Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

témy o dojčení detí rôzneho veku, dojčení dvojčiat či počas nového tehotenstva

Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod leelo » 22 Mar 2011, 21:57

Ahojte,
o tejto teme sa velmi malo pise, ale stale viac mamiciek od dojcenia v tehotenstve neupusta a pokracuje tandemom, tak verim, ze najdem "oporu".
som v 7.tt a je mi nesmierne zle. nechcem maleho odstavit, tak bojujem. iny clanok o dojceni v tehu/tandeme ako ten na stranke annag som nenasla. pripadne este od vierky cervenej na jej stranke.
velmi by ma zaujimali rady a tipy od mamiciek aj skusenosti vas laktacnych. aj weroni to ma cerstvo vsetko za sebou a aktualne tandemuje, bolo by super pocut nieco aj od nej.
trapia ma veci ako poloha pri dojceni s rastucim bruskom, dokedy mozem satkovat/nosit vpredu, co s tymi potvrorskymi nevolnostami - ako sa na ne pozerat? - suvisia s dojcenim, ci nie? aby som pripadne aj lekarovi vedela argumentovat...
otehotnela som nahodou, plan bol dojcit maleho min. do 3 rokov. nechcela by som, aby teraz nejakou mojou chybou o mliecko stratil zaujem.
Dakujem! ;)
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod akdarka » 22 Mar 2011, 22:56

ja len chcem blahozelat;-) nech je vsetko ok a dojcite sa krasne dalej;-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod strapco13 » 22 Mar 2011, 22:59

Ahojcek
ak ta to potesi, mne bolo strasne zle na zaciatku, mala som ranne nevolnosti po cely den /pri malom som si len raz rano pokecala s WC/, zila som len na suchych rozkoch a vode, inak slo vsetko von..ale potom to preslo, maly sa kojil bez problemov, az na to, ze ma strasne boleli prsia, ale to aj pri prvom tehu/ az kym sa mi mliecko nezmenilo na kolostrum..to mu nejak nechuti :( ..ale prsniky ho fascinuju stale, skusa sa stale prisat, len uz sa nenapije, ale nechavam ho nech sa pomojka..kedze sa stale prisava, tak je este velka pravdepodobnost, ze po porode sa ku kojeniu vrati.
To ci sa ti dieta odsatvi alebo nie velmi neovplyvnis ..niektorym detom zmena chuti, mnozstva a sily toku nevadi, niektorym detom ako mojmu to vadilo a to nejak to, ze som mala menzes pred otehotnenim neregistroval. Cize pokial nadalej budes kojit na poziadanie, tak urcite chybu nespravis ale to ci sa maly odstavi je len a len na nom.
Co sa tyka polohy..najcastejsie maly bud sedel vedla mna alebo lezal tak, ze telo mal okolo bruska, cize nelezal mi priamo na brusku..akonahle som zistila, ze som tehu /asi po tyzdni ;) / tak som ho ucila, ze na brusku mi lezat nesmie..nejak to pochopil /vacsinou/, takze si brusko musim strazit..on je velke sidlo
Nevolnosti nesuviasia s dojcenim...je to reakcia na stupajuci HCG...a su take povery, ze cim je maminke viac zle, tak je vacsia pravdepodobonost, ze to bude dievcatko ..nam sa to potvrdilo..takze mozno cakas tiez babulku..ale je to jedno. Mne na nevolnosti nezabralo nic..ale ani som nechcela nic nove skusat..ale vraj zazvorovy caj pomaha
Obrázok užívateľa
strapco13
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 21 Mar 2011, 23:45

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod Klemka » 23 Mar 2011, 08:48

leelo
Myslíš tento článok? http://www.oskarsk.sk/index.php?ID=282&l=sk
Toto je oficiálne stanovisko o. z. Mamila po dôkladnom preštudovaní problematiky. Verím, že Ti pomôže poskytnúť argumenty navyše.
Weroni sem pozvem, nech sa podelí o skúsenosti, ktoré sú podľa mňa veľmi zaujímavé :D
Osobné skúsenosti zatiaľ nemám, ale možno neskôr sem prispejem ja ja ;) Každopádne držím palčeky, nech je čím skôr lepšie!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod andrea » 23 Mar 2011, 10:30

Tato tema zaujima aj mna, planujeme druhe babatko a pokusat by sme sa chceli zacat ked bude mat maly rok. Len mam dilemu, ci to nie je este skoro, lebo by som nechcela aby sa kvoli tehotenstvu odstavil sam a ja by som ho asi chcela kojit do dvoch rokov. Ale zas na druhej strane pokusy o dalsie dieta nechcem velmi odkladat, lebo dlhsie trvalo kym sa to prve zadarilo a bojim sa aby to tak nebolo aj pri druhom. Preto som aj ja zvedava na skusenosti inych mamiciek, ja osobne by som prijala aj nejake negativne ak existuju - co myslim, ze ano, pretoze kazda karta ma rub aj lice.
andrea
 

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod miriam » 23 Mar 2011, 11:29

Pripajam sa k teme a gratulujem leelo k tehu..! Som aktualne v 13tom tyzdni, syncek ma 7 mesiacov a stale dojcime..Moj gynekolog mi hned na zaciatku dojcenie zakazal ( a dost neeticky striktne), argumentoval vysokou tvorbou oxytocinu a mozneho potratu, poplakala som si, ked som vysla z ordinacie a doma som prve maleho prilozila..Clanok z Oskara od Andrejky Polokovej som citala doma nahlas aj manzelovi, aby sa nebal, ze robim nieco nebezpecne. Zensky organizmus je uzasne prisposobivy a priroda sa postara, aby boli veci tak, ako maju byt..Ak nam bude dopriane, hodlam dojcit kym to pojde ( aj ked od vcera som dostala "dobru radu" uz aj od pediatricky- ze naco sa trapim, 7 mesiacov je uplne postacujuce, coze tie moje deti dostanu za vyzivu, ked sa o nu delime traja)...Tak sa drzme a urcite vsetko dobre dopadne..
Leelo- ako velke dietatko mas ?
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod leelo » 23 Mar 2011, 12:07

ahojte, dakujem za odpovede aj za gratulacie! :)

akdarka, vdaka, si mila. ja teraz nazbieram skusenosti a potom ti to odovzdam, ked pride tvoj cas, ok? ;)

strapco, vpodstate si ma potesila. byva mi zle 24h denne, este aj ked idem v noci spat a aj ked sa maly nadranom dojci. nemyslim si, ze by to bolo tym, ze mi drobec stimuluje bradavky, ako sa casto siria myty. skor tym, ze hormony podla mna teraz pracuju trochu inak ako v tehotenstve, ked som nedojcila (nebolo mi vtedy zle ani jediny den). ale teda ty tvrdis, ze kazde tehu je ine a bolo by to takto mozno aj v pripade, ze by som nedojcila, ano?
ja dojcim v lahu, z obcoch prsnikov. pri tom vzdialenejsom sa k nemu len viac nahnem. to asi coskoro nebude mozne. budem mu asi niecim musiet podlozit hlavku.
o tom satkovani v tehotenstve este budem musiet co-to vyzistit.
pises o dojceni na poziadanie - dojcime sa cca 6x denne, tak ako to bolo aj doteraz. pravda je taka, ze som mu zvykla ponukat aktivne sama aj o nieco viac, pricom 90% pripadov si nevzal. ma hlavne poobede/podvecer strasne vela roboty. tak teraz som tieto cca 2 dojcenia upustila od ponukania, lebo niekedy uz fakt nevladzem a musim len sediet pri okne a predychavat. asi to neprospeje laktacii, ktora sa mi uz ako tehotnej tazko zvysi,ale, samozrejme, ked si on pyta a necitim sa, tak dostane.
este otazka: kedy nabieha kolostrum?
a blahozelam k babulke, skvele! :)

klemka, ahoj. ja som sa odvolavala na tento clanok:
https://sites.google.com/site/dojceniem ... ehotenstve
je to valstne identicky text, len uverejneny na 2 miestach.
mozno som pomylila autorstvo, ale je perfektny, to sa musi nechat! ;)

andrea, v tom clanku 2x citovanom vyssie sa pise nieco aj o otehotneni do 1.roku zivota starsieho babatka.
mne to bolo velmi skoro, ved som este ani po porode nebola zahojena. ale tak niekedy clovek mieni... ja som dostala 1.menstruaciu po porode presne po 2 rokoch a hned po nej som aj otehotnela. mozno kebyze ju mam skor, som aj skor tehotna :lol:
pre mna je negativne to, ze som s tym absolutne neratala, aj sme sa chranili. tak ma teraz mrzi, ze nie som na to akoby psychicky pripravena. a nehanbim sa to priznat. uz sa samozrejme na babo tesime a smejeme sa, ze to bude riadne kvitko, kde si nas takto napriek vsetkemu naslo ;)

miriam, dakujem, posielam gratulku nazad :)
moj maly ma 17 mes. minuly tyzden mal crevnu virozu, boli sme u dr. a ta sa pytala, co pil. tak som povedala, ze ine okrem mm nechcel a cakala som krivy usmev a rozne pripomienky. tehotenstvo som nepriznala. na moje prekvapenie povedala, ze to je to najlepsie, co mu mozem pri takychto infektoch dat a ze to nie je len tekutina, ale hodnotna strava. podotykam, ze nasa padiatricka mi uz od 6.mes. vravela, ze dojcit uz netreba a pod. no ale vidis, zrazu obratila. asi si my same musime tie nase lekarky vychovat a ist im trpezlivo prikladom. ked navyse vidi, ze maly prospieva, tak ma moze len a len chvalit, no nie? ;)
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod miriam » 23 Mar 2011, 13:02

aj ja dakujem za blahozelanie..17 mesiacov, to ste uz velki ;) jednoznacne suhlasim, ze pri pripadnych infekciach je MM najlepsie, co mozes dietatku ponuknut..Ja som po svojich skusenostiach s lekarmi uz opatrna, pocuvam ich jednym uchom dnu....a robim si podla seba. Ale aby som im nekrivdila neopravnene vsetkym, endokrinolog ma povzdbudil a za dojcenie popri tehu len pochvalil.ze je to najlepsie pre mna aj pre dietatko a ze ked sa na to ako matka citim, nech pokracujem..
ako casto este dojcis ? ja som otehotnela ked mal syncek necelych 5mesiacov, este ani s prikrmami sme nezacali..tak som sa bala, ze ked zacneme papat, ze mi bude odmietat jedlo, ale je to jedak nastastie velky :) ale este aj napriek tuhej strave sa koji niekolkokrat za den a v noci na mne visi a spi so mnou..
verim, ze ti nebude zle stale- nemyslim, ze tentokrat je ti horsie koli hormonom a dojceniu- kazde tehotenstvo je ine. mne pri prvom bolo velmi zle cely prvy trimester- padala som unavou a stale som mala nauzeu.teraz som mala nauzeu len na zaciatku, od 8 tt je prec..a unavu je koli castemu nocnemu budeniu permanentna, ze ju uz ani nevnimam.ale za to ma tentokrat dost casto pobolieva brusko- snad sa to tam cele len znova roztahuje a preto to boli..
tak drzim palce, v druhom trimestri uz bude urco lepsie ;) !
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod luludi » 23 Mar 2011, 13:55

leelo, miriam - ja len ze vam velmi gratulujem x-)
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 24 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod strapco13 » 23 Mar 2011, 14:42

leelo ..kamoska nekoji a je v 40tt /druhe dieta, netusi pohlavie, male sa skryva/ a je uplne stastna lebo uz tyzden nema nevolnosti a migreny..cize ta nevolnost nejde na vrub dojcenia ale je to znak tehu a je to naozaj individualne ..ja to beriem tak..ak by kojenie v tehu vadilo, tak by to priroda zariadila tak, ze pocas kojeni neotehotnies..a kedze ako vidime dojcenie nie je antikoncepcia, tak nevadi babu v brusku...a pokial doki nepovie, ze je riziko predcasneho porodu a nemas nariadeny kludovy rezim a zakazany sex, tak kojit mozes
Obrázok užívateľa
strapco13
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 21 Mar 2011, 23:45

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod strapco13 » 23 Mar 2011, 14:46

leelo ..mlieko sa zlozenim meni na kolostrum od 16 tt, ja som zmenu uvidela kolo 20 tt, akoby som si olej odsriekavala vecer na lyzicku /najprv kvoli vigantolu, ale ten sme dobrali tak teraz ma kolostrum na lyzicke ako vitaminky :D/ zo zaciatku som nevedela odstriekat skoro nic..2-3 kvapky z oboch prsnikov, teraz odstriekam v pohode vacsiu cajovu lyzicku /nie je to vela, viem, ale ja som od leta nevedela odstriekat nic/..a hlavne to odstriekam za sekundu a nemusim minutu mackat prso kvoli 2 kvapkam
ono tomu nezabranis, laktacia je v tehu znizena vplyvom hormonov tehotenstva
Obrázok užívateľa
strapco13
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 21 Mar 2011, 23:45

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod leelo » 23 Mar 2011, 17:49

strapco13, vlastne som velmi rada, ze ide o tehotenstvo a trable s nim spojene. toto ma ale dost soklo v porovnani s tym, co som mala minule :?
chcela som sa dr. postazovat, aj som dost schudla, len asi si to necham pre seba, on ma totiz tendenciu zakazovat sex preventivne. uvidim, podla situacie. zatial nemihol ani brvou, ked som vravela, ze dojcim. len sa usmial, ze s terminom porodu to bude tazke :D

miriam, dojcime sa cca 6x/24h. teraz asi viac, kedze bol chorucky. v noci sa budi max.1x.
vy ako ste na tom? asi castejsie, vsak ;)
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod leelo » 23 Mar 2011, 17:55

strapco, cize na lyzicke mu chuti, ale z prska nie? :lol:
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod miriam » 23 Mar 2011, 20:35

luludi vdaka za blahozelanie ;)
tak to som naozaj zvedava, ake zmeny s mlieckom nastanu u nas..zatial je vsetko po starom, ale na Katkinom blogu som uz davnejsie citala, ze dojcene babo sa pocas tehotenstva moze chciet kojit castejsie..a to asi u nas plati- hlavne v noci..maly so mnou spinka, kedze po tej 2-3 h precita uz kazdu chvilku a chce dudlovat..ale zaroven je toto obdobie u nas aj casom prerezavania prvych zubkov, tak tazko povedat, cim je co sposobene :)
leelo, ak sa mozem spytat, pyta si tvoj syncek aj v noci ? inak my cez den dojcime tiez tak 6-7 x a potom v noci...to ale uz nemam prehlad, niekedy je to 4-5x niekedy aj 8x..prikrmy prijima s nadsenim, takze papa uz 4 jedla denne.
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod leelo » 23 Mar 2011, 22:44

miriam, uz som to sem tusim dnes pisala, ale tiez to neviem najst :)
pred otehotnenim to bolo asi tak 6x/24h (v decembri este 8x), z toho v noci sa budi maximalne 1x. za posledny tyzden si cez den pyta viac, ale ja som to prisudila skor tej chorobe. i ked - kto vie? ;) pripisat sa to da aj tehotenstvu. najskor sa tieto 2 faktory aj u teba asi prelinaju.
je super, ze tvoj malicky pekne papa, mas o starost menej.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod strapco13 » 23 Mar 2011, 23:03

leelo..prave teraz 3 den, co som zaviedla vacsiu lyzicku na vecerny vitamin, tak zistujem, ze ani na lyzicke mu nechuti..to male mnozstvo na kavovej zblajzol a teraz mi polku vypluva :cry:
ako ono to bolo aj zlate, ked sa zmenilo mlieko...odtrhol sa kukal na to co mi tecie a strcil do kolostra prst a strkal mi to do ust s vyrazom: mami to co tam mas, ja chcem spat mliekooo!!!
on sa stale skusa pricucnut, ci som nezmenila vyrobu
mne gyn nic nehovoril na kojenie, vedel, ze kojim..tiez len skonstatoval, ze zas mi nebude vediet urcit riadne termin :D /pri prvom mi haproval cyklus..tak som cele tehu mala atane od oplodnenia cca, aj tak som prenasala 2 tt, keby ratal od poslednje mrchy, asi by mi vyvolal skor porod, lebo to by som prenasala vyse mesiaca..a to by nemohol nechat
kolko si schudla?..ja som sa teraz dostala na vahu spred tehu ..v 25 tt
Obrázok užívateľa
strapco13
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 21 Mar 2011, 23:45

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod leelo » 24 Mar 2011, 00:24

strapco13, vraj starsie deti to aj povedia, preco im kolostrum nechuti - pre niektore je prilis sladke! :P
vidno, ze u tvojho maleho zaujem je, s velkou pravdepodobnostou sa ti na prsnik vrati po porode ;)
ja som schudla 2kg, co je pri mojej vahe a vyske dost. mam 48kg, ale jem casto, hoci menej. tiez som mala tendenciu chlieb s maslom, ale bolo mi z toho este viac zle, nestacilo mi to. asi to poznas - 1 den mas na nieco velku chut a na 2.den ti je z toho akurat tak blivno. takze kazdy den je o tom, co budem jest. asi som len tak epizodne schudla z toho pociatocneho soku a uz sa zastabilizujem smerom nahor.
skoda, ze sa tu nedaju sledovat uzivatelske infosky o tehotenstve, detoch, nieco ako pas...
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod miriam » 24 Mar 2011, 11:47

strapco13- ked sa smiem spytat, kedy mas termin a ako velke dietatko mas ? cize tvoja skusenost je, ze sa ti okolo 20tt zacalo mliecko menit a prestalo malemu chutit ? inak to mate dievcata celkom fajn, ze nepriberate. ja som pri otehotneni mala este +6kg z prveho tehu, ale aspon som teraz v prvom trimestri nepribrala ani kilo- pri prvom som za prve tyzdne nabrala +5kg..
inak aj mna napadlo, ze by bolo fajn, keby sa zobrazovali udaje o detoch...ako pises leelo..mozno by sa dal ale do profilu hodit ticker..
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod miriam » 24 Mar 2011, 11:52

takze zda sa, ze ticker funguje..
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod Ludka » 24 Mar 2011, 12:05

Leelo, aj ja gratulujem :) k tehotenstvu...

nevoľnosť prichádza v tehotenstve na základe zníženia hladiny cukru posielam link čo s ňou
http://www.lpp.sk/index.php?option=com_ ... &Itemid=98

inac mam k dispozicii lizatka pre tehotne ak by si chcela, obsahuju zazvor, vitamin C a cukor. Potom mi napis do SS, v lekarni ich nedostat.
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod matja » 24 Mar 2011, 12:55

Pridávam sa, som tehotná v 10. tt a dojčím svojho 25-mesačného syna. Obaja sme postrehli, že mliečka je pomenej, sám mi po chvíľke cuckania povie, že maminka už mliečko nemá, ale dudluje prsníky stále ďalej aj naprázdno.
Čo je však horšie, prsia ma bolia. Niekedy fakt dosť, inokedy menej. Keď je tá bolesť veľká, tak aj túžim po tom, že by bolo lepšie, keby sa odstavil. Ja to však spraviť nedokážem a on sa podľa mňa neodstaví, lebo jemu nevadí, že tam nie je mliečko, jemu stačia pre radosť a spokojnosť aj prázdne prsníky :)
matja
 

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod leelo » 24 Mar 2011, 13:23

miriam,
ticker je super napad, ale nevidno ho pri prispevku, kedze je sucastou podpisu a ten mame zatim blokovany.
annag pridala nove veci do profilu, kukni temu Ako diskutovat ;)
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod leelo » 24 Mar 2011, 13:36

ludka, ten clanok je uplne perfektny! presne tak to citim - mam nizky tlak a sol sa mi velmi ziada. ked mi bolo najhorsie, vedela som, ze je to z toho, ze nejem.
a ked mi bolo rano zle a dala som si ako 1.pomoc zazvorovu tycinku na lacny zaludok, spravilo sa mi este horsie.
inak minule tehotenstvo som prezila na zazvore a teraz sa mi akosi zhnusil...
srdecna vdaka, akosi mi je menej zle, ked som msi precitala ten clanok :D
napisem ti SS

matja, srdecne blahozelam. pamatam si ako o tebe annag pisala - ze si to mala tazke. a teraz megadlho dojcis, navyse v tehotenstve. krasa! asi ti poradia poradkyne, ale aj ked sa zdanlivo teraz akoby odstavi (nevyzera, ze by sa chystal), tak je velka sanca, ze sa k dojceniu este vrati.
chapem, ze ti je to neprijemne. aj mne bolo v tych najhorsich nevolnostiach, a velmi.
toto by inak zaujimalo aj mna - moze dieta "pit" z prazdnych prs? podla mna tam mas mlieko, len tok sa extremne spomalil. ale nie som zbehla.
kazdopadne drzim palce a prajem vela zdravia :)
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod miriam » 24 Mar 2011, 22:16

matja gratulujem a drzim palce ! takze ty pocitujes znizenie produkcie uz 10tt ? a nie je to len spomalenie toku ? ako pise leelo ?
leelo- ano ano, vidim, ze sa zatial nezobrazuje, ale tak casom mozno :) kuknem potom na novinky, dik za tip
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod annag » 24 Mar 2011, 22:23

Nie som príliš pozitívny prípad :D v tejto téme - mne sa synček odstavil počas tehotenstva ako 19 mesačný, zareagoval na pomalší tok mliečka, mal staršiu sestričku a nejako mu prsko nechýbalo .... po pôrode sa prisať nechcel vonkoncom, lebo bol už ako hovoril "veľký". No neskôr, keď zistil, že to tretie bábo je jeho silná konkurencia, začal po prsíčku pokukávať a nakoniec sa začal sem tam prisávať - ale už nesal, už to nevie. A tak dodnes, ak ho malá nahnevá a cíti krivdu, príde a len tak sa na chvíľku prisaje. Bolo mi počas tehotenstva-dojčenia prvé týždne zle a deti sa i sťažovali, mama, Ty iba spíš :D . No rovnako mi bolo pri každom tehotenstve.

Mala som v minulosti mamičku, ktorá mala problém s dojčením druhorodenej dcérky, a preto požiadala svoju vtedy 4 ročnú dcérku (=dva roky po odstavení) o pomoc pri stimulácii - a ona, hoci nie s veľkým nadšením, pomáhala tvorbu mliečka zvyšovať, pekne sa vedela prisávať a dojčiť. No keď už mala 5 rôčkov, tak pomáhať už definitívne odmietla :)
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Ďalší

Späť na Dojčenie v tehotenstve , tandemové dojčenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron