Vitajte na fóre bez reklám porušujúcich práva dieťaťa

na fóre bez reklám porušujúcich Medzinárodný kódex marketingu náhrad materského mlieka

Vitajte na fóre bez reklám porušujúcich práva dieťaťa

Neprečítaný príspevokod annag » 20 Mar 2011, 22:46

Milé malé mamičky, toto fórum je na slovenskom internete jedinečné. Dodržiava etické princípy najmä Medzinárodného kódexu marketingových náhrad materského mlieka. Bude bez reklám na umelé mlieka a výživy, fľaše, cumlíky , detské čaje či dojčenecké vody a bez akýchkoľvek reklám výrobcov, ktorí Kódex neustále porušujú.

Je určené všetkým mamičkám, ktoré čakajú alebo už majú doma svoje bábätko, ktoré chcú dojčiť alebo riešia problémy s dojčením alebo sa tešia z dojčenia a chcú sa o svoje skúsenosti podeliť s druhými. Určite však nie je uzavreté pre mamičky, ktoré z hocijakých príčin nedojčia a potrebujú riešiť problémy so svojimi bábätkami. Fórum je otvorené akýmkoľvek iným témam mladých mamičiek a ich rodín. V prípade, že máte záujem vytvoriť si uzavretú skupinu, alebo akýkoľvek iný nápad, kontaktujte nás. Medzi diskutujúcimi mamičkami budú i certifikované poradkyne pri dojčení z o.z. Mamila, ktoré sú pripravené odborne pomôcť každej mamičke.

Prečo sú tu i témy, ktoré zdanlivo s dojčením nesúvisia? Pretože dojčenie nie je len kŕmenie. Je jeden z kľúčových nástrojov vzťahovej výchovy. (okrem vytvorenia bezpečnej väzby po pôrode, nosenia bábätka, spaní v jeho blízkosti, plaču, ktorý má vždy svoju príčinu a harmónii medzi matkou, jej dieťatkom a ich potrebami)

Toto fórum vzniklo ako reakcia na neustále porušovania základných práv každého dieťaťa - práva dojčiť sa. Každé dieťa má právo sa dojčiť a každá matka má právo, aby dojčila. Tendenčné informácie, reklamy a PR články na fórach porušujúcich kódex často vedú k predčasnému ukončeniu dojčenia, pretože poskytujú zavádzajúce informácie mamičkám, ale i širokej laickej i odbornej verejnosti.

Vaša Annag - Katarína Glavová

viac o tom, čo to je Medzinárodný marketingový kódex, aké dôležité je dojčenie pre deti celého sveta i o tom, ako výrobcovia porušujú spomínaný kódex nájdete tu:
http://www.ibfan.org/news-global_economy.html
http://www.ibfan.org/
http://www.who.int/child_adolescent_hea ... index.html
http://www.unicef.org/nutrition/index_24824.html
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 4 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 10 mesiacov, 9 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 8 mesiacov, 12 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Späť na Vitajte

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť