Tandemove dojcenie

témy o dojčení detí rôzneho veku, dojčení dvojčiat či počas nového tehotenstva

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 22 Máj 2014, 07:25

Janka, náročnejšie medzi 1,5-2r v čom? No pauzy má podla toho, ako je najedený iného(ale vždy min.2hodiny - to v prípade, že nič iné k jedeniu nie je). On má bohužial dojčenie ozaj len ako jedlo, upokojuje sa saním prstov. Ak sa mu niečo stane, tak chce ísť na ruky, akoby ku prsníku, ale tam si dudle prsty a až po čiastočnom ukludnení sa keď tak prisaje, ale skor zoskočí dole :) Ak otehotniem, tak on sa odstaví skoro isto, aj preto zatiaľ s tým neponáhľam. Niekedy mám pocit, že sa to trochu lepší, napríklad v Manduce zaspáva na prsníku (tam sa mu zle dudlú prsty, on dudle len jedným sposobom a to mu v Manduce moc nejde), niekedy aj v posteli na ňom zaspí, tak uvidíme.
Veľmi rada by som vedela, ako sú na tom ostatné tandemové baby, tak hádam sa ozvú :)
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 18 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod Amosa » 22 Máj 2014, 08:34

ahojte, u nas uz tandem skoncil. Starsia dcerka sa posledne mesiace dojcila coraz zriedkavejsie a k zaveru len obcas rano. Vlastne ani presne neviem, ako dlho sa docila, kedze to cele prebiehalo tak nejak prirodzene do stratena, ale asi tak 3roky a 9mesiacov. Vcera ma prekvapila, vypytala si didik, trocha si cucla, par sekund. A vecer (obe dcerky spia so mnou), ked uspavam na prse mladsiu, tak starsia vedla mna dojci hracku. Zaujimave pre mna bolo, este v intenzivnej dojciacej faze oboch deti, ze mliecko sa automaticky same okamzite spustalo, len co sa priblizila pusinka mladsej, ale pri starsej sa to nedialo. Ta musela intenzivne tahat, aby aby sa mliecko spustilo, no a postupne sa mi zdalo, ze akosi straca techniku satia.
Amosa
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 23 Jan 2013, 23:06
Počet detí: 2
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 22 dní
Rokov: 10 rokov, 11 mesiacov, 28 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod reanda » 22 Máj 2014, 21:50

u nas sa tandemuje veselo dalej :) .. teda, niekedy veselo, niekedy aj o nervy :mrgreen:, ale v pohode.. dcera by sa dojcila aj vkuse, keby moze a maly sa tiez nenecha prosit.. problemy ziadne nemame, akurat maminka toho ma obcas plne zubky, ale to tak celkovo, nielen kvoli dojceniu :dojcenie:

aj ja by som chcela tretie... ale isto az ked sa tito dvaja odstavia... tedaaaa zatial si hovorim, ze ISTO az potom :D
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 22 Máj 2014, 22:07

Kinsi, pred 2.rokom sa ustanovuje dojcenie. Je vcelku normalne v tom obdobi videt,ze sa dieta dojci pomaly viac ako babatko. Skus si spomenut, ako to bolo u starsej, ci to bolo podobne
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod miriam » 24 Máj 2014, 14:10

Ahojte vsetci, tak ja som aktualne opat cerstva tandemacka, pred par dnami som porodila nase dievcatko. Pocas prveho trimestra tehotenstva som odstavila starsieho syna, podarilo sa to pomalicky a postupne, mal 3 roky a 3 mesiace, ked sme skoncili..Bolo mi to velmi luto, ze som k jeho odstaveniu nakoniec prispela mojou aktivitou a neprislo k nemu tak, ako som planovala, prirodzene, ale skutocne som si nevedela predstavit, ze budem pocas tehotenstva kojit dve deti. Celkove mi uz dojcenie starsieho vadilo, necitila som sa v nom dobre, takze mi nakoniec velmi odlahlo a dopadlo to super. Postupne s touto zmenou prislo aj k tomu, ze starsi mi prestal po novom roku cez den spavat a tym padom velmi pekne zaspi vecer a prespava uz cele noci, co som vedela, ze ako trojnasobna mama urcite ocenim.
Mladsieho syna som dojcila nadalej pocas celeho tehotenstva, ale bolo mi to extremne neprijemne. Bradavky som mala citlive, mlieko ziadne, casto krat som si to doslova odtrpela a dufala, ze sa to zlepsi. Aby som obmedzila dojcenie na najnutnejsie minimum, kedze ma to casto privadzalo az k placu, ci nervozite, postupne som u syna vynechavala dojcenie na ukludnenie pri buchnuti a ine podobne dojcenia pocas dna a dojcila som hlavne na uspatie cez den, pocas spanku, vecer a v noci..Podarilo sa mi synceka naucit zaspat aj bez prsnika, tak, ze a chvilu dojcil a ked uz to pre mna bolo neznesitelne, ukoncili sme to a zaspal len leziac vedla mna.
Po porode by som teraz nadalej rada pokracovala v dojceni prostredneho synceka popri dojceni babatka, ale len v takej miere, aby to vyhovovalo aj mne- pocas prveho tandemu som zazila kadejake situacie,kedy sa deti dozadovali a kadejake situacie, kedy toho na mna uz bolo vela, co sa dojcenia tyka. Rada by som sa tejto frustracii vyhla a dojcila tak, aby som bola spokojna aj ja. Teraz sa syncek dojci na zaspatie a prebratie a tak by som to rada aj udrzala.
Drzim vsetkym palce a tesim sa, ked napisu aj dalsie kocky, ako na tom su..
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod reanda » 24 Máj 2014, 16:39

miriam :goodjob: :dojcenie:

a gratulujem k dcere! :)
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 24 Máj 2014, 18:07

Miriam, super a blahozelam :dojcenie: :goodjob: :love:
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 25 Máj 2014, 07:51

Super Miriam, gratulujem :)
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 18 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod shira » 25 Máj 2014, 18:19

Jejda Miriam Gratulujem! Krasne to zvladas. Fuha pripadá mi to celkom sci fi za by som okrem tomaska mala este jedneho certika a zaroven blížiaci sa pôrod. Baby inak ja som velmi rada ze som otehotnela hned po odstavení starsieho, pripadá mi, že dojčenie v tehotenstve ani tandem nie su veci pre mna. Len dufam ze starší sa uz zabudol prisavat a nenapadne ho dojčiť sa zase :D
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod janka » 25 Máj 2014, 22:58

Najstarsiu som dojcila vyse tri a pol roka, neodstavila sa uplne sama, bola to taka vzajomna dohoda. Ona sama mi raz zahlasila, ze sa rozhodla, ze uz mliecko cucat nebude, no hned v ten vecer si ho vypytala na zaspatie :D Tak som vtedy dala tomu este chvilu cas a postupne som to zacala obmedzovat az som to zrusila. Neskor, ked mala uz vyse styroch rokov, mala obdobie, ze si parkrat zase vypytala mlieko, jednak asi inspirovana mladsou, a vzdy to bolo pri prilezitosti, ze sa dost skaredo udrela. No len olizla bradavku a povedala, ze staci, ze uz je dobre, uz sa zjavne nevedela prisat. Nikdy som nelutovala to odstavenie, ja si nemyslim, ze naozaj treba dojcit, dokym dieta samo odmietne, to sa moze stat, ze naozaj by som dojcila do nejakych 8 rokov, a po tom naozaj netuzim. Tiez z mojej strany som dojcenie najstarsej vnimala uz nie ako puto ale skor ako prekazku mezi nami, akosi mi stale v hlave rezonovalo, ze nemozem predsa svoj vztah k tak staremu dietatu zakladat na dojceni. Dost som to dojcenie v sebe riesila, a tak mi zostavalo primalo casu vnimat najstarsiu aj inak. Teraz, ked ju uz nedojcim, dari sa mi akosi viac jej rozumiet po ostatnych strankach, ze co asi preziva, co citi, preco krici, preco sa prave sprava ku mne tak protivne ako sa sprava... skratka uvolnili sa kapacity a lepsie sa mi dari hladat si k nej cestu - naozaj so vztahom k nej som mala dost problemy, povedala by som dokonca, ze isty cas to bolo v dost hlbokej krize.

Podobne ako Miriam uz tri tyzdne znova tandemujem. Trochu je to take deja-vu, mam podobny vekovy rozdiel (cosi cez dva roky) a tak ako predtym, aj prostredna sa teraz nie a nie nasytit mlieka, zas ma obcas otravuje, ze chcem robit aj nieco ine ako dojcit ju. Dozaduje sa pomerne casto, aj vonku, a ja sa priznam, ze pomaly ale isto stracam akekolvek zabrany, v pohode dojcim obe deti aj na ihrisku, teda dari sa mi to trochu zaclonit satkou, akoze nevidiet to v plnej parade, ale je jasne, co sa deje :D no nik sa nad tym zatial nepohorsil, aspon nahlas nie. No nastastie je s prostrednou podstatne lahsia dohoda nez bola s najstarsou, tak verim, ze sa mi podari do jej dojcenia zaviest nejake pravidla, aby to bolo k obojstrannej spokojnosti. Dari sa mi ju uz napriklad uspat vecer bez dojcenia, teda trochu sa nadojci, no potom to ukoncim, sadnem si a spievam uspavanky, dojciac a kolisuc najmladsiu, to je velmi vyhodne, lebo najmladsia je tiez neodlozitelna, cize ju musim mat na rukach, kym uspavam prostrednu. S najstarsou sa mi toto nedarilo, ta proste odmietala pri zaspavani cokolvek ine nez prsnik, prve mesiace boli tym padom hrozne, po veceroch a po nociach stale krik a ja som bola cez den ako zombie, lebo som sa fakt nemala kedy vyspat. Dojcenie v tomto poslednom tehotenstve mi prislo uplne v pohode, ani som necitila nejake privelke bolesti. Prostredna sa dojcila uz len z jedneho prsnika, druhy uz asi rok odmietala, no po porode bez probemov prijala aj ten, comu som bola velmi rada, uz len kvoli tomu, ako sme ulozeni v posteli - musela som ju prehodit na druhu stranu, aby som ju oddelila od babatka.

Takze asi tolko k novinkam u nas.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod reanda » 26 Máj 2014, 09:55

janka :goodjob:
sa nam tu tie rodinky rozrastaju :)

tiez stale hladam pri dojceni rovnovahu medzi potrebami a poziadavkami deti a mojimi vlastnymi.. a je to tazke veru.. clovek by im najradsej dal uplne vsetko a potom je nasrany, ze nevladze.. pritom na to aj tak potom tie deti doplacaju..
nemyslim, ze samoodstavenie musi byt uplne samo-iba zo strany dietata, ved aj matka je aktivny clen dojcenia, takze ak k tomu prispeje svojou aktivitou, pretoze to tak citi, tak je to uplne ok.. dolezite je, aby odstavenie nebolo nasilu a "cez mrtvoly", a/alebo kvoli blbym dovodom, napriklad, ze velke dieta sa uz dojcit nepatri, ze je to len zlozvyk a podobne..
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod miriam » 26 Máj 2014, 10:24

vdaka za gratulacie dievcata ! janka, to vecerne uspavanie, ako pises, je u nas velmi podobne, dokonca sa nam obcas uz dari, ze chlapcom zaspievam uspavanku s malou ( ak je to potrebne a nespinka) na prsniku a z izbicky odchadzam ked este nespia.v pohode ma nechaju odist a za par minut ich ideme skontrolovat a uz spia. u nas za taketo novinky zodpoveda hlavne manzel, on navrhol po novom roku, aby sme uz aj mladsieho naucili spavat izbicke s bracekom a prebehlo to bez problemov- s tym, ze v noci obaja prisli ku mne do postele. teraz je uz situacia taka, ze starsi prespi celu noc a mladsi pricupita ku mne az nad ranom.je fakt, ze tentokrat mame teda spacie zalezitosti v ovela vacsom klude nez to bolo v prvej kombinacii deti.u mladsieho je starsi bracek velkym vzorom a ked vidi, ze starsi uz lezka a spi, tak sa usalasi aj on..
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 26 Máj 2014, 18:30

Janka, vitaj v klube 3detnych :goodjob:
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod shira » 27 Máj 2014, 14:12

Janka! Dlho si sa neozvala a ty uz mas dalsie dieta. Len nedavno sa Adelka narodila :-) no teda to uz sme riadne dlho na fore... Blahozelam, potvrdzuje sa mi otimisticky predpoklad, ze kazde dalsie dieta sa zvlada akosi lepsie ako to predosle 8-)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod janka » 29 Máj 2014, 22:34

dakujem za blahozelania 8-)

reanda, tiez mi pride prirodzene, ze odstavenie by malo prebiehat vzajomnou dohodou, ze by to nemalo byt len na dietati, nech si ono povie, ked bude dost zrele... A ako sa tu kdesi spominalo, ze aj u zvierat je to matka, kto rozhoduje o odstaveni, nie mlada. Akurat ja som mala z prezentacii prirodzeneho odstavenia vzdy dojem, ze sa ma rozhodnutie plne ponechat na dietati. Znie to pekne, taka myslienka, ze nechat dieta dozriet, len ked to clovek cele preziva na vlastnej kozi, tak mi to az take prirodzene neprislo, preto som to ja urychlila.

Urcite, ze s kazdym dalsim dietatom je to uz lahsie. Najtazsie je prve, lebo clovek este riesi vsemozne dilemy (ako dojcit, nosit - nenosit, rezimovat - nerezimovat, nechat spat dieta u seba posteli ci nie...) a to dost vycerpava. Vsetko vyzera uplne inak, nez clovek ocakaval, cely zivot je hore nohami omnoho horsim sposobom nez si predtym myslel. Pri druhom dost treba investovat do zvladania ziarlivosti, aspon u nas to tak bolo. A pri tretom dietati uz clovek fakt nic neriesi, len zoraduje poziadavky podla priorit a vykonava kolko stihne, bez stresovania, ze nestiha vsetko, lebo s tym sa uz davno zmieril, ze sa to stihat neda. Navyse uz clovek tak prilis nepreziva kazde zaplakanie, ako nie ze by som to ignorovala, ale uz ma to tak nerozhadze - tiez dost velka emocionalna pomoc.

miriam, aj u nas je teraz spanie uplna rozpravka oproti predchadzajucemu porodu. Ale to aj z objektivnych dovodov. Prostredna spava omnoho lepsie nez spavala v jej veku najstarsia - ta sa dost budila celu noc, od vecera do rana, musela som k nej vecer odbiehat skor nez som sa sama dostala do postele. Prostredna mi uz fakticky prespi noc, zacina sa budievat az nadranom - okolo tretej-stvrtej, casto aj neskor, to som uz pri nej v posteli a ciastocne aj vyspata. Tiez sa mi konecne splnil sen a narodilo sa mi dieta s rezimom, normalne par dni po prichode z porodnice uz mala nocny spanok, tak raz za tri hodiny sa v noci nadojci a normane spi dalej! S prostrednou som skoro dva mesiace po nociach musela pochodovat po byte, vzdy po dvoch-troch hodinach spanku mala aj dve hodiny bdenia. Tak som vtedy po nociach varila, prala, zehlila... no vela som toho fakt nenaspala. A teraz? Vecer zaleziem s najmladsou do spalne a som tam az do rana. Takto vyspata tak skoro po porode som este nebola.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 01 Jún 2014, 22:33

Miriam, Janka blahozelam k detickam.
Mam respekt pred tymi relativne malymi vekovymi odstupmi. Ja by som do toho dobrovolne nesla. Mate moj obdiv.
Ja tiez uz par mesiacov riesim, ci dajsie. Najvacsou brzdou mi je prave to spanie, z oboch stran cicavce a pri nohach nad ranom velke dieta. Sem tam zaspia aj s tatinkom, alebo i same, ale to nie je stale rutina a v noci sa stale budia. Mam dojem, ze je to uz menej, ale neviem to odhadnut. Postavili sme im postielocky, ale maju ich len ako trampolinu. Predstava, ze by sa mi pocas tehotenstva neodstavilo ani jedno, ma nelaka.

Janka, povedala by si, ze ta spokojnost tretieho babatka je dana Tvojou vyrovnanostou, skusenostou a materskym sebavedomim? Lebo uz 3 mamicky, mi pri tretom babatku podobne ako Ty popisovali, ze ta starostlivost bola podstatne jednoduchsia a rezim sa im urobil dokonca lahsie, ako pri druhom. Je to dane teda tou skusenostou matky?
(Ja som zial tento stav nevychutnavala. Mozno aj koli tomu som vnutorne este to rodinne planovanie neuzatvorila. Ta predstava dojcenia maleho babatka spievajuc uspavanku pre spokojne zaspavajuce vacsie je nadherna.)
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 10 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 10 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 04 Jún 2014, 08:06

Dievčence ďakujem za príspevky. Mám taká pocit, že práve na tomto fóre si vždy uvedomím, ako ten čas beží. Pamatám si , ako sme s Jankou uvažovali , že ideme na kurz mamily do Trnavy a to sme mali obe len po jednom dieťati...a Janka má už tri :)))) No uvidíme ako to bude u nás s odstavením malej. Pozorujem, že už i u nej sa to trochu vyvíja, už na ňom až tak strašne netrvá, chápe, že sú aj iné priority. Napriek tomu si to stále užíva a tak zatial to nejako neriešim. Povrzbudením mi je i známa, ktorej sa odstavila malá ozaj sama od seba, nedávno, ked mala cca 4r a 7m, tak uvidíme. Ale fakt je ten, že aj ja to už dosť regulujem, takže ani u nás to nebude len iniciatíva malej.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 18 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 13 Jún 2014, 23:01

Mamicky, co ste spominali, ze regulujete, prosim Vas, ako sa Vam to dari?
Toto mi moc nefunguje. Isty cas som aj skusala, ale nedarilo sa a potom som videla casom, ze sa frekvencia dojcenia isla dole sama od seba, tak som to prestala riesit. Je to do istej miery jednoduchsie to neriesit a dat, ako mat umrncane dieta (chlapca).
Dakujem
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 10 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 10 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod vejula » 21 Jún 2014, 14:41

Ahojte dievčatá. Tak v prvom rade gratulujem miriam aj janke k tretiemu prirastku. A ak všetko dobre dopadne tak na troch králov sa k vám pridám :-) Dominička dojčím už len večer a to fakt bleskovo, kedže bradavky mam citlive a mlieka je už strašne malo. Kristinku dojčím normálne, i ked sa mi zdá, že v noci, od kedy mliečka ubudlo sa už tak nebudí a dojčím len raz v noci a potom nadranom. Tiež neviem, či to môžem u Dominička vnímať ako prirodzené odstavovanie.... Vidim na nom, že on na tom mliečku už nejako nelipne, občas večer, keby som sa nespýtala, či si necucne, tak ho to ani nenapadne, inokedy si naopak vypýta. No cítim to tak, že je už uplne zrelý na to, že mliečko mu nebude chýbať. Sama som zvedavá, ako to dopadne a kedy sa uplne odstaví.... JA sama mu večer ten prsník vždy dam, to jedno dojčernie ma nejako neobťažuje, pokial je také rychle aké je. Tak uvidim ako to pôjde dalej.
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 25 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod reanda » 21 Jún 2014, 15:43

jeeee, vejula, aj ty? :D :love:
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod shira » 21 Jún 2014, 21:03

uf... no ja už si tretie neprosím, no nakoniec dopadnem tak, že si budeme musieť dávať pozor :o :o :o aby som nebola v šoku hneď po šestonedelí :roll: je tu nejaký vírus :lol: :lol: :lol: :lol:
ale možno je to tým, že som 40. týždni a ten veru nie je moj obľúbený, nechcem už byť tehotná
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 21 Jún 2014, 21:43

:love: :goodjob:
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod janka » 21 Jún 2014, 21:55

Mamamima, trochu s opozdenim reagujem, ja uz naozaj nie tak casto stiham ist k pocitacu a na forum. (Spominam si, ako mi raz sesternica, ktora mala tri male deti, pisala, ze vecer uz byva taka vymleta, ze na pocitac uz len pomysli v zmysle, ze sa jej zan nechce sadnut, ja som mala vtedy len jedno dieta a nechapala som, ja som chodila na web relaxovat... no a uz som tam aj ja... ze bolo by to fajn, ale taaak sa mi nechce...) Ze cim to je, ta pohoda s tretim dietatom - no podla mna velmi vela urobi sebaistota mamicky. Vsimla som si to uz pri prvom dietati, ked ja som bola len vystresovana prvorodicka, dieta mi stale vrestalo, nechcelo spat nech som robila, co som robila. Potom, ked mala sest tyzdnov, prisla ku mne na navstevu sestra, ktora mala uz tri deti vtedy, a ona len chytila moje babatko, trochu pohojdala, a stisilo sa. Ja som mohla robit to iste, ale nefungovalo to tak dobre, lebo dieta citilo jej istotu a citilo moju neistotu. To som potom pozorovala nespocetne velakrat, ze ked je matka v pohode, tak je aj dieta omnoho viac v pohode, vsak to pozname vsetky. Tak teraz ja som proste presvedcena, ze nejak to fungovat bude, podstatne viac istoty mam nez pri prvom dietati, a tak aj dieta je spokojnejsie. Druha vec je moje vnimanie dietata - ja toto tretie vnimam ako najkludnejsie zo vsetkym babatiek, avsak trebars uz v porodnici ju volali "sidlo" - doktorke pri sone obliciek skoro utiekla zo stola. Ked som ju bola kupat, tak sestricka tiez len krcila plecami, ze preco pri tom tak krici, a mne to prislo uplne v pohode - vsetky deti mi vrestali pri kupani, tak mi uz ani na um neprislo sa nad tym pozastavovat. Aj na kontrole klbov nedavno, vraj "ake cule dieta" mi ju hned okomentovali, az som sa zacudovala, lebo mne prisla aj na tej kontrole velmi pokojna. Volaco urcite je aj o temperamente babatka, ale asi najviac zavazi matkin postoj a skusenost.

K tomu regulovaniu dojcenia - s niektorym dietatom sa lahsie dohodnes ako s inym, uz som pisala, ze s prostrednou je podstatne lahsia dohoda nez bola s najstarsou, vsak sama musis mat podobnu skusenost. A tiez myslim, ze frekvenciu dojcenia najlepsie uregulujem nepriamo, ze ako intenzivne sa zvladnem dietatu venovat aj inak. Pokial si na nu neviem najst poriadne cas, ze len dam prsnik, ked si zapyta, tak sa v nej vytvori taka asociacia, ze "chcem mamu" = "pytam si mlieko" - do toho je lahko sklznut, lebo ved to je pre mna najjednoduchsie. No pokial si s nou zvyknem citat nejaku knizku, alebo nieco recitovat alebo spievat, alebo nieco sa hrat, tak vtedy aj ona prichadza s navrhmi na tieto cinnosti, ak zatuzi so mnou stravit nejaky cas, a nebude si zakazdym len pytat mlieko, ked ma zbada.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod janka » 21 Jún 2014, 21:56

vejula, dakujem a gratulujem tiez! :D
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 21 Jún 2014, 22:21

Vejula, gratulujem!

Janka, dakujem za odpoved. Co sa tyka toho spokojneho 3. babatka a istoty matky, mala som z toho podobny dojem, ktory si mi len potvrdila.
A co sa tyka priestoru na pocitacovanie, tak mne sa utvoril, ked mali nasi maliii okolo 2 rokov. :D Dovtedy len sporadicka pasivna ucast. Ale verim, ze budes na tom lepsie pri takom spokojnom babatku ;) .

No a to regulovanie sa mi nedari. Teda dievcatko v pohode, su dni, ked rano, potom pred odovzdanim v skolke, po vyzdvihnuti uz casto zabudne a potom niekedy az vecer pred spanim, v noci obcas +nad ranom intenzivne. Tak to je velmi prijemna frekvencia, nemam potrebu s tym nieco robit. Chlap je tazsi pripad. Zatial vsetky pokusy o dake obmedzenie z mojej strany zlyhali a vacsinou to vedie len k stresu, aj mojmu, lebo sa mi navyse nedari uskutocnit, nieco, co som si zaumienila, decko je nespokojne, ja vrcim - no v podstate je lahsie ustupit a dat. On teda ma frekvenciu, mimo nasho odlucenia, omnoho vyssiu, stale je to hocikedy, hocikde aj tak ako pises obcas z dlhej chvile. Ale zase je to mnohokrat menej, ako napr. pred pol rokom. Tak som si povedala, ze ved to ide samo dolo, nebudem nas zbytocne trapit. Len ma na zaklade Vasich prispevkov napadlo, ze ci prave by som to nemala mat dako pod kontrolou? Ci to nie je len prave moja pohodlnost, ze s tym nic nerobim. Tak som sa opat pokusila dako skracovat, ci oddalovat, ale vedie to len k stresu, ktory by som inak nemala....A ked mam stres ja, tak potom su oprskli vsetci.

Shira, myslim na Teba, vsetko dobre do najblizsich dni, tesim sa na video.


Shira
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 10 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 10 dní

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dojčenie v tehotenstve , tandemové dojčenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron