no nenaštvali vás tí doktori niekedy?

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

no nenaštvali vás tí doktori niekedy?

Neprečítaný príspevokod Marika » 25 Okt 2012, 21:26

Boli sme na gastre.Miškamá zvýšene pčentesty,žltačku mala do 6 mesiacov. Z infekčného nás poslali na gastro.Na infekčnom nám povedali, že nešpecifická choroba pečene,nejaké protilátky proti hladkému svalstvu, tak odchod na gastro, nech oni povedia názor.
My tam prídeme.Privítanie: načo ste tu prišli? však tie hodnoty u dieťaťa sú normálne. Akurát ma fajne na začiatku našpanovali. Ja som im, že z porodnice nám kázali iba sledovať, aby tie hodnoty nešli hore.Po odmietnutí očkovania z dovodu tých testov nás dr.pediater mudr(nechcem nadávať) poslali na infekčné.Ja som jej hovorila, že v porodnici kázali iba sledovať.No ale ked odmietate očkovať, tak pojdete tam!Tak naša mudr uzavrela rozhovor. No a nakoniec na tom gastre(vynechám teraz očkovaciu tému) nám kázali,že možte prísť o týžden na odbery.Aspon 3 hodiny nejesť.Ja im vravím, budeme sa snažiť.
To si ako predtavujete?
Ona sa v noci koji každe 2 hod.ráno asi po troch hod má ranajky.
musíte aspon 3 hod nejesť!
ja by som bola len rada,keby vydržala,mna to tiež nebaví(už nevidím poriadne, tak by som sa vyspala)
menšie deti vydržia a vy nie!načo potom to všetko
tak sme odišli.keby to hovorili aspon normálne. Ale sestrička aj dr. boli jak osy.Asi sa tiež nevyspali. kedže hodnoty sú u takého dieťaťa normálne, iné ťažkosti nemá, tak už tam nejdem.a doma čitam, že odporučujú usg, odbery na neviem čo všetko. šli by do teplých krajín.ked to všetko je v norme, načo máme ešte po kdejakých judášoch chodiť.
ak je niekto medzi vami dr.,nehnevajte sa,ale pri tej našej malej nemáme šťastie na ustretových, alebo milých dr. síce na infekčnom boli fajn. ešte som zvedavá, čo mi mudr pudr pediater naša povie, ked odnesiem papiere, že už nikde nejdem. A to ked spomeniem, ako nás nahánala, po mesiaci, že máme ísť do nemocnice sa hospitalizovať.volala svokre, susedom, na viackrát, lebo mne sa nemohla dovolať.máme isť rychlo do nemocnice, lebo bilirubín 199.
vedela som ako dopadneme(lebo raz pri staršej sa nám to už stalo), ale mudr je mudr,tak sme počúvli.A v nemocnici,že načo vás tu poslali. však KO je v norme a bilirubín keby bol aspon 250, to by sme dali možno modre svetlo.ale takto možte isť domov.ta dobre.len som myslela, že našu pediater vykopnem z tej stoličky.
nehnevajte sa ženičky,ale ešte mám z nich nervy, tak sa takto ventilujem :evil:
Marika
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 21 Máj 2012, 20:35
Počet detí: 4
1. dieťa: Dominik-15r
2. dieťa: Miriam-14r
3. dieťa: Lucinka uz v nebi
4. dieťa: Michaela
Rokov: 12 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Môj status: ...byť sám sebou a nebyť sám...

Re: no nenaštvali vás tí doktori niekedy?

Neprečítaný príspevokod shira » 25 Okt 2012, 22:10

my sme mali tiež bilirubín cca 190 a že pohoda.. že hlavne, aby to malo klesajúcu tendenciu.. nič nebolo treba. sledovali, to može aj pediater pri bežnej kontrole. žltý bol cez 3 mesiace. doma som ho dala holého na lehátko pod okno, celá terapia. ked sú ok výsledky, tak potom ok. čím viac sa dieťa vláči bez príčiny po zdravotníckych zariadeniach hromadného typu 40 rokov nedotknutých (niekedy mám pocit že aj myslením), tým vyššia pravdepodobnosť, že niečo chytí... a v mojom prípade tiež vysoká pravdepodobnosť, že chytím amok. keby som ordinovala v takých podmienkach, tak ma roznesú na druhý deň všetky kontrolné úrady v zuboch a keby som sa chovala, ako je to bohužiaľ bežné, skrachujem hned prvý mesiac :twisted: ale hlavne že poisťovne nemajú peniaze. posielajú človeka hore dole po vyšetreniach a prd z toho.
na fb som dnes čítala status :
hovorí jeden absolvent druhému: ked si pomyslím, aký som ja inžinier, normálne mám strach ísť k doktorovi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: no nenaštvali vás tí doktori niekedy?

Neprečítaný príspevokod tina » 26 Okt 2012, 11:28

shira píše: keby som ordinovala v takých podmienkach, tak ma roznesú na druhý deň všetky kontrolné úrady v zuboch a keby som sa chovala, ako je to bohužiaľ bežné, skrachujem hned prvý mesiac :twisted: ale hlavne že poisťovne nemajú peniaze. posielajú človeka hore dole po vyšetreniach a prd z toho.
na fb som dnes čítala status :
hovorí jeden absolvent druhému: ked si pomyslím, aký som ja inžinier, normálne mám strach ísť k doktorovi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:lol: :lol:
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: no nenaštvali vás tí doktori niekedy?

Neprečítaný príspevokod lulu » 26 Okt 2012, 15:30

Marika: vyprdni /pardon za výraz/ sa na nich! :evil: Už nevedia, ako zháňať klientov? Mne tak malú ťahajú na endokrynológiu /tú staršiu/, len do nej cpať ihly na odbery! Nič jej aj tak nezistili! Tiež tam už nepáchnem!
...že tri hodiny nejesť? To sa dá ako u takého krpčeka. Moja cucne každú hoďku pár sekúnd, no keby som jej 3 hodiny nedala, chúďa...
Tá vaša dr, ťa nemá moc v láske. Nedáš radšej očkovať, nech je spokojná? :mrgreen: :mrgreen:
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: no nenaštvali vás tí doktori niekedy?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 26 Okt 2012, 17:55

V súčasnosti je už prekonaný názor, že na odbery treba ísť nalačno. Nielen u dojčených detí, aj u dospelých. Nie je to potrebné.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: no nenaštvali vás tí doktori niekedy?

Neprečítaný príspevokod shira » 26 Okt 2012, 19:09

pokial nejde o glykémiu, je to naozaj jedno. hormonálny profil, krvný obraz a podobné sa nemenia podla toho, či človek jedol alebo nie. ja osobne vždy hovorím, že som nalačno aj ked nie som :mrgreen:
endkrinológia je ozaj špeci.. pamätám ked som chodila na vš, tam ordinoval jeden dr. čo úplne každému niečo diagnostikoval, najč. strumu :lol: :lol: :lol: tam ked sa človek náhodne dostal, zaručene pochodil všetky vyšetrenia, ktoré existujú a skončil s kopou liekov.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: no nenaštvali vás tí doktori niekedy?

Neprečítaný príspevokod didulka » 29 Okt 2012, 17:17

Marika tak sa tu smejem, ze az... Ako keby si o nas pisala. :-D
Dcera mala od asi mesiaca a pol vysypy. Non-stop na kortikoidoch. Na koznom kazali urobit u pediatricky vsetky odbery, vytery. Ja volam pre vysledky nasej lekarke, bol piatok... Mali sme vyssi bilirubin. Hovorim, ze pridem v pondelok pre papier. On an mna zacala jacat do telefonu, aby som hned utekala pre vysledky a na Kramare, lebo mojej dcere nefunguje pecen. Volam muzovi, placem, totalne peklo... Uteka z roboty domov, rychlo na Kramare. Tam sa nam vysmiali. Tie hodnoty boli podla nich v norme pre plne dojcene dieta. Ale ked uz sme tam boli, tak nas hospitalizovali na koznom. Po tyzdnovompobyte, kde nam mazali to iste ako som mazala doma, ma prepustili so slovami, ze ak chcem dojcit, musim sa vzdat ovocia, zeleniny, korenin, byliniek a co ja viem este coho vsetkeho. Cize ak chcem dojcit, tak mam zit len na suchych rozkoch.
Este sme kozne navstivili raz. Ked nasej dcere po ockovani zacala hnit koza. Lekarka na nu jednym okom pozrela, zhodnotila to ako stipance od komara (fakt netusim, kde sa mohla stretnut s nejakym komarom a ten musel byt fakt ze vytrvalec) a poslala nas do kelu.
Vtedy sa vytratila nasa dovera k lekarom.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: no nenaštvali vás tí doktori niekedy?

Neprečítaný príspevokod tina » 29 Okt 2012, 18:35

ze "vytratila", to sa mi paci :lol:
s mojou sa to stalo tiez tak dajak, a pritom ja tuzim doverovat...
v Bystrici pri prvom, boli sme na ultrazvuku rychlo vybaveni, bolo vsetko ok, tesili sme sa, dostali sme snimok... o 2 tyzdne idem k lekarovi, ze ma cudne picha v bruchu, stale este necitim ze sa pohybuje a nieco sa mi nezda... vysmiaty povtipkoval (ani nepopocuval ozvy) a ma upokojil, ze aby som si len kupila magneB6, a prisla zas o mesiac. no nedalo mi, prisla som o tyzden znova, to uz ma vysetril, popocuval, no nic... v porodnici dali vyvolavacku a po porode nam povedali, ze mesiac a cosi uz syncek nezil, a ze som mala velke stastie - ziadna infekcia ani nic... od toho veseleho lekara som radsej odisla, no dalsi ma nechcel zobrat na 1.kontrolu po porode - ze by to bolo nekolegialne. (myslel, ze sa len neviem zmierit so stratou)
v Saci pri druhom, tiez uz v pokrocilom stadiu, sa lekari zas chovali ako roboti: na ultrazvuku nam 1 povedal, ze je tam cista v mozgu a desat minut nas nechal v obrovskom strese. Potom zrazu: ale nie, nic tam nieje. dovidenia, dalsia... Na moje zaseknute naozaj??? povedal len sucho: naozaj, zle to bolo vidno. Teraz uz viem, ze ultrazvuky v tehotenstve (mozno okrem posledneho) su len na jedno - na vystresovanie matky a nato, ak chce zena zabit svoje dieta pokial je postihnute... tak podobne by som mohla pokracovat skusenostami na oddeleni sestonedelia... ani moja pediatricka si nerobi zbytocne starosti a namahu. takmer nepocuva a velmi rada mi robi prednasky, napr.ake su skodlive sladkosti, alebo ze mam uz prestat dojcit - akurat vtedy, ked je maly chory a placlivy... :)
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: no nenaštvali vás tí doktori niekedy?

Neprečítaný príspevokod Marika » 30 Okt 2012, 12:07

tie vyšetrenia v tehotenstve sú fakt naprd. Mne vyšli naposledy testy na down zle. Odporučali ma na amnio, ale nešla som, lebo načo.Aj tak by som nešla na potrat. V nemocnici, pri papierovaní,ked som šla už rodiť,sestričky ma tak vystresovali,že čo som nešla na amnio, že som sa potom ani neotvárala.Sama som si uvedomovala, ako keby som dieťa chcela ešte mať v bruchu, že ho nechcem pustiť.
A jeden kolega, manželke jeho tiež vyšli testy zle, čla aj na amnio, tiež zle,ale dieťa si nechala.A dieťa zdravé ako buk. Niečo by mali s tým urobiť.S tými testami myslím.
Marika
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 21 Máj 2012, 20:35
Počet detí: 4
1. dieťa: Dominik-15r
2. dieťa: Miriam-14r
3. dieťa: Lucinka uz v nebi
4. dieťa: Michaela
Rokov: 12 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Môj status: ...byť sám sebou a nebyť sám...

Re: no nenaštvali vás tí doktori niekedy?

Neprečítaný príspevokod Marika » 30 Okt 2012, 12:39

a napr. naša mudr. vám nepovie, že treba vydržať pri teplote.Až ked je veľmi vysoká, tak potom dať niečo.Jej stačí povedať, že teplota bola 37,5a idete s receptom na paralen. To sa mi nemá čo vytratiť, nieto ešte dovera :D .Ale čo si vybrať, ked 15 km a 38km je rozdiel. Teraz som už mudra,hej , ked mám 3 deti, ale prvorodičkám pri našej dr. nezávidím, ak nemajú niekoho ešte na konzultácie ;)
Marika
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 21 Máj 2012, 20:35
Počet detí: 4
1. dieťa: Dominik-15r
2. dieťa: Miriam-14r
3. dieťa: Lucinka uz v nebi
4. dieťa: Michaela
Rokov: 12 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Môj status: ...byť sám sebou a nebyť sám...

Re: no nenaštvali vás tí doktori niekedy?

Neprečítaný príspevokod lulu » 30 Okt 2012, 18:17

Boli sme u dr. malá mala vysoké teploty, dr. na to a čo dávate od teploty ? Já na to: "nič". Ona na to: " :o " sestrička tiež: " :o " Dostali sme atb., paralen, probio,. Neskôr sa malá vyhádzala, tak sme sa ukázali, vraj to je z virózy." Môžete dať antihistaminiká", "vlastne, vy nedávate lieky, tak skúste dať aspoň čierne uhlie" Vedela, že som nedala ani atb.
Ja som dala najlepší recept: :dojcenie: , vit. C a veľa :love: , no dobre a jeden krát som to nevydržala a siahla som po paralene :(
Tiež pri prvej dcére som použila, samozrejme v dobrej viere, všetky liečivá, čo mi predpísali lekári. Teraz už viem, že sa tomu treba vyhýbať, čo sa len dá. Samozrejme v nevyhnutnom prípade by som neodmietla, ale často krát predpisujú lieky úplne zbytočne...
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: no nenaštvali vás tí doktori niekedy?

Neprečítaný príspevokod lulu » 30 Okt 2012, 18:23

Tina:
Je mi ľúto, čo sa ti stalo. Ach jaj, to je ten "ľudský prístup" lekárov. Čítala som niekde: "Všetko, čo robíš, rob s láskou" ...aký by bol ten svet krásny, keby sa toho všetci držali...
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: no nenaštvali vás tí doktori niekedy?

Neprečítaný príspevokod Marika » 30 Okt 2012, 20:54

[quote="lulu"] no dobre a jeden krát som to nevydržala a siahla som po paralene
podarené :)
Marika
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 21 Máj 2012, 20:35
Počet detí: 4
1. dieťa: Dominik-15r
2. dieťa: Miriam-14r
3. dieťa: Lucinka uz v nebi
4. dieťa: Michaela
Rokov: 12 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Môj status: ...byť sám sebou a nebyť sám...

Re: no nenaštvali vás tí doktori niekedy?

Neprečítaný príspevokod shira » 30 Okt 2012, 23:19

aj ja som už dávala asi 2x paralen, nie kvoli teplote, ale mala som dojem, že malý má okrem teploty aj bolesti a vobec nebol schopný spať, len mrnčal. po paralene zaspal, bolo lepšie. rezervu treba mať.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: no nenaštvali vás tí doktori niekedy?

Neprečítaný príspevokod quaxi » 31 Okt 2012, 10:52

Ja mam asi stastie, ale s deckami som vacsinou stretavala velmi milych lekarov aj sestricky. Aj nasa pediatricka je mila, aj ked mam pocit, ze si o mne mysli vselico :-D ale neda to pocitit.
Zato gyndosi, to je cista katastrofa. Raz na mna nahucal, ze som miesto predpisovych 2kg pribrala za mesiac 2,5kg (ze som predtym chudla a bolo to 6 tyzdnov, nie mesiac, mu bolo jedno). No co - odvtedy som zakazdym hlasila presne +2kg, bez ohladu na realitu :P Ked som neviemkolko hovorila, ze mi nema ratat TP podla menzesu, nebral to do uvahy, aj ked ultrazvuk jasne potvrdzoval moje slova. Potom mi chceli podla toho blbeho terminu (2 tyzdne skor nez mal byt!) vyvolavat porod... magori. V dalsom tehu som si datum PM vymyslela tak, aby mi vyvolavacka hrozila az po 2 tyzdnoch prenasania - a bol pokoj. Gyndos mi kvoli zlemu ulozeniu ciev zakazal lezat na chrbte, aj sama som citila, ze mi je z tejto polohy na omdletie hned po chvilke. Pocas predporodnych poradni ma sestricka skoro vyrazila, ked som kvoli tomu odmietla lezat na chrbte pocas monitora. Dala mi papier, ze mam podpisat ze na vlastne riziko odmietam monitor. Tak som dopisala na ten papier dovod - ze sestricka tvrdi, ze pristroj na boku nefunguje a dr mi zakazal lezat na chrbte, takze mi ONI neumoznili vykonat monitor v bezpecnej polohe. Ked to videla, skoro ju roztrhlo od jedu, papier zahodila a pristroj zazracne fungoval aj na boku. Odmietla som vaginalne vysetrenia, sestricka ze naco potom chodim. A ja ze to snad mate vediet vy, co vsetko dalsie mi mate spravit, ale ked viete robit iba vag. vysetrenia, dakujem za informaciu, nabuduce si usetrim 2h cakania :D Najabsurdnejsie je, ako v nemocnici na vas pozeraju ako na debila, ked nemate pred menom titul (hoc len preto, ze od skoncenia VS nemate nove doklady...). Ten pristup mi hrozne vadil, pride sestricka a povie "zlaticko teraz vam pichneme taku vcelicku", vsetko vysvetluju stylom ako pre trojrocnych... Potom som raz zo srandy niekde nahlasila ze som JUDR a odrazu neboli ziadne namietky na odmietanie vysetreni a uplne iny pristup :D
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: no nenaštvali vás tí doktori niekedy?

Neprečítaný príspevokod lulu » 31 Okt 2012, 13:07

No, gynekológovia, tak to je fakt na novú tému...
Keď som bola tehotná a gyndo ma počul pokašliavať, napísal mi hneď dva plné recepty vrátane atb. Na moju otázku, či som na tom až tak zle, sa úplne pomiatol.: "Nebojujte so mnou, prečo so mňou bojujete?!" a začal rozprávať nejakú historku, že nejaká mamička volala po telefóne, že má bolesti, či je treba sa ukázať. Vraj, čo on je pán Boh, že vie vyšetrovať cez telefón? Vraj v čakárni si ženy idú ška.... ukazovať a on má ordinovať po telefóne... a čo s ním bojujem?! No, vám poviem, kukala som na ňho jak na debila, bol vulgárny a hnusný! Hormóny mi išli vyskočiť z tela... s plačom som odyšla. Sestrička sa pýta: "Čo sa stalo?" Já na to: "Máte "milého" doktora. A to nebol jediný divný incident s ním.
Jedného dňa som prišla pre papiere, že už tam nebudem chodiť. Slušne som sa pozdravila a doktor bol očividne nas...., ani neodzdravil a nezabudol dodať: "Nech sú tam na vás milší im povedzte!" Já na to: "To nebude treba hovoriť" On na to: "No jasné!!!".
No doktor bez akejkoľvek úrovne. Vždy som tam čakala aj pol dňa. U toho nového som hneď narade, lebo si to vedia zariadiť a nikdy sa mi nový lekár nevysmieval, keď som kládla otázky, je to úúúlava chodiť inam...
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: no nenaštvali vás tí doktori niekedy?

Neprečítaný príspevokod tina » 01 Nov 2012, 11:59

veru, to by bolo na poriadne dlhu temu...
ale: ved takych gynekologov a porodnikov v takej forme ako to robia dnes, ani netreba!.... radsej zmenit zivotny styl (prevencia) a lekara pouzit len pre vaznu chorobu, kt. nevieme zvladnut, ci porod vybocujuci z normalu... Aj tak vsetky tie vnutorne vysetrenia v tehotenstve, ultrazvukovanie ci monitorovanie niesu 100% a su zbytocne pre zenu, ktora aj tak nepojde na interupciu...lebo neda sa zatial liecit plod v tele matky... staci az na zaver jeden ultrazvuk +monitor - tesne pred porodom... existuje na to kopec presvedcivych argumentov od viacerych znamich porod.asistentiek, existuje zakonna moznost rodit len s nou! takze sa mi teda dost ulavilo, lebo, mne osobne trva dlhsie spracovat nejaky chory ludsky pristup ci zasah, ako nejaku zivotnu udalost, ktora sa proste v prirode stava. Ved len asi 20-30% z oplodnenych vajicok sa uchyti v maternici a ostáva tam rást, ostatne vacsinou do 1.trimestra, ale i neskor odchadzaju. (vacsinu svojich tehotenstiev si zeny ani nevsimnu)
takze ak zistime ze sme vtom, mohli by sme to brat radsej tak, ako ked pride host, mozme sa snazit urobit cim viac pre to, aby sa citil dobre a on sa mozno rozhodne s nami ostat. :D :love: :D
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: no nenaštvali vás tí doktori niekedy?

Neprečítaný príspevokod Anna » 01 Nov 2012, 21:44

No ja tiež musím pridať nemilú skúsenosť s gynekológom...sú fakt namyslený a ješitný...tiež som teraz potratila....ale ešte po mesiaci mávam také špinenia divné a striedavé, odporúčania okrem gestagénov/ lebo vo mne koluje neustále tehotenský hormón.../ musím skončiť okamžite s dojčením, lebo prolaktín môže vyvolávať anovulačné cykly a vlastne tam môže byť môj problém...a potom som si dovolila tie ich jednorázove papierové podložky poprekladať, aby som mala istotu, že fakt nielen môj zadok leží na čistom preklade...no to bola rana do srdca... prednáška o tom, že predsa toto je samozrejmé...10 min. som sa ospravedlňovala falošne, lebo som nechcela vyvolať konflikt, ale pravdou je, že také veci ma vytáčajú, pozorujem doktorov a sestričky pri robote .
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: no nenaštvali vás tí doktori niekedy?

Neprečítaný príspevokod shira » 01 Nov 2012, 21:51

anna :( no to ma mrzí...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: no nenaštvali vás tí doktori niekedy?

Neprečítaný príspevokod mamickalenocka » 01 Nov 2012, 22:17

Zajtra je spomienka aj na vsetky nenarodene deti, bude na koho spominat... Anna, nech Ti je Martinko posilou a potesenim, v tejto zivotnej situacii.
moj prvy gynekolog mi z ochlpenia na ruke "diagnostikoval" zvysenu hladinu muzskeho hormonu a rychlostou blesku nasadil horm. antikoncepciu, s dodatkom, ze nebudem moct mat deti... to som mala asi 19 rokov, prerevala som cely vecer, nasi ma len utesovali, a moj nastavajuci mi povedal, ze si ma aj tak vezme a bude ma milovat...
potom som si nastudovala, ze od HA radsej ruky prec, prisla som k inemu gyn. a ten, ze som zdrava ako ryba...
a dnes ma nas syn uz takmer 15 mesiacov.
neinfomovanost je najhorsia, tolko toho este neviem...
mamickalenocka
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 09 Dec 2011, 12:46
Bydlisko: VS
Počet detí: 1
1. dieťa: Ondrej
Rokov: 12 rokov, 7 mesiacov, 18 dní

Re: no nenaštvali vás tí doktori niekedy?

Neprečítaný príspevokod tina » 01 Nov 2012, 22:19

aj mna :( ...
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: no nenaštvali vás tí doktori niekedy?

Neprečítaný príspevokod Anna » 02 Nov 2012, 21:42

Ďakujem za povzbudenie, manžel mi dnes povedal, že asi to tak malo byť, že asi to tak malo byť, že dve také deti ako Martin by sme asi naraz nezvládli...má obdobie extrémneho vzdoru, všade dookola všetko neguje, na ulici vykrikuje napr. dnes:"Chcem ísť na policajnú stanicu, poviem im, že chcem chodiť na červenú!", ja som mu predtým vysvetľovala, že nemôžeme prejsť na červenú aj keď on chce, lebo nám policajti dajú pokutu, takže si išiel hlas zničiť na križovatke od hnevu...všade so všetkým "pomáha",ani len z autosedačky ho nemôžem vyložiť, lebo všetko robí zásadne sám, keď si dovolím niečo urobiť za neho, tak sa musíme vrátiť o krok späť, aby to vykonal sám, potrebuje veľa pohybu, takže ak je zlé počasie, musíme s ním celý deň preskakovať kocky na koberci, lebo ináč behá sám v kuse okolo stola...aj vaše deti sú také neunaviteľné? A samozrejme cez deň nechce spať, takže poobede začína byť podráždenejší a všetko sa stupňuje...dnes sa so svokrou rozlúčil slovami, že ju neľúbi ani dievčatá a že ich nechce dlho vidieť, takže niektorí by sa mohli aj pourážať alebo na ulici vykrikuje po ľuďoch, že ujo si tučný a pod....Fakt si v tomto veku všetky blbosti pamätajú..moju sestru privítal slovami, čo to máš za hovadinu, niesla mu darček.....
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: no nenaštvali vás tí doktori niekedy?

Neprečítaný príspevokod Marika » 02 Nov 2012, 22:04

viete čomu nerozumiem? niekedy čo všetko ženy robili a nebolo toľko potratov. a dnes človek kýchne a všetko je von.
Marika
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 21 Máj 2012, 20:35
Počet detí: 4
1. dieťa: Dominik-15r
2. dieťa: Miriam-14r
3. dieťa: Lucinka uz v nebi
4. dieťa: Michaela
Rokov: 12 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Môj status: ...byť sám sebou a nebyť sám...

Re: no nenaštvali vás tí doktori niekedy?

Neprečítaný príspevokod Marika » 02 Nov 2012, 22:05

viete čomu nerozumiem? niekedy čo všetko ženy robili a nebolo toľko potratov. a dnes človek kýchne a všetko je von.
Marika
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 21 Máj 2012, 20:35
Počet detí: 4
1. dieťa: Dominik-15r
2. dieťa: Miriam-14r
3. dieťa: Lucinka uz v nebi
4. dieťa: Michaela
Rokov: 12 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Môj status: ...byť sám sebou a nebyť sám...

Re: no nenaštvali vás tí doktori niekedy?

Neprečítaný príspevokod tina » 02 Nov 2012, 23:02

Anna, mne tiez Leo pripada ako klbko energie, ale beriem to ako normalne v tomto veku. on si cez den trosku pospi, no mozno na ukor noci - zakazdym ked sa preberie, pyta cici a na mna je to niekedy uz moc. On je tym znamy ze chce robit vsetko sam, a posledny mesiac som si vsimla, ze vymysla same lotroviny, bavi ho zistovat, co sa stane ked... hlavne take, co sa niekomu nepaci ho najviac fascinuje, nevie odolat... Vcera som zabudla na nevhodnom mieste prederavene vrecko s ryzou, to boli hned iskry v ociach, zacal s tym posypat dlazku, kym som k nemu utekala, este zrychlil aby cim viac stihol. Na staru mamu dnes skusal, ze je hlupa... ironia, kedze ona mu to zvykla hovorit o vtacikoch, macke, psovi ...
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Ďalší

Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron