Strava ako liek

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Strava ako liek

Neprečítaný príspevokod janka » 15 Sep 2012, 20:17

Rada by som sa podelila so skusenostami ohladne pouzivania stravy ako pomocneho prostriedku pri chorobach. Ja cerpam z knihy "Radost ze zdravych deti", ktora ocividne cerpa z cinskej ci japonskej mediciny. Velmi strucne, kazdej potravine sa pripisuje nejaka energia, niektore potraviny su zahrievajuce, niektore ochladzujuce, niektore su teda vhodnejsie na leto a ine na zimu, k tomu sposob upravy moze posuvat potravinu na tejto osi, zhruba povedane, ze cim dlhsia tepelna uprava, tym zahrievajucejsou sa potravina stava, a teda vhodnejsou na zimne obdobie.

Konkretne, uz som tu kdesi pisala, ze som si vsimla na Miske, ze ked jej par dni za sebou uvarim na ranajky ovsaky v mlieku, tak mi naozaj ostane akasi zahlienena, niezeby jej priamo tielki sople, ale akosi to na jej hlase a dychu pocut. Mliecne vyrobky bezne pouzivam, ale zobrala som si z toho aspon to, ze ked ma sople, mliecne jej z jedalnicka stiahnem.

Druhy poznatok, ktory bol pre mna dost prekvapivy: ze ovocie je vyrazne ochladzujuce, specialne v surovom stave, teda je to potravina vhodna na letne osviezenie. Ak je clovek nachladnuty, je surove ovocie nevhodne! V rozpore so zauzivanym zvykom tlacit do seba ovocim zdrave prirodne vitaminy v case choroby, to by sa prave nemalo! Potom som si vsimla, ze ked ma skriabe v krku a dam si na to jalbko (s dobrym zamerom dostat do seba vitaminy), tak sa skriabanie docasne zhorsilo, dokonca ma skriabalo az kdesi v nose... ze by na tom naozaj bolo cosi pravdy? Tak sa snazim Miske prilis ovocie netiskat, ked je chora.

Specialne banan ma extremne ochladzujuci charakter, v cinskej medicine sa pouziva velmi opatrne, tusim peceny (teda nech je menej ochladzujuci) pri velkych hnackach (hnacka = travenie je prilis prehriate, treba schladit). Miska je momentalne tiez akasi soplava, nachladnutie ci co, daco si doniesla zo skolky, zrejme potrebuje zahrievaciu stravu, doma ju usilovne kurirujem, uz to aj vyzeralo dobre. Dnes na ranajky do nej manzel natracil dva banany, teda podla cinskej tradicie veeelmi zly pocin, cely den pohoda, no k veceru sa jej choroba vyrazne zhorsila, okrem soplov zacala aj chrcat, akoby prichadzala o hlas.

Tak som z toho jelen, ci su moje pozorovania vsetko len zhody nahod alebo je na tej cinskej tradicii naozaj nieco pravdy. Rada by som pocula, ci mate niekto podobne skusenosti a ako ich vyuzivate.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Strava ako liek

Neprečítaný príspevokod tina » 16 Sep 2012, 10:49

Jej janka, dobra tema :D , uz roky ma zaujima, hlavne preto, ze je v nej tolko protichodnych tvrdeni a odporucani...
Ja som necitala tu knihu co pises, ale s tym mliekom som si to vsimla, aj podla „zatiahnuteho“hrdla a povlaku na jazyku... ale neviem...kazdopadne taky povlak asi dopomaha, ze sa na slizniciach lepsie zahniezdia nejake potvory.
Co sa tyka toho druheho, ja ani nemam chut na napr. pomaranc, ked mi je zima, az ma vtedy strasie, ked si nan pomyslim.Ale zas take jablko ci ine nase ovocie, hlavne ked si ho necham zohriat pri peci mi padne velmi dobre aj v zime, ziva strava je predsa prirodzena, iste sme uz na varenu scasti privykli nase tela, ale ...vsetci nepochybujeme, ze materske mlieko po prevareni nieje to iste mlieko, straca hlavne enzymy, termolabilne vitaminy, uzitocnu zivu mikrofloru, ale nieje mi jasne, preco to tak ludia neberu aj s dalsou stravou. Niektori sa stravuju skoro sterilne, vsetko len uvarene, to predsa nemoze byt ok, creva potrebuju kazdodennu dodavku probiotik, enzymov a ktovie coho este, aby v poriadku fungovali a od ich stavu priamo zavisi imunitny system, ako veda najnovsie zistuje...neviem, mne sa to zda take logicke, a navyse po precitani par kniziek na tu tematiku... Je pravda, ze v slovencine-cestine toho neni vela, ale aspon Patocka , Skrutecka, Campbell, alebo Bukovsky, sice sa nezhoduju v otazke masa, ale to je zatial asi skor o viere a etike. Argument, ze na maso nemame usposobenu traviacu sustavu v tych vegetarianskych knizkach, co som citala, ma nepresvedcil, ale mam pocit, ze ak ludia raz raz prestanu jest maso, tak to bude hlavne koli psychickym zabranam zabijat zvierata.
Este k tomu druhemu bodu: casto sa pise, ze tropicke ovocie ma schopnost ochladzovat organizmus (priroda to dobre zariadila) A dalej, ze bakteriam a vyrusom sa lepsie dari, ked je telo chladnejsie, aj preto zdrava obranna reakcia tela je zvysena teplota az horucka podla potreby, ze je na skodu ju zrazat, uvadza sa viac komplikacii a dlhsiu dobu liecby pri zrazani.
Takze daco na tom ochladzovani bude, ale aj na zivej strave, takze podla mna by trebalo robit kompromis v danej chvili cim viac ziskat a menej stratit... (pardon za pri. chyby, ponahlam sa)
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Strava ako liek

Neprečítaný príspevokod Anna » 16 Sep 2012, 17:32

Čítala som podobnú knihu, urobila som si aj takú tabuľku pre vlastné potreby, lebo okrem potravín čínska medicína aj pri varení postupuje podľa piatich elementov a teda aj koreniny idú v určitom poradí, ale nejdem striktne podľa toho, s koreninami po čase zistíš, že vlastne používaš tie čo predtým len ich hádžem v ich poradí, po troch vareniach sa poradie naučíš naspamäť, teraz si hlavne myslím, že Čína preferuje kuchyňu tu prirodzene dopestovaných potravín v ich prirodzenom čase a tak mi to dalo logiku, teda naše potraviny vrátane ovocia zeleniny/napr. paradajka u nás v zime nie je.../ a koreniny naše v určitom poradí a je to O.K. Ale mlieka používajú naozaj dosť, ja mlieka nepoužívam, akurát do palaciniek, naťahuje ma z neho a malý nezje mliečne tiež nič, neviem koľko vydojčí,keď som tehotná a chodím do roboty ale mlieka a mliečnych výrobkov veľa nezje, takže sa niekedy obávam.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Strava ako liek

Neprečítaný príspevokod tina » 17 Sep 2012, 11:44

Anna, to je dost tazke sa nebat, ked zo vsetkych stran pocuvame, ake je mlieko(zvieracie) zdrave a nenahraditelne... a pre deti zvlast, ale su aj lekari, vedci, co si myslia opak, urcite si citala,, aj o rastlin. zdrojoch, takze...
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Strava ako liek

Neprečítaný príspevokod Anna » 19 Sep 2012, 09:12

Však hej, ja som nepila mlieko celý život a mama si nejak hlavu nelámala a kosti mám určite v poriadku, bola som na denzitometrii, neprišiel im pacient, tak uistili mňa, že mám kosti zdravé a to bolo obdobie po vysokej škole, keď som fungovala na kávach bez miečnych produktov.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Strava ako liek

Neprečítaný príspevokod tina » 03 Okt 2012, 11:56

Janka, my mame teraz doma "Muscovado cukor", muz ho prave doniesol zo Svedska, neviem ci sa da aj u nas kupit... take makke, lepkave, zrnieckovej konzistencie, ale vobec nie sypke...chutovo a aromaticky je to velmi sladke a vyrazne, ale povedala by som ze uzasne, mnam :D :D blizsie k medu, ako k "cukru" (aj ked nase naj sladidlo stale ostava asi susene ovocie :) )
Muscovado je vlastne len malo spracovana cukrova trstina, tu je to strucne: http://www.wildernessfamilynaturals.com ... -sugar.php , =prirodny, najmenej spracovany produkt ziskany z cukrovej trstiny - len jej namacanim, prefiltrovanim a potom odparenim vody, nic viac, je to zakladna surovina dodavana do cukrovarov na vyrobu hnedeho cukru, bieleho cukru a melasy, za pomoci este vacsieho cistenia, tepla a filtrovania, ak som dobre prelozila.
Zistila som, ze existuju este dalsie dva taketo surove cukre: Demerara cukor a Turbinado cukor (len jeden bol zaradeny v tej tabulke, co som nedavno poslala), ale zatial netusim, aky je medzi nimi rozdiel...
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Strava ako liek

Neprečítaný príspevokod tina » 03 Okt 2012, 12:01

pardon, zle skopirovalo odkaz, takze: http://www.wildernessfamilynaturals.com ... -sugar.php
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Strava ako liek

Neprečítaný príspevokod akdarka » 03 Okt 2012, 13:16

Pre doplnenie aj sem- muscovado majú v marks&spencer potravinách
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Strava ako liek

Neprečítaný príspevokod janka » 15 Okt 2012, 10:26

Dalsie miesto, kde citam, ze zemiaky, banany a med nie su az take terno, ako sa bezne predpoklada:
http://varecha.pravda.sk/magazin/andy-p ... lanok.html
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Strava ako liek

Neprečítaný príspevokod zigi » 15 Okt 2012, 10:32

Janka nenapisala by si nejaké príklady na zahrievaciu stravu? Soplime a teplotujeme a teraZ Som našla tuto tému, ale knižky teraz nemám ako narýchlo zohnat...
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: Strava ako liek

Neprečítaný príspevokod janka » 15 Okt 2012, 22:17

zigi, ja sa teda vobec necitim byt odbornikom v tejto oblasti, temu som praveze zalozila s umyslom tahat rozumy od druhych, kedze vidim, ze na tomto fore je viacero mamiciek, co nad stravou dost premyslaju.

Ale mozem Ti napisat o pokynoch mojho pediatra, ked som mu raz Michalku doniesla ukazat po trojdnovych horuckach s neustavajucim kaslom a soplami, tie nie a nie odist. Tak mi vysvetlil, ze podla nejakych vyzivovych teorii ide o prekyslenie organizmu, a ten sa snazi tej kyslosti zbavit vylucovanim hlienov, takze vela soplov je, aj hnacky mozu byt (Michalka mala vtedy naozaj aj stolicu taku hnackovitu, a to som doktorovi pritom ani nespomenula, sam to odhadol). Tak vraj co Miska jedla. Ja mu na to, ze som varila fazulovu polievku so zeleninou, no nejak toho nezjedla vela, presnejsie skoro nic, dalej jablko som jej ponukla, tak nechcela... tak doktor ze "mudre dievcatko" a nakazal mi tekutu zeleninovu stravu. Ziadne ovocie, to prekysuje. (Podla tych teplo/zima kriterii ochladzuje.) Strukoviny ze v chorobe nepotrebuje, zo zeleniny vytazi, co jej v chorobe treba.

V tej knihe, co mam, tak take zasady su, ze tepelna uprava potravinu posunie zahrievajucim smerom - surova zelenina moze ochladzovat, varena je viac zahrievajuca, najvyraznejsi posun k zahrievaniu sa urobi pecenim. Tak v zime by sa ani zeleninove salaty vraj nemali jest surove, vraj treba tu zeleninu aspon blansirovat. Dalej napriklad z obilnin kukurica je ochladzujuca, mala by sa jest v lete, aj tie kukuricne chrumky mi pediater nakazal na zimu nahradit ryzovymi, ryza je viac zahrievajuca a vhodnejsia na zimu. Najzahrievajucejsia obilnina je vraj pohanka (niekto to povazuje za obilninu, niekto nie), potom aj pseno je dost zahrievajuce. Korenova zelenina skor zahrieva, listova a plodova skor ochladzuje - co je vraj ocakavatelne, lebo korenova sa lepsie skladuje a preto je prirodzene, ze v zime budeme jest skor mrkvu nez salat ci uhorky. A tak dalej, snad este niekto prida, co vie.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Strava ako liek

Neprečítaný príspevokod TIA » 16 Okt 2012, 22:52

Taktiez sa necitim byt odbornikom v tejto oblasti, ale rada sa podelim o svoj nazor :D.

V prvom rade by som stravu ako liek neoznacila. Podla mojho nazoru ma ludsky organizmus svoje samoozdravovacie procesy, ktorymi si dokaze poradit sam, ak je v dobrej kondicii a ma na to dostatok vitaminov a inych latok. Cize, nase telo sa dokaze vyliecit, nie je to strava, ktora lieci. Choroba je skor akymsi signalom alebo spravou, ze nieco nie je v poriadku s nasim zivotnym stylom.

Vo vacsine pripadov je prekyslenie organizmu sposobene stravovanim a kysle prostredie vyhovuje patogenom. Myslim si, ze v nasom tele sa nachadzaju vsetky mozne virusy aj bakterie, su sucastou nasej mikroflory, ci uz v ustach, alebo aj v crevach (o tom Tina, kdesi v inej teme pisala), ale ak je nas organizmus v rovnovahe, tak sa nepremnozia a nerobia problemy.

Kdesi som citala (ale uz fakt neviem kde, lebo v poslednom case toho citam kvanta), ze aj samotna varena strava sa v organizme cloveka sprava ako patogen a spusta podobne procesy ako choroba. Organizmus musi vynalozit enormne usile aby takuto potravu spracoval a velmi tym odcerpava z tela vitaminy a mineralne latky, ktore sa na to pouzivaju. Taktiez som pocula nazor, ze jeme prilis casto, co organizmu nedava dostatocny priestor poriadne vylucit toxiny z takejto stravy (pretoze v case ked by chcel vylucovat toxiny, my sa zase najeme, tak zase musi "riesit novu varku") a tak ich v tele uklada. Takze, ked uz sa nam toho nazbiera neunosne mnozstvo, ochorieme. Pripadne, spustacom moze byt aj psychicka zataz ci problem. Deti casto nejaky stres, strach alebo rodinne problemy komunikuju prostrednictvom chorob (psychosomatika je velmi zaujimava, samozrejme aj u dospelych). Organizmus ziada o pomoc, signalizuje, ze nieco nie je v poriadku.

Myslim si, ze stravovanie by malo byt v co najprirodzenejsej forme, vela, vela zeleneho a cerstveho, co najmenej spracovavat akymkolvek sposobom. Taktiez by clovek mal pocuvat svoj vnutorny hlas, telo mu napovie co potrebuje - napriklad, ked ma strasnu chut na nejake ovocie alebo zeleninu, tak si dopriat :D .

Pri chorobe (nachladnutie a podobne..) treba pocuvat signaly tela a moc nezasahovat, nechat organizumus vykonat co ma. Zvacsa, ked sme chori, nemame moc chut jest, vsakze.., takze sa do jedla nenutit, ani deti. Teplotu nezrazat, hnacku nezastavovat, sople nechat vytiect (neodsavala by som, to je tiez neprirodzene)... . Ak uz pomoct, tak ja mam na sebe odskusany vitamin C - v cistej praskovej forme vo vysokych davkach skutocne nadherne pomaha.

Normalny stav organizmu je zdravie, choroba je signalom, ze "takto by to neslo".. :)
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Strava ako liek

Neprečítaný príspevokod lulu » 22 Okt 2012, 10:45

ahojte mamičky,
hovorí vám niečo knižka - Vitamín C a megaskorbická liečba -
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Strava ako liek

Neprečítaný príspevokod lulu » 22 Okt 2012, 10:55

hups... sa mi to odoslalo...

Takže : Vitamín C-zabudnutý poklad.
Liečite niekto pomocou vitamínu C? Malá má nejakú vyrózu /zrejme/. Chcem si ho nasadiť, aby to šlo do mliečka. Dávka je 375 mg/kg váhy. Keď je odmerka 120 mg, mám ich dať 3 na kg, to vynásobiť kilami, ktoré vážim. Do toho sódu bikarbónu, aby to stratilo kyslosť. Zdá sa mi to brutal veľa.
Máte s tým niekto skúsenosti? Dávate takéto dávky niekto priamo bábätku?
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Strava ako liek

Neprečítaný príspevokod TIA » 22 Okt 2012, 14:02

Lulu, ja som si knizku stiahla a aj som skusala vit C uzivat vo "vysokych" davkach. Mam s nim fakt vyborne skusenosti. Skusala som aj C-sprchu a raz ked ma skrabalo v krku. To bolo fakt neuveritelne ako to vyborne a rychlo zabera. Davala som si asi 6g vzdy ked som citila, ze ma zas zacina boliet hrdlo, alebo ma zacinalo steklit v nose a do par minut vsetko prestalo. Ja som to pila take kysle, skusala som aj so sodou bikarbonou (fakt to nie je potom kysle) ale mne na tom vadili tie bublinky. Takze pre malu, to musis poriadne nechat vysumiet. Mala mi to pit nechcela, ked tak si trosku chlipla z pohara ale bolo jej to kysle, tak som to neriesila. Ale raz ked sa mi zdalo, ze tiez na nu nieco ide, a videla ma ako si rozpustam vit C, tak som jej dala do ruky tu malu lyzicku aj s nadobkou (bolo tam uz len trochu) a ona si to trochu pooblizovala, ksichtila sa pri tom naramne ale davala si este a este - asi si to telo pytalo a bolo jej potom lepsie.
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Strava ako liek

Neprečítaný príspevokod babiola » 20 Jan 2013, 16:41

Ja stale vaham, co si o tej megaC liecbe mysliet, ale zase ma maly sople, asi to vyskusam. Mate niekto este skusenost? Davat rovno davky dietatu, ci sebe (teda cez mlieko)
Pripajam link na knizku http://www.badatel.sk/documents/Vitamin_C-liecba.pdf
babiola
 

Re: Strava ako liek

Neprečítaný príspevokod lulu » 20 Jan 2013, 21:10

vit. C dávam staršej dcére, pred sviatkami bola chorá a mala aj horúčky, nasadila som iba céčko a veľa tekutín. Ale je pravda, že nedávam až také mega dávky. Dávam na kilo váhy jednu kopcovú 120mg odmerku céčka. Zdá sa mi , že to zabralo pekne. No momentálne je tiež chorá- zahlienená uť viac ako týždeň a céčko tiež dávam, ale stále jej to neprešlo. Možno by to bolo bez neho horšie...ťažko povedať. Možno to chce vyššie dávky... Každopádne to neublížilo.
Menšej som tiež raz dávala céčko do tuhej stravy, zarobené so sódou a zjedla mi to. To som tiež tak odoka...
Za pokus to stojí, myslím, že to neublíži, skôr môže pomôcť. Pri predávkovaní vraj maximálne preženie, nič viac...
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Strava ako liek

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 20 Jan 2013, 22:00

dámy obom Vám odporúčam stránku skvelej ORL lekárky a tiež poradkyne dojčenia. www.poradnaorl.webnode.sk/, kde sa jej priamo na soplíky a hliene môžete opýtať. :)
Nájdete ju aj na FB http://www.facebook.com/pages/Porad%C5% ... 63?sk=info
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: Strava ako liek

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 21 Jan 2013, 00:05

aký vit. c kupujete na takúto liečbu?
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: Strava ako liek

Neprečítaný príspevokod lulu » 21 Jan 2013, 09:28

čistý, ten z DM-ka
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Strava ako liek

Neprečítaný príspevokod babiola » 21 Jan 2013, 16:29

elinka27 píše:dámy obom Vám odporúčam stránku skvelej ORL lekárky a tiež poradkyne dojčenia. http://www.poradnaorl.webnode.sk/, kde sa jej priamo na soplíky a hliene môžete opýtať. :)
Nájdete ju aj na FB http://www.facebook.com/pages/Porad%C5% ... 63?sk=info


Pozname, vieme, dakujeme. K megasorbickej liecbe sa nevedela vyjadrit, ked som sa (na stranke) pytala.

Lulu, tam ide prave o to, ze davky musia byt tak vysoke, ako sa popisuje v knihe. Vyskum ukazal, ze mensie davky nemaju zelatelny efekt. Prave spoznavacie kriterium spravnej davky je, ze zacina hnacka - teda tesne pred predavkovanin.
babiola
 

Re: Strava ako liek

Neprečítaný príspevokod lulu » 21 Jan 2013, 16:43

...knižku mám síce stiahnutú, ale neprečítanú :mrgreen: , informovala som sa len na to dávkovanie a v podstate dávam to odoka... ten prvý krát, čo som to dávala staršej to zafungovalo... aj ju raz prehnalo :mrgreen: ,ťažko povedať, či ju prehnalo z céčka. Aj tak mám pocit, že aj tieto moje dávky sú dosť vysoké... aj keby nie.... myslím, že to organizmu viac prospeje ako ublíži ;) Radšej céčko ako ATB ;)
Veď vyskúšajte, snáď to pomôže ;)
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Strava ako liek

Neprečítaný príspevokod babiola » 21 Jan 2013, 16:49

Manzel berie dnes, vcera ho bolelo hrdlo, citil sa vecer zle. Volal z prace, ze super :D len sa mi zda nejaky naspeedovany, neviem neviem :D
babiola
 

Re: Strava ako liek

Neprečítaný príspevokod lulu » 21 Jan 2013, 17:02

tiež som to testovala aj na manželovi, keď bol chorý, myslím, že to fungovalo :)
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Strava ako liek

Neprečítaný príspevokod lucious » 07 Okt 2013, 23:58

Janka
Knížku Radost ze zdravých dětí ( a spíše web www.jimejinak.cz) jsem nedokázala pustit z hlavy po celý minulý rok, tady v okolí se to hodně šíří. Vaří tak moje kamarádka pro sebe a alergického syna, ale na knížku nemáme stejný názor... Na jednu stranu začínám uvažovat o jídle jinak, asi komplexněji. Tipy, doporučení a vůbec její zkušenosti z praxe mě hodně ukázaly a učily o jídle, nemocích přemýšlet jinak. Na jimejinak jsou přínosné krom receptů i diskuze pod články. Na druhou stranu ale je v mém životě tolik důvodů proč nevařit podle receptů jimejinak, že ve skutečnosti vaříme jinak než "jinak" :))) ... trochu si připadám, jak jídlový mimoň, protože v klasickým suprmarketu si teď téměř nevyberu, ale pro klub jimejinak jsem pořád ještě nenašla to skutečné porozumění. Když se k tomu přidá ještě fakt, že nejsem ani dobrá ani zkušená kuchařka, tak si okolí prostě myslí, že jsem se co se týče jídle prostě zbláznila :))).
Ale základní představa o vyrovnanosti, vyladenosti jídelníčku mě opravdu zaujala, no a mám dojem že v tomto ohledu mají zmíněné kultury opravdu dlouholetou tradici .
No jak se píše "zdravá strava ovlivňuje zdravíz 80% a je to to hlavní, co můžeme ovlivnit my ... potrava je nejúčinější a nejbezpečnější lék .. bermetoto jako dobrou příležitost ke sebezlepšení... Jsme to co jíme, čemu věříme a jak myslíme ... .. cílem by měla být rovnováha, která napomáhá nejlépe ... " -http://www.grada.cz/bylinky-pro-deti-a-maminky_4971/kniha/katalog/listovani-google/
lucious
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 10 Feb 2012, 10:16
Bydlisko: praha 9
Počet detí: 1
1. dieťa: vit
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 10 dní

Ďalší

Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron