Dojčenie a uzatváranie fontanely

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Dojčenie a uzatváranie fontanely

Neprečítaný príspevokod misulik » 10 Okt 2012, 19:37

Ahojte,
nedalo mi, musim sa opýtať na Vaše skúsenosti... môjmu skoro už 2,5 ročnému synčekovi sa pomaly uzatvára fontanelka, ešte ju má trošinku otvorenu a preto stále berieme aj vigantol po 3 kvapky denne. Vždy ked idem pre lekársky predpis, pediatrička si nikdy neodpusti (a to mi už prízvukuje už minimálne taký rok), že to preto, lebo ja dlho dojčím, preto má málo vitamínu D a keby som mu dávala umelu výživu, tam je ho viac a nemal by s fontanelou takýto problém... prosim vás, vie mi niekto povedať, čo je na tom pravdy??? alebo aký je skutočný dôvod toho, že sa mu pomaly uzatvára fontanelka... absolutne sa mi nechce veriť, že je to preto, lebo ho stále ešte dojčím..
dakujem!
misulik
 
Príspevky: 38
Registrovaný: 09 Nov 2011, 02:51
Počet detí: 2
1. dieťa: Timinko
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: Chiarinka
Rokov: 11 rokov, 1 mesiac, 27 dní

Re: Dojčenie a uzatváranie fontanely

Neprečítaný príspevokod tina » 10 Okt 2012, 20:47

misulik, nas mal zas fontanelu uzatvorenu prilis skoro - uz v stvrtom mesiaci tusim a tiez dojceny, a jedna lekarka to zvalila na vigantol :? :lol: (dostaval 1kv. denne) tak sme potom radsej davali len sem tam, a v lete vobec, snazila som sa byt s nim vela vonku.
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Dojčenie a uzatváranie fontanely

Neprečítaný príspevokod quaxi » 10 Okt 2012, 21:52

Vitamin D suvisi s ukladanim vapnika a tym padom aj uzatvaranim fontanely, ale je to len jeden z faktorov, kazde dieta ma iny rast a aj ine tempo uzatvarania fontanely, ked raz je nastavene na pomale uzatvaranie, tak mu ziadne UM nepomoze. Ked sa lekarke zda, ze ma malo vit.D, tak nech mu zvysi davku, nie? Ale sa mi nechce verit, ze by po tomto krasnom slnecnom lete mohlo mat dieta malo vit.D...
Ja som na ten vigantol uplne zabudla a fontanelu ma v 1,5r takmer uplne zrastenu ;-)
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 28 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 28 dní

Re: Dojčenie a uzatváranie fontanely

Neprečítaný príspevokod Klemka » 10 Okt 2012, 22:23

Dojčenie je v situáciách, že nevieme, čo je príčinou problému, veľmi vďačný "vinník" všetkého. Samozrejme, že toto s dojčením nesúvisí. Navyše, dojčenie ovplyvňuje celkové zdravie dieťaťa a matky. Čo riziká predčasného odstavenia pre dieťa a pre matku? Tie netreba zvážiť? Bez ohľadu na to, že dojčenie ako také, toto nespôsobuje, takže by odstavenie žiadny vplyv na uzatváranie fontanely nemalo aj tak...
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Dojčenie a uzatváranie fontanely

Neprečítaný príspevokod shira » 11 Okt 2012, 15:40

doktorka sama sebe protiečí, každopádne aj u dojčených aj u nedojčených sa dopĺňa vit.D umelo. Je jedno, či je vo forme kvapiek u dojčených alebo v rámci UM u nedojčených. to neznamená, že um je zdravšie :twisted: :twisted: my v lete tiež nedávame, celý deň behal po dvore.. fontanelu mal zavretú v 18 mes.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)


Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron