Tandemove dojcenie

témy o dojčení detí rôzneho veku, dojčení dvojčiat či počas nového tehotenstva

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod janka » 14 Mar 2013, 21:43

Ak si dobre pamatam z tej knihy od Meredith Small, co spomina aj JankaMich, tak v prirodnych narodoch je beznym pravidlom, ze pocas dojcenia je pre zenu sexovanie tabu. Niekde obmedzenie trva na kratsiu dobu, povedzme na polroka od porodu, niekde na celu dobu dojcenia. To vraj byva aj castym dovodom pre urychlovanie odstavovania, aby sa zena uz nemuslela obmedzovat. Tak sa automaticky vyhybaju tandemu, takze ani v prirodnym narodoch tandem nebude nieco uplne bezne.

Nechcem provokovat, miriam, kinsi a vejula, ale Miska sa mi predvcerom nedojcila cez den vobec, iba rano, vecer a v noci, potom vcera sa cez den dojcila len dvakrat, aj to vzdy len par sekund, slovom par naozaj myslim tak dve-tri sekundy. Dnes sa dojcila raz, ked pri vystrajani zhucala z cela postele a trepla sa niekde medzi stenu, postel a klavir, no i to celkom rychlo rozchodila :o A aj v noci sa dojcieva v poslednej dobe len raz, malokedy dvakrat, a dokonca nie je raritou, ze prespi noc :o Mozno je to len take obdobie, prvykrat od porodu, no je to fakt ulava, taky uzasny cas na vydychnutie si.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod vejula » 14 Mar 2013, 22:39

carodejnica, janka dakujem za pripojenie nazoru :)
to čo si napisala - janka - s tou sexualnou abstinenciou, si ma normalne prekvapkila.... Zrejme aj v kmenoch, ktoré su ešte nenapachnute našou modernou kulturou panuju rôzne zvyklosti, ktoré su typicke pre kmene a vychadzaju tiež z určitej kultury, len nie tej našej :)
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod vejula » 14 Mar 2013, 22:41

janka a taketo prispevky vždy potešia, vizia v lepšie časy :-D
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 15 Mar 2013, 00:15

Vejula, zrejme tie nepríjemné pocity sú legitímne, ale robíš to pre synčeka, u mňa aj tak budete hrdinky, že ste to zvládli, mne je vpodstate dodnes v kútiku duše ľúto, že som to nezvládla a nedopriala dcérke to pravé prirodzené odstavenie.
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 15 Mar 2013, 18:39

janky















Janky+čarodejnica, ká sa tá knižka stiahnuť niekde online?
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 15 Mar 2013, 18:50

ospravedlňujem sa za ten moj predchádzajúci príspevok - myslím, že mi Matúško na rukách asi pritlačil medzerník :) nejde mi to zmazať, ani upraviť...
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod vejula » 15 Mar 2013, 18:55

dakujem, i ked ja si tak vôbec nepripadam... Niekedy mam pocit, že sama neviem čo chcem, taka som nejaka rozpoltená... Ja len dufam, že tym nerobim viac zle ako dobre. Myslim , konkretne ten zmatok v Dominkovej hlave, ked mu občas ten prsnik proste odmietnem... Či ho to cele tak nemätie.
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 15 Mar 2013, 22:00

neviem, ja mam knizku.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 17 Mar 2013, 15:54

Našla som ju Martinuse - http://www.martinus.sk/?uItem=128872
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 17 Mar 2013, 17:04

Super tip, Martinus má pobočku v MT, pošlem tam mamu a tá by mi ju mohla potom poslať do Brna :)
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 17 Mar 2013, 18:13

alebo nechcete niekto, kto ste prečitali predať?
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod Lea » 20 Mar 2013, 01:45

Lea
 
Príspevky: 24
Registrovaný: 02 Apr 2011, 20:47
Počet detí: 1
1. dieťa: Natálka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Katuška
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 4 dni

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod jonki » 20 Mar 2013, 20:18

neviem kam by bolo najlepsie adresovat moju otazku ale kedze sa hoci nepriamo tyka dojcenia v tehotenstve a ak sa dcera nerozhodne inak coskoro aj tandemoveho dojcenia tak skusim v tejto teme:
Som v 37tt dceru (28 mesiacov) este stale dojcim ... aj ked sa to dojcenim tazko da nazvat ale prisava sa, potiahne trosku mledziva a potom obe usudime ze dame druhu a potom ze teda staci-je to pre mna opat dost neprijemne a bolestive teraz s bliziacim sa porodom. Predpokladam ze celkove mnozstvo mlieka za 24h nepresahuje 5ml(to len aby som uviedla na spravnu mieru o ake mnozstvo mlieka sa jedna)
Moju otazku vsak potrebujem smerovat inam. Pred par tyzdnami som bola chora a mala som velmi silny kasel. Tak silny, ze ked sa to spojilo s unavou, tehotenstvom a s tym spojenou vynutenou polohou na lavom boku (ktoru vyrazne preferuje pocas lezania moja nenarodena dcera)...zacalo ma boliet medzirebrove svalstvo a nakoniec to skoncilo pri jednom zakaslani natrhnutim svalovych vlakien a podla sona asi aj prasknutim/zlomenim posledneho rebra.
Traumatologovia co ma vysetrovali sa neuveritelene divili. Nikomu som nepovedala ze dojcim starsiu dceru...lebo tie reci okolo toho ze mam malo vapnika ma uz koli situacii v rodine nebavi pocuvat. Takze sme to vsetci prisudili prebiehajucemu tehotenstvu, s tym spojenym zvysenym narokom na spotrebu vapnika a celkovej unave organizmu.
Chcela som sa opytat na nazor laktacnych poradkyn resp nielen ich ak mate niektora s niecim podobnym skusenost zo svojho okolia. Na mna lekari pozerali ako na obrovsku raritu a tvrdili ze hoci to mozne je, nikdy nepoculi aby sa to stalo tak mladej zene.
Podotykam ze nikdy v zivote som nemala nijaky uraz suvisiaci s tym ani ziadnym inym rebrom....teda nemohlo byt oslabene predchadzajucou traumou. Som taka priemerne intenzivne sportujuca zena, na vyzivu si davam pozor a prijem vapnika som si cielavedomo sledovala. Koli tomu ze nepijem mlieko a ani dcere ho nedavam vo velkej miere.
Podla biochcemie mam v krvi hladinu vapnika dobru akurat vyskocil nizky sodik inak vsetko v norme, znizeny je akurat hemoglobin ale aj ten len na 114. Odporucili mi este dat si po tehotenstve urobit denzitometriu kosti....ale netusim ci na to mam narok vzhladom na vek. Preda len sa to robi starsim ludom. Dakujem za vase nazory
jonki
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 31 Mar 2011, 20:32
Počet detí: 2
1. dieťa: E
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: H
Rokov: 11 rokov

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 20 Mar 2013, 21:34

Jonki, ak sa pýtaš s ohľadom na to, či to, že pokračuješ v dojčení nejako škodí z hľadiska osteoporózy, tak odpoveď je známa - sú to práve ženy, ktoré nedojčia alebo dojčia krátkodobo, ktoré trpia osteoporózou častejšie. Ak máš podozrenie, že v tomto smere nie je niečo v poriadku, nespadá do kompetencie poradkyne posúdiť, ako ďalej, z hľadiska dojčenia môžeš absolvovať aj denzitometriu aj iné potrebné vyšetrenia a prípadne užívať lieky, ak je to potrebné a samozrejme z hľadiska príjmu vápnika v strave - nie je potrebné kvôli dojčeniu obmedzovať potraviny.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod jonki » 20 Mar 2013, 21:51

vdaka za odpoved Klemka. JJ ohladom osteoporozy to mam v hlave poriesene...ani som nejako necakala ze by zena v 33 rokoch mohla mat osteoporozu. Skor som chcela vediet ci ste sa uz s niecim podobnym stretli vo svojej praxi. Super ze dojcenie nevylucuje denzitometriu...asi sa na to skusim popytat. Nemala som ziadne podozrenie co sa tyka svojho zdravia ale asi by fakt bolo vhodne to dat premerat...ci to je len nejaka anomalia alebo je za tym realne nejaky problem. Este raz dakuejm.
jonki
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 31 Mar 2011, 20:32
Počet detí: 2
1. dieťa: E
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: H
Rokov: 11 rokov

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 22 Mar 2013, 00:52

Ja tiez nie som odbornik, len sa spytam, comu sa ti traumatologovia vlastne divili, resp. ako oni vyhodnotili, ze to rebro mohlo prasknut. Logicky mi vyplyva, ze ak by to malo mat na svedomi oslabene kosti z nedostatku vapnika, tak to sa da vyhodnotit jedine denzitometriou. Taktiez spominas natrhnutie medzirebroveho svalstva, co podla mna nema ako suvisiet s kvalitou kosti. Inak neviem co je tazsie - ci natrhnut medzirebrove svalstvo alebo prasknut rebro. Mne z toho vychadza, ze to suvisi s ulozenim babatka a jeho tlaku na rebra a jeho svalstvo, mozno zaroven s polohou pri lezani. Potom mozno naozaj stacilo zakaslat...
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 22 Mar 2013, 08:18

Jonki, aj žena v 33r može mať osteoporozu, aj mladšia. Samozrejme takú, aby sa pri nej robili patologické fraktúry (bez úrazu), to už chce metabolickú vadu. Moja kamarátka mal osteoporózu diagnostikovanú po dvadsiatke. teraz má 30 a dojčí svoje bábo a pritom sa teší, že by sa jej pri dojčení mal vylepšil metabolizmus vápnika a snáď sa jej upraví i osteoporóza. Pokiaľ tvoju zlomeninu vyhodnotili traumatológovia , ako patologickú (i ked ako píše JankaMich ak skutočne došlo k natrhnutiu svalstva len ťažko sa potom možeme diviť fraktúre), tak sa jednoznačne po porode nechaj došetriť, lebo niečo takéto na 100% nijako nesúvisí s dojčením, či tehotenstvom.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod jonki » 22 Mar 2013, 16:08

vdaka za odpovede. Uz som rozhodnuta ze po porode skusim poriesit tu denzito.
Kinsi, traumatologovia sa divili tomu ze sa to stalo a neverili ze sa to stalo iba koli kaslu. Riesili ci som nespadla, neudrel ma niekto a ci sa to nesnazim tajit. Nemala som ziadne vonkajsie poranenie-modrinu nic, takze nakoniec sa upokojili:) Vraveli ze sa s niecim takym uz stretli ale ze u starsich ludi. Ze u tak mladeho cloveka nie. Nemam doteraz popisanu ziadnu metabolicku vadu a nemam ziadnu historiu ochoreni za sebou. Nijaka hospitalizacia (okrem spackaneho poporodneho obdobia pri prvej dcere), prosto clovek zdravy ako repa....az na obcasne infekty HDC
Neviem ci to hodnotili ako patologicku zlomeninu, skor nie....moc sa v tom sprtat nechceli, skotrolovoali mi dychanie, ci nahodou nedoslo k pneumothoraxu, urobili sono. Rtg vraveli ze je zbytocne lebo aj ked teda uz by sa v tom stadiu mohol vzhladom na zistenie presnej dg z hladiska terapie to povazovali za zbytocne kedze jedina terapia je tak ci tak kludovy rezim. Nakoniec mi to znama dala cele do kinesiotapingu a tak to vyblokovala na par tyzdnov...no a som uz v pohode. Uz len porodit, co by podla mojej gyn ani traumatologov nemal byt v dobrom casovom odstupe uz problem.
CO sa tyka dojcenie o tom nemam najmensie pochyby ze to spolu nesuvisi :) ale urcite to nechcem zanedbat preto som sem prisla s tou otazkou. Viac hlav-viac skusenosti :)
jonki
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 31 Mar 2011, 20:32
Počet detí: 2
1. dieťa: E
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: H
Rokov: 11 rokov

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod janka » 29 Mar 2013, 22:05

No Michakla mi stale pokracuje v takom redukovanom dojceni cez den, ze uz si nejak nepyta, len ked je naozaj zle, no uz to nie je, ze by si zapytala akonahle sa ocitnem v jej zornom uhle a ona nema prave lepsi napad. Trochu si to zacala vynahradzat v noci, ale nie nejak prehnane. Zacala som Adelke cez den ponukat oba prsniky, nech sa teda oba pouzivaju zhruba rovnako. No neviem, ci som necakala pridlho, mam dojem, ze sa mi v tom "Michalkinom" zacalo tvorit menej mlieka. Adelka ho totiz trochu odmieta, co predtym nerobievala. Tak snad sa to postupne nejak rozchodi a da naspat do normalu.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod janka » 31 Mar 2013, 21:21

Naozaj to vyzera, ze som to celkom nezvladla s tym tandemom a rozdelenim prsnikov. Za posledne dni, co ponukam Adelke oba prsniky, tak "Michalkin" vytrvalo odmieta. Iba raz sa stalo, ze z neho naozaj pila, inak len olizne a chce ten "svoj". Zaskocilo ma to, lebo pred dvoma mesiacmi v pohode brala oba, ked bola Miska na dva dni mimo. No ked som zistila, ze je stale mlieka dost v oboch, tak som sa vratila k rozdeleniu prsnikov, asi mi to bolo pohodlnejsie, asi to bola sila zvyku. Ale teraz mam trochu obavy, ako toto skonci. Ak sa Miska postupne odstavi a Adelka neprijme druhy prsnik, tak sa zacne znizovat celkova tvorba, ako si ma, Klemka, varovala, a hrozi predcasne odstavenie. Neviem, co s tym teraz robit. Zatial len spekulujem: mozno ako Michalka zacne chodit do skolky buduci tyzden a zacne si odtial zase nosit vselijake choroby, tak sa zacne dojcit viac a mlieko roztaha a potom sa chyti aj Adelka. Mozno je problem aj ten, ze Adelke teraz tusim lezu trojky, celkovo je taka placlivejsia a nervoznejsia a mozno aj preto odmieta novinku v podobe noveho prsnika, ze staci pockat, kym zuby daju pokoj, a dojcenie sa vyriesi. Ale co ak len stracam cas? Nie je lepsie zacat to riesit aktivne, ak chcem, aby Adelka presla na dojcenie z oboch prsnikov? A ako sa to da riesit? Viete niekto poradit?
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod miriam » 31 Mar 2013, 21:29

Janka, je mozne, ze Adelka odmieta Miskin prsnik len docasne..Skus jej ho stale ponukat, urcite len tak nenapadka, nech si k nemu nevytvori nejaku averziu...Asi by som skusila ponukat jej ho hlavne v situaciach, ked si to este neuvedomi, teda v noci, pri prebudeni, pocas denneho spanku...No, som zvedava, co napise Klemka..
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 31 Mar 2013, 21:34

Janka, možnosti sú v zásade dve:
- Adelka sa bude dojčiť len z toho svojho prsníka a v druhom prsníku sa tvorba mlieka zastaví (to sa dá)
- záleží Ti na dojčení z oboch prsníkov (dojčenie z oboch prsníkov má určité výhody, okrem iného estetický dôvod) a potom môžeš podporiť tvorbu mlieka v oboch prsníkoch domperidónom, ktorý zvýši tvorbu mlieka v Miškinom prsníku a je možné, že Adelka ho nebude odmietať, ak už apriori nebude mať voči nemu averziu, lebo si bude pamätať, že z tohto prsníka sa ona skrátka nedojčí.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod janka » 31 Mar 2013, 21:47

miram, tiez som rozmyslala, ze zacnem skusat v noci. S Michalkou som zazila jeden strajk, taky celkovy, ked mala asi pol roka, a vtedy sa to postupne rozchodilo nocnym dojcenim. Vyskusam, snad to zaberie.

Klemka, pravdupovediac sa mi do domperidonu vobec nechce, dufala som, ze jestvuje aj nejaky neliekovy sposob, ako rozbehnut mlieko aj v druhom prsniku. Ano, zalezi mi na dojceni z oboch, ale keby to len slo bez domperidonu, to by som bola velmi rada. Moze byt odmietanie druhejo prsnika len docasne? Ze dat tomu pauzu askusit znova? Stava sa take?
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 31 Mar 2013, 23:13

Kazdopadne zasada je - pokial sa dieta z prsnika nedojci, na udrzanie tvorby mlieka v nom je treba ho odstriekavat - staci s rukou niekolkokrat denne. I ked sa z neho nebude dojcit dlhsie, ak znova zacne, tvorba sa znova rozbehne. Miriam poradila dobre - skusaj ponukat hlavne v noci. Je tam zrejme aj slabsia tvorba - takze by bolo dobre stlacat prsnik, aby sa tokom vyrovnal tomu jej oblubenemu.
Predcasne odstavenie by hrozit nemalo, akurat moze ostat len na jednom prsniku a budes mat miernu asymetriu :-).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 31 Mar 2013, 23:27

Áno, existuje neliekový spôsob - odsávať alebo odstrekovať mlieko a tým zvýšiť tvorbu mlieka, väčšinou sa to máloktorej matke dá prakticky realizovať, je to časovo náročné a prácne. Ak Adelka v pohode pije z jedného prsníka, dá sa takto pokračovať, kým sa neodstaví sama.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dojčenie v tehotenstve , tandemové dojčenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia

cron