Tandemove dojcenie

témy o dojčení detí rôzneho veku, dojčení dvojčiat či počas nového tehotenstva

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod jonki » 01 Júl 2013, 15:06

hlasim sa po troch mesiacoch uspesneho tandemu. Situaciu s mliekom som vyreisila svojsky...mladsia dcerka je velmi dobry spac a tak akoby jedna davka je naviac lebo v noci nepije vela...ked prsniky neodsajem tak to len tecie a tecia a nasledne dojcenie je plne nepokoja. Tak som si povedala ze radsej budem mat miernu nadprodukciu sposobenu malym odsavanim...no mliecko mi bolo luto vylievat tak som ho ponukla bez naroku na nejaku odmenu jednej mamine s nedostatkom. Mna to neobtazuje tych par minut stravit odstriekanim a moja dcerka ma sancu pit spokojne.
Cely tandem zvaldame vcelku fajn...myslim ze starsej dcerke dojcenie velmi pomohlo pri adaptacii na novu situaciu a mladsiu sestru prijala nad nase ocakavania velmi dobre. Sprava sa k nej velmi citlivo a starostlivo...takym svojim detskym sposobom ale po ziadnej ziarlivosti nie je ani stopa...co ma velmi potesilo.
Podobne ako v o par prispevkoch vyssie spomenula shira aj ja sa teraz citim po precitani poslednej stranky divne....lebo takisto nemam problem nechat dcerku na noc u svokry a dcerka to v pohode zvlada. Nebolo to nijako z nasej strany silene..je tam velmi rada...dedina je prosto dedina...a raz pri odchode zacala robit scenu ze tam chce ostat...tak sme ju tam na skusku dalsi den odviezli a cele to zvladla velmi fajn. V noci sa raz zobudila ale ked zistila ze mliecko nie je tak sama navrhla ze ona si teda da trosku vody a spala dalej. Velmi mi to pomohlo ked som ochorela lebo v styridsiatkach zvladat novorodenca a k tomu dva a porolcne dieta bolo nemyslitelne.
Cely tandem vnimam velmi pozitivne a som nesmierne rada ze som sa takto rozhodla...len by som poprosila o radu co sa tyka jedinej veci...starsia dcerka dokaze prespat u svokrovcov v pohode bez prerusenia celu noc...no ked je doma v noci sa chce dojcit...co by mne osobne nevadilo. Ale s dojcenim vacsinou nasleduje aj nejaka scena (vsetci spime v spolocnej akoby stvorposteli-postielky na oboch stranach manzelskej postele)....a tou zobudi mladsiu dcerku. Ani neviem preco vlastne ale akoby sa budi nervozna a potom je problem ju upokojit. Pred porodom mladsej dcerky uz aj doma v pohode prespavala celu noc....dal by sa nejakym prijatelnym nenasilnym sposobom opat dosiahnut tento stav z predporodneho obdobia??? Alebo to chce len trpezlivost a dufat ze raz to snad pride??? (starsia dcerka nikdy nebola dobry spac) dakujem za vase rady :)
jonki
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 31 Mar 2011, 20:32
Počet detí: 2
1. dieťa: E
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: H
Rokov: 11 rokov

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 01 Júl 2013, 15:41

Blahoželám Jonki.
K tej noci, nerozumiem úplne ako taká "scéna" v noci vyzerá, ale myslím, že máš právo nastaviť hranice a určiť, čo je prijateľné a čo nie a potom trpezlivo a slušne trvať na tom, čo vyhovuje celej rodine.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 02 Júl 2013, 21:39

Jonki,

moja starsia nebola sice v case narodenia mladsich surodencov uz kojena, ale zaznamenali sme mozno podobny jav. Ona vedela v tom case - 2r a 9m uz pekne sama zaspat -po citani, hadanke, pesnicke,mojani......ale nakoniec sama. Surodencov prijala odzaciatku vyborne, nikdy ziadna znamka ziarlivosti, len laskyplna starostlivost. ALe sucasne asi po tyzdni od ich narodenia nebola schopna sama zaspavat, ritual a uspavanie sme predlzili, unavena bola na odpadnutie, ale nedalo sa ju samu nechat v postielke, lebo chytila uplny hysak a nevedela preco. Strasne mi to samozrejmä vtedy nevyhovovalo, vercery s babatkami neboli najkludnejsie......Najskor sme to chapali ako daky vzdor a hlavne komplikaciu nasej uz aj tak dost narocnej situacie, tak sme ju asi 2 x tam nechali samu. No bolo to velmi zle rozhodnutie. Plakala, az sa chuda pogrckala. Potom sme sa snazili si to s manzelom dako rozanalyzovat a dosli sme k zaveru, ze ak toto jej chovanie je prejavom nejakeho strachu z ohrozenia jej postavenia v rodine alebo este nespracovanie prichodu surodencov, tak to nemozeme nechat na nu a musime jej pomoct. Ved ona to mozno vidi tak, ze ju odstavime do vedlajsej izby a my si vedla dalej zurujeme. Tak sme to uzavreli tak, ze manzel si k nej vzdy vecer lahol, kym nezaspala. Spociatku to boli i 2 hodiny. Ja som vedla pri dvoch skriekajucich mala dojem, ze to je nekonecne. Ale postupne sa ukludnila, zaspavanie bolo potom rychlejsie. Asi o mesiac, ked mi obe naraz plakali, tak som sa jej isla spytat, ci mi moze tatinko ist pomoct, ak nechame otvorene dvere. Potom mi odchadzal pomahat stale nadlhsie a zhruba o 2 mesiace isla ochotne opat sama po ukladacom rituali do postielky.
Spatne sme velmi radi, ze sme to vtedy neriesili inak a nechceli stanovovat nejake hranice v tak citlivom obdobi pre male dieta. Ziadne dalsie zmeny chovania sme uz potom nemali. A skor som naklonena verit tomu, ze ak by sme postupovali radikalne, tak by sa nam to este v dakej podobe vratilo.

Drzim palce, nech sa cim skor vyspite
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 03 Júl 2013, 13:41

Mamamima, a ako ste pred narodenim malych dosiahli to,ze mala zaspavala sama? Spi aj v inej miestnosti?
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 03 Júl 2013, 14:06

Mamamima, a ako ste pred narodenim malych dosiahli to,ze mala zaspavala sama? Spi aj v inej miestnosti?
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 03 Júl 2013, 14:09

Kinsi,

sposob, akym sa nasa starsia dcera naucila zaspavat sama nie je kompatibilny s filozofiou tohto fora a podporou dojcenia a ani s nasim aktualnym postojom k vychove deti.
Preto by som ho tu nechcela propagovat, mozem ho udat skor ako negativny priklad.
Ak mas napriek tomu zaujem, napisem.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 03 Júl 2013, 14:26

Mozno napis,ak ta to moc nezdrzi. Kedy si si uvedomila,ze to nebolo spravne?Co ta presvedcilo?To by som mohla niekedy vyuzit,ked debatujem s kamoskami. A nevratili ste malu ku vam do postele?Myslis,ze teraz by to uz nemalo vyznam? Ale i tak super,ze si potom ''otocila'' :) :) :)
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 04 Júl 2013, 13:56

Kinsi,

dve posledne otazky sa daju zodpovedat pomerne rychlo, preto zacnem od konca. Nase veke dieta odvtedy, co vie zo svojej postielky vyliezt, tak pride v priebehu noci za kym chce a kedy chce a vsetci sa jej potesia. Boli obdobia, ked prisla kazdu noc, su obdobia, ked nas aj mesiac v noci nepotrebuje. Ak dojde za mnou+2 a prilis sebou trha, co budi malych, tak ju v najhorsom odnesem k tatinkovi. Takze zaverom: vratila sa k nam do postele podla svojich potrieb.
K uvodnym otazkam sa vratim neskor, snad zalozim novu temu s nazvom: MOJE OMYLY. Mozem potom prispievat ojojjooooooj.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 04 Júl 2013, 13:59

Ale s tou novou temou je to super napad, aj ja by som tam mala co pisat...Nazvi ju nase omyly. Myslim,ze bude oblubena :D
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 04 Júl 2013, 14:01

Ale s tou novou temou je to super napad, aj ja by som tam mala co pisat...Nazvi ju nase omyly. Myslim,ze bude oblubena :D
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod jonki » 08 Júl 2013, 15:24

Klemka píše:Blahoželám Jonki.
K tej noci, nerozumiem úplne ako taká "scéna" v noci vyzerá, ale myslím, že máš právo nastaviť hranice a určiť, čo je prijateľné a čo nie a potom trpezlivo a slušne trvať na tom, čo vyhovuje celej rodine.

scena? dalo by sa to popisat asi tak....preberie sa na dojcenie...ale po nadojceni namiesto toho aby sa upokojila a opat zaspala, sa viac preberie a napr zacne sa zapierat do manzela nohami a vytlaca nas akoby zamerne v takom polobdelom stave z postele prec. Ale odkedy som sem napisala uz sa to nestalo ani raz a dokonca sa viacmenej prestala budit, len zacala vstavat skor ako obvykle. Dnes sa sice zobudila ale po nadojceni sli s manzelom na zachod a potom v pohode sla do postielky aj ked videla ze prave dojcim H.
to trpezlive trvanie na dohode...suhlasim...mozno je to to kde sme urobili chybu, ked sme boli obaja unaveni a nahucali na nu v noci ked s nou nebola mozna dohoda.
jonki
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 31 Mar 2011, 20:32
Počet detí: 2
1. dieťa: E
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: H
Rokov: 11 rokov

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod jonki » 08 Júl 2013, 15:35

mamamima to si mala narocnejsiu situaciu s dvojkami , mas moj obdiv. U nas prichod z nemocnice v pohode...viacmenej nad nase ocakavania. Takisto problem s vecernym zaspavanim. Nie vsak tak ako u vas. E predtym sama zaspavala v postielke. Ale ako sa narodila H, po tom ako sme odisli z izby vzdy rpeskocila na nasu postel, popripade skoncila za na opacnej strane postele v druhej postielke(postielka bola prazda bojim sa tam H nechat spolu s E tak zatial spava pri nas v obyvacke v kociari a do spalne ide az s nami). Toto konanie vnimam tak ze sa boji o svoje "miesto". Teraz sme sa spat vratili k tomu ze sa snazime aby ostala v postielke. Aj ja to vnimam tak ze radikalne kroky nie su cestou pre nas...aj ked je pravda ze niekedy po celom dni stratim pokoj...
jonki
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 31 Mar 2011, 20:32
Počet detí: 2
1. dieťa: E
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: H
Rokov: 11 rokov

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod jonki » 13 Dec 2013, 15:48

takze tandem u nas ukonceny. Aj mi je smutno a popravde aj mi trosku odlahlo.
jonki
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 31 Mar 2011, 20:32
Počet detí: 2
1. dieťa: E
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: H
Rokov: 11 rokov

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 13 Dec 2013, 19:32

a ako to Jonki prebehlo? U nas zatial take voebc nie je v dohľadne - obaja sa dojčia zhruba rovnako intenzívne, niekedy staršia aj viac ako malý a to je ešte o pár mesiacov od Vašej staršia. Mne to našťastie takmer úplne prestalo vadiť.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod jonki » 22 Jan 2014, 20:01

Kinsi, kadcer velmi chcela nausnice a raz som jej povedala, ze ked sa rozhodne ze ich naozaj chce a bude dost velka na to aby uz nepila mliecko tak ich pojdeme dat. (neviem ci to bol dobry napad ale chytla sa na to) tak potom sme sa jedno rano podakovali didam za vsetko mliecko a dohodl sa ze sa uz budeme iba obimat a mojkat...a bolo...
Ja to vidim tak ze u nas dozrel cas...jednak pila naozaj malo a skor len pre pocit blizkosti a to jej samozrejme dopriavam aj nadalej. Takze cele to prebehlo uplne v pohode...akurat ze to nastrelenie jasne ze bolelo...(to preto neviem ci to bol dobry napad)
jonki
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 31 Mar 2011, 20:32
Počet detí: 2
1. dieťa: E
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: H
Rokov: 11 rokov

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod shira » 22 Jan 2014, 21:14

obdivujem vás, ako to zvládate. ja som šťastná prešťastná, že už nedojčím. teraz ma tak bolia prsia, že neznesiem akýkoľvek dotyk :( dokonca som znechutená pri pomyslení, že za chvíľu budem dojčiť zase a znova prežívať tú bolesť, kým si prsia zvyknú. viem, že všetky lp tvrdia, že správne prisatie nebolí, ja však tomu neverím, myslím, že mi to bude znova na začiatku nepríjemné :(
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 22 Jan 2014, 23:32

Shira,

ja myslim, ze to bude uplne ine. Uz si o tolko skusenejsia. Mas uz o tolko informacii viac. Zabezpecis si krasne samoprisatie, vies sa vyhnut nadmernemu naliatiu prsnikov, ovladas spravne prisatie. Nemas dovod na bolesti. Ja by som chcela mat este jedno dieta koli tomu, ze az teraz konecne viem, ako by som mala veci robit spravne a chcela by som to na nom aplikovat. Odradza ma ale tehotenstvo. Porod by som tiez este jeden chcela zazit, podla mojich predstav. Ale som v tetjo chvili velky egoista, brzdi ma predstava, ze by som opat tolko pribrala a zase 2 roky vyzerala ako beztvara knedla. A este aktualne to, ze by bolo tazke zorganizovat spanok. Urcite sa musia mali najskor odstavit.
A ako sa inak citis? Ako ste to poriesili s tym spankom?
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod shira » 22 Jan 2014, 23:49

zvláštne, aj ja som presne z týchto dovodov chcela ešte jeden porod a dalšie dieťa, že už viem, čo a ako. plánujem porod s dulou, upraviť nejaké detaily, čo sa mi nepáčili, napríklad tá nemožná anamnéza počas kontrakcií, čo mi prišlo celkom nepodstatné, určite si to pripravím písomne, nech ma neotravujú s dátumom sobáša a kde pracuje moj manžel a podobnými chobotinami :twisted:
s jedným dieťaťom som bola nespokojná, neviem definovať presne prečo, ale až teraz som naplnila svoju potrebu a netúžim už po ďalších deťoch a vobec nie tehotenstvách :mrgreen: cítim sa inak fyzicky veľmi dobre, malé začalo kopať, cvičím, pracujem a dúfam, že mi to čo najdlhšie vydrží. zanedbávam manžela, čo sa už patrične prejavilo značnou krízou vo vzťahu.. spanie sme neporiešili, do jari spáva manžel so psami v obývačke a ja s malým v spálni. mám veľmi zlý spánok, malý ma budí už len tým, že cestuje po posteli, chrápe, rozpráva, plače, smeje sa zo spánku.. ja sa hned zobudím a neviem zaspať.. najradšej by som bola, keby spal oddelene, ale na druhej strane, ma jeho blízkosť napĺňa, spiace dieťa vedľa mňa je to najkrajšie, aj ked na úkor spánku. neviem si predstaviť viac osob v posteli. vymysleli sme to predbežne tak, že vytvoríme dalšiu spálňu tým, že zrušíme garáž - no to je na búracie a stavebné práce plus samozrejme nejaká investícia.. máme ešte jednu malú pracovňu, kde momentálne nie je miesto ani na jednu posteľ - možno by sa aj tam niečo časom zmestilo - každopádne, kým nebudú psi vonku (apríl cca) tak muž musí spať s nimi, lebo ako náhle sa presunie do spálne, ony idú s ním :lol: :lol: :lol: 5 sa nás tam nevyspí určite :lol:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 23 Jan 2014, 00:34

Shira, rodit budes v Trencine? Kedy to mas vlastne termin? Ta dula to je super.
Co sa tyka bezbolestneho dojcenia a spravneho prisatia, je ti jasne, ze NM je na dohlad z Piestan a budem velmi rada, ked sa stretneme aj osobne :-). Ponukam moju specialnu bezbolestnu vertikalnu polohu :dojcenie: . AK chces, mozme sa stretnut aj pred porodom.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod shira » 23 Jan 2014, 19:23

JankaMich píše:Shira, rodit budes v Trencine? Kedy to mas vlastne termin? Ta dula to je super.
Co sa tyka bezbolestneho dojcenia a spravneho prisatia, je ti jasne, ze NM je na dohlad z Piestan a budem velmi rada, ked sa stretneme aj osobne :-). Ponukam moju specialnu bezbolestnu vertikalnu polohu :dojcenie: . AK chces, mozme sa stretnut aj pred porodom.

:goodjob: Rodiť budem v Trenčíne, termín okolo 26.6. Veľmi rada sa stretnem, super.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 23 Jan 2014, 21:42

Shira,

vidis, aka si sikovnica, Ty uz vies po prvom, ako sa optimalne starat o dieta, ja som na to potrebovala 3!!!
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod quaxi » 23 Jan 2014, 22:14

Shira, ja som sa tiez bala zaciatkov kojenia, pri prvom sice prisatie nebolo zle, ale aj tak to bolelo, nez si prsia zvykli. Ale pri druhom dietati to islo omnoho lepsie, ziadna bolest aj ked bola zle prisata, mlieko o den skor, takmer ziadna nadprodukcia prve tyzdne, ziadne naliate tvrde prsniky, takmer ziadne vytekajuce mlieko (pri prvom som sa asi 8 tyzdnov nemohla bez vloziek ani pohnut a hrozne som sa hanbila tak chodit mimo domu)... Snad to budete tiez mat lahsie, u vacsiny zien to tak je.
Inac tiez mam teraz take pocity, ze uz mam vsetko to technicke okolo malych deti zmaknute, tak je skoda zahodit tie skusenosti a nemat dalsie deti. Ale cely zvysok rozumu vravi nieco ine :-D
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod shira » 23 Jan 2014, 22:14

mamamima, že optimalne :lol: :lol: :lol: no uvidíme, kolko ich budem potrebovať nakoniec :mrgreen: ale vážne, mám taký plán že druhé a dosť..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod shira » 23 Jan 2014, 22:20

no snáď to bude ako píšete, len mi je to nepredstaviteľné, lebo prsia teraz bolia a nedojčím cca 5 mesiacov, tak si prsia celkom odvykli... ale tú silu, akou sa vie dieťa prisať si pamätám celkom živo. no budú si musieť zvyknúť.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 23 Jan 2014, 23:52

Co som si tak mohla vsimnut okolo, tak cim lepsia vztahova vychova a dojcenie, tym viac sa zo zeny stava mama a tym je vacsia chut na dalsie deticky... Vsak ja mam tiez tri :-). Janka sa tusim tiez dala touto cestou :-).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dojčenie v tehotenstve , tandemové dojčenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron