Tandemove dojcenie

témy o dojčení detí rôzneho veku, dojčení dvojčiat či počas nového tehotenstva

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod miriam » 13 Máj 2012, 21:03

Janka, aj u nas stale rovnako, starsi si pyta svoje ham castejsie ako mensi a pocas peknych slnecnych dni, ked sme niekde vonku v parku a sedim na trave, sa uz nevyhnem dojceniu starsieho ani na verejnosti..Zatial sa to da zvladnut, snazim sa brat to v pohode, kedze by som s tym aj tak nic neurobila :) Tento tyzden som sa stretla s kamaratkou, ktora ma rovnako stare dievcatko ako je moj prvorodeny a uz je to niekolko mesiacov, co ju odstavila..Ked nas takto videla, smutne povedala, ze jej to chyba..Hej, presne toto si uvedomujem aj ja- ze tieto casy su teraz a su tak vzacne..
Inak, neviete niekto, co je s Algon ? Uz zrejme porodila, tak som zvedava, ako sa jej dari..
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 13 Máj 2012, 23:08

Ci prsniky striedat alebo nie, ste vyriesili spravne. Naozaj, pokial je prsnik iba pre jedno dieta, tak sa mu mliecko tvori presne na mieru. Na druhej strane, ked sa prsniky striedaju, ten mix mozno taky dokonaly nie je, ale mamicka uz nic lepsie v obchode nekupi ;) . V tomto pripade je dolezitejsia matkina pohoda a klud (manazovanie dojcenie podla jej potrieb), ako presne sledovanie kde ktore dieta prave ma.


Pribehy o tandemovom dojceni:
http://www.mamila.sk/domain/flox/files/ ... dem-ak.pdf
http://www.mamila.sk/domain/flox/files/ ... nie-vm.pdf
http://www.mamila.sk/domain/flox/files/ ... beh-mk.pdf
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod TIA » 14 Máj 2012, 09:37

JankaMich píše:Ci prsniky striedat alebo nie, ste vyriesili spravne. Naozaj, pokial je prsnik iba pre jedno dieta, tak sa mu mliecko tvori presne na mieru. Na druhej strane, ked sa prsniky striedaju, ten mix mozno taky dokonaly nie je, ale mamicka uz nic lepsie v obchode nekupi ;) . V tomto pripade je dolezitejsia matkina pohoda a klud (manazovanie dojcenie podla jej potrieb), ako presne sledovanie kde ktore dieta prave ma.


Pribehy o tandemovom dojceni:
http://www.mamila.sk/domain/flox/files/ ... dem-ak.pdf
http://www.mamila.sk/domain/flox/files/ ... nie-vm.pdf
http://www.mamila.sk/domain/flox/files/ ... beh-mk.pdf


Pri tom tretom pribehu o dojceni dvojiciek mi zostalo smutno :( . Ta mamina mala vsetko nastudovane, mala podporu laktacnych poradkyn, novorodenecka lekarka tam je laktacnou poradkynou, vsetko dopredu pripravene a aj tak jej po porode deti zobrali. A nedovolili jej ich prikladat ani za svet. Preco ich nemohla klokankovat a prikladat aj ked dostavali infuziu? A ked ich uz konecne mala pri sebe, tak jej este aj vynadali, ze deticky su viac pri mamicke nez pod lampou... A kde by tak mali asi byt nez pri mamicke?!! Uf, boli ma z toho srdce, ze sa takto spravaju.. Krasne video porodu dvojiciek do vody:
http://www.youtube.com/watch?v=cDteQp2m ... verified=1
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod luciole » 14 Máj 2012, 10:02

Ked sme sa v piatok stretli s dr. Newmanom, padla tam aj taka otazka od jednej poradkyne, ze mala mamicku, ktora sa obavala, ze pri tandeme bude novorodenec pit mlieko "vyrobene" pre starsieho surodenca. Odpoved bola velmi pekna, jednak vysvetlenie, ze v tehotenstve sa zmeni mlieko na novorodenecke, takze v skutocnosti starsie dieta pije mlieko pre babatko, no zaroven dodal, ze aj keby to hned bolo naopak, tak co by sa stalo? Stale je to materske mlieko - to jedine prirodzene, co moze dieta dostat. A este poznamenal, ze je na tomto pekne vidiet, ako mame marketing umelych nahrad v podvedomi a ani o tom nevieme. Materske mlieko je materske mlieko, nie nejaka 1-tka, 2-ka, 3-ka, "pokracovacie" a pod. ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod mamickalenocka » 14 Máj 2012, 10:43

Uf, uf, po precitani tychto clankov neviem ci sa mam viac tesit alebo obavat. Zatial dojcim jedno dieta. Tak si to vychutnavam a uspesne oddialujem plodne obdobie. Dojcenie je uzasne a my sme uzasne, ze mame dostatok sil prekonat aj tazsie a menej pohodlne momenty. Zaverom, jasne, ze sa tesim a obdivujem tieto zeny. :dojcenie:
mamickalenocka
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 09 Dec 2011, 12:46
Bydlisko: VS
Počet detí: 1
1. dieťa: Ondrej
Rokov: 12 rokov, 7 mesiacov, 18 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod Norika » 14 Máj 2012, 13:19

luciole píše:Ked sme sa v piatok stretli s dr. Newmanom, padla tam aj taka otazka od jednej poradkyne, ze mala mamicku, ktora sa obavala, ze pri tandeme bude novorodenec pit mlieko "vyrobene" pre starsieho surodenca. Odpoved bola velmi pekna, jednak vysvetlenie, ze v tehotenstve sa zmeni mlieko na novorodenecke, takze v skutocnosti starsie dieta pije mlieko pre babatko, no zaroven dodal, ze aj keby to hned bolo naopak, tak co by sa stalo? Stale je to materske mlieko - to jedine prirodzene, co moze dieta dostat. A este poznamenal, ze je na tomto pekne vidiet, ako mame marketing umelych nahrad v podvedomi a ani o tom nevieme. Materske mlieko je materske mlieko, nie nejaka 1-tka, 2-ka, 3-ka, "pokracovacie" a pod. ;)

tak ale neda sa popriet fakt, ze aj materske mlieko sa meni vzhladom na vek dietata...ale bolo by ine,,ak by dieta dlhodobo pilo mlieko pre starsie dieta,ako ked pije mix :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod algon » 28 Máj 2012, 11:27

Ahojte dievcata, hlasim sa ze som doma a mame druheho zdraveho chlapca, napriek poslednym stresujucim 5 tyzdnom tehotenstva...stale mi na usv vychadzalo babatko asymetricky hypotroficke o 2-4tt, 3x tyzdenne som cele doobedia travila na monitoroch, prietokoch a prehliadkach, chudak moj muz ani do prace nemohol chodit, bo bud nieco kvoli mne vybavoval alebo strazil starsieho...3 tt pred porodom ma 1x poslali do nemocnice k indukcii, ale dohodla som sa tam, ze este pockame, potom ma na indukcii posielali pomaly kazdy druhy den, az som sa rozhodla zmenit porodnicu, tam ma nechali do terminu, potom asi 3 dni po termine, na monitory som musela cestovat, vsetko trvalo dlhsie, strasi syn zostal uplne na mna nafixovany so zachvatmi placu za mnou...no asi 5.den po termine som nemala velmi dobry monitor, zacali mi vyvolavat porod, vycistena s kontrakciami, muz na skuskach v bratislave, bolo mi do placu, nakoniec, ma po pol dni pustili domov, stornovali hospitalizaciu, o dva dni opat rovnaky postup...bol to piatok, nakoniec posledny termin urcili v pondelok 11dni po termine, ale podarilo sa mi porodit spontanne cez vikend, bola som nesmierne stastna, lebo aj prvy syn isiel indukciou a strasne som to uz nechcela zazit...porod bol pomerne rychly a dobry, malinkeho mi hned dali na brusko, bolo to super, potom aj prisatie na sale...nakoniec vsetko dobre dopadlo
ALE vypadavam uz z tejto temy, lebo po prichode domov a po par dnoch tandemoveho dojcenia som sa rozhodla starsieho odstavit :cry: bolo mi ho velmi luto, najma ked som videla ako hrdinsky to nesie, bolo mi dost neprijemne dojcit oboch, starsi taky obor pri takom malom novorodeniatku a bol neustale nonstop na mne nalepeny, nemohla som nadojcit ani malinkeho... proste som s tym sekla, ale asi mne bolo viac luto ako malemu, potom pytal len ked bol uz priserne unaveny, tak na zaspatie, inak ani velmi nebojoval, strasne sa mi zda, ze za ten pobyt v porodnici nesmierne narastol... tak sme dopadli my
Obdivujem vas vsetky, co tahate tandem, je to velmi narocne, strasne vam drzim palce :goodjob:
algon
 
Príspevky: 52
Registrovaný: 25 Mar 2011, 13:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Michal
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 2 dni
2. dieťa: Juraj
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 16 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod TIA » 28 Máj 2012, 14:17

Algon, no, to su krasne novinky :) , gratulujem k druhemu syncekovi, zelam vela radosti a zdravia..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 29 Máj 2012, 00:12

I ja sa pridavam k blahozelaniu!

I ked si myslim, ze je asi este predcasne hovorit o ruseni tandemu, ono asi az cas ukaze ako to dopadne naozaj.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod algon » 29 Máj 2012, 08:58

Dakujem pekne :)
Ale starsieho uz nedojcim, prijal to spolu s tym, ze mame nove babo a babo ma mliecko, ked dojcim, pride ku mne, ukaze alebo pohladka prsnik a povie, ze babo pije mliecko :), ale on nepyta, tak uz ho asi ani nebudem ponukat
algon
 
Príspevky: 52
Registrovaný: 25 Mar 2011, 13:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Michal
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 2 dni
2. dieťa: Juraj
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 16 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod luciole » 29 Máj 2012, 10:08

algon, blahozelam k drobcekovi, cesta k nemu, ako citam, nebola jednoducha, ale napriek tomu krasny zaciatok :) Drzim palce - s 2 detickami je to urcite narocnejsie, ale zase vraj 2nasobna radost :love:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod janka » 29 Máj 2012, 18:50

algon, veeelka gatulacia! Naozaj super, ze sa ti napriek vsetkym tym problemom vsetko podarilo tak dobre zariadit. Nech sa vam spolu dari a nech sa ti dari uzivat dvojnasobne materstv, kolko to len pojde.

K tandemu, verim, ze to bolo tazke rozhodnutie, vzdat sa dojcenia starsieho, ale uuuplne ta chapem, naozaj je dojcit starsie dieta po porode o hubu, ked je zrazu mlieka habadej a nie a nie sa ho dochlipat, vsak :D Fakt tam asi treba zvazit, kolko plusov to prinesie a aku dan za to platis. Ja tam vidim skutocne dost velke riziko, ze sa to moze negativne odrazit na vztahu k starsiemu dietatu, ked ti stale ide na nervy, ze sa chce tolko dojcit, mam pocit, ze u nas je to tak na hranici, ze si sama v sebe snad nejak nekazim svoj vztah k starsej, aj ked obcas ma to az rozculi, ako sa nie a nie odtrhnut, akoby cakala, kym sa mladsia nerozplace a tak ju uz musim odohnat. Vlastne neviem fundovane posudit, ake su naozaj prinosy dojcenia v tomto veku, ze ako velmi sa oplati o to dojcenie bojovat, teda co sa tyka matkinho vztahu k nemu, ale naozaj po tom, co prezivam, v tomto vidim realny dovod na odstavenie.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod Anna » 29 Máj 2012, 21:02

Algon, blahoželám, pri čítaní tvojho príspevku som sa rozplakala, želám vám všetkým pevné zdravie a trpezlivosti. Zdieľam aj tvoje rozhodnutie odstaviť od dojčenia staršieho syna, mne tandemové dojčenie pripadá fakt ako scifi...nedokážem si to nijak reálne v predstaviť.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod algon » 29 Máj 2012, 21:23

Dakujem kocky, ste uplne uzasne ;)
Velmi prfevelmi tazko sa mi rozhodovalo, ci to mam spravit tak ako som urobila, nakoniec som sa s velmi tazkym srdcom rozhodla, ze to prinesiem za obet a pri tej zmene, ze je tu babo, tak uz mliecko pre starsieho neni, myslim, ze mne to prislo tazsie ako starsiemu, este teraz mi je ho luto, ale ked som ho dojcila, tak mi tresne liezol na nervy...pytal si asi 2 dni, ale len ked chcel zaspat,vobec nie intenzivne, skor sa hneval, ze beriem na ruky male babo ked place a on nie je stredom pozornosti...teraz sa ku mne prituli, pobozka ma /mimochodom to nikdz nechcel, vzdy rovno na prsniky :x , vzdy bozkaval len tatu/, stale chodi hladkat babo, dava mu ruku a stale ho vita ahoj ahoj, uz mu ani nevadi, ze ho mam na rukach, vobec m u neprekaza, ze na jednom prsniku dojcim, n sedi prituleny z druhej strany a spol pozerame rozpravky, uplne hrdnisky nesie celu situaciu...o to viac mi to vsetko cele prislo velmi luto, ze tak zrazu vyrastol /inak si myslim, ze som mala pocas tehotenstva velmi malo mlieka, co mi potvrdzuje aj to, ze starsi syn nemal problem s odstavenim, skor o mal mieto pomojkania, obcas pri rozpravkach zo zvyku/...tak velmi dufam, ze som mu tym az tak neublizila
No a musim sa priznat, ze som sa aj celkom bala sem napisat, stale som tandem riesila pocas tehotenstva a po pa dnoch tandemu som to ukoncila :?
Aj tak obdivujem vas vsetky, ktore ste vydrzali a tahate to takto, klobuk dole..moja psychika k tomu nedorastla
algon
 
Príspevky: 52
Registrovaný: 25 Mar 2011, 13:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Michal
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 2 dni
2. dieťa: Juraj
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 16 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod miriam » 30 Máj 2012, 11:25

Algon, aj ja blahozelam k syncekovi, tak uz to teda mas za sebou :) Som velmi rada, ze si sem napisala svoju skusenost aj svoje pocity, urcite to moze byt velmi napomocne aj pre ostatne maminy, ktore dojcia pocas tehotenstva, ved kym je este druhe babatko v brusku, predstavy su castokrat uplne nejasne a az ked sa ocitneme doma s dvoma drobcami, vidime, co sa to vlastne stalo :) Realita potom niekedy prinesie situacie, ktore sme ani neplanovali, ale takto sa nam to zda byt najschodnejsie.
Presne ako pises, aj mne sa zdalo, ze moj prvy drobec hrozne narastol a "dospel" kym som bola v porodnici a dokonca sme sa na tom zhodli aj s manzelom- cize to nebolo len tym, ze som bola tyzden v porodnici a videli sme sa len na navstevach..Narodenie surodenca je obrovska zmena aj pre nich, vsetko vnimaju a musia sa vyrovnat s novou situaciou..Drzim Vam velmi palce a prajem, nech sa rychlo zabehnes s dvoma deturencami a nech ste zdravi !
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod miriam » 30 Máj 2012, 11:36

Janka a ako sa dari u Vas ? Miska sa stale dojci tak casto ? U nas je to viacmenej stale rovnake, dojcim ich prevazne naraz, sadneme na sedacku a piju si, starsi je srandovny, ako ukazuje, ze chce ist pit a mam zobrat aj maleho :) Narocne to byva ked mi malinky prave spi, alebo zaspava v manduce a starsi sa s placom dozaduje, ale na toto je asi najlepsi zlepsovak dat malinkeho spinkat na chrbat..No a samozrejme narocne to je v noci, ked musim zasahovat aj u starsieho a ocitneme sa vsetci v jednej posteli- klobuk dolu, ze Vy spite spolu, to je uplny adrenalin pre mna a vacsinou uz potom neviem ani zaspat, ked sa zadari ich znova uspat..
Casto sa mi teraz stava, ze sa starsi dozaduje dojcit aj vonku, ked sa potrebuje uchlacholit, ci uz z urazu, alebo z niakej socialne narocnej situacie, tam uz sa necitim taka ista, ked ho mam dojcit v parku plnom ludi, ktori samozrejme cumia..Ale aj tu je jednoduchsie mu ten prsnik v tichosti a rychlo dat, nez sa snazit ho prehovorit na nieco ine :)
Inak ako deticky rastu, mnohymi situaciami prechadzame lahsie a zvladam ich riesit s vacsim nadhladom, velmi pomaha, ze uz aj malinky je akcne babo, ktore sa samo zabavi a pohra..Je nadherne ich vidiet, ako sa uz sem tam hraju spolu, vtedy sa roztapam :)
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod Anna » 30 Máj 2012, 13:26

Miriam, naozaj obdivujem, že takto všetko zvládaš aj vonku so starším, mňa už to začína vonku obťažovať, nielen kvôli čumiacim ľuďom ale napr. aj kvôli tomu, že malý sa vyváľa v piesku a potom ho napadne cicať, lebo vidí nejakého drobca a ja hľadám nejaké zákutie a on si potom dvakrát cucne a uteká ďalej, začínam byť z toho nervózna, ale my už ideme do veku, kedy aj ja môžem čiastočne prejaviť svoju predstavu o dojčení...dievčatá klobúk dole!
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod algon » 30 Máj 2012, 15:12

Velmi vam dakujem dievcata, ste pre mna povzbudenim ;) :goodjob:
algon
 
Príspevky: 52
Registrovaný: 25 Mar 2011, 13:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Michal
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 2 dni
2. dieťa: Juraj
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 16 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod janka » 31 Máj 2012, 21:50

jeej, miriam, tak to vy uz mate krasne obdobie, ked sa chlapci spolu zahraju. U nas Miska Adelku zatial vnima tak akosi neutralne, zabava sa hlavne tak, ze jej hadze vsetko mozne na tvar, aby jej zakryla oci, a ma z toho hroznu srandu. Tiez sa stale rovnako vela dojci, ale novinkou je, ze obcas jej staci si len cucnut, par sekund a koniec, to hlavne ked potrebuje "zahojit" nejaku bolacku. Aj ja som sa uz vnutorne akosi vysporiadala s jej dojcenim, uz mi to az tak na nervy nelezie, teda vacsinou :D Na viazanie na chrbat sa tiez tesim, uz to s Adelkou nacvicujem, ked uz pevne drzi hlavicku. Je mi to pohodlnejsie kvoli robote. Este varenie, zehlenie a tak, to sa da aj s Adelkou na bruchu, no na zahrade to uz velmi nejde. Na spanok ju stale viazem do kolisky na brucho, tak ju mozem rychlo nadojcit, ked sa zacne preberat a pripadne znova uspat. Misku tiez dojcim aj vonku, mam podobnu skusenost, ze je to lepsie, hned nadojcit, nez ju prehovarat na nieco ine, snazim sa, zatial celkom uspesne, ignorovat pohlady inych. Inak spanie je uz celkom v pohode, odkedy uz nemusim s Adelkou aj v noci kazde dve-tri hodiny v noci pochodovat vo vedlajsej izbe, ze uz ma viachodinovy nocny spanok, tak sa vcelku vyspim. Uvidim, aky bude druhy polrok, ak sa bude Adelka budievat 8-krat za noc, ako sa budievala aj Miska.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod janka » 01 Jún 2012, 16:41

Tak som prave pochopila a pocitila, ze dojcenie pomoze zvladnut ziarlivost. Miska bola pomerne ok, ale je fakt, ze som si dost davala zalezat uz v tehotenstve a potom aj po porode, aby som poskytovala co najmenej podnetov pre ziarlivost. No nevyhnete sa problemom, ked pride navsteva, ako je teraz u nas. Male babatko je samozrejme hitom. Ja sa s Adelkou nejak prilis nemaznem (uz kvoli prevencii ziarlivosti), snazim sa co najviac srdecnosti smerovat k Miske, no od druhych sa nie vzdy da cakat take uvedomele spravanie. Tak od vcera sa Miska zase dojci fakt casto a vzdy co najdlhsie, a tie jej dojciace navaly dost napadne koreluju s chvilami, ked sa navsteva zdrzuje nablizku a je viac nadsena Adelkou nez Miskou. Tak si teraz vravim, vdaka za tandem, ze mi pomaha ziarlivost v Miske zastavit na prsiku, a neprevali sa do jej nevrazivosti k Adelke. Mozno ma tandem aj nejaky preventivny ucinok pri ziarlivosti, neviem, ale ak by aj nemal, uz na toto je to super. Akoze ci ide o to, ze sa Miska snazi na prsniku vyrovnat s neznamym neprijemnym pocitom, alebo ci si chce dokazat, ze ma stale dost mojej pozornosti, to neriesim. Necham ju dojcit sa kolko sa da, obcas si v tychto dnoch vypyta aj Adelkin prsnik, tak jej dam cucnut aj z toho (Adelke z Miskinho samozrejme nedavam, nech Misku neprovokujem). Tazkym chvilam v zivote dietata sa nevyhnete, a ze mi to dojcenie takto priam hmatatelne pomaha zladnut, tak vdaka zan.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod miriam » 01 Jún 2012, 21:01

Janka, ja mozem len potvrdit, aj ja som presvedcena, ze nam tandem pomohol pri pripadnej ziarlivosti, resp. ze starsi syncek preplaval vdaka tomu, ze som ho nadalej dojcila, novou situaciou a prichodom babatka lahsie..Co sa tykalo nas, ako rodicov, nepostrehla som ale, ci starsi vobec ziarlil..Tiez som sa snazila svoju pozornost rozdelovat tak, aby si starsi co najmenej vsimol, ze uz nemam tolko casu ako predtym, kym malinky spal, tak som sa so starsim vela hrala a maznala..Taka ta vedoma snaha ale trvala len na zaciatku, kedze sme po tych prvych cca 6-8 tyzdnoch nastastie nabehli na svoj system a s nim prislo aj uvolnenie..Videla som, ze starsi maleho uplne berie, ze voci nemu neprechovava nevrazivost a uz to bolo len lepsie a lepsie..Samozrejme, netvrdim, ze u nas vladne idylka- kazdy den sa stane, ze starsi malemu nieco vyvedie, musim stale davat pozor a aj tak to neustriehnem- ale nemyslim si, ze toto by bolo od ziarlivosti..
Ako pises, aj mne velmi vadilo, ked k nam prisla navsteva, starsiemu venovali par viet a nad babatkom mraucali pol hodiny..Este teraz mi je luto, ked si spomeniem na prekvapeny vyraz v tvaricke starsieho, ako sa diva na chrbaty ohnute nad malickym a pritom on chcel ukazat navsteve svoje hracky..Ale pravda je, ze babatko si tuto pozornost tiez zasluzi, tiez ma pravo na to, aby ho blizky poobdivovali,privitali a starsie dietatko si zrejme aj vdaka takymto situaciam, dufam v pozitivnom smere, postupne uvedomi, ze tu uz nie je same..Nas zvykol potom navstevam, alebo znamym, ktorych sme stretli na ulici, braceka ukazovat sam..
Tazke chvile sa veru vyskytnu aj denne, ale dojcenie skutocne pomaha..Sladke ticho, ktore nastane pri tandeme po placucej burke, ked sa napr. jeden udrie a druhy uz je unaveny, je na nezaplatenie :)
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod janka » 01 Jún 2012, 22:32

miriam, podobne ma to tiez najprv stvalo, ze ja sa mozem snazit nepodnecovat ziarlivost a nato ktosi pride a moja snaha je tak trochu v haji, ale potom som si tiez povedala, ze je to v poriadku, ked sa Miska zazije tento novy pocit a ja jej skusim pomoct sa s tym vysporiadat, ze nieco jej to da, tato nova skusenost, podla hesla co ta nezabije, to ta posilni :D Ja si nie som celkom ista, nakolko Miska uz Adelku akceptovala, ked sa spolu dojcia, tak jej obcas odstrkuje rucicku, prisne si strazi svoje teritorium, niekedy sa zacne strasne rozculovat, ze ju Adelka kope, ked sa jej trochu dotkne nozickou, na nejake ukazovanie pred navstevami to u nas este vobec nevyzera. Zatial ma Miska k Adelke taky skor zlahka negativny vztah, povedala by som, no dari sa to kocirovat v rozumnych hraniciach. Snad sa to zlepsi, ked sa uz bude moct s Adelkou trochu zahrat.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod Anna » 01 Jún 2012, 22:59

Tak príjemne poučne sa to číta... aj Miška všetko pochopí, ona je oveľa staršia ako prvé dieťa Miriam....jej ego je určite vyzretejšie a taktiky má premyslenejšie.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 07 Jún 2012, 15:03

Algon, gratulujem k maličkému :) Mrzí ma, čím si si musela prejsť tých posledných 5t tehotenstva, ale je super, že to všetko aspoň dobre dopadlo.
Janka + Miriam - strašne rada čítam Vaše príspevky , ďakujem za ne :) Sú pre mňa ako kapitoly v učebnici. Ste fakt super, že to všetko takto pekne zvládate.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 07 Jún 2012, 15:50

Ozaj, neviete niekto, ako sa darí Leelo? Veľmi dlho som od nej nevidela nijaký príspevok.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dojčenie v tehotenstve , tandemové dojčenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron