Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

témy o dojčení detí rôzneho veku, dojčení dvojčiat či počas nového tehotenstva

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod Klemka » 19 Aug 2011, 19:48

Janka, podľa mňa, ak sa vyskytnú komplikácie, potom treba zisťovať, ako ďalej s dojčením. Poradkyňa Ti bude buď vedieť priamo povedať, alebo, ak nie, poradíme sa s dr. Newmanom a individuálne sa to zváži. Určite netreba ísť do extrému, ak sa bude zdať, že dojčenie môže ohroziť tehotenstvo, bábätko v brušku je dôležitejšie. Ale na druhej strane - vôbec toto nemám preštudované a myslím si, že v tomto smere je asi zase veľa rôznych mýtov a poloprávd.
Všeobecne o dojčení v tehotenstve máme tento leták https://sites.google.com/site/blogodojc ... ehotenstve
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod Norika » 19 Aug 2011, 19:52

a moze dojcenie sposobit nejako potrat?? este celkom na zaciatku tehu?? sa mi zda, ze Ludka to niekde pisala tutok, ze ak sa aj podari otehotniet pocas dojcenia, tak to moze viest k potratu...niekde v teme o menstruacii
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 22 dní

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod Klemka » 19 Aug 2011, 21:15

Norika, ten leták, ktorý som sem dala, sa vyjadruje čiastočne aj k tomu, pozri si.
V jednom materiále, ktorý som čítala od Katty Dettwyler sa spomína, že náhla veľká zmena frekvencie dojčenia, v zmysle, že zrazu sa začne dieťa dojčiť omnoho častejšie a veľa pri tom piť mlieko, môže viesť k zvýšeniu hladiny prolaktínu, čo môže ohroziť tehotenstvo.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod miriam » 19 Aug 2011, 22:25

Janka, neviem Ti poradit, co robit s dojcenim v pripade, ze by sa objavili komplikacie v tehotenstve, tiez som na to zo zaciatku myslela, kedze som mala podobny problem pri prvom tehotenstve, ako pises aj Ty. Tak som len dojcila a robila vsetko naplno, s tym, ze ked sa niaky problem vyskytne, budem ho aktualne riesit. Tak by som Ta chcela len povzbudit, ze naozaj nemusia byt tehotenstva zakazdym rovnake. Ja som momentalne v 34 tt. Pri prvom tehotenstve som uz touto dobou lezala druhy tyzden na Kramaroch a brusko mi tvrdlo kazdu chvilu a to som uz len takmer stale lezala. Bala som sa prejst chodbou, aby som neporodila, co mal maly hlavicku uz uplne nizko, krcok sa ustupoval a otvarala som sa. Prve pocity tvrdnutia brucha som citila uz v niakom 25-26 tt...Teraz dojcim a zatial je vsetko v pohode, aj ked sa natahujem denne s malym a o oddychu, ci vylozenych nohach nemoze byt rec :) Cize je to zase individualne. Mne sa velmi paci tento clanok http://kellymom.com/nursingtwo/resource ... -sheet.pdf. Drzim palce ;)
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 23 dní
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 11 mesiacov, 3 dni

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod Norika » 19 Aug 2011, 22:44

miriam, mas moj obdiv, ze mas takeho drobca, ako my, a este k tomun si uz vo vyssom stadiu tehu....ves ja som sa uz v tom tyzdni gulala :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 22 dní

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod janka » 19 Aug 2011, 23:25

Klemka, miriam, vdaka, asi je naozaj najlespie neriesit to prilis dopredu, ale az ked problem nastane. Je fakt, ze som si mozno tie problemy predtym trochu uhnala sama, ked som vo velkom zavarala, rylovala zahradu, stahovala kancelariu a organizovala varenie kotlikoveho gulasu pre dost velku spolocnost. To mi teraz odpadne, ale zas zostane staranie sa o Misku, ktora sa stale nechava vo velkom nosit. Vdaka aj za linky, ten clanok od Klemky som uz sice poznala, uz sa tu spominal, ale tie dve linky v referenciach su tiez dobre.

Norika, K Dettwyler ma velmi dobry clanok medzi svojimi textami na tuto temu, aj som ho zacala prekladat, ale teraz v prvom trimestri som cela taka dost k nicomu, tak to na chvilu uviazlo. Moze to sposobit potrat, ale spravidla v tych uplnych zaciatkoch, ze vlastne hormony zabrania oplodnenemu vajicku sa uhniezdit, cize v podstate potratis este skor, ako vobec zistis, ze si tehotna.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod AdaK » 20 Sep 2011, 21:44

Janka, nosenia v tehu sa bat nemusis, ja som nosila az do samotneho porodu a este som prenasala, syn mal dobrych trinast kil... prirodzene, treba dbat si davat pozor na unavu, zena by mala byt zdrava, ale inak sa dojcenie i nosenie v tehu da zvladnut viac menej v pohode, viac nez fyzicky je to neraz narocnejsie psychicky a emocionaln ;)
Obrázok užívateľa
AdaK
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 20 Sep 2011, 14:10
Bydlisko: BA, Podunajské Biskupice
Počet detí: 2
1. dieťa: Al
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Izi
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 23 dní
Môj status: Je úžasné pomáhať ženám s dojčením, je úžasné sledovať jedinečnú komunikáciu matky so svojim dieťaťom...

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod kinsi » 08 Apr 2012, 20:49

Možem sa opýtať, ako to vačšinou býva s množstvom mlieka počas tehotenstva? Viem, že množstvo ma klesnúť a tým pádom sa spomalí i tok, ale kedy to zhruba zvykne nastať? Je to skor nárazová zmena, potom sa už množstvo nemení, alebo je ho stále menej a menej až do porodu? Dosť sa toho hrozím, našej malej tvorí mm stále vačšinu kalorického príjmu.Ďakujem
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 5 dní

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod miriam » 08 Apr 2012, 22:10

Kinsi,u nas k zmene co sa tyka mnozstva a toku mlieka prislo v druhom trimestri, ale zmena bola natolko mierna a plynula, ze syn nijako na toto nereagoval a dojcil sa spokojne nadalej. Tym padom som ani ja nepostrehla, ze by sme mali nejaky problem s prijmom mlieka. Az spatne, po porode, ked sa mi prsia naliali a starsi syn nestihal hltat, som si uvedomila, ze po velmi dlhej dobe pocujem hlasne preglganie..Takze by som skonstatovala, ze mlieka bolo zrejme tak akurat, ale prsia sa nezvykli tak nalievat, ako pred tym. Dokonca som si ani nevsimla, ci sa mi od toho 16-teho tyzdna uz zacalo tvorit kolostrum, skusala som si niekedy okolo 20-teho tyzdna odstriekat mlieko zo zvedavosti na lyzicku a jedine, co sa mi zdalo byt ine bolo, ze mlieko nestriekalo, len kvapkalo. Ku koncu tehotenstva, priblizne posledne dva mesiace, sa mi zdalo, ze je mlieka opat o cosi viac, ale aj tato zmena bola velmi pozvolna a plynula.
Myslim, ze je to velmi individualne, skus pozriet aj moju starsiu temu ohladom nocneho dojcenia, kde mi prave o tvorbe mlieka a pripadnom odstaveni, pisali poradkyne- viewtopic.php?f=9&t=51. Kedze mi vtedy bolo poradene, ze sa so zmenami pocas tehotenstva neda nic robit, nakolko su riadene hormonalne, tak som len ponukala a ponukala..
Velmi drzim palce, nech vsetko prebieha hladko a bez tazkosti..
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 23 dní
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 11 mesiacov, 3 dni

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod kinsi » 08 Apr 2012, 22:57

Ďakujem Miriam za rady, prečítala som si znovu i tvoju druhú tému. Je fakt super, že sa Ti to takto darí, dojčiť oboch drobcov :D .
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 5 dní

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod Klemka » 09 Apr 2012, 08:30

Miriam to veľmi pekne zhrnula. Dôležité je naozaj hlavne prsníky ponúkať, vytvárať podmienky pre dojčenie a tým dieťatko povzbudzovať k prisávaniu. Ak je staršie dieťa také veľké, ako Tvoje, Kinsi, je pravdepodobne ešte jednoduchšie prejsť dojčením v tehotenstve do pôrodu, pretože už nemusí od dojčenia očakávať iba dobrý tok mlieka. Dôležité je odsledovať si, ako pri dojčení pije a ak sa zdá, že sa reaguje na znížené množstvo mlieka pitím, ktoré nie je také výdatné, ako bývalo, treba sa sústrediť na ponúkanie dojčenia plus na ponúkanie príkrmov a tekutín, aby malo všetkého dosť.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod algon » 09 Apr 2012, 21:13

kinsi u mna to bol vyrazny pokles mlieka hned od zaciatku a tiez som neustale ponukala a ponukala, maly sa nechcel prsnika vzdat pre pomaly tok a male mnozstvo, cize sa neustale dozadoval, ale viac som mu davala tekutin, lebo som videla, ze necika tolko, ine jedlo mu chutilo vzdy, neskor sa mi zdalo postupujucim tehotenstvom, ze je mlieka viac, ale islo to pomaly plynulo, kolostrum sa mi zacalo tvorit az teraz cca 6tt pred terminom porodu, nie ako sa udava v 16tt a malemu velmi chuti, ziadne odmietanie, len mama mnam :) na prsniku by dokazal stravit cely den
algon
 
Príspevky: 52
Registrovaný: 25 Mar 2011, 13:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Michal
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Juraj
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 4 dni

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod didulka » 04 Máj 2012, 15:30

Chcela by som sa opytat, ci je nutne priznat sa gynekologovi k dojceniu cez tehotenstvo. Mam takeho tusaka, ze by sa to nestretlo s pochopenim.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod luludi » 04 Máj 2012, 16:05

didulka ja som to mojej gynekologicke vravela a nemala s tym ziaden problem. :)


baby hlasim, ze u nas sa risko definitivne odstavil sam - zareagoval na slaby tok mliecka - odstavil sa bez placu, bez scen a odvtedy aj prespi celu noc - spat ostal s nami v nasej posteli. Este takto pred 2 tyzdnami sa cez den dojcil hadam aj 15x a v noci 4 - 5x.
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 5 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 6 mesiacov, 12 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod miriam » 04 Máj 2012, 20:51

didulka, gratulujem, teda bruska tu krasne pribudaju :) ja som sa mojmu gynekologovi na zaciatku nevinne priznala, ale razantne mi kazal okamzite odstavit..pri dalsich kontrolach sa ma uz nepytal, takze sa to premlcalo..myslim si, ze pokial nie su ziadne komplikacie, netreba zbytocne rozvijat tieto temy so zdravotnikmi, obvykle maju velmi konzervativne nazory..
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 23 dní
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 11 mesiacov, 3 dni

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod miriam » 04 Máj 2012, 21:06

luludi, drzim palce v dalsich tyzdnoch tehotenstva, je skvele, ze sa syncek takto rozhodol sam a ze si mu umoznila dojcit sa co najdlhsie..
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 23 dní
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 11 mesiacov, 3 dni

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod didulka » 04 Máj 2012, 21:09

miriam nie, nie som tehotna... Teda zatial. Pracovat na babatku zacneme po dovolenke. Len si zatial co to studujem o dojceni pocas tehotenstva a tandemovom dojceni, lebo tu moju prisavku odstavit nemienim. :-)
Myslim, ze moj gynekolog je dost konzervativny a nebol by dojcenim nadseny. Pri prvom tehu som mala opuchy, ketonuriu, cukrovku. Tak snad dojcenie zvladnem.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod vejula » 05 Máj 2012, 20:19

didulka tak ja som môjmu gynekologovi povedala že dojčim. KEd som začala špiniť a nasadil mi utrogestan, nevedela som či môžem pri dojčeni. Navyše som sa spytala, či to špinenie nemôže byť spôsobene dojčením a gynekolog povedal že nie. Ani naznakom sa nezmienil že treba prestať dojčiť.

Inak mne mliečko kleslo hlavne ked som začala uživať ten utrogestan. Po 2 tyždnoch som vysadila, ale mliečka už viac nebolo
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 7 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod shira » 05 Máj 2012, 21:21

vejula, takže malý sa ti odstavil? ja uvažujem, že v lete, tak po roku a pol budem obmedzovať dojčenie (nie nejako brutálne odmietať, to sa ani nedá, ale tak, nenápadne) a asi začneme riešiť druhé tehotenstvo intenzívnejšie.. ono by to už vyšlo tak nejako, že starší by bol v škôlke, kým by som už mala druhé... ani neviem ešte, či by som zostala na materskej ja alebo manžel... ale ako píšeš s tým utrogestanom, ja na neho budem odkázaná pravdepodobne zas celý prvý trimester- takže mám tak či tak očakávať stratu mlieka.. myslím, že nám nejaké radikálne alebo náhle odstavenie nehrozí, momentálne je Tomáško úplný závislák, už teraz niekedy utekám pred ním, ked nie je čas, lebo viem, že z prsníka ho nedostanem dole možno aj hodinu.. ráno sa dojčí dve hodiny v kuse, vstaneme, niekedy sa chystám 10 min v kúpelni a potom ešte pijem kávu a sedím popri dalšom dojčení, manžel ho musí nejako vyrušiť alebo strašne zaujať, aby sa pustil a ja musím rýchlo odísť. samozrejme keď prídem, už uteká ku dverám, na ruky, už hrabe kde sú prsia a rýcho rýchlo sa prisáva, ani sa nestíham vyzuť :mrgreen: tak možno to aj pri mojej snahe o skoršie odstavenie potiahneme do 2 rokov :o
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 15 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod Norika » 05 Máj 2012, 21:27

shira píše:vejula, takže malý sa ti odstavil? ja uvažujem, že v lete, tak po roku a pol budem obmedzovať dojčenie (nie nejako brutálne odmietať, to sa ani nedá, ale tak, nenápadne) a asi začneme riešiť druhé tehotenstvo intenzívnejšie.. ono by to už vyšlo tak nejako, že starší by bol v škôlke, kým by som už mala druhé... ani neviem ešte, či by som zostala na materskej ja alebo manžel... ale ako píšeš s tým utrogestanom, ja na neho budem odkázaná pravdepodobne zas celý prvý trimester- takže mám tak či tak očakávať stratu mlieka.. myslím, že nám nejaké radikálne alebo náhle odstavenie nehrozí, momentálne je Tomáško úplný závislák, už teraz niekedy utekám pred ním, ked nie je čas, lebo viem, že z prsníka ho nedostanem dole možno aj hodinu.. ráno sa dojčí dve hodiny v kuse, vstaneme, niekedy sa chystám 10 min v kúpelni a potom ešte pijem kávu a sedím popri dalšom dojčení, manžel ho musí nejako vyrušiť alebo strašne zaujať, aby sa pustil a ja musím rýchlo odísť. samozrejme keď prídem, už uteká ku dverám, na ruky, už hrabe kde sú prsia a rýcho rýchlo sa prisáva, ani sa nestíham vyzuť :mrgreen: tak možno to aj pri mojej snahe o skoršie odstavenie potiahneme do 2 rokov :o

nemozes tak dopredu rieit, ze budes musiet brat lieky atd....mozno to bude uplne ine, lahsie,prirodzenejsie :) ...aj ja b y som chcela riesit, kedy by sme mohli planovat druhe :(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 22 dní

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod vejula » 05 Máj 2012, 21:45

shira nie, maly sa mi neodstavil, asi som to zle napisala. Myslela som to tak, že po vysadení utrogestanu bolo mliečka stale rovnako malo, že nepribudlo. Maly sa dojči, ak sa to tak da nazvať. Preglgne len kde - tu... Už asi 4 dni mi nepil v noci ale posledne dve noci zas pioje, lebo ma soplik tak sa budi a to ho uspavam prsnikom, aj ked stači mu chvilku zacuckať. Cez den ma o prsnik stale zaujem, hlavne rano by si cuckal aj pol hodku v kuse, čo mu ale nedovolim, lebo bradavky mam citlivejšie. Neboj ono ten utrogestan sice zniži produkciu podla mna, lebo to je čisty progesteron ale uplne nezastavil.
Teraz momentalne už nemam normalne mliečko ale take bledožltohnede čosi... Tak sa uplne zmenilo zloženie, ale malemu to nevadi
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 7 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod shira » 05 Máj 2012, 22:02

Norika píše: nemozes tak dopredu riešit, ze budes musiet brat lieky atd....mozno to bude uplne ine, lahsie,prirodzenejsie :) ...aj ja by som chcela riesit, kedy by sme mohli planovat druhe :(

ja už mám za sebou nejaké roky, kedy som neriešila a potom som zistila, že iné neostáva, len aktívne riešiť :mrgreen: samozrejme, že treba riešiť to, čo je, nie to, čo nie je - to je jasné. je vysoká pravdepodobnosť (veľmi vysoká, skoro na betón :roll: ), že budem musieť brať lieky, aj keby len pre istotu. a čím neskôr to bude, tým horšie, a možno vôbec nič- a popredám vecičky :(
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 15 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod Norika » 05 Máj 2012, 22:30

mam kamosku,ktora asi v 37 porodila svoje prve, den predo mnou....len vdaka asistovanej reprodukcii...a minule sa dozviem,ze coskoro porodi druhe :D

tak ja len preto,ze si myslim, ze ak zena uz ma za sebou prirodzenu "cestu"- porod, dojcenie, tak telo sa trocha spamäta, a bude fungovat spravnejsie....snad by to tak bolo u kazdeho no....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 22 dní

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod kinsi » 10 Máj 2012, 15:03

Luludi, a ako to prebiehalo? jeden deň 15x a druhý nič? Naša malá je ako šialená, stále ale ozaj stále len cici...cici...V noci to isté, je to neodklonitelné, pýta furt a všade :( Na oboch bradavkách sa mi urobili ranky a dosť to bolí. Už som z toho zúfalá, lebo som unavená, nevyspatá a nikam nemožem ísť, lebo všade le pýta cici...
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 5 dní

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 10 Máj 2012, 23:14

Si v obdobi, ked sa dojcenie utvrdzuje a aj bez tehotenstva by toho dopytu bolo zrejme viac.

CO sa tyka prsnikov - jednoznacne sa zamerat na spravne prisavanie. Tym, ze su menej naliate, sa dietatko s nimi lahsie hra a poskodzuje ich. A ranky treba liecit hned, idealne univerzalnou mastou - skus sa nakontaktovat na najblizsiu LP.

Blizite sa k hranici 2 rokoch, kde sa dojcenie stabilizuje a kde by malo platit "...dojcit nadalej tak, ako to matke i dietatu vyhovuje". Dieta zacina uz veci okolo seba viac chapat a je mu mozne zacat nastavovat prve hranice - i v dojceni. Takze skusit prve obmedzenia - teraz uz staci, lebo to boli (aby to vyhovovalo tebe) , dostanes za chvilu, ked sa dohras, ked pojdes spinkat, ked sa napapas...(aby to vyhovovalo aj malej)
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 7 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 1 deň
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dojčenie v tehotenstve , tandemové dojčenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron