no nenaštvali vás tí doktori niekedy?

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Re: no nenaštvali vás tí doktori niekedy?

Neprečítaný príspevokod shira » 02 Nov 2012, 23:34

anna tak isto, s tou výhodou, že náš nerozpráva, ale už začínam mať obavy, čo spustí, ked to na neho príde.. náš spí cez deň, lenže sme našli príčinu jeho nočného života.. musíme ho budiť z denného spánku najneskor po hodine a pol. to znamená, že ked prídem z roboty, akurát je vyspinkaný a plný energie. spávať večer chodí neskor, ako by som šla ja sama ale noci sa značne polepšili... my sme druhé dieťa tiež odložili na neskoršie, hlavne preto, že sa idem sťahovať robotu do nového takže zase "staviame" a zadlžujeme sa ešte brutálnejšie, takže sa z roboty zase nejaký čas nedostanem.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: no nenaštvali vás tí doktori niekedy?

Neprečítaný príspevokod Anna » 03 Nov 2012, 20:31

Potratov bolo iste dosť, v podstate do dvanásteho týždňa veľa žien zažije potrat bez toho, aby vedelo, že sú tehotné, ale hlavne, hlavne sa zmenila aj kvalita spermií...ja mám teraz pocit, že pomaly každá žena potratila, predtým ma to nezaujímalo, myslela som, že mňa sa také veci netýkajú...teraz zisťujem koľko nás je...ja to trochu spájam s udalosťou, kedy som podala prvú pomoc chlapcovi po úraze elektr. prúdom, dosť som si dávala pozor,chlapec prežil, napriek tomu, že podľa zainteresovyných také niečo ľudia neprežívajú, ale umreli v podstate dvaja, moje dieťa/zrejme pod vplyvom veľkého stresu/ a chlapec , ktorý leží v kóme, mama ma zavolala pravdepodobne neskoro,predtým ho ešte trela ľadovou utierkou, nevhodné na šokový stav.../, s manželom sme ho rozdýchali z modrej do ružovej farby ,mal dokonca hmatateľný pulz, záchranari neverili...ale to sú iba hypotézy.Shira, želám ti veľa trpezlivosti a zdravia, máš aj chápajúceho manžela...ja som sa tiež chcela sťahovať, potom som otehotnela a teraz sa mi zaze nechce, ale hlavne obdivujem tvoju odvahu brať na seba také riziká, ja mám konzervatívneho manžela, ten stráži všetky finančné riziká...preto viem, že by nikdy nešiel do podobných situácií, ale zase tvoja robota je univerzálna , takže ak nezarobíš tu, zamestnáš sa inde, do krachu sa určite s týmto povolaním aj keď nie na Slovensku nedostaneš/ toto ma upokojuje.../takže želám vám veľa šťastia!
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 3 dni

Re: no nenaštvali vás tí doktori niekedy?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 03 Nov 2012, 21:27

Anna píše:...tiež som teraz potratila....ale ešte po mesiaci mávam také špinenia divné a striedavé, odporúčania okrem gestagénov/ lebo vo mne koluje neustále tehotenský hormón.../ musím skončiť okamžite s dojčením, lebo prolaktín môže vyvolávať anovulačné cykly a vlastne tam môže byť môj problém...

Anna, úprimnú sústrasť. :love:
K Tvojmu príspevku z hľadiska poradkyne - prolaktín býva zvýšený počas prvých týždňov po pôrode. Potom sa vracia jeho hladina do normálu. Dojčenie nenavyšuje hladiny prolaktínu. S dojčením z tohto titulu nemusíš prestať.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: no nenaštvali vás tí doktori niekedy?

Neprečítaný príspevokod Anna » 04 Nov 2012, 20:05

Díky Klemka, ja som s dojčením ani neprestala, viem že na niečo sa musia potiaže zvaliť, chcem sa len opýtať čisto teoreticky keby mi tie gestagény na dva týždne naordinoval a potom náhle vysadil, ako rozmýšľal gynekológ pri návšteve , môže to ovplyvniť dojčenie a gestágeny prechádzajú zrejme aj do MM?
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 3 dni

Re: no nenaštvali vás tí doktori niekedy?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 04 Nov 2012, 23:40

Anna, nerozumiem celkom na čo sa pýtaš. Ak myslíš liečbu gestagénmi počas tehotenstva ale aj mimo dojčenia - v oboch prípadoch je kompatibilná s dojčením.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: no nenaštvali vás tí doktori niekedy?

Neprečítaný príspevokod Anna » 07 Nov 2012, 09:27

Myslela som liečbu gestagénmi počas dojčenia, ale vlastne si mi aj odpovedala, takže ďakujem.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 3 dni

Re: no nenaštvali vás tí doktori niekedy?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 07 Nov 2012, 11:02

Hladina týchto hormónov v materskom mlieku je konštantne udržiavaná. Zvýšená tvorba či prísun týchto hormónov zo strany matky nenavýši hladiny týchto hormónov v mlieku. Preto je možné napr. počas dojčenia absolvovať aj procedúry predchádzajúce umelému oplodneniu napr. terapiu obrovskými dávkami estrogénov.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: no nenaštvali vás tí doktori niekedy?

Neprečítaný príspevokod kinsi » 15 Dec 2012, 13:39

No nedá mi neprispieť do tejto témy napriek tomu, že sama som lekárka. Nahnevali ma pediatričky v nemocnici. Po porode malého som sa chcela vyhnúť tomu, aby mi ho na niekoľko hodín uchmatli (ako dcérku pred 2 rokmi) a tak sme sa s priateľom dohodli, že pojde na to vstupné ošetrenie s malým aj on a hneď po meraní atď. mi ho donesie nazad. Už preto na neho dosť zazerali, ale to by nevadilo, ale keď im potom povedal, že nechceme ho kúpať (bol už osušený, nebol vobec špinavý, nebol dovod ho hodinu po porode stresovať) tak to ich už ozaj nadvihlo. Následne mu chceli všťúriť Kanavit (k vit. injekciou do svalu) bez toho, aby mu vobec niečo povedali - samozrejme ani to sme nedovolili - veď ak existuje totálne neinvazívna alternatíva - Kanavit v kvapkách, prečo by sme mu mali pichať do svalu bolestivú injekciu? To sa na neho oborili, že je to nutné, lebo inak mu bude musieť raz za týždeň dávať do 12t. 1 kvapku do úst, že nechápu, prečo robí také obštrukcie... Tak ja teda neviem, ale chcela by som vidieť tú ženskú, či by si sama pre seba vybrala radšej injekciu do riti, alebo 12x po jednej kvapke na jazyk !!!!! To je podľa mňa otrasné, že oni sa vobec nenamáhajú informovať o tejto alternatíve rodičov. Ešte dobre, že sme šli hneď ráno s malým domov, lebo myslím, že si ma tam moc neobľúbili :)
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 23 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 18 dní

Re: no nenaštvali vás tí doktori niekedy?

Neprečítaný príspevokod Norika » 15 Dec 2012, 14:23

kinsi píše:No nedá mi neprispieť do tejto témy napriek tomu, že sama som lekárka. Nahnevali ma pediatričky v nemocnici. Po porode malého som sa chcela vyhnúť tomu, aby mi ho na niekoľko hodín uchmatli (ako dcérku pred 2 rokmi) a tak sme sa s priateľom dohodli, že pojde na to vstupné ošetrenie s malým aj on a hneď po meraní atď. mi ho donesie nazad. Už preto na neho dosť zazerali, ale to by nevadilo, ale keď im potom povedal, že nechceme ho kúpať (bol už osušený, nebol vobec špinavý, nebol dovod ho hodinu po porode stresovať) tak to ich už ozaj nadvihlo. Následne mu chceli všťúriť Kanavit (k vit. injekciou do svalu) bez toho, aby mu vobec niečo povedali - samozrejme ani to sme nedovolili - veď ak existuje totálne neinvazívna alternatíva - Kanavit v kvapkách, prečo by sme mu mali pichať do svalu bolestivú injekciu? To sa na neho oborili, že je to nutné, lebo inak mu bude musieť raz za týždeň dávať do 12t. 1 kvapku do úst, že nechápu, prečo robí také obštrukcie... Tak ja teda neviem, ale chcela by som vidieť tú ženskú, či by si sama pre seba vybrala radšej injekciu do riti, alebo 12x po jednej kvapke na jazyk !!!!! To je podľa mňa otrasné, že oni sa vobec nenamáhajú informovať o tejto alternatíve rodičov. Ešte dobre, že sme šli hneď ráno s malým domov, lebo myslím, že si ma tam moc neobľúbili :)

kinsi, a si predstav, ved sama vies, ze este pred rokom , takto aj deti ockovali....kym sa to ockovanie nezrusilo...

ale blahozelam k prirastku :) :love:
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 4 dni

Re: no nenaštvali vás tí doktori niekedy?

Neprečítaný príspevokod kinsi » 22 Jan 2013, 09:42

Dievčence, ja som mala práve neskutočný zážitok s našou pediatričkou. Volala som jej poradiť sa ohľadom malého, všetci sme totiž chorí, máme teploty, vraciame a hnačky, včera bohužial začal vracať i malý a prestal chcieť sa dojčiť, proste prsník vypľuje, hneď ako by mu malo začať tiecť mlieko. A viete, čo mi povedala? že pri ochorení mňa matky mám minimálne na 12hodín prestať dojčiť!!!! lebo mu v mm predávam do tela vírusy...a aj mne sa vraj uľaví, keď som chorá. Malému mám dať čierny čaj svetlý a rozvarenú ryžu striekačkou...Som úplne v šoku, predstavte si , že to radí všetkým a oni ju poslúchajú. Keď som chabo zaprotestovala, že sa mi to nevidí, tak trvala aspoň na tom , aby som mu nasilu dávala striekačkou odstriekané mlieko. Viem, že toto je už trochu mimo témy, ale stalo sa Vám niekdy, že malé nechcelo prsník, ked bolo choré? Lebo staršia to mala vždy naopak, keď bola chorá, tak stále chcela byť len na prsníku. Mám mu ozaj skúsiť odstiekané mlieko dávať nasilu? Ja asi ešte počkám, nepripadá mi zatial dehydrátovaný, on jediný nemá ani teploty.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 23 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 18 dní

Re: no nenaštvali vás tí doktori niekedy?

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 22 Jan 2013, 12:37

Uff, kinsi to ti neporadím, ale zrovna nedávno som čítala jeden článok o tom, ako doktori spackali v nemocnici jedno ročné dieťa, ktoré im zomrelo na dehydratáciu, http://medicinman.cz/?p=nemoci-sympt%2F ... kasuistiky
S takým maličkým by som asi utekala na pohotovosť, ak by to trvalo dlhšie.. :( :(
Veď hádam ti ešte odpíše niekto...

p.s. ja by som inak skúsila postup ako pri štrajku, http://www.mamila.sk/domain/flox/files/ ... ol.doc.pdf
p.s. vyjadrenie tvojej lekárky ani nejdem komentovať
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 16 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: no nenaštvali vás tí doktori niekedy?

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 22 Jan 2013, 14:29

kinsi neprináleží mi komentovať vyjadrenie lekárky.
A áno, čarodejnica link napísala dobre, odporúčam podniknúť kroky ako v protokole o štrajku. Kedže je chorý, odporúčam zintenzívniť kontakt koža na kožu,nosenie a pod ako v protokole. Ako vyzerajú nočné dojčenia? Nemá synček zahlienený noštek? Niekedy ak sa pred dojčením vyčistí môže to pomôcť.Ak sa prisaje a nepije, vidíš reálne, že nerobí pauzy v brade. Volila by som potom dokrm cievkou na prsníku. Je možné, že prišlo k poklesu mlieka a toto treba riešiť. Volila by som alternatívny spôsob dokrmu, pohárik, lyžičkam pokiaľ dieťa odmieta prsník, a je predpoklad, že sa naozaj neprisaje, čo podľa popisu nie je váš prípad, kedže píšeš, že sa prisaje. Možno by pomohla návšteva poradkyne :)
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 11 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: no nenaštvali vás tí doktori niekedy?

Neprečítaný príspevokod kinsi » 24 Jan 2013, 14:57

Ďakujem za podporu, našťastie to maleho už prechadza, už tolko nevracia, ma síce teraz hnačku, ale celkovo je omnoho lepší a hlane už papá. K dokŕmeniu sme sa nakoniec nedostali, ďalej som len núkala a sále sme ho držali vzpriameno (takmer), aby aspoň dačo nevyvracal :) aj v noci. Mlieko mi isto nekleslo, mám ho tolko ako prešľachtená dojnica, nakoľko chorá bola i malá a tá naopak z prsníka skoro neschádzala...Stále ma trápi, ako je možné, že pediatrička mi radila takú kravinu, veď to mohlo ohroziť ako malého, tak i dojčenie...strašne by pomohlo porobiť medzi detskými lek. nejakú osvetu...
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 23 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 18 dní

Re: no nenaštvali vás tí doktori niekedy?

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 24 Jan 2013, 17:10

kinsi, osveta sa robi :) Ale podnet musi ist priamo od lekarov. Nutit ich samozrejme nik nemoze, mozu sa pozvat a je na nich ci chcu absolvovat nejake take podobne skolenie. Prax a skola ich na dojcenie nepripravila :) Ale sama vies, ze medzi poradkynami lekarky su ;)
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 11 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Predchádzajúci

Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron