kreatinínáza

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

kreatinínáza

Neprečítaný príspevokod Marika » 11 Sep 2012, 16:23

ahojte tetušky.s takou diagnozou sme dnes vyšli od infekčnej.Ako som už písala,malá mala zvyšené pečeňtesty zo silnej novorodeneckej žltačky(až do pol roka bilirubin40).no tie su už ok ale zase toto.brali nám krv na nejaké autoimunitné choroby.nestretli ste sa s tým niekto? ja som nedávno,asi mesiac, vysadila antidepresíva,raz za týždeň ešte zoberiem 1/4lexaurinu.myslíte, že to je toto?
Marika
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 21 Máj 2012, 20:35
Počet detí: 4
1. dieťa: Dominik-15r
2. dieťa: Miriam-14r
3. dieťa: Lucinka uz v nebi
4. dieťa: Michaela
Rokov: 12 rokov, 2 mesiace
Môj status: ...byť sám sebou a nebyť sám...

Re: kreatinínáza

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 11 Sep 2012, 23:37

Len tak som si tukla do Guglu a tu je o tom asi najviac: http://www.planeta-zdravia.sk/ochorenia/kreatinin Kazdopadne je to nieco s nie dobre fungujucimi oblickami.

Este aj inde na gugli sa o tom pisalo a ako zakladnu vec na zvladanie pisu dostatok tekutin. Podla mna s tym antidepresiva nic nemaju, skor ta novorodenecka zltacka s tym moze mat suvis. Ono za normalnych okolnosti su zvysene hodnoty zltacky ok, len ked sa na to pozrie z perspektivy inej choroby, tak to uz nieco signalizovat moze. Ako poradkyne o zltacke hlavne pri novorodencoch vieme to, ze ked su zvysene hladiny bilirubinu, tak je vysoko pravdepodobne, ze nie je dostatocny prisun tekutin a a bilirubin nema ako odchadzat z tela von - a riesime ako zvysit prijem tekutin.

Danu chorobu riesit neviem, ale kedze to ma nieco s prijmom tekutin a to je teraz predovsetkym dojcenie, v tom sa vyznam a to mozme skontrolovat:
Ako mala prospieva? Ake su prirastky? (mozes zadat vek a jednotlive hmotnosti, dam to do grafu). AKo je na tom s pocikanymi plienkami - kolko a ako velmi ich ma pocikane (mozno porovnat aj inym babom)? Udiala sa nejaka zmena v minulych mesiacoch? Ako to vyzera s dojcenim (ako casto sa pyta, pouzivate cumlik ....)?
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: kreatinínáza

Neprečítaný príspevokod Marika » 12 Sep 2012, 21:21

mlieka máme toľko, že na nervy.Už som tu písala, že ja by som v poho mohla aj dvojičky do pol roka výlučne kojiť. Deti si doslova dusím.A na potvoru ešte máme aj silny reflux. Papáme, grciame, perieme a pápáme, no jooooooooj. Cumeľ máme, bez toho ani na krok. Plienky su často menené, vlastne dostatočne mokré. Už dávam aj čaj. Budeme mať na týždeň 7 mes.V noci sa kojíme čo 2 hodiny.Cez den už trochu skúšame aj iné.Som si myslela že sa už vykašlem na kojenie,lebo aj spanie má na figu,ja mám nervy na figu,už som hotová.Ale zase kvoli tomu kreatinu máme udržiavať acidobázickú rovnováhu, a to s obyč. mliekom nedosiahnem, no fakt už mám toho dosť.Neviem presné prírastky hmotnosti, ale toto má v poriadku napriek refluxu.Pomalinky ale pomalinky sa to trošilinku zlepšuje ten reflux.Aj ked starší syn ho mal do roka, tak som to nejak neriešila, len prala :)
Marika
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 21 Máj 2012, 20:35
Počet detí: 4
1. dieťa: Dominik-15r
2. dieťa: Miriam-14r
3. dieťa: Lucinka uz v nebi
4. dieťa: Michaela
Rokov: 12 rokov, 2 mesiace
Môj status: ...byť sám sebou a nebyť sám...

Re: kreatinínáza

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 13 Sep 2012, 00:12

Tak aspon toto je super. Uz len zvladnut to pranie pranie 8-) a vyuzit moznost najkvalitnejsieho mliecka aspon do 4roch rockov :dojcenie: :) .

Cumlik sa z mnohych pricin pri dojceni neodporuca (vid blog alebo tema (ne)priatel cumlik).Ak sa neprirodzene predlzuje doba dojcenia - toto je zalezitost cumlika , tak sa objem vypiteho mliecka na jedno posedenie zvysuje, co je vacsia zataz na zaludok. Idealne (aj pri redukcnej diete dospelych) je papat co najcastejsie a mensie davky. Zaludok nie je potom tak namahany a taktiez je traviaca cinnost stale v aktivnej cinnosti a potrava sa neustale posuva, co tiez pomaha nevracat potravu naspat. Zaroven neustale splachovanie pomahat zmiernovat vyvratenu zaludocnu kyselinu - je lepsie mat na jazycku sladke mliecko ako kyselinu.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt


Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť