Obuv detí, ktoré ešte nechodia

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Obuv detí, ktoré ešte nechodia

Neprečítaný príspevokod Norika » 13 Apr 2011, 11:27

Aký máte názor?? Mojej mame sa nepáči, že náš drobec je len v ponožkách, tak mu kúpila topánočky, no z čínskeho obchodu. Ja z toho dobrý pocit nemám, mám dojem, že mu to deformuje nožku, keď ešte nechodí, navyše čínska obuv, ešte bude vypúšťať nejaké jedovaté látky abo čo.... Poraďte mi prosím, vyveďte ma z omylu, alebo podporte, ďakujem :-D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 22 dní

Re: Obuv detí, ktoré ešte nechodia

Neprečítaný príspevokod bubelko » 13 Apr 2011, 11:37

ahoj norika
babatko, ktore nechodi urcite topanky nepotrebuje. ak mu je chladno, stacia hrube ponozky, v zime nejake zateplene kapce. ale topanky su urcite zbytocne. topanky mozu nozku derformovat ak stvornozkuje a ma clenkove topanky, pretoze nutia nespravne vytacat nozky. a ak nejake topanky predsa, tak urcite nie z cinskeho obchodu. skor by som na zaciatok zvolila nejake s makkou kozenou podrazkou. na von potrebuje dietatko topanky az ked samo chodi popri nabytku., pretoze vtedy sa dokaze trebars vytiahnut o kocik a chodit ;)
bubelko
 

Re: Obuv detí, ktoré ešte nechodia

Neprečítaný príspevokod kinsi » 13 Apr 2011, 11:39

Norika, ja s Vami súhlasím, myslím, že nožička sa najlepšie vyvíja keď ju nikde nič neobmedzuje a obúvanie topánočiek, kým nechodí nie je vobec prospešné. No a to ani nevravím o tom, že sú z čínskeho obchodu. Celkom reálne hrozí, že fakt budú niečím ponapúšťané. Ja osobne by som to neriskovala, mamine by som poďakovala a raz, dvakrát by som ich malému obula, keď by bola u nás, vždy len na chvíľku. Inak by boli v skrinke ;) . Veď ona to nemyslela zle, tak nech si nemyslí, že si nejaká nevďačnica.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 5 dní

Re: Obuv detí, ktoré ešte nechodia

Neprečítaný príspevokod Norika » 13 Apr 2011, 11:51

ked ona si to mysli :-( A byvame u nich....takze tazko.......lebo ked vidia, ze ho mam v satke len v ponozkach pozeraju ako by som sa nevedela onho postarat.....tak budem hladat ln nejake capacky
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 22 dní

Re: Obuv detí, ktoré ešte nechodia

Neprečítaný príspevokod Norika » 13 Apr 2011, 11:57

uz je urazena a reve.lebo som jej to nevedela ako povedat,ze ich nebude nosit,bo by mu uz ich hned dala najradsej :(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 22 dní

Re: Obuv detí, ktoré ešte nechodia

Neprečítaný príspevokod leelo » 13 Apr 2011, 13:23

norika, mas skor problem s mamou. skus jej vysvetlit, ze aj ked si mlada a byvate u nich, vychovu a starostlivost svojho dietata chces mat pevne v rukach ty. a poprosit ju, nech to respektuje. ak ta takto citovo vydiera, tak sa to odraza na tvojej neistote, psychickom rozpolozeni a to sa velmi prenasa na maleho. nech si skusi tento fakt uvedomit.
co sa tyka obuvi, predovsetkym z cinskeho obchodu nie je vhodny ziadny vyrobok. su testy, kde je dokazane, ze obsahuju skodlive farbiva a materialy.
moj maly dostal svoje prve kozene capacky, ked zacal lozit. dovtedy to nema vyznam. a aj tie museli byt velmi makke, specialne, s povolnymi gumickami na priehlavkoch, aby mu nic nedeformovalo ohyb nozicky pri lozeni. to nam prizvukovala pediatricka aj fyzioterapeutka.
pre tvoju predstavu:
www.mopus.de
cize ked, tak vas najblizsie caka toto.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 30 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 19 dní
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Obuv detí, ktoré ešte nechodia

Neprečítaný príspevokod kinsi » 13 Apr 2011, 13:26

Moja kamarátka kúpila jedny tu : http://www.capacky.cz/ A sú veľmi spokojní.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 5 dní

Re: Obuv detí, ktoré ešte nechodia

Neprečítaný príspevokod akdarka » 13 Apr 2011, 13:28

nas maly 4nozkuje, stavia sa pri nabytku - davam mu protismykove ponozky...zle?
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Obuv detí, ktoré ešte nechodia

Neprečítaný príspevokod leelo » 13 Apr 2011, 13:41

akdarka, nesmyka sa mu pri lozeni? lebo na ponozky nam odporucili kupit taku lepiacu hmotu, vybodkovat mu nou priehlavky, to zaschlo a zostalo tam. vytvorilo to vlastne efekt toho protismykoveho, co ma na chodidle. to ako pre zaciatky lozenia. no ale to som neriesila, kupila som mu tie kozene capacky a tym som vyriesila zaroven otazku - co na nohy do kocika.
inak teraz moj maly nosi take protiskykove ponozky, ako pises, na doma. ma aj take uplne makke papucky s protismykovou podrazkou, len latka a suchy zips, nespevnena pata. vsetci stale zdoraznuju, ze co najviac treba chodit bosy. tak snad to robim dobre :?:
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 30 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 19 dní
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Obuv detí, ktoré ešte nechodia

Neprečítaný príspevokod akdarka » 13 Apr 2011, 14:10

nesmyka sa mu, unika ako drak :-) nazory odbornikov sa neuveritelne rozchadzaju...ale zhoduju sa aspon v tom, ze na nerovnych povrchoch (trava, malicke kamienky) naboso. takze sa tesim na leto, ze vypustim fesaka na zahradu a moze trenovat :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Obuv detí, ktoré ešte nechodia

Neprečítaný príspevokod Norika » 13 Apr 2011, 17:03

k mojej mame len dodam,ta sa nezmeni,na tom sme sa zhodli vsetci surodenci :) taze len pretrpiet....
a k obuvi, tak porozmyslam,co dame ked zacne chodit,vidim ze z toho zas budem mat trocha vedu :-D .... ale na boso vonku ho v lete davam nebudem,kedze viem,ze ten travnik urcite nie je stopercentny, tak aby nahodou nestupil na nejake sklo....ani ja moc neoblubujem chodit bosa,aj doma papuce musim mat :-D
takze vravtite,ze nie je nic zle na tom,ked je v ponoozkach len?? lebo sa ma uz snazila zdeptat tym,ze ked pojdem na kurz,ze budu ine mamicky na nas pozerat krivo
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 22 dní

Re: Obuv detí, ktoré ešte nechodia

Neprečítaný príspevokod leelo » 13 Apr 2011, 19:07

norika, nenechaj sa zdeptat. samozrejme, ze moze mat ponozticky. existuju aj take latkove capacky, to sa dava hlavne na zimu, su napr. z mikroflisu.
mne stale vsetci prizvukuju, ze dokonca chodiace dieta ma byt co najdlhsie naboso. aj na parketach. cize ak nie je extra teplo, tak v ponozkach. ja tiez iste nebudem davat maleho naboso chodit po trave. ale topanocky ma aj teraz s uplne makkou podrazkou, daju sa lahko ohnut uplne na polovicu. take mu kupim aj letne. neviem, dokedy sa formuju nozicky a tie makke vaziva, pata, ale asi este hodne dlho.
v kociku bol maly dlho v ponozkach, v teplom lete uplne bosy.
tvoja mamina sa nemusi zmenit, ale moze sa naucit respektovat ta. lebo inak budete nestastni vsetci.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 30 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 19 dní
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Obuv detí, ktoré ešte nechodia

Neprečítaný príspevokod bubelko » 13 Apr 2011, 19:44

leelo: u nas chodia obe deti 90% casu na boso, max. v protismykovych ponozkach, mame kachlicky a parkety. pytala som sa na to pediatra a povedal, ze topanka nohu neformuje (to je vraj stary nazor), ale noha sa formuje chodenim a cim viac deti chodia na boso, tym lepsie sa im spevnuju svaly a formuju chodidla. tak neviem ;-) zatial ma moj pediater nikdy nesklamal a u lukasa doteraz neboli problemy s nohami, tak verim, ze nieco na tom bude :)

norika: leelo ma pravdu, mamina sa menit nemusi, ale respektovat tvoje rozhodnutia by mala, nakolko uz si dospela a tiez mamina. ale nic si z toho nerob, kazdy mame v rodine nejakeho toho dobreho "poradcu", ktory to vsetko zazil a pozna a vie, co a ako. ;)
bubelko
 


Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron