Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

témy o dojčení detí rôzneho veku, dojčení dvojčiat či počas nového tehotenstva

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod didulka » 16 Aug 2012, 16:00

Vejula nemas to lahke. Podpora od najblizsieho cloveka je velmi dolezita. Ani neviem co poradit. Na mojej strane v dojceni je len mm. Ostatni ma povazuju za sibnutu.
U nas je situacia taka, ze sa mi raz mm priznal k tomu, ako nabada malu na pytanie si cicky len preto, aby mal chvilku od nej pokoj. Lebo ked je doma, tak je na nom stale zavesena.
Mne v poslednej dobe velmi chyba mm. Chodi neskoro z prace, potom prevezme malu, ja si porobim veci v domacnosti a idem spat okolo 21, lebo som strasne unavena. On ju uspava okolo 23. Vikendy mame vzdy plne. Uz som sa nerozpravala s mm ani nepamatam. Som zvedava, ako to bude pri dvoch detoch.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod Klemka » 16 Aug 2012, 17:28

Súhlasím s Akdarkou... toto nie je otázka dojčenia, to je otázka toho, čo vlastne manželovi prekáža. Uspokojivý partnerský život sa dá viesť aj pri deťoch, človek sa možno nedostane do kina, ale na druhej strane, aj to, že dieťa sa chvíľu pohrá na ihrisku či v detskom kútiku a manželia si môžu pokecať spolu, sa môže rátať. Preto hovorím, že je to veľmi o tom, nakoľko sme ochotní hľadať neštandardné riešenia. Deti budú maličké len pár mesiacov, samozrejme, že kvôli deťom nemôžete na pár rokov zanedbať svoj vzťah, ale možno popremýšľať nad riešeniami, ktoré budú prijateľné do času, kým nás - rodičov, deti neprestanú tak veľmi potrebovať. Lebo ten čas príde a príde omnoho skôr, než si myslíme, pri malých deťoch je každý deň nekonečný, ale týždne a mesiace letia veľmi rýchlo... Držím Ti palce, nie je to jednoduché...
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod vejula » 16 Aug 2012, 18:06

akdarka didulka klemka dakujem za odpovede. Neviem, doteraz bolo všetko viac menej v poriadku a mm nevadilo ani dojčenie ani nič ine. Myslim, že je to važne spôsobene tym, že mame na seba menej času ako manželia. Môj maly totiž už mal obdobie, že zaspaval ovela lepšie. Asi mesiac dozadu sa to zhoršilo, mam podozrenie, že to suvisi s odplienkovaním.
Taktiež si myslim, že sa boji buducnosti, čo bude ked budeme mať dve deti, ako to zvladneme, ked bude budiť jedno dieťa druhe, ako si to predstavujem uspavať dominika hodinu, ked už budem mať menšie dieťa.
Hovorila som mu, čo by robil keby sme mali napr postihnute dieťa, že by sme nemali na seba ani tolko času čo teraz, na to mi povedal, že vtedy by sa prispôsobil situacii, ale Dominik je zdravy, a ked všetky deti v jeho veku dokažu zaspať same, nechape, prečo by to Dominik nemal dokazať.
Ja to aj chapem, v praci mu všetky kolegyne nahučali ako ich deti spali od roka same v posteli, a že nech si dame pozor na to, že potom ho z postele nedostaneme a tak. Tak možno sa boji ako to bude v buducnosti.
Akdarka inak, pochybujem, že to bude postupne lepšie, lepšie to už asi nebude. som v 7 mesiaci a mam slaby krvy obraz velmi nizky tlak (90/50) som dosť unavena, večer už padam, skutočne, neviem sa premôcť, a ak hej, tak som jak taka mrtvola a to teda nič moc....
A vlastne všade okolo sa stretavam s tym istym.
No a ešte taka vec, že dominik je pri mne ovela viac taky prevoleny, umrnčaný, viac si vydobíja, aj ma udrie, ked mu niečo zoberem, a mm stale hovorí, že ked niesom pri nom, tak je ovela lepší, že tolko nemrní, to iste mi potvrdila mama, že ked je u nich bezomna, je menej umrnčaný ako ked som tam s nim.
Tak mm vravi, že to kvôli cickom a kvôli tomu, že vie, že môže somnou vykyvať ako chce. Tak asi fakt niečo robim zle, ale neviem ako to zmeniť....
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod Klemka » 16 Aug 2012, 18:52

vejula píše:Hovorila som mu, čo by robil keby sme mali napr postihnute dieťa, že by sme nemali na seba ani tolko času čo teraz, na to mi povedal, že vtedy by sa prispôsobil situacii, ale Dominik je zdravy, a ked všetky deti v jeho veku dokažu zaspať same, nechape, prečo by to Dominik nemal dokazať.

Vejula, tu je kľúč k tomu, čo riešiš. Je to zase o jednom a tom istom - o norme, o tom, nakoľko vnímame dojčené dieťa ako "normálne". Pretože v skutočnosti máloktoré dieťa v Dominikovom veku dokáže zaspať samo. V skutočnosti je toto schopnosť, ktorá prichádza až neskôr s vekom, rovnako ako schopnosť prespať celú noc a rovnako ako schopnosť fungovať bez dojčenia. To, že vo svojom okolí toto nevidíme bežne je spôsobené tým, že dieťa, ktoré nezažíva všetky prvky vzťahovej väzby, sa jednoducho musí naučiť, že zaspávať musí samo a že v noci jeho potreby nebudú uspokojované. To, čo zažíva väčšina detí v tejto dobe, sa radikálne líši od toho, čo zažívali deti tisícky rokov počas evolúcie ľudského druhu. Vzťahová väzba je natoľko prepojená s ľudským druhom, že každé dieťa ju inštinktívne očakáva. Jeho potrebu vzťahovej väzby s matkou nie je možné dieťa odučiť. Je možné ho len zlomiť, dať mu jasne najavo, že toto nie je to, čo mu bude poskytované, dieťa môže vzdať svoje pokusy odkomunikovať svoju potrebu vzťahovej väzby. To však neznamená, že toto je dobré, zdravé pre dieťa a hodné nasledovania... Dokiaľ toto manžel nebude chápať, je samozrejmé, že si myslí, že by to mohlo byť "lepšie" a nie je, pretože sa držíš niečoho, čo nefunguje :(
Jedným z nástrojov vzťahovej väzby je dojčenie. Je často vidieť presne to, čo popisuješ - dieťa je spokojné, keď sa oňho stará niekto iný, a ked príde matka, s plačom sa na ňu vrhne a odvtedy je umrnčané. Toto nie je preto, že matka ho pokazila dojčením, že ho rozmaznala. Toto je práve jeden z prejavov toho, že dieťa má na matku vytvorenú zdravú silnú väzbu. S ľudmi, s ktorými máme intenzívny vzťah, si často dovolíme prejaviť svoje skutočné pocity, aj tie negatívne, viac, než s neznámymi ľuďmi. To je jeden z dôvodov, pre ktorý keď som napr. ja unavená, podráždená, či nervózna, dovolím si frflať svojmu manželovi, hoci by som si toto napr. nikdy nedovolila urobiť úradníčke na pošte, hoci na nej by mi záležať malo menej než na manželovi. Dieťa s intenzívnou väzbou na matku sa správa milo a pekne, ak sa oňho stará niekto, koho má rád, ale nemá naňho takú väzbu ako na matku a keď sa zjaví vo dverách matka, môže si dovoliť prejaviť všetky negatívne pocity a frustrácie, ktoré v sebe potláčalo...
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod Klemka » 17 Aug 2012, 07:27

Vejula, odporúčam manželovi prečítať si tento článok http://dojcenie.webnode.sk/blog/nebojme ... ova-vazba/
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod kinsi » 17 Aug 2012, 09:29

Anna, včera bola u mňa na návšteve kamoška - gynek. a vravela, že sa jej raz stalo, že tehotenský test z moču bol negat a na UTZ bolo embryo, že o tom diskutovali v robote a uzavrelo sa to jednoznačne ako chybný testovací papierik. Ale, že sa jej to stalo len raz, kolegom vobec, tak to asi často nebude, ale možno ste druhí :)
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod Anna » 17 Aug 2012, 17:10

Kinsi, kúpila som si dnes ďaľší test od iného výrobcu, tak ti dám hneď vedieť.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod kinsi » 17 Aug 2012, 18:28

:) SOM ZVEDAVÁ
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod didulka » 17 Aug 2012, 18:36

Vejula to co robis, nerobis zle. Mozno to blbo vyznie, ale vysvetli manzelovi, ze tieto chvilky su naozaj vzacne. Coskoro nas tie nase deti poslu hocikam. :-D A mozno vdaka tejto vychove, ktora je ina ako vychova nasich rodicov, nam budu deti velmi blizke. Aspon v to s mm dufame. Nase deti su este naozaj male. Su to stale mladatka, ktore nie su schopne postarat sa o seba. Nasou povinnostou je starat sa o ne, ci uz je to uspavanie, dojcenie.
Ano, svokra mi vycita, ze jej deti a vnucata isli do postele o osmej, zhasli svetlo, zavreli dvere a bolo a Sara s nami donedavno spala a uspavame ju do jedenastej. Ale aky maju teraz jeden k druhemu vztah?! A co je na tom, ze nase dieta potrebuje rozpravky na dobru noc, hladkanie otca po chrbatiku. Netvrdim, ze by som si nepozrela s mm nejaky film vecer o osmej, ale co... Rozhodli sme sa byt rodicmi a chceme to robit co najlepsie.
Ups, teraz som asi dost odbocila od povodnej myslienky. Ty si musis manzela posadit a vysvetlit mu, preco robis to co robis. Nech vie aj tvoj nazor, nielen nazor nejakych kolegin.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod shira » 17 Aug 2012, 21:17

ano ale je to priestor na diskusiu, aj manžel má právo na svoje pocity, nech sa nám- matkám- zdajú akokolvek nevhodné. nesmie sa citiť zahnaný do kúta, že niečo, čo sme si vydupali a čomu on celkom nerozumie, ho odsúva na vedľajšiu kolaj. navyše, ak sa vyjadrí, čo je niekedy u mužov vzácnosť, vyvolá to hnev a nepochopenie. materstvo a rodičovstvo sú náročné úlohy- často hlavne preto, aby sme dokázali zosúladiť vzťah k dieťaťu, starostlivosť o neho, svoje vlastné potreby a taktiež vzťah. ja som v tehotenstve bývala tak unavená, že ma lámalo už o štvrtej poobede.. starať sa o ďalšieho drobca je popri tom neskutočne náročné.
vejula - podľa mňa- bez nejakých filozofických alebo vedeckých debát s manželom, skús iba vysvetliť, že v tvojom stave potrebuješ čo najviac oddychovať, preto zalomíš už o deviatej- je to pre teba dôležité a malého dojčiť a vyhovieť mu je pre teba najjednoduchšie riešenie. nerob teraz nejaké drastické veci kvoli tlaku okolia.. skúste sa iba v pokoji porozprávať o tom, že tento stav je dočasný a nech má s tebou strpenie. neriešte, čo bude, ked budú drobci dvaja. porieši sa to potom samo, za pochodu.
my momentálne spíme- bohužiaľ- každý zvlášť. po skúšaní všetkého možného a v rámci pudu sebazáchovy sa mi to ukázalo ako jediné riešenie, ako sa každý z nás lepšie vyspí. po nociach strávených tým, že malý po mne šlapal v posteli, vyťahoval mi vankúš spod hlavy a rozhadzoval veci, pomedzi naťahovanie bradavky, cez noci, ked sme s mužom bojovali o klud a miesto, po nociach presedených v kresle s dojčením a výčitkami, že som mala odstaviť dieťa do roka, som si povedala iba to, že všetko toto je iba dočasné.. našli sme si nejaký systém, malý sa dral preč z velkej postele a momentálne jediné miesto, kde je schopný spať je vlastná postielka... začal sa budiť iba 1-3x v noci, manžel spí v druhej izbe a čoskoro budeme uvažovať o izbičke pre malého a spoločnej spálni s manželom. ani sa nenazdáme a bude to tu. nejaký systém sa vždy nájde, tak aby dobre bolo ;)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod janka » 18 Aug 2012, 12:04

Jej, Klemka, to je co za stranku? Nejaka alternativa k mamilackej? Preco to nie je na mamilackej alebo na annaginej na wordpresse, aby boli take clanky pohromade?
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod vejula » 18 Aug 2012, 12:14

dievčata dakujem vam všetkym velmi pekne za odpovede.
Klemka dakujem za vysvetlenie, aj toho mrnčania maleho pri mne, dosť ma to ukludnilo, lebo už som začala mať z toho mindraky. A super stranka určite dam mm prečita, len uvidim, či bude mať čas - on nema moc rad, ked mu podsuvam nejake stranky, aby som ho presvedčila o svojej pravde, ale za pokus to stoji :)
didulka, ja si to tiež neviem predstaviť, ako pišeš, že zhasnuť o osmej a spať. To by som proste nebola ja, a vôbec by som sa v tejto ulohe necitila dobre.
Ani dojčenia sa nevzdam, proste aj kvôli sebe, kvôli tomu, že to tak necitim... A bojim sa či vôbec niekedy pride ten pocit vyrovnania sa s odstavením Dominika..
Shira dakujem za tvoj nazor. A viem, že aj mm ma pravo vyjadriť svoje pocity. Aj to chapem a povedala by som, že kdekolvek inde by som sa zdôverila s tymto problemom tak 99 % ludi by podržalo stranu prave mm. LEbo rodičovstvom nesmie trpieť vzťah. LEn občas je to tak ťažke....
Ale musim povedať, že momentalne je akosi lepšie. Nejako sa k tomu moc nevyjadrujeme, a tento problem momentalne viacmenej ignorujeme, ale myslim že je otazkou času kedy sa k tomu zas ddostaneme
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod shira » 18 Aug 2012, 12:46

nuž pozor na to, aby podsúvanie článkov nemalo presne opačný efekt. keby muž chcel, a to my všetci vieme, mohol by podsunúť tisíce článkov s opačnými názormi- ako dieťa má už spať samé, celú noc, dávno nemalo byť dojčené atď. v partnerstve podľa mňa cesta nevedie podhadzovaním odborných argumentov v situáciách, keď sa jedná o vnútorné pocity. tak, ako má pocity žena, dieťa, má aj muž. nehovorením o probléme je iba zdanlivý kľud a pri najbližšej príležitosti vznikne konflikt ešte intenzívnejší. stačí podľa mňa, aby muž vedel, že vnímaš aj jeho pocity a vypočuješ ich. to neznamená, že teraz urobíš niečo proti svojej vôli, to vôbec nie. jednoducho vypočuješ iný názor, rešpektuješ ho, povieš svoj, že ťa mrzí že to vníma takto negatívne, ale že Dominik má jednoducho také obdobie. Sám muž ti povedal, že to už musí prestať, tak to má pravdu, rozhodne jedného dňa to prestane, ale nie násilnou formou, ale vývojom. (ked je taký hrdina, som zvedavá, čo by on to tak drasticky riešiť dokázal... zvlášť, ked s malým netrávi celé dni, iba možno vidí "len to zlé".) ked my máme s Tomáškom zlé obdobie, snažím sa s ním nebojovať, proste zatnem zuby a vydržím, dám ho na cicík pre pokoj v rodine - žiadne plače, scény... aj ked by to malo byť celú noc. nie som síce tehotná, ale nemám tiež najpohodovejšie dieťa.. stále si okpakujem, raz to prestane.. u mňa dojčiaca méta nebola nikdy postavená na prirodzené odstavenie, stále odmietam dojčiť tak dlho-proste sa mi to ťažko spracúva. mala som v pláne dojčiť rok, v roku rok a pol, teraz dva roky a dosť.. uvidím, čo poviem v dvoch rokoch :mrgreen: proste si to tak posúvam, deň po dni. a viem, že po zlých dňoch prídu dobré dni a znova načerpám silu.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod Klemka » 19 Aug 2012, 00:02

Shira, ťažko povedať, ako ktorý muž zareaguje... aj muži sú len obeťou toho, že norma spoločnosti je iná. A po tom, čo získajú informácie, sa môžu rozhodnúť, že začnú vnímať to, čo dieťa skutočne dáva najavo a potrebuje. Generácia našich rodičov a starých rodičov nemá vlastné pozitívne skúsenosti so vzťahovou väzbou, proste sa nedá spoľahnúť, že okolie bude podporovať to, čo dieťa skutočne potrebuje. Matka, ktorá od pôrodu inštintívne toto robí, sa omnoho ľahšie vcíti do prirodzenej vzťahovej väzby, otec to má predsalen trochu komplikovanejšie. Ale otec tak isto, ako matka chce pre dieťa len to najlepšie a ak sa dozvie informácie, ktoré mu budú dávať zmysel, môže svoj postoj zmeniť....
janka píše:Jej, Klemka, to je co za stranku? Nejaka alternativa k mamilackej? Preco to nie je na mamilackej alebo na annaginej na wordpresse, aby boli take clanky pohromade?

Janka, to je stránka našej novej poradkyne Dianky Eliášovej, alias Elinky z fóra. Mnohé poradkyne si zakladajú svoje vlastné stránky, pre svoje vlastné poradenské potreby, tak ako mám svoju stránku aj ja ostatne. Tento článok je už aj na Mamile, bol už dávno pripravený na uverejnenie na stránke (pôvodne je to výcuc o vzťahovej výchove pre jednu konferenciu), ale nebol čas ho dať naozaj na stránku. Mimochodom, aj Tvoj skvelý článok o laktačnej kríze už za chvíľu pôjde von :)
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod vejula » 19 Aug 2012, 09:54

shira, no ja viem, že je to len relativny klud, to si uvedomujem, ale aj tak si to uživam, že to nemusim riešiť a obhajovať. Ja môjho mm chapem, už som to tu niekolkokrat pisala. Aj viem, že ma dôvod mať takyto nazor, ako pisala Klemka počuje to všade okolo a boji sa, že to s dvoma nezvladneme, ked budeme takto pokračovať.
Druha vec je, že pre klud ho nechať cickať celu noc.... Ako važne je to momentalna u mna nemožne. Ja tak nezaspim, navyše maly po čase prechadza do uplne zleho prisatia, takže to boli ako šlak, a dalšia vec je ta, že ja sa proste musim vyspať. Inak počas dna normalne odpadavam, pri mojom tlaku a vyraznej anemii sa ani nečudujem. Ako ja si teraz važne nemôžem dovoliť prebdieť celu noc, aj ked to možno vyznie sebecky... MAvam totiž hrozne točaky, na druhej strane bušenie srdca, problemy s dychanim. Nechcem sa tu vôbec sťažovať, ale toto tehu, je bohužial celkom ine ako prve. Pri Dominkovi som mala všetko ukažkove. Bola som plna energie, momentalne mam počas dna chvilkami stavy, že mam pocit, že ma vystrie. Ale tie 2 mesiace už nejako vydržim.
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod Anna » 20 Aug 2012, 17:51

Kinsi, takže som tehotná, nebola som u lekára, lebo podľa internetu má tento týždeň naplnené objednávky, takže aspoň v piatok sa dúfam k nemu dostanem...ale druhý test bol pozitívny. Možno bolo chybou, že som nepoužila ranný moč, ktorý ešte nie je "zriedený" a koncentrácia HCG je predsa relatívne vyššia, ale výrobcovia uvádzajú, že môžeš použiť kedykoľvek počas dňa a tiež , že už tretý deň po oplodnení by sa to malo preukázať, ale....nakoniec nie som sama, lebo cez víkend mi jedna kamarátka povedala, že jej tiež menštruácia meškala týždeň, takže vyskúšala test s močom nie ranným a bol negat., o týždeň to vyskúšala s ranným a už bol pozit....no ja som nepoužila ani naposledy ranný, ale už aj tak bol pozit., normálne ma tlačia pracovné nohavice a to som asi niekde na začiatku ....
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod Anna » 20 Aug 2012, 18:00

Klemka, Dr. Newmann jednoznačne podporuje dojčenie v tehotenstve? Lebo môj manžel sa k tomu nestavia veľmi priaznivo a ani ja si to to neviem do budúcnosti predstaviť, je to pre mňa už iné dojčenie, neužívam si to tak ako predtým, bolesti nemám, skôr je to psychická záležitosť, spomínam si, keď Čarodejnica písala o mačkách, ktoré svoje mláďa odstavia pri gravidite, nie je to podobné u iných cicavcov?
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod TIA » 20 Aug 2012, 18:44

Anna, gratulujem k pozehnanemu stavu :) a zelam krasne a pohodove tehotenstvo..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod kinsi » 20 Aug 2012, 19:57

Anna, gratulujem :) Inak pozor na váhu(keď píšeš o tých gaťoch), neviem, či to platí všeobecne, ale mne sa teraz udržuje váha o dosť ťažšie ako pri prvom tehotenstve. Keď si predstavím, že v prvom tehu som do 7.mesiaca stav úspešne tajila (aby som mohla chodiť na sál a slúžiť) a teraz na začiatku šiesteho mam brucho ako hrom, tak sa úplne hrozím toho ako budem vyzerať v deviatom :)
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod tina » 20 Aug 2012, 21:28

fiha! anna gratulujem :)
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod Klemka » 20 Aug 2012, 22:27

Jej, Anka, blahoželám :)
K dojčeniu v tehotenstve sa vyjadruje tento článok http://www.mamila.sk/domain/flox/files/ ... enstva.pdf, skús si prečítať, ak by si mala nejaké otázky, napíš ešte, myslím, že sa vyjadruje k úplne všetkému, čo v Tvojej otázke na mňa zaznelo. Držím palce!!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod shira » 20 Aug 2012, 22:52

anna no zbohom :D :D :D blahoželám, podľa mňa super, však nemáš na čo čakať a odkladať súrodenca na neskoršie. tiež ked sa nad tým zamyslím, je to jedno, prestávka v robote musí byť tak či tak a vždy to padne nevhod, nič nevymyslíme. ako dlho si vlastne chodila do roboty?
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod didulka » 21 Aug 2012, 09:13

Anna gratulujem. Vitaj v klube tehuliek. :-)
Urcite sa stretnes s nepochopenim, ked budes dojcit v tehu. Tak ako ja. Ale keby som teraz Saru chcela odstavit, tak by to bolo naozaj velmi bolestive a ani sa na to necitim.
Ja som za mesiac dala dole 4 kila, vela toho nenajem. Zijem len na surovej strave a obilninach. Maso nemozem ani citit.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod Anna » 21 Aug 2012, 11:41

Ďakujem za blahoželania! Kinsi, mne sa darilo tehotenstvo zatajiť pomaly dokonca...do pôrodnice som išla z roboty, gynekológ, keď ma uvidel, predpovedal, že dieťa nebude mať ani 2,5 kg, ale všetko bolo O.K., pribrala som totiž iba 8 kg a teraz mám brucho vyduté ako v druhom trimestri....s robotou problém nemám, unavená zatiaľ nie som, ale určite to príde...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod didulka » 21 Aug 2012, 12:45

Baby ja vas obdivujem, v tehotenstve v robote. Ja som pri Sare zacala opuchat uz v 1. trimestri, ta som isla hned PN. Potom prisla cukrovka a s nou dalsie zdravotne problemy. O unave ani nehovorim.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dojčenie v tehotenstve , tandemové dojčenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron