atopicky exem

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

atopicky exem

Neprečítaný príspevokod trillian19 » 07 Mar 2013, 12:09

Ahojte,
Tomasko ma 13 mesiacov a vcera mu doktorka potvrdila atopicky exem. Ma na tele 3 fliaciky so suchou supinatou pokozkou a rozskrabane uska. (Moja chyba, som skusala po roku spestrit stravu, typujem, ze problem bol jogurt a mandarinka). Odlisli sme od nej s furou receptou, zatial mam doma 4 masti a fenistil, dalsie sa mi v lekarni este zarabaju. Samozrejme medzi predpisanymi liekami je aj kortikoidova mast. No a tu je moja otazka, ako to vidite, dali by ste dietatu kortikoidy?
Tominko mal uz predtym takyto problem a to nemal ani 2 mesiace, vtedy som tiez mala predpisane kortikoidy, ale som mu ich nedala, pomohol nam vtedy holtov krem a mast linola fett. Bol cisto kojeny, tak som si nasadila dietku, ziadne kysle ovocie, rajciny, cokolady, med, mak, orechy.. Ale fakt je, ze sa to tahalo vyse mesiaca. Tak teraz dilema, mam skusit tie kortikoidy, alebo sa im radsej vyhnut?
trillian19
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 16 Aug 2012, 23:10

Re: atopicky exem

Neprečítaný príspevokod artemis » 07 Mar 2013, 12:41

A prečo si sa nespýtala lekárky, že prečo mu to dáva, aké sú tam riziká, a čo všetko zvažovala, kým došla k tomu záveru, že mu to odporúča? Veď máš na to právo byť informovaná...a nie dať si urobiť masť, čo stojí mimochodom kopu peňazí, a potom rozmýšľať či dať či nedať...
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: atopicky exem

Neprečítaný príspevokod zigi » 07 Mar 2013, 13:53

Ja som presne z tohto dovodu kvoli ekzemu ani za doktorkou nesla. Hanka mala sice len jeden flacik na licku a trosku za uskami, takze toho nebolo az tak vela. Kupila som na to od A-dermy Exomegu, tym som to poctivo natierala a od Biodermy ABCDerm Cold-cream, co som jej davala na von do chladu, stravu som nijak nemenila a zobrala som ju este k homeopaticke. Myslim, ze som to riesila pred tromi styrmi mesiacmi tiez tu na fore a teraz (musim zaklopat) uz ten ekzem vobec nema, uplne to zmizlo... neviem, ci je to dobra rada, je vzdy na uvazeni rodica, co sa rozhodne robit, ale ja som bola rozhodnuta, ze zadnymi hormonalnymi mastami ju natierat nebudem a oplatilo sa. Ale asi sme mali stastie, viem, ze kopec ludi to ma s ekzemom ovela tazsie, tak vam drzim palce!
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 3 dni
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 10 mesiacov, 18 dní

Re: atopicky exem

Neprečítaný príspevokod didulka » 07 Mar 2013, 16:00

Kortikoid pomoze, ale ked prestanes mazat, tak mas ekzem spat.
My sme mazali par mesiacov a k nicomu to neviedlo.
Musis zistit spustaca ekzemu, teda najst pricinu a tu odstranit. Mazanie je len take latanie a potlacanie problemu.
U nas bol spustac chemikalie, chemicke pracie prasky, mlieko a mliecne vyrobky, pesticidy.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: atopicky exem

Neprečítaný príspevokod Kandy » 07 Mar 2013, 19:00

Maťko má tiež ekzém, objaví sa mu vždy po očkovaní. Lekárka mu predpísala masť s kyselinou mliečnou. Ešte ako mi to predpisovala, tak ma ubezpečovala, že to nie sú kortikoidy a že keby nezabrala, tak mám prísť po druhú. Našťastie pomáha, aj keď to chvíľu trvá, kým suché miesta úplne zmiznú. On ho máva dosť rozsiahly, asi po tretine tela naposledy. Som veľmi vďačná, že moja lekárka to s liekmi nejak nepreháňa.
A môj názor? Kým nemá ekzém v nejakom zlom stave, že mokvá alebo čo, tak by som kortikoidy nepoužívala. Hlavne ak vieš, že mu pomáha aj niečo neškodnejšie.
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 3 dni

Re: atopicky exem

Neprečítaný príspevokod trillian19 » 08 Mar 2013, 10:21

Dakujem za vsetky reakcie, pomohli ste mi, zatial som teda utvrdena v tom, ze kortikoidy vynecham. Lekarka to propaguje ako rychle riesenie, ale pokial maly netrpi, nemokva mu to a pod., sa tomu pokusim vyhnut. Som za to, radsej sa dopatrat priciny a riesit tu a nie len vyhladit nasledky. Mne sa tie fliaciky nezdaju take tragicke a ked ich poctivo mastim, trocha sa to zlepsilo uz teraz. Maly je proste vsetkymi mastami mazany ;)
Kandy, nemohla by si mi prosim poslat kontakt na Matkovu koznu, mozno by som skusila ist s malym k nej (ak je to teda v BA).
trillian19
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 16 Aug 2012, 23:10

Re: atopicky exem

Neprečítaný príspevokod Kandy » 08 Mar 2013, 13:21

Maťkovi predpisovala masť pediatrička. Ku kožnej by ho zrejme poslala, ak by ani jedna masť od nej nezabrala. Je to Mudr. Viera Cigáňová, sídli na Záporožskej v Petržalke.
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 3 dni

Re: atopicky exem

Neprečítaný príspevokod kaculinka » 24 Apr 2013, 14:24

Dobrý den, velice ráda bych se s Vámi podělila o naše zkušenosti, jak se dá bojovat s alergiemi a atopickým exémem.....náš teď už dvouletý syn začal ve třech měsících trpět na alergie a s tím spojené i exémy.Hodně se mu to dělalo na ručkách, nožičkách a potom už i na obličeji,škrábal si to někdy až do krve,byli jsme už jeden čas zoufalí! Nepřišli jsme vůbec na to co mu vlastně vadí,na co má tu šílenou alergii.Skončili jsme nakonec na alergologii a kožním,dali nám antihistaminika a mastičku s kortikoidy...
Od mé sestry jsme se po Vánocích dozvěděli o čínských bylinkách od firmy OKG a zkusili je,i když ze začátku trochu s nedůvěrou...protože těch všelijakých přípravků už je k dostání hodně a připadalo nám to všechno co jsme už vyzkoušeli stejné a bez účinku...ale poprvé nás tohle OPRAVDU A UPŘÍMNĚ NEZKLAMALO a už ani ne po třech měsících jsme viděli veliké zlepšení!! Nedá se to vůbec srovnat s tím,jaké to bylo ještě před těmi Vánoci, než jsme s bylinkami začali...máme teď momentálně jenom jeden flíček pod kolenem a ten ho nesvědí, neškrábe si to a lépe mi začal v noci spinkat.. Přitom jí dá se říct cokoliv(kromě nějakých hodně alergenních potravin,ty raději oželíme..) , žádný Fenistil ani jiná antihistaminika a kortikoidové masti neužíváme, vysadili jsme to,protože jsme chtěli vyzkoušet,jestli to vůbec půjde i bez nich a nebo to budeme opět muset nasadit a fungovat jen s antihistaminiky...a vida, přesvědčili jsme se,že jde to i bez té chemie .. opravdu super!! :-) Přišli jsme na to,že důležité je začít od příčiny tohoto onemocnení,pročistit celé tělíčko,hlavně střeva a játra od všech jedů a mykotoxinů, odkyselit,nastartovat imunitu, nejprve vnitřně a neřešit už jenom ten důsledek na kůži v podobě exémů a svědění . Bohužel všichni máme tendenci to stále dokola mazat mastmi jen zvenčí nebo alergické reakce tlumit antihistaminiky a neřešíme vůbec to, co se děje uvnitř nás,s našimi orgány a potom samozřejmě i s psychikou,je to potom jako bludný kruh ... Sama jsem se přesvědčila,že my jsme teď na dobré cestě ,našli jsme něco co nám pomáhá a z toho mám ohromnou radost :-) Nikdy není pozdě začít řešit to jinou cestou než jen do sebe cpát pořád dokola spoustu chemických léků a kortikoidů,to je až ta poslední možnost,když už nic jiného nezabírá,opravdu upřímně a ze srdce to doporučuji vyzkoušet i komukoliv jinému s těmito problémy.. pokud by Vás to zaujalo a chtěl to někdo probrat a poradit víc přes soukromou zprávu, jak se s tím dá bojovat, moc ráda napíši víc informací, protože já sama jsem po těch zkušenostech začala s firmou spolupracovat a mohu Vám tedy také poradit jak začít alergie a exém řešit přírodní cestou... katacmelacek@seznam.cz (r.č. 03-010728)
kaculinka
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 24 Apr 2013, 14:21

Re: atopicky exem

Neprečítaný príspevokod kinsi » 25 Apr 2013, 15:36

Kaculinda, nehnevaj sa, ale na toto forum si si , podla mna, prišla len zadarmo robiť reklamu...Nepáči sa mi to. Pridala si sem len toto isté (čo isto i na iné fóra, kde chodia tvoje potenciálne zákazníčky) na dva miesta a inak sem vobec nechodíš...
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 8 dní

Re: atopicky exem

Neprečítaný príspevokod kinsi » 25 Apr 2013, 15:38

Keď si zo srandy okopírujete kúsok textu do googlu vyhodí Vám mnoho miest, kde Kaculinda túži podeliť sa so svojimi skúsenosťami a prípadne urobiť nejaký ten kšeftík....
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 8 dní


Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron