,odsavanie mi pomohlo uvolnit tlak,ale uz dalsie dni sa to uuuplne upravilo a teraz uvidim,ci nebude doma malo..
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod Norika » 16 Jún 2013, 21:27

miriam, prajem vam, aby ste sa,co najskor vratili do starych kolaji, drzte sa a fakt ta obdivujem za to, ako si to zvladla! :goodjob:
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod miriam » 16 Jún 2013, 21:43

Norika dakujem,zaregistrovala som,ze aj Tvoj Janko je teraz chiry,takze tiez zelam skore uzdravenie..virusy sa siria vzduchom,nemame sancu spatne zistit,kde k tomu tie deti prisli,staci oslabenie imunity a je to.Tak aspon verim,ze tym,ze ixh stale dojcime,im pomozeme chorobou rychlejsie a zotavit sa.Nehovoriac o tom super pocite,ktory musia mat ked im je tak velmi tazko a maminka je tak blizko..Mi je tu az do placu,ze vedla na izbe maju 5mes babatko so zapalom priedusiek na kysliku a marka nikde..vraj niaky socialny pripad je ta jeho mama,ma vraj doma este syna a nema ho kam dat..achjo.
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod miriam » 16 Jún 2013, 21:45

Pardon tie preklepy,pisem z mobilu..
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod Norika » 16 Jún 2013, 21:57

ja na toto nemam psychicku silu.
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 16 Jún 2013, 22:00

Mirka držte sa ! Budem na Vás myslieť. Už nech ste doma.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 16 Jún 2013, 22:22

Mirka, držím veľmi palce! A budem rada, keď napíšeš, ako pokračujete v dojčení, keď sa vrátite z nemocky :) Všetko dobré, nech ste skoro zdraví!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod janka » 17 Jún 2013, 22:07

Mirka, drzte sa! Nech ste co najskor zdravi a vsetci doma pokope!
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dojčenie v tehotenstve , tandemové dojčenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron