Tandemove dojcenie

témy o dojčení detí rôzneho veku, dojčení dvojčiat či počas nového tehotenstva

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 16 Feb 2014, 18:33

ahojte. aj my sa pripájame k tandemu. 5.2. sa mi narodil synček. trápime sa s nadprodukciou, silným tokom mlieka, následne grckaním a čikútkaním. . mlieko tečie o stošesť. pyžamo celé mokré, malý mokrý. .. situácia sa už zlepšila, podla rád JankyMich. snažíme sa o vertikálnu polohu pri dojčení. je to ale pre mna komplikovanejšie, lebo ma po pôrode bolí kostrč a ešte aj šitie. malého nemám vo vankúši, zdá sa mi, že manipulácia je potom náročnejšia a možno aj preto viac grcká. neviem.
staršia dcéra chodí do škôlky, tento čas je pre mňa náročný, lebo vtedy nemá kto vyprázdňovať prsníky. mali ste niekto takúto situáciu, ako ste ju riešili v čase neprítomnosti staršieho dobrého jedáka? v noci, ked je mlieka veľa, staršiu v spánku nakojím, ni e je problém.
zvyknete budiť v noci bábo na dojčenie, ked spí napr. 4 hod?
dakujem za rady...
v diskusii som sa dostala na cca 4 stranu, lebo je toho dosť na čítanie. ak náhodou bola táto vec riešená, ospravedlňujem sa, ale nejako zatial nemám velmi čas na čítanie.
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 16 Feb 2014, 18:45

Ešte by som sa chcela opýtať - dcéra popri dojčení takmer prestala jesť ostatnú stravu. Sú lepšie a horšie dni, ráno väčšinou nezje nič. alebo len 2 hryzy. ani na ovocie nemá nejako chuť. Viem, že deti zvyknú pribrať viac, no trochu mám obavy o dostatok vitamínov, minerálov,.... Mali sme problémy s anemiou v minulosti.
vdaka
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 16 Feb 2014, 22:54

Mirka,gratulujeme! Nasa mala sa po narodeni maleho tiez zacala prakticky plno dojcit. Trvalo to dost dlho,ale postupne opat zacala papat a posledne tyzdne,tak od vianoc je uz celkom dost. Nejako moc som to neriesila. Co sa tyka toho ako riesit ,ked mala je v skolke,to ozaj neviem, mne staci,ked ide mala na 4hod niekam prec(do skolky som ju kym som doma nedavala) a uz mam,,problem,, co s jej prsnikom :) takze som aj celkom zvedava,co ti baby poradia.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 17 Feb 2014, 13:52

O dostatok vitaminov, ci mineralov by som obavy nemala, MM obsahuje vsetko dolezite. Myslim, ze aj Kinsi potvrdi, ze dcerka bola v pohode.

Napriek vsetkemu je uplne super, ze dojcenie zvladas samostatne a bez vacsich komplikacii co sa tyka maleho, bolava kostrc vie veci totiz poriadne skomplikovat + nadprodukcia tiez este nejaku chvilu potrva.
Co sa tyka preplnenych prsnikov, tam sa v pripade bolestiveho naliatia (kym je dcerka v skolke) odporuca len jemne odsat do bodu, kym to este boli. Pri vacsom odsavani by to len sposobilo vacsiu tvorbu.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 17 Feb 2014, 17:22

janka, dosť vitamínov aj pre staršie dieťa? ešte som sa pýtala, či budiť v noci malého na dojčenie, ak spí napr. 4 hod? je to málokedy, väčšinou je hore každé 2 hod.. alebo ešte horšie, trochu zadriemne, preberie sa, zase sa dojčíme, zase zaspí na 15 min, potom hore,.... a takto dokola od 2. hod do rána bieleho... :-)
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 17 Feb 2014, 18:48

ano, dost vitaminov i pre starsie dieta. Mnozstvo vitaminov v MM s vekom dokonca stupa.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 18 Feb 2014, 13:38

rozmýšlala som ešte nad nočným dojčením staršej dcéry. niekedy sa v noci preberie, ak ju malý zobudí, alebo ide cikať a pod. vtedy chce dudku. niekedy ale prespí celú noc. zvykla som jej dať v spánku prsník, aby ho vypila, ked už bol plný. to ale zase podporilo tvorbu. radšej by bolo dať malému trochu odpiť a jej nie, pokial sa nezobudí a nepýta. mlieko stále ide dosť silno, malý nemusí ani sať, ani ústa velmi otvárať. bojím sa, že bude mať potom zlé prisatie. viackrát počas dojčenia mu zabehne mlieko.
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 18 Feb 2014, 23:21

neviem aku dudku mas na mysli, ale ak je to cumel, tak prsnik je urcite lepsi. Nemusis jej davat plnsi prsnik, ak sa obavas zvysovania tvorby. A tym ze uz je vacsia, ju mozes lahsie prerusit a odpojit s vysvetlenim - stacilo, zvysok je pre braceka. Dojcenie by totiz malo vyhovat totiz vsetkym zucastnenym stranam.

Mas pravdu, co sa tyka silneho toku, ze to moze po case sposobit zle prisatie. Najucinnejsie je voci tomu ten vertikal (kedy je dietatko naozaj zvislo), tam jednoducho gravitacia tu hlavicku zakloni ci chce, ci nechce a uvolni pusinku. Ale snad sa ti za nejaky cas chrbat zlepsi a bude to lepsie. Nasla som peknu fotku bocneho vertikalne prisatia, ked je mamicka na chrbte, mozes sa inspirovat.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 19 Feb 2014, 10:47

Mirkaska, Janka,

ked mas taky silny tok a spustaci reflex, ze sa Ti zakucne, odporucila by som nie len vertikal, ale dojcenie v zaklone, alebo vlahu na chrbte. To ide mlieko uplne proti gravitacii.
Prve docielis tak, ze ked si vo vertikale, podloz si ese viac dolnu cast chrbta, aby si mala zakloneny trup. Pohodlne je, ak mozes zohnut kolena ( napr. ak sedis na gauci pozdlz). Odborne sa to vola, ze australska poloha. :-)

Druha moznost je v tom lahu na chrbte, urob to pre Teba pohodlne, mierne podloz hlavu, ak chces, dieta ide na tvoje brusko. Je to v poslednej dobe, co ja som nacitala, preferovana poloha, najma pri novorodencoch, pri silnom sustacom reflexe, ale aj koli kadejakym neurovegetativnereflexno.....pricinam.
Janka, aj v tom clanku, na ktory si nedavno dala link to bolo odporucane. Len bol velmi tazkopadne napisany. Islo o tom, ake je to paradne, ked dieta je dojcene na bruchu a nic ho na chrbatik netlaci, spustaju sa kadejake reflexy, pomahajuce vsetko mozne rozvijat.....uplne sofistikovane.

Mirkaska, ak inak dojcis kazde 2 hodiny, tak v noci je jedna pauza 4 hodinova "dovolena", to je v poriadku. :-) Ak netreba koli tvojim prsnikom, nemusis ho budit.

A gratulujem k prirastku!!!
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod reanda » 19 Feb 2014, 11:29

moj maly ma v poslednej dobe v oblube dojcenie v tej, ako som sa dozvedela, australskej polohe :D iba, ze nie na bruchu, ale z boku, aby pri tom mohol este cvicit.. akurat ma jeden maly problemik, ze mu pri tom mlieko vyteka nosom :lol:
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 19 Feb 2014, 15:34

janka, myslela som dudku - prsník. ona nemá cumel. z jedného prsa som kojila syna, druhé, ked uz bolo príliš plné a začínali hrče, som dala v spánku vypiť jej. cielene, aby ho vyprázdnila aspon trochu. (aj ked sa nezobudila. ale väčšinou sa v nocii zobudí na dojčenie)
začala som nad tým rozmýšlať, či je to správne z hladiska nadprodukcie. že radšej trochu odstriekať alebo dať odpiť malému.
k tej polohe, čo si mi poslala fotku, tam treba ešte 1 človeka na asistenciu... :-)
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 19 Feb 2014, 18:05

Mirkaska - no snad to bude lepsie ked, ten chrbat prestane boliet. A polohu mozes apon skusit, ked bude niekto doma :-).

Mamamima - ta antigravitacna poloha na chrbte aspon co som videla na fotke ide Mirke super. V tym vyssim sedom je to problem kvoli tej kostrci, cakame, kym to bude lepsie.
K tomu clanku - ano, je obsiahlejsi, ale uzitocny. Mne tam este chyba doraz na asymetricke prisatie, co je v skutocnosti ten zaklon hlavy. Ty si pekny priklad - tebe by lezerna poloha nestacila, pre malinku sme potrebovali mat perfektny zaklon hlavicky. To ale porodna asistentka neriesi, ale ja ako poradkyna urcite ano. Ak to vyjde, tak hadam v dohladnej dobe 2-3 mesiacov bude jednak tento clanok prelozeny a dany na hlavny stranku + dam tam svoj clanok, kde to sklbim s asymetrickou polohou.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 19 Feb 2014, 23:12

Tak som zial nic moc Mirke neporadila, ale aspon som rada, ze netrepem blbosti. :-)
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 20 Feb 2014, 00:21

Ale sme vsulade:-)
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 21 Feb 2014, 15:14

dakujem vam za rady. áno, v lahu viem, že sa doporučuje dojčiť pri nadprodukcii. aj sa tak snažím, no niekedy sa dosť pri tom hnevá. tak sa na chvílu posadíme. po troche sa mi dá aj sedieť , dojčím ho v horizontálnej polohe. momentálne ale bojujeme z množstvom mlieka. od pondelka máme prázdniny, dcéra je doma zo škôlky a už sa to dosť prejavilo na mlieku. od včera rána je u starkých, cez den to bolo ako tak, ale večer som už odsávala, aj vnoci po troške. lebo už boli hrče a bolave prsia.dnes cez den to iste. mlieko mu tečie prudom, z druheho prsnika do plienky, ta je po dojčení mokra. dosť sa akoby obhltá, potom z toho aj 3x po sebe grcne vonku (iba pri tomto pohybe - z horiz. polohy v mojom sede som si ho preložila do náručia), potom je nespokojný... zase grcka, prdka...
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 21 Feb 2014, 19:14

Inak toto je podla mna hlavna komplikacia, i nevyhoda tandemu. Ja si vobec neviem predstavit,ze by mala odisla na cely den,ci na dlhsie (zatial by ani sama nechcela),narusilo by to brutus dojcenie...
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 21 Feb 2014, 19:23

napadlo ma este jedno mozne riesenie z toho vyplyvajuce- nechat starsiu doma aspon 2 mesiace a potom len doobeda..
Radsej si k sebe pravidelne niekoho volat, aby sa mala s kym pohrat
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 23 Feb 2014, 14:07

kinsi píše:Inak toto je podla mna hlavna komplikacia, i nevyhoda tandemu. Ja si vobec neviem predstavit,ze by mala odisla na cely den,ci na dlhsie (zatial by ani sama nechcela),narusilo by to brutus dojcenie...


my sme boli tiež prekvapení, ked sa pýtala, že chce ísť k svokrovcom. v súčasnosti sa tak trošku osamostatňuje. vplyv malo na to aj to, že som bola dlho v nemocnici (ale po návrate bola zase iba na mne). svokra ju lákala na jahniatka, ktoré sa im narodili. a myslím si, že deti v škôlke rozprávali, kto ide kam na prázdniny. lebo s týmto prišla domov, že ona chce ísť na prázdniny k starkej... neter zase bola u našich. takže jedno s druhým myslím si prispelo k tomu, že sa rozhodla zostať sama na noc bez mamy či ocka ... ked išla s našimi k bratovi do Zvolena, hrdo mi ráno zahlásila: "mami, ja vydržím sama vo Zvolene".
predtým bezo mňa nikde nezaspala a nikde nechcela zostať. :) ani bez :dojcenie:
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 24 Feb 2014, 07:47

Ja som sla nastastie hned po porode domov,takze u nas este ziadne odlucenie nebolo. Lakat ju nenechavam, samu zatial nic take nenapadlo. Ked ju niekto vola,tak automaticky nahovara mala aj mna. Myslim,ze ma este cas, mozno o rok...Strasne ju bavi lyzovat a nasi jej slubuju,ze buducu zimu ju vezmu na tyzden do francuzka na lyze, tak uvidime :-)
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod shira » 02 Mar 2014, 09:42

náš malý by mal ísť v júni so švagrinou do chorvátska :mrgreen: som zvedavá..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod vejula » 15 Mar 2014, 13:49

Ahojte dievčata, tak po dlhej dobe pišem... Len v skratke o nas, že sa stale dojčia obaja a celkom to ide. Dominko je zlatý, uplne prijal fakt, že Kristínka je menšia a potrebuje prsník častejšie. KEd Kristínka plače, Dominko na mna hned kričí : Maminka, Kikuša si ubližila, daj jej ciciiik. :-D Najradšej sa dojči spolu s Kristínkou, len to ja už obmedzujem, lebo to je naročne, ked si capu po hlavach a robia somarinky, ked maju prsnik v puse.
Dominko sa netaji svojou laskou k mliečku z cicika ani v škôlke. Tam im jasne zdôraznoval, že on nebude piť mliečko z poharika, lebo on lubi iba mliečko z maminkineho cicika :D Detičky sa mu vraj smiali, ale on to nezobral osobne, kedže mi to všetko referoval s usmevom na perach. Tak asi tak v skratke o našom dojčení. Sama som zvedava dokedy budem tandemovať. Dominko ma o necely mesiac 4 roky :)
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod reanda » 15 Mar 2014, 16:14

:) .
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 18 Mar 2014, 21:27

Vejula :goodjob:
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 21 Máj 2014, 19:20

Dievčence, rada by som vedieť, ako sa Vám darí - hlavne dievčencom, čo tu už dlhšie neboli, ale ako tak kukám, tak to ste asi všetky :)
Takže Janka, Miriam, Vejulka, Mirkaska, Reanda...ak by ste mali chvíľku času a hlavne chuť , dajte vedieť, ako to u Vás je (bolo) s tandemom. U nás sa nič moc nemení, dojčia sa obaja, ale už sa to ustálilo tak, že dojčenie staršej mi nerobí problémy, nevyžaduje už mimo domu, dá si celkom (niekedy :) ) povedať. Ale niekedy mám pocit, že sa odstaví hádam neskor ako malý. Zvažujeme tretie bábo, ale chcela by som počkať na odstavenie malej...
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Tandemove dojcenie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 21 Máj 2014, 23:59

Necakaj :-), moja najmensia vobec nevyzera, ze by sa chystala odstavit. Mozno, ked pojde na univerzitu:-). Tebe by pripadne tehotenstvo mohlo toto mozno urychlit, nakolko vtedy klesa tvorba mliecka a deti sa niekedy vtedy kvoli zvyknu odstavit.
Dojcenie je nieco, co v starostlivosti o deti velmi pomaha. Ak mas potrebu pockat, skor su to mozno ine dovody. Mozno dat tym starsim cas, aby este trosku dozreli a boli samostatnejsi.
Mimochodom, ako je to s dojcenim maleho? maval dlhe pauzy medzi dojceniami, teraz to ako vyzera? Este ho caka take obvykle narocnejsie dojciace obdobie medzi 1.5 a 2 rokmi, mozno sa aj on zmeni.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dojčenie v tehotenstve , tandemové dojčenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron