Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

témy o dojčení detí rôzneho veku, dojčení dvojčiat či počas nového tehotenstva

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod stvura » 25 Mar 2011, 08:45

Ahojte, zdavim vas...konecne som zavitala na doporucene leelo na tuto stranku. Super ze je tu viac mamiciek co dojcia pocas tehotenstva. To co niekto popisoval, ze je menej mliecka v prvom trimestri je fakt, no potom sa to rozbehne, moj maly sa teda nikdy nestazoval (a on by si povedal svoje isto lebo je velky mliekofil). Ja som kolosrum nemala, hned mi preslo zrele mliecko do toho prveho mliecka (pri prvom dietati som mala kolosrum asi 3 dni). Mojmu krpcovi chutilo vsetko...xixi, stale chuti. Co sa tyka nevolnosti, tak pri prvom strasne, no pri druhom som na ne nestihala mysliet, lebo este den pred porodom som ho nahanala na motorkarskej drahe (rozdiel medzi detmi mam dva roky a jeden mesiac)
stvura
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 25 Mar 2011, 08:35
Bydlisko: Nové Zámky
Počet detí: 2
Môj status: Čo ťa nezabije ťa posilní

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod matja » 25 Mar 2011, 09:11

ahojte. Áno, už teraz som spozorovala zníženú tvorbu mliečka. Samozrejme, že ešte mám, ale nie toľko, čo predtým. Len nechápem, od čoho to závisí, že raz ma prsia bolia, raz nie. Túto noc ma bolelo hrozne jedno. Možno to záleží od toho, ako malý silno ťahá, lebo niekedy fakt ťahá o dušu a dudloval by aj hodinu, keby som mu to dovolila.
Len taká perlička - moja dokina mi povedala, že mám prestať dojčiť, lebo že sa začne tvoriť kolostrum. :D
matja
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 25 Mar 2011, 09:04
Počet detí: 2
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 10 dní
Rokov: 12 rokov, 4 mesiace, 27 dní

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod stvura » 25 Mar 2011, 09:17

Matja, nic si z toho nerob, pri mne sa moja chytala za hlavu, normalne ma povazovala za zvrhlu...to nehovorim ze aj v nemocnici bol primar pohorseny tym ze som pred porodom nadojcila starsieho a po porode som vyslovila poziadavku ze chcem hned svoje druhe dieta dojcit (mlieko som mala, odislo mi az na druhy den po porode na jeden den). Stale dojcim obe, ale uz sa o tom s pediatrickou nebavim, nakolko ona nie je zastankyna dojcenia.
stvura
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 25 Mar 2011, 08:35
Bydlisko: Nové Zámky
Počet detí: 2
Môj status: Čo ťa nezabije ťa posilní

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod matja » 25 Mar 2011, 11:46

Práve som malého prehovorila, nech sa po pol hodine odtiahne a na boľavej bradavke som si našla 4 malé pľuzgieriky naplnené akoby vodou. Čo mám s nimi robiť? Asi to je naozaj z toho, že silno ťahá a mliečko mu ide iba na začiatku, potom už nie...
matja
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 25 Mar 2011, 09:04
Počet detí: 2
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 10 dní
Rokov: 12 rokov, 4 mesiace, 27 dní

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod annag » 25 Mar 2011, 12:22

matja - mliečne pľuzgieriky - treba ich prepichnúť sterilnou ihlou na šitie napr. Opatrne, ihlu veď skôr zo spodku bradavky nahor, tak aby si si nepichala hlboko, len ich natrhni. Preto tá bolesť a náhle akoby znížená tvorba.

Mohli sa vyústenia mliekovodov upchať i preto ,že sa zmenila viskozita mliečka, resp. je možné, že si schytala infekciu, lebo v tehotenstve sú kvasinkové infekcie časté . Po prepichnutí si ich pretri genciánom - fialovou vodičkou.
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod matja » 25 Mar 2011, 12:28

au, Katka, tohoto som sa obávala, že mi to poradíš. :lol: Toto som nemusela robiť, ani keď bol drobec maličký :roll:
Ja som si to všimla aj na druhej bradavke, ale keď som celý deň z nej nedojčila, tak sa stiahli a nevidno ich. Objavia sa po dojčení. Ďakujem za radu. Ale bude sa to asi vracať, však?
matja
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 25 Mar 2011, 09:04
Počet detí: 2
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 10 dní
Rokov: 12 rokov, 4 mesiace, 27 dní

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod annag » 25 Mar 2011, 12:58

matja, áno, často sa objavia len tesne po dojčení,resp. keď sa bábo počas dojčenia odpojí - nemalo by sa to až tak vracať - resp. mali by sme tomu zabrániť - v prvom rade vylúčiť candidu - máš príznaky nejaké? bolia i po dojčení, resp, ku koncu dojčenia a pomedzi dojčenie, sú citlivé na chlad a dotyk? alebo je bolesť len pre pľuzgieriky - teda tesne po prisatí ?
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod matja » 25 Mar 2011, 13:57

asi som mala na toto vytvoriť novú tému, ospravedlňujem sa :)
Bolia ma často, i po dojčení, i na dotyk, niekedy sa to samo od seba na chvíľu upokojí. Na chlad som citlivosť nezbadala. Lenže je mi ťažko posúdiť, z čoho je tá bolesť, môže to byť aj z tehotenstva. Síce ma nebolia celé prsníky, ale bolí ma aj časť (možno 2 cm mimo dvorca), takže sa to netýka iba bradaviek.
matja
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 25 Mar 2011, 09:04
Počet detí: 2
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 10 dní
Rokov: 12 rokov, 4 mesiace, 27 dní

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod annag » 25 Mar 2011, 19:09

matja- uvidíme, ako sa budeš cítiť po odstránení pľuzgierikov a po genciáne - to nám najlepšie potom napovie, či máš i candidu alebo nie
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod matja » 26 Mar 2011, 08:54

ďakujem Katka, ak by boli stále problémy, ozvem sa.
matja
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 25 Mar 2011, 09:04
Počet detí: 2
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 10 dní
Rokov: 12 rokov, 4 mesiace, 27 dní

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod leelo » 26 Mar 2011, 12:16

stvura, ahoj, som rada, ze si prisla ;)
tak to budem mat medzi detmi presne taky rozdiel ako ty, zda sa.
chcela som sa ta spytat na polohy - ako si dojcila s bruskom? a satkovala si pocas tehotenstva?
vdaka.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod Andrea » 04 Apr 2011, 12:40

Mozem sa opytat ako je to s kolostrom pri tandemovom dojceni? Viem ze sa mlieko prisposobi mladsiemu babatku, ale kedze sa to kolostrum tvori iba chvilu a malo, nevypije ho starsie babatko na ukor mladsieho? Ako to robite - obmedzite trocha dojcenie vacsieho dietata prve dni alebo ako? Dakujem.
Andrea
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 04 Apr 2011, 11:26
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 1 deň

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod Norika » 10 Máj 2011, 21:39

tak, pridavam sa do klubu :)
netusim v ktorom tyzdni som :( dnes som robila test, lebo sme s manzelom rozmyslali, ci sa minuly tyzden nieco nepodarilo.....a dnes na teste po asi 6 dnoch uz silna ciarka.....tak to muselo byt davnejsie...maly ma 7 a pol meisaca, prikrmy este nepapame, nejde nam to :( tak mam obavy, co bude jest, ak budem mat menej mlieka?? ci to sa da zvysit??? klasicky ako pri laktacnej krize?? neze ho nebudem mat cim nakrmit.....naozaj nam tie prikrmy este nejdu.
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod miriam » 11 Máj 2011, 11:02

Norika, gratulujem :) ! Tesim sa, ze to tu oziva ( a tiez, ze nie som jedina, kto sa s druhym babatkom tak poponahlal, chichi :) )
Co sa tyka pripadneho poklesu tvorby, to sa neda ovplyvnit nijako. Kukni temu, ktoru som zakladala davnejsie, odpisali mi Annag aj Klemka- viewtopic.php?f=9&t=51
Je to ale iste individualne, kedze ja som uz v 20tt a zatial sa mi stale este netvori kolostrum a mliecka mam tak akurat, kolko moj maly pyta. U nas je to cez den tak max. 5-7 x, posledne dni ho ucim popijat aj tekutiny z poharika, kedze doteraz sme sa s pitim nijak velmi neponahlali. Dojci sa hlavne velmi vela v noci, takmer kazdu hodinku- hodinku a pol..
Ak by som Ti mohla poradit z vlastnych skusenosti, tak to chce hlavne vela maleho prikladat, nevzdavat to, nemysliet na to, ze by sa mohlo s mlieckom nieco stat. Ja som otehotnela, ked mal maly styri a pol mesiaca, este nepapal prikrmy, tie sme zacali ponukat az par dni pred pol rokom. Nastastie nasmu chuti a papa vsetko, velmi rychlo sme zaviedli takmer kompletne menu- teraz papa 4 jedla denne. Samozrejme, ze som netusila a stale ani netusim, ako dlho este budem moct dojcit a ako dlho to takto bude fungovat. Koli tomu som ako zadne dvierka zacala zavadzat okolo 7 mesiaca malemu aj mliecne vyrobky- biely jogurt, teraz ked ma vyse 8 mes. mu davam aj cottage cheese, tento tyzden som mu dala do obediku uz aj tvrdy syr ementaloveho typu. Islo mi hlavne o to, aby mal kravsku bielkovinu zavedenu este pocas dojcenia ( aby sme eliminovali pripadne alergicke reakcie) a tiez, aby si zvykol na tieto vyrobky, keby som nahodou nemohla dojcit dostatocne, alebo vobec..
U Vas by bolo dobre popracovat na tych prikrmoch, jednak ak by sa Ti znizila produkcia a tiez aj koli zelezu, ktoreho zasoba sa po pol roku u dietatka pomaly mina..Kedze si este zrejme len na zaciatku tehotenstva, dufajme, ze produkcia sa v najblizsej dobe nebude nijak radikalne menit a ze budete mat cas rozpapat sa.
Ako to mate s tym jedenim ? Maly neje vobec, alebo ma rad len nieco ? Co vsetko si mu uz skusila ponuknut ?
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod miriam » 11 Máj 2011, 11:10

Norika, teraz som si v teme o prikrmoch od Teba precitala, ake mate s jedenim trampoty- uz som na odchode od pocitaca, tak len v rychlosti zatial- vidim, ze sa zaoberate zatial hlavne zeleninou. Mne to troska pride ako taky slovensky prezitok- mrkva, zemiak brokolica, maso, ovocie az potom...Vyhrada, ze po ovoci by deti mohli odmietat vsetko ostatne je neopodstatnena, kolko deti odmieta absolutne vsetko bez ohladu na to, ci uz ovocie mali..Takze skus nateraz zabudnut na klasicke postupy a podus malemu jablcko, pomixuj, kup niaky sladsi druh..Moj drobec miluje aj broskyne..No a banan je u nas c. 1. Aby nebol na zaciatok az tak aromaticky, skus banan s jablkom..Skratka skus chrustika rozpapat niecim zaujimavejsim :)Drzim palce a napis, ako to u Vas vyzera.
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod Norika » 12 Máj 2011, 11:07

No uz som i ja zmenila nazor, a zacneme ovocim,lebo inak to nevidim....Kym som nevedela, ze som tehotna, stale som sa hadala so svokrou a mamou a dalsimi, ze nie ja chcem pekne po poriadku, zeleninku najprv :-/ ale teraz nam uz "hori pod zadkom" tak musime nejako zacat....
a chcem sa opytta, druhy krat som si dnes nasla krvavy vytok?? Moze to byt z uhniezdenia vajicka, ci zamlcany potrat?? Ja som z toho vsetkeho naozaj vol.....Pri prvom som presne vedela,kedy som mala plodne dni, kedy co,ale teraz absolutne netusim,v akej sme faze, atd :(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod miriam » 12 Máj 2011, 12:09

Tak drzim palce a daj vediet, ako malemu ovocko chuti..
Co sa spinenia tyka- z uhniezdenia vajicka to urcite nie je. To nastava este v case, kedy by Ti ziaden tehotensky test nevysiel pozitivny. Spinenie ci krvacanie mnoze byt absolutne banalne, ale moze to aj znamenat, ze nieco nie je tak, ako ma..bez vysetrenia u lekara sa to nedozvies. Ak si u neho este nebola, je najvyssi cas. Treba skontrolovat fazulku, ci je tam kde ma a vobec vsetko ostatne :) Tak drzim palce
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod Norika » 12 Máj 2011, 16:32

viem, ze pri prvom som tak mala asi v 8tt ...som z toho zmätena, este som nebola u doktora, a najblizsie mozme ist az o dva tyzdne :(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod miriam » 13 Máj 2011, 22:25

no, dva tyzdne ubehnu ako voda, urcite to bude v pohode a vsetko bude v poriadku. ak by si ale nahodou zacala krvacat viac, urcite vyhladaj lekara skor. a co jedenie ? nastali niake zmeny ;) ?
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod Norika » 13 Máj 2011, 22:29

boli sme na pohotovosti....podla UTZ som v 5tt+3dni.....podla PM to nevychadza :-D ale ja sama uz newem....nadopovali ma duphastonom, ascorutinom, pichli injekciu....a uvidime co bude.....
a jedenie?? ked vidi lyzicku, zatne usta a neotvori....kruti hlavou a neda sa....ale chute ma rad,,,,podarilo sa mi mu dat jogurt,tak 1/4 lyzicky zjedol, aj banan oblizoval v poho, aj keksy a chlieb obzmoli, a ani cipsami nepohrdne, ,a rad chute, ale jest, to nie....ale musime bojovat nejako
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod leelo » 16 Máj 2011, 18:10

norika, blahozelam! :goodjob:
ak ti to pomoze, aj ja som mala krvacanie a teda nielen ja. precitaj si temu o tom v tejto sekcii, ak si teda este necitala.
drzim ti do najblizsich tyzdnov palce, nech ta vsetky komplikacie co najviac obidu. a to papanie - tym sa velmi nestersuj, ale trpezlivo ponukaj. mozes zacat smelo aj s lepkom, mozno mu zachutia cestovinky. kedze zavadzame popri dojceni a toho mliecka bude pocas tehotenstva asi len ubudat. mne teda ubudlo poriadne...
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod Norika » 17 Máj 2011, 20:17

ach leelo.....ja som v sobotu potratila...bol to najhorsi vikend v zivote....robili mi kyretaz...24 hodin som nemohla kojit......maly hladny a vyplakany, kedze bol bezo mna....no proste hrôza, som rada, ze mame po tom
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod akdarka » 18 Máj 2011, 07:40

och boze! Norika, drzte sa...maly Janko sa uz ma dobre?
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod leelo » 18 Máj 2011, 16:11

norika, nesmierne ma to vsetko mrzi. zelam skore zotavenie a aj nacerpanie psychickych sil. malinky Janko ti v tom pomoze!
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod janka » 18 Aug 2011, 23:38

ahojte, rada by som vedela, co moze byt dovodom na odstavenie dietata v tehotenstve. Citala som, ze ked je tehotenstvo bez problemov, tak nie je dovod dieta odstavit. Ale co ak sa vyskytnu nejake drobne komplikacie? Pri prvom tehotenstve mi koncom druheho trimestra zacal maknut (asi nejak predcasne dozrievat ci co) krcok maternice a moj gynekolog bol z toho dost vyplaseny a pripraveny poslat ma lezat do nemocnice. Tak neviem, ako sa zachovat, ak by sa mi nieco podobne malo prihodit aj teraz. Gynekologovi som radsej nevravela, ze este dojcim, lebo viem, ze niecomu takemu nie je nakloneny a ze by mi to hned zarazil. Viete niekto o tom nieco?
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dojčenie v tehotenstve , tandemové dojčenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron