dieťa (1,5 r.) nechce papať a nepriberá

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

dieťa (1,5 r.) nechce papať a nepriberá

Neprečítaný príspevokod mia » 08 Sep 2012, 22:57

Ahojte, trápi ma jedna vec, a akosi som už bezradná... mám 19 mesačnú dcérku, ktorá je stále dojčená na požiadanie. prvé príkrmy sme začali zavádzať v 6. mesiaci, no malá o ne nejavila skoro vôbec žiadny záujem, a dá sa povedať, že do 1 roka bola takmer výlučne dojčená. stále som ponúkala aj iné jedlo, sem tam si zobla, ale to boli len malinké sústa, viac nechcela, vždy si radšej vypýtala mliečko... okolo jedného roka sa to trošku zlomilo, zoberie si aj viac, no stále sú to miniatúrne množstvá a sú niekedy dni, keď okrem mliečka a jabĺčka nezje nič iné :( tým sa problém však nekončí. od narodenia vcelku pekne priberala, držali sme sa stále na 25. percentile tabuliek, no odkedy začala chodiť (13 mesiacov), odvtedy nepribrala ani gram (našťastie nechudne...). stále váži rovnako už pol roka, a to 9,5 kg (do výšky rastie, za ten čas vyrástla 6 cm). viacerí mi radia ju odstaviť, že je "závisláčka" na mliečku, čo môžem potvrdiť, stále sa dojčíme relatívne často, aj cez deň aj v noci... no odstaviť ju v žiadnom prípade nechcem...

chcela by som sa opýtať, či máte niekto podobnú skúsenosť, prípadne, čo si o tom myslíte, budem vďačná za všetky názory... ďakujem pekne
mia
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 26 Apr 2011, 19:40
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 21 dní
Rokov: 9 rokov, 3 mesiace, 18 dní

Re: dieťa (1,5 r.) nechce papať a nepriberá

Neprečítaný príspevokod mia » 08 Sep 2012, 23:02

ešte som zabudla napísať, malá je veľmi živé dieťa, neposedí dlho, stále by len behala, niečo robila a niekedy mám pocit, že nechce jesť len preto, že "nemá čas"... (no samozrejme na mliečko si čas urobí 8-) )
mia
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 26 Apr 2011, 19:40
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 21 dní
Rokov: 9 rokov, 3 mesiace, 18 dní

Re: dieťa (1,5 r.) nechce papať a nepriberá

Neprečítaný príspevokod Klemka » 09 Sep 2012, 07:53

Mia, dieťa, ktoré odmieta príkrmy a nepriberá, potrebuje získavať viac materského mlieka. Bolo by dobré skontaktovať sa s poradkyňou pri dojčení a osobne si prejsť, čo sa vlastne v minulosti stalo, čo mohlo znižovať tvorbu mlieka. V tejto situácii veľmi dobre zaberá domperidón, ktorý sa dá kúpiť v každej lekárni a užíva sa 3x3 denne a môžeš sa ozvať sem, ako sa situácia vyvíja, aby sme potom upravili dávkovanie domperidónu.
Pre pochopenie toho, prečo je to možné riešiť takto, Ti odporúčam vypočuť si prednášku odborníka na dojčenie, pediatra, Jacka Newmana z konferencie z roku 2010, záznam je možné nájsť na Veľmi Ti odporúčam vypočuť si prednášku odborníka na dojčenie, pediatra, Jacka Newmana z konferencie z tohto roku, záznam je možné nájsť http://www.mamila.sk/pre-poradkyne/prez ... o-dojceni/ zvukový záznam 9. časti - "Dojčenie predčasne narodených detí", problém prikrmovania vysvetľuje cca. od 30. minúty záznamu, pričom od 35. minúty sa vyjadruje presne k Tvojmu problému.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: dieťa (1,5 r.) nechce papať a nepriberá

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 09 Sep 2012, 08:16

Mia, pridam vlastnu skusenost, mame rovnako stare deti, Samko mal 18 mesiacov a sme na tom podobne ak nie rovnako. Prikrmy bol ochotny vziat do ust v 11 mesiacoch, mesiac pekne papal vsetko z nasich tanierov, potom boli nejake 2 choroby a znova sa vratil iba k dojceniu, teraz sme na tom tak, ze niektory den nieco poje, a iny je iba dojceny, v najlepsich dnoch zje mozno 10 lyziciek obeda, kusok syra, polku babanu...Co sa tyka prirastkov, v 7. mesiacoch vazil 10,5kg (velky sa aj narodil), vtedy sa postavil a prestal priberat, teraz v 18 mesiacoch vazi ledva 12kg, takze za 11 mesiacov pribral ledva 1,5kg. Pediatricka nestresuje, vie, ze som laktacna a viem si dojcenie odsledovat, tak ma do nicoho netlacila. Mlieka mam dost, kludne by som mohla dalsie dieta dojcit. Citala som nedavno, ze dolezitejsie ako vaha, je prave rast do dlzky.
Skuste stolovat co najviac spolu, ked sme pri stole vsetci, a dam mu jeho tanier s jeho lyzickou a vidi aj nas ostatnych jest, tak vtedy toho poje najviac. Ja sa snazim jedlo co najviac ochutit, aby mu to naozaj chutilo, napr napacovany prirodny rezen si vie naozaj vychutnat.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: dieťa (1,5 r.) nechce papať a nepriberá

Neprečítaný príspevokod Norika » 09 Sep 2012, 09:14

juj, ste ma upokojili, ja som tiez sa dlho obavala, ze preco nase dieta nepribera...u nas to asi 7 mesiacov uz stoji na vahe 12,5 kila-13 kg.....narodil sa 4 kilovy, do pol roka priberal cca kilo mesacne a teraz zrazu, stojime......tiez sme mali slabe obdobia jedenia, prikrm vzal do ust v 8. mesiacoch, ale rozjedol sa az po roku...trapilo ma, ze vymyslal s ovocim, ale teraz je to uz lepsie, akokeby sa to tak ustalilo, mame proste rezim, tesi sa na stolovanie...ale tiez su chvilky, ze da jedlo tri krat do ust, a uz by od stola utekal....vela ho zabavam, davam mu hracky pocas jedenia, ale este co je horsie, ze obcas jeme za PC, alebo TV,,...a to potom neuteka, len zas, nie je to normalne stolovanie, o par rokov, ho uz potom od obrazovky neodohnam...skus nechavat malu aj samu jest, a potom dokrmit....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: dieťa (1,5 r.) nechce papať a nepriberá

Neprečítaný príspevokod TIA » 09 Sep 2012, 12:01

mia, my sme na tom podobne :), mala bude mat 16 mesiacov a moc toho tiez nepoje (okrem mliecka samozrejme), ale zase ma dni, ze jej papanie viac chuti (zvacsa sa krmi sama, niekedy jej pomaham s polievkou, ked chce, ale inak rada sedi s nami za stolom a papa). V roku mala asi 9,6 kg a pred par dnami som ju vazila a vaha konecne ukazala 10,0 kg, takze sme sa moc nepohli, ale aspon nieco..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: dieťa (1,5 r.) nechce papať a nepriberá

Neprečítaný príspevokod shira » 09 Sep 2012, 21:08

u nás to vyzerá veľmi podobne, malý odkedy behá, skoro nepriberá na váhe. upokojilo ma, že rozhodujúci je rast do dĺžky, čo vidím pekne, že stále dočiahne vyššie a vyššie a má krátke nohavice :mrgreen: taktiež hlavný problém- neposedí nikde, najlepšie ked ráno a večer pozerá rozprávku, je schopný jesť. inak nefunguje nič- v sedačke vydrží iba chvíľku, inak neobsedí vobec. spoločné stolovanie sa nekoná- tak som si to pekne plánovala :? - my jeme ked spí a ked je on, tak ho viac-menej naháňame, sám zje čosi, ale potom rozhadzuje... jediné, na čo sa spolieham, je materské mlieko, že tam si doplní potrebné živiny. inak neviem, z čoho by žil.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: dieťa (1,5 r.) nechce papať a nepriberá

Neprečítaný príspevokod mia » 09 Sep 2012, 23:27

jeej, dakujem vam pekne za reakcie :) vidim, ze nie sme jedini... co mi trosku odlahlo... snazime sa stolovat vzdy spolu, dostane vlastny tanierik aj lyzicku, strasne chce papat sama, ale skor je to hranie sa s lyzickou v jedle - akonahle jej chcem pomoct, uz sa mrvi a prestane mat zaujem... niekedy sa mi podari "prepašovať" druhou lyžičkou aj niečo do úst... su dni lepsie a dni horsie... dnes napr. celkom pekne zjedla obed, co som bola az prekvapena, ale včera bola zase celý deň len na prsníku... tak uvidíme...
skusim vsak kontaktovat aj LP ako pisala JankaMich, lebo je pravda, že tvorba mlieka mi poklesla, aspon sa mi zda podla prsnikov, ako su plne... a ked som si vypocula prednasku Dr. Newmana, pri konci povedal niečo, čo som už počula, ale na to aj dávno zabudla... ak dieťa vypije viac mliečka, dostane aj skôr chuť na normálne jedlo (a nie naopak, ako mi všetci tvrdia, že na to, aby jedla dcéra aj normálne jedlo, ju mám odstaviť...)
mia
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 26 Apr 2011, 19:40
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 21 dní
Rokov: 9 rokov, 3 mesiace, 18 dní

Re: dieťa (1,5 r.) nechce papať a nepriberá

Neprečítaný príspevokod shira » 10 Sep 2012, 09:03

ano tiež si myslím že odstaviť dieťa, ktoré málo je, môže byť prúser.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: dieťa (1,5 r.) nechce papať a nepriberá

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 13 Sep 2012, 11:21

Ahoj, Mia, Ja mam som na tom s T. podobne. Moje varenie je uplne zbytocne :( som rada, ze aspon :dojcenie: mu chuti! Tiez si nemyslim, ze odstavenie by nieco riesilo. My sme v takom stadiu, ze niekedy, ked sa udrie a place a ja mu ponuknem :dojcenie: tak povie, ze si neprosi a len sa tuli. Vcera sme nezjedli nic. Dnes rano tiez nic. Sem tam ma chyta panika, pretoze moji rodicia s kt. zijeme su z toho zhrozeni. Stale sa snazim ponukat zeleninku ovocie, pecivo, no ponuknem uz hocico a ked vidim, ze odmietne aj piskotu, tak asi jest naozaj nebude. Prajem vela nervov.
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: dieťa (1,5 r.) nechce papať a nepriberá

Neprečítaný príspevokod TIA » 13 Sep 2012, 12:38

Lenkaa, podla vsetkeho mas pranicke dieta :D :D :D
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: dieťa (1,5 r.) nechce papať a nepriberá

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 13 Sep 2012, 22:48

Tu je pekne vidiet nezmysel, ked niekto povie, ze po prvom roku uz v tom MM nic nie je. Ono ale MM je v skutocnosti stale velmi dobre a vyzivne a to az natolko, ze dietatku staci z ostatneho jedla len trocha si dobnut. Mimochodom, WHO (svet. zdrav. org) to asi vie tiez, preto dava odporucanie na zavadzanie prikrmov do druheho roka - dieta ma jednoducho na normlane jedlo dost casu.

Troch na upokojenie - aj moje pocas dojcenia tomu jedlu vela nedali, ale v skolke uz jedli ukazkovo.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: dieťa (1,5 r.) nechce papať a nepriberá

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 14 Sep 2012, 13:33

Tia :D :D :D pranicke dieta. Tento tvoj koment budem mat dlho v hlave. :) :) Predstavila som si ako to niekomu hovorim :D To by boli reakcie.
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: dieťa (1,5 r.) nechce papať a nepriberá

Neprečítaný príspevokod Norika » 19 Sep 2012, 21:35

:cry: :cry: :cry: no ale zienky, posledny tyzden som uz na nervy,maly nejako zacal vymyslat s jedenim...a dalsia zmena, pribral, ma 13.5 kila, a neviem, ani kedy..no len posledny tyzden je ako vrabec, len zobne trocha, a uz by utekal prec....najviac neznasam, ked si sadneme za stol a on sa hned pyta na wc..niekedy mam dojem, ze to robi zamerne...neviem..ale stalo sa to uz niekolko krat...jedenie je priam utrpenie....ja chcem,aby s najedol,ale on nechce...ani to,co doteraz jedol..... a som osobne hrozne nervozna, akosik sa nam pokazil vztah aneviem byt kludna....vcera sme konecne maly den, ze sme po sebe nekricali,ale dnes zas hroza....a maly by sa len dojcil, vzdy ked sa prebudi, napr na obed a ja si dovolim od neho vstat, spusti plac, ja uz som z toho na nervy, lebo mam pocit, ze sa od neho nemozem ani pohnut....proste ked sa chce dojcit, tak sa chce dojcit....ak mu to nesplnim,je plac...ale zlosti sa aj ked nieco nedostane, ked mu vypnem PC, alebo musi jest atd....v takych chvilach by som sa najradsej zatvorila do inej izby ako on :(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: dieťa (1,5 r.) nechce papať a nepriberá

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 19 Sep 2012, 23:11

na forume sa toho popisal uz dost o zvyseni dojcenia v obdobi pred druhym rokom. Je to utvrdzovanie dojcenia, dietatko prekonava dalsi vyvojovy stupen a toto mu to pomaha prekonat. Zelam dostatok trpezlivosti :-).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: dieťa (1,5 r.) nechce papať a nepriberá

Neprečítaný príspevokod mia » 23 Sep 2012, 14:29

Norika, najprv k jedeniu... no moja Malá teda nebola nikdy veľký jedák, ale tiež sa jej niekoľkokrát zmenili chute... okolo roka mala obdobie, ked mala rada detské výživy, vlastne to bolo aj jedine, co vtedy okrem mlieka zjedla... no a teraz vyzivy nemoze ani vidiet... takze neviem, ja zrejme nie som odbornicka na stravovanie deti ;) ale len ma tak napadlo, ze mozno Tvojmu malemu len treba skusit ponuknut nieco nove...

a este som chcela cosi pripisat aj k druhej casti Tvojho prispevku:
"ale zlosti sa aj ked nieco nedostane, ked mu vypnem PC, alebo musi jest atd....v takych chvilach by som sa najradsej zatvorila do inej izby ako on"
my mame presne take iste obdobie. akonahle musime odist prec (napr. ked sme na navsteve alebo v materskom centre), strasny rev a vreskot (samozrejme, ze to nie je tak, ze poviem ideme prec a chcem aby zaraz vstala, ale snazim sa jej pekne povedat, pod teraz sa spolu chvilu pohrame, resp. toto kolo sa dohrame a potom uz pojdeme domov... ap.). rovnako aj s tym PC doma atd... najhorsie je, ze mam pocit, ze ine deti v jej veku to nerobia, ine mamicky po nas pozeraju, ze co to mam za nevychovane dieta a tak... stoji ma to strasne vela energie. ale beriem to tak, ze je to len vyvojova faza, ze tym musi prejst, pritulim si ju, ponuknem prsnik ked chce a jednoducho ideme... snad to uz nebude obdobie vzdoru, to sa mi zda este skoro... :?
mia
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 26 Apr 2011, 19:40
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 21 dní
Rokov: 9 rokov, 3 mesiace, 18 dní

Re: dieťa (1,5 r.) nechce papať a nepriberá

Neprečítaný príspevokod mia » 23 Sep 2012, 14:43

@ JankaMich
Ahoj Janka, zacala som brat Costi, zabralo to velmi pekne, vlastne hned na 3. den som mala naliate prsniky a aj Malá viditeľne začala papať viac mliečka, dokonca ma prestala aj hrýzť pri kojení, čo dovtedy robila zrejme aj (alebo len?) preto, že som mala naozaj málo mlieka.... skúsila som na 6. deň znížiť dennú dávku o 1 tbl., no tvorba mlieka viditeľne klesla, tak som sa vrátila naspäť... chcem sa opýtať , ako dlho zvyčajne treba brať domperidon, resp. budem ho musieť teraz brať stále...? kontaktovala som aj LP, ale zatiaľ len telefonicky a mailom, prišli sme vlastne len na to, že menej mliečka sa mi tvorí od vtedy, čo Malá štrajkovala - mali sme také 2-týždňové obdobie, kedy úplne odmietala prsník (v jej 13 mes.), potom sa nám podarilo vrátiť sa pekne ku kojeniu, len už toho mlieka je odvtedy pomenej, resp. odvtedy aj tá tvorba klesla...

ešte jedna vec sa zmenila, odkedy beriem Costi, Malá začala papať! tak neviem, či u nej zaúčinkoval tiež domperidon :) alebo naozaj s väčším množstvom mlieka dostala apetít aj na iné... nechcem to zakríknuť, ale posledné tri dni pekne zjedla obed (neboli to teda nejaké veľké porcie samozrejme, ale asi tak 5x viac ako dovtedy)... neviem, nemôžem uveriť, že sa veci tak rýchlo zmenili, až sa toho bojím, či to nie je zase len prechodné a vráti sa to naspäť... i keď ešte som ju nevážila... hlavne neviem, ako ďalej s tým domperidonom... mám to radšej prebrať s LP, s ktorou som v kontakte...? ďakujem veľmi pekne
mia
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 26 Apr 2011, 19:40
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 21 dní
Rokov: 9 rokov, 3 mesiace, 18 dní

Re: dieťa (1,5 r.) nechce papať a nepriberá

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 23 Sep 2012, 17:54

Chut do normalneho jedla sa naozaj zvysuje s dostatkom prisunu MM. Klemka urcite bude vediet aj najst Newmanovu prednasku, co sa toho tyka (ja to tak dobre hladat neviem). Preto naozaj pri odmietani prikrmov s tym, ze su aj s dojcenim su problemy, ako prve (teda hned po kontrole dojcenia, cumlikov atd) navrhujeme domperidon.

Navrhovala by som vyckat so znizovanim davky aspon tyzden, ci dva, kym sa stabilizuje frekvencia dojcenia a prikrmov. Na kolko bude mozne znizit domperidon nevieme nikdy dopredu. Niekedy je nutne ho brat po vacsinu casu dojcenia. Kazdopadne da sa to skusat opakovane. Este otazocka - menstr. cyklus uz nabehol? Ak ano, pred nabehnutim cyklu boli tiez nejake problemy alebo je mozne tam vidiet suvis so znizenim tvorby? Na znizenie tvorby tiez vplyva antikoncepcia prip. tehotenstvo (toto ten pripad zrejme nebude, to by domperidon nezabral).

Svoju poradkynu mozes kontaktovat vzdy, minimalne jej mozes dat vediet, ze si na forume a riesi sa to tu. Sme totiz velmi radi, ked mozeme vidiet ako sa nasej mamicke dari, ci je vsetko v poriadku.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: dieťa (1,5 r.) nechce papať a nepriberá

Neprečítaný príspevokod mia » 23 Sep 2012, 21:47

hmm, no cyklus nabehol vlastne mesiac pred strajkom, teda mesiac pred (viditelnym) znizenim tvorby mlieka... predtym problemy ziadne neboli, aj pekne priberala (podla percentilovej krivky)... teoreticky je mozne, ze tvorba sa znizovala uz v priebehu toho mesiaca po nabehnuti cyklu a samotny strajk bol dosledkom znizenia tvorby mlieka...??
mia
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 26 Apr 2011, 19:40
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 21 dní
Rokov: 9 rokov, 3 mesiace, 18 dní

Re: dieťa (1,5 r.) nechce papať a nepriberá

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 23 Sep 2012, 23:59

Znizenie tvorby mlieka je obvykle v case samotneho menzesu, potom ide opat hore. Ano, strajk moze byt i dosledkom znizenia tvorby mlieka.
Takze ak pocas doby znizenej tvorby (menzes) dieta namiesto toho, aby vydrzalo na prazdnejsom prsniku dlhsie a tym potom umoznilo lahsi navrat k normalnej tvorbe zacne strajkovat, tak samozrejme tvorba mlieka sa nema ako opat vysplhat hore (chyba dopyt).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt


Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron