Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

témy o dojčení detí rôzneho veku, dojčení dvojčiat či počas nového tehotenstva

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod Klemka » 15 Apr 2013, 22:18

Reanda, kolostrum nemusí byť len zlatej farby, v 33 tt už máš kolostrum.
Mimuka, v takom prípade sa treba riadiť dieťaťom - pije na prsníku? Vidíš, že by prehĺtala? Pri dostatočnej hydratácii by mala mať moč číry. Je možné, že bude dobré začať ponúkať viac tekutín alebo robiť tekutejšie jedlo.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod mimuka » 18 Apr 2013, 14:44

ahojte, tak sa na vás obraciam s ďalšou otázkou (problémom)...dcérke sa objavil na koži nejaký ekzém ...najprv ho mala iba trocha na ruke, tak som čakala či to nebola nejaká alergia, ale teraz sa jej na celom tele (hlavne na rukách a nohách) objavujú také jednotlivé bodky (malé vyrážky)...ideme zajtra k doktorke, ale chcem sa opýtať či to nemôže nejako súvisieť s dojčením a tehotenstvom??... s nejakými hormónmi alebo neviem...ja som v prvom tehotenstve mala nejaké také podobné vyrážky na rukách od zápästia po lakte...bola som s tým asi u troch kožných a nikto nevedel čo to je...potom to odišlo tak ako prišlo (ešte pred pôrodom)...vďaka za všetky rady a skúsenosti...
Obrázok užívateľa
mimuka
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 10 Feb 2012, 12:08
Počet detí: 1
1. dieťa: Sára
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 8 dní

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod Klemka » 18 Apr 2013, 19:17

Hladina hormónov v materskom mlieku je relatívne konštantná. Nehovoriac o tom, že počas tehotenstva tvorba mlieka zásadne klesá. Toto vysoko pravdepodobne nesúvisí s faktom, že dojčíš v tehotenstve.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 18 Apr 2013, 23:49

SKus pockat tyzden. Moze to byt virusove ochorenie, ktore ako prislo tak odide.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod ivanarobert » 07 Máj 2013, 13:32

Ahojte, chcela by som vedieť jednu vec. Chápem všetko čo dojčenie popri tehotenstve obnáša. Dnes ma ale gynekológ nastrašil, že s dojčením musím ihneď skončiť. Že to neprichádza do úvahy, že to 2-ročnému synčekovi aj tak už nič nedáva, že je to iba "dudka" a že by som mala myslieť na nenarodené bábätko, že ho oberám o živiny.......Toto som aj od neho čakala že bude takto reagovať. Chcela by som vedieť o tom viac. Ako sa napríklad prejaví to, že matka nemá dostatok živín pre všetkých troch? Je to napríklad "strata mlieka", alebo slabé prospievanie bábätka v brušku? alebo sú to iné prejavy npr. krvácanie?
Obrázok užívateľa
ivanarobert
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 17 Nov 2011, 22:39
Bydlisko: Trnava
Počet detí: 1
1. dieťa: Róbert
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 22 dní

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod kinsi » 07 Máj 2013, 13:48

Strašne ma hnevajú takýto lekári - nezistí si nijaké odborné info a dojčenie Ti zakáže, len preto, lebo jemu sa to prieči. Iné vysvetlenie nie je. Dojčenie v tehu nepredstavuje riziká pre dieťa(jedno ani druhé)ani pre matku, nijaká štúdia nikdy nič také nepotvrdila. Telo si s tým poradí, mliečka v tehotenstve budeš tvoriť menej - je to vraj individuálne, ale napr.mne sa skoro úplne prestalo tvoriť. Ono je to vlastne tak, že mliečko sa ti tvorí ďalej, ale vyššie hladiny progesterónu zvyšujú priepustnosť alveolov a prsník akoby stratí schopnosť akumulácie vytvoreného mm - proste bude ho menej :)
Veľa žien v tehotenstve ďalej dojčí, rozhodnutie je na tebe popreštuduj články na nete (mamila.sk, témy na tomto fóre) a rozhodni sa sama podla toho ako to cítiš. Doktor nemá šancu zistiť, či ďalej dojčíš, alebo nie - ak nemáš chuť sa s ním dohadovať, povedz, že už si odstavila a hotovo. Ja som malú neodstavila, teraz dojčím tandem a i keď hlavne zo začiatku mi to občas liezlo na nervy, teraz som rada, že je to ako to je a dojčia sa obaja - obaja krásne prospievajú :D
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod Klemka » 07 Máj 2013, 14:41

Ivka, snáď sa po rokoch masírovania na podporkách už nenecháš zblbnúť :)
V tomto článku nájdeš odpovede na všetky otázky, ktoré si tu položila: http://www.mamila.sk/domain/flox/files/ ... enstva.pdf
A v tomto príbehu zasa nájdeš vyjadrenie hlavného slovenského gynekológa Slovenskej republiky, ktorý hovorí, že dojčenie nie je problém pri tehotenstve: http://www.mamila.sk/domain/flox/files/ ... dem-ak.pdf
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod ivanarobert » 07 Máj 2013, 17:18

Klemka, no veď práve, že aj ja som si myslela, že mám dostatok informácií v tejto veci ale lekári majú asi nejaký zvláštny zmysel ako "PACIENTKU" presvedčiť o ich pravde. Keď som s ním chcela o tom debatovať, tak ma odbil, že "to tak voľakedy staré babky MUSELI robiť , lebo nemali peniaze na iné mlieko". Totálne ma zblbol a z ambulancie som odchádzala s reklamným letáčikom na tehotenské vitamíny :x Som ja ale ovca čo? Ja nemám asi ten zmysel presviedčať niekoho o niečom, keď viem, že je to márne.
Obrázok užívateľa
ivanarobert
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 17 Nov 2011, 22:39
Bydlisko: Trnava
Počet detí: 1
1. dieťa: Róbert
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 22 dní

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 07 Máj 2013, 19:55

ivanarobert píše:Klemka, no veď práve, že aj ja som si myslela, že mám dostatok informácií v tejto veci ale lekári majú asi nejaký zvláštny zmysel ako "PACIENTKU" presvedčiť o ich pravde. Keď som s ním chcela o tom debatovať, tak ma odbil, že "to tak voľakedy staré babky MUSELI robiť , lebo nemali peniaze na iné mlieko". Totálne ma zblbol a z ambulancie som odchádzala s reklamným letáčikom na tehotenské vitamíny :x Som ja ale ovca čo? Ja nemám asi ten zmysel presviedčať niekoho o niečom, keď viem, že je to márne.


No vidíš a mne moja gynekologička povedala ten istý argument, len v opačnom zmysle, že "veď aj naše pramatere v Terchovej na lazoch tak robili" 8-) takže tým mi to vlastne odobrila. :dojcenie:
No len ja som nezvládla bolesť pri prisávani, takže sme cca v 6 mesiaci skončili. :?
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 07 Máj 2013, 21:46

Ivana,

lekari pocas svojho vzdelavania neorzoberaju dojcenie do takych detailov, ako tu, alebo na strankach mamily. Nie je to vramci vseobecneho vzdelavania, a ani vramci atestacnej pripravy,
v dostatocnej miere ani u gynekologov. Preto, ak si sa doteraz temou dojcenia zaoberala v podporke a citala clanky so zdrojov mamily, musis vychadzat z toho, ze vies o dojceni viac, ako spominany pan doktor. A s tymto sebavedomim mozes vstupovat do ambulancie. Ak o tom nechces s nim dalej diskutovat, lebo sa napriek tomu necitis, mas na to pravo. Ak mu chces vylozit svoje argumenty a on nepocuva, je to prejav jeho nezdvorilosti a tvrdohlavosti. Ak Ta nebodaj slovne napada a vnucuje Ti Tebe neprijatelne nazory, mas sa pravo razne branit. : pan doktor, v tomto bode sa nezhodneme, ja robim s plnym vedomim a svedomim pre moje deti to najlepsie na zaklade mojho presvedcenia a aktivne nadobudnutych informacii.
Ak Ti stale neda pokoj, odporucam Ta na niektore Artemisine prispevky, ona vie krasne odzbrojujuco odpisovat. Myslim to teraz cisto v dobrom. Ja osobne som v tom podstatne slabsia.

Okrem toho, v tom, co Ti on sam povedal, si uz odporuje. Ak totiz povie, ze synovi to aj tak uz nic neprinasa a len dudle, tak v tom pripade to ani nemoze odoberat niekomu ziviny.
Co sa tyka toho argumentu s peniazmi na umele mlieko, tak na to sa snad ani inteligentne reagovat neda.

Ak by matka nebola schopna takto zabezpecit zivinami jeden plod a k tomu kojit dieta, ktore ma to mlieko v podstate z nutricneho pohladu ako vyzivovy doplnok, lebo uz ma i inu stravu, ako by to bolo s viacplodovymi graviditami? Ved to matka nutricne zabezpecuje kompletne 2 plody. A to je len jedna z mnohych, mnohych myslienok, ktore mozu cloveka ako protiargumetn napadnut.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod vejula » 07 Máj 2013, 21:52

ivanarobert. Tvojmu babatku v brušku isto nič nebude chybať. JA som tiež počuvala kadejaké reči, kedže som dojčila cele tehotenstvo. A Nakoniec som vynosila dcerku s pôrodnou hmotnosťou 4,26kg :D takže očividne nepostradala a ochudovnovana nebola ;)
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod quaxi » 07 Máj 2013, 22:33

ivana, v dnesnej dobe je pre beznu zenu seriozny problem dosiahnut taku podvyzivu, aby tym realne utrpelo tehotenstvo alebo dieta malo nejake nasledky. Podari sa to len zopar anorektickam, pripadne nejakym narkomankam a pod., ale produkcia mozno pol litra MM denne ta jednoducho nedokaze natolko zatazit.
Ja som sice v tehotku uz nekojila, ale mala som svoj nazor na rozne tehu vysetrenia a pod., tiez som mala s lekarom vecny problem. Riesila som to tak, ze vzdy ked sa dalo, som hovorila lekarovi to, co chce pocut, a nie pravdu. Takze lekar si myslel, ze poctivo tlacim do seba magnezium, ktoreho som nevzala ani miligram, ze priberam ukazkove 1-2kg mesacne, ze mi voooobec netvrdne brucho, ze som navstivila vsetky nim odporucane ambulancie a vysetrenia, aj datum menzesu som si vymyslela... Zistila som, ze im nema cenu skusat nieco vysvetlovat, a uz vobec nie racionalnymi argumentami - oni o ne nestoja, a vzdy na teba pozeraju ako na sprostucku chuderu, co nestudovala tu ich uzasnu medicinu, tak co o tom moze vediet. Najcastejsie skusaju zenu zmanipulovat tym, ze nieco si myslia/robia iba hlupaci, alebo ze chce zle svojmu dietatu. Nikto nechce byt v ociach druheho sprosty a egoista co mysli len na seba a kasle na dieta, takze na takuto manipulaciu im skoci takmer kazdy. Takejto manipulacie sa najlahsie zbavis tak, ze zo seba spravis este vacsiu hlupanu a egoistku. No co sa tyka kojenia, nie je najmensi dovod vesat lekarovi na nos ze este kojis. Necit sa preto zle, ze ta zmanipuloval, to je jeho chrapunstvo a nie tvoja chyba ;-)
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod ivanarobert » 11 Máj 2013, 13:33

Ďakujem baby, veľmi ste ma podporili. Dúfam, že sa ma už nikdy nespýta či ešte kojím alebo nie. A ak áno, nájdem v sebe viac sebavedomia a niečo už na neho vymyslím. xi xi :D
Obrázok užívateľa
ivanarobert
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 17 Nov 2011, 22:39
Bydlisko: Trnava
Počet detí: 1
1. dieťa: Róbert
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 22 dní

Predchádzajúci

Späť na Dojčenie v tehotenstve , tandemové dojčenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron