Očkujete svoje bábätká?

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Očkujete svoje bábätká?

Neprečítaný príspevokod lulu » 13 Aug 2012, 15:48

ahojte, riešim dilemu, či očkovať svoje viac ako 3-mesačné bábätko.
Kamoška mi spomínala, že uš neočkuje svoje ročné dievčatko. My máme ísť teraz, ale malá je chorá, takže treba to odložiť, čomu som rada, lebo z toho nemám dobrý pocit. Viem, že je tam veľa nežiaducich účinkov...
Rada si prečítam názory mamičiek, ktoré už nedávajú očkovať svoje detičky, čo ich k tomu viedlo a ako potom bojovali s úradmi, keďže je to povinné.
Alebo aj tých, ktorý o tom čosi vedia. Nemám už na rozhodnutie veľa času, bolo by dobré to študovať dlhšie, preto ma zaujímajú názory tých, čo s tým majú aké-také skúsenosti.
ďakujem...
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 25 dní

Re: Očkujete svoje bábätká?

Neprečítaný príspevokod didulka » 13 Aug 2012, 17:48

Tu mas zlomok pribehov...
http://www.slobodavockovani.sk/pribehy/

Tu je nas pribeh...
http://www.slobodavockovani.sk/news/pod ... evenar-13/

Moja dcera uz viac ockovana nie je. A druhe dieta nebude vobec. Poucili sme sa na vlastnej kozi, bohuzial...
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Očkujete svoje bábätká?

Neprečítaný príspevokod TIA » 13 Aug 2012, 20:33

Lulu, na rozhodovanie si radsej sprav viac casu posunutim ockovania, kym nebudes mat viac informacii. Nazory inych mamiciek sice mozu byt zaujimave, ale moc Ti v rozhodovani nepomozu. Mala by si si poriadne vsetko nastudovat, aby si vedela do coho ides :D . Velmi napomocne Ti budu stranky http://www.slobodavockovani.sk. Taktiez si mozes prezriet temu "ockovanie", ktora tu na fore je a azurne ju doplna manof.

Ja som si o ockovani nezistovala nic. Proti chripke som sa nedavala ockovat uz roky, lebo som tomu neverila, ale ockovanie deti som nikdy nespochybnovala. Cirou nahodou to tak dopadlo, ze som sa cez toto forum dostala k informaciam na uz spominanej stranke http://www.slobodavockovani.sk, a tak sme okrem bcg vakciny uz malu nedali zaockovat ani ju nikdy ockovat nenechame. Ockovanie povazujem za nebezpecny hazard so zdravim a samozrejme za nechutny vynosny biznis pre farmaceuticke firmy.

Rozhodovanie nie je lahke, ale urcite spravite to co je pre Vas "spravne" a co Vam bude najviac vyhovovat ..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Očkujete svoje bábätká?

Neprečítaný príspevokod lulu » 14 Aug 2012, 16:52

ďakujem, na stárnke slobodavockovaní je toho spústu...
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 25 dní

Re: Očkujete svoje bábätká?

Neprečítaný príspevokod Marika » 14 Aug 2012, 19:41

svoje 2 staršie deti mám očkované, teraz však už tretie nedávam očkovať, ani nedokončujem staršie.je to humus,Nechcela by som riešiť nežiaduce učinky, čo sa nám chvala Bohu vyhlo, alle však si prečítaš niektoré príbehy tak uvidíš.Doočkovať sa dá, ale vziať späť už nie.
Marika
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 21 Máj 2012, 20:35
Počet detí: 4
1. dieťa: Dominik-15r
2. dieťa: Miriam-14r
3. dieťa: Lucinka uz v nebi
4. dieťa: Michaela
Rokov: 12 rokov, 1 mesiac, 10 dní
Môj status: ...byť sám sebou a nebyť sám...

Re: Očkujete svoje bábätká?

Neprečítaný príspevokod kinsi » 14 Aug 2012, 21:58

Ja by som Ti pre objektivitu doporučila doplniť i info z http://www.vakciny.net/pravidelne_ockov ... IDELNE.htm , aby si získala informácie i od zástancov očkovania a mohla si tým pádom urobiť vlastný názor.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 23 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 18 dní

Re: Očkujete svoje bábätká?

Neprečítaný príspevokod lulu » 15 Aug 2012, 09:19

Marika:
Keď si odmietla očkovanie, tak ako reagoval pediater? Čítala som, že nieje jeho povinnosťou neočkované dieťa nahlásiť. Mali ste ťahačky s úradmi?
Čítala som tiež, že pokuta je od nejahých 100 eur do niečo cez 300. V každom kraji to je asi iné. Vraj u nás by to malo byť okolo tých 300 eur. Tak neviem, či je to za každé očkovanie, ktoré odmietnem, alebo je to jednorázovo... Nejak som sa k tomu ešte nedostala, niet času...Každopádne pekný biznis je to...
Staršiu tiež už nedám asi očkovať. Od bábätka začala mať problémy s kožou, neskôr jej diagnostikovali atopický exém, po doktoroch sme sa ťahali od mala...
Keď tak spätne na to pomyslím, je dosť možné, že sú navine nejaké vakcíny. Narodila sa zdravá a už od pár mesiacov do nej dávali antibiotiká.... To jej tiež asi narušilo imunitu. Tak pri druhom rozmýšľam neočkovať a vyhýbať sa aj antibiobikám.
ďakujem za odpoveď :)
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 25 dní

Re: Očkujete svoje bábätká?

Neprečítaný príspevokod lulu » 15 Aug 2012, 09:21

Kinsi:
ďakujem za link... dúfam, že dnes už sa k tomu dostanem pri malej :)
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 25 dní

Re: Očkujete svoje bábätká?

Neprečítaný príspevokod tina » 15 Aug 2012, 10:56

lulu, nas maly je zaockovany, ale uz lutujem...mala som to odlozit, nechat si na to viac casu, aby som vedela aspon to co dnes... trvala by som minimalne na otestovani imunitneho statusu a na prevereni rizika crevnej dysbiozy analyzou mocu a stolice,(snivajte s nami :mrgreen: ) a dalej na zohladneni zdravotnej anamnezy, odvolavajuc sa na Dr. Natashu Campbell MD, MMedSci(neurologia), MMedSci(vyziva), ktora okrem ineho pise vo svojej knihe: "Novorodenec so znakmi exemu, astmy, traviacich problemov alebo akejkolvek inej poruchy, ktora by indikovala narusenu crevnu floru a imunitu, musi byt cervenym svetlom NEOCKOVAT."
mne sa paci postoj jednej mojej kamosky, ktora pediatricke povedala, ze neda svoje dieta zaockovat, pokial nebudu dokazy o bezpecnosti ockovania...
oni totiz niesu...lebo argument ze uz tisice deti po celom svete bolo ockovanych a su ok neobstoji, kedze choroby ako poruchy autistickeho spektra, poruchy pozornosti, dislexie, rozne exemy, alergie, atd... naberaju za posl. 40 rokov epidemiologicke rozmery. Jasne ze to nieje tak jednoduche, ze za vsetko moze ockovanie, ale ja myslim, ze v dnesnom prechemizovanom znecistenom svete treba davat pozor na kazdu dalsiu velku kvapku, hlavne ked je zbytocna, moze byt totiz posledna...
mna este asi najviac presvedcil nazor imunologicky Dr. Taťjany Obuchanyč :
http://www.slobodavockovani.sk/news/dr- ... uvod/#kap0
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Očkujete svoje bábätká?

Neprečítaný príspevokod Marika » 24 Aug 2012, 16:19

ahoj lulu. Naša mudr pediater mi hovorila, že niečo si prečítam na nete a už si myslím že všetko viem, atak blá blá.Ja som sa len popod nos usmievala, možno mala z toho nervy. Som jej hovorila, že nežiaducim učinkom može byť aj nedaj Bože smrť.A oni že nestrašte nás. Mne to pripadá choré. Potom že predsa celá Zamagura(tu bývam) je zdravá.Ale to by ste mali vidieť koľko ich chodí k alergologovi.Koľký majú astmu.Stašie deti mám tieč alergické, exemové,syn má psoriázu(je sice dedičná ale urychľovačom bolo očkovanie),všetko vidím až spätne,žiaľ.Možno tých čo nechodia by sa dalo aj na prstoch spočítať. Pokuta je za každý druh vakcíny, myslím. Spolu za všetky by to malo byť kolo 300€.Ja patrím pod PP, ideme na "pohovor" v septembri".A čo ma naštvalo,syn má slabú DMO.Je to kontraindikácia, a napriek tomu zaočkovaný.Sestra býva v BA a dala očkovať dieťa na kiahne a v tom čase bola tehotná.Bolo to už vidieť, a pokiaľ viem tak by sa nemalo očkovať na kiahne ak je matka tehotná.
A ak by už o to šlo, doožkovať sa dá vždy, ale vrátiť späť nie.
Marika
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 21 Máj 2012, 20:35
Počet detí: 4
1. dieťa: Dominik-15r
2. dieťa: Miriam-14r
3. dieťa: Lucinka uz v nebi
4. dieťa: Michaela
Rokov: 12 rokov, 1 mesiac, 10 dní
Môj status: ...byť sám sebou a nebyť sám...

Re: Očkujete svoje bábätká?

Neprečítaný príspevokod lulu » 26 Aug 2012, 21:25

Aj na mňa pôsobia doktori akí sú všetci vzdelaní, čo sa mi do toho staráme. Keď som bola na nožičkách u ortopéda a pýtala som sa načo treba viazať naširoko, keď to má ok, tak som dostala odpoveď "nediskutujeme!" Mi bolo z nich zle, malú som naširoko viazala iba dva krát, keď som tam bola na prehliadku. Keby som ju tam doniesla v jednej plienke, tak sa stavím, že by si niečo našli. Ale veď nech majú radosť mudrcovia!

Jedného krásneho dňa ich nebudeme vôbec potrebovať, ľudia nájdu súlad s prírodou a budú hľadať pomoc v nej. Neviem kedy to bude, ale bolo by to pekné :love:
Potom napíš ako ste dopadli na pohovore. Držím palec :goodjob:
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 25 dní

Re: Očkujete svoje bábätká?

Neprečítaný príspevokod Marika » 26 Aug 2012, 21:30

ja som tiež pomaly brala doktorov ako za polobohov.zo začiatku som mala z našej pediater aj strach, čo taká 20 ročná ku nej som si pripadala taká nič.Ale už po tých 10 rokoch som sa uchodila po dr. a mám ich dosť, tých vševediacich myslim.A najlepšie na tom je to, že vraj ked koncom roka štrajkovali dr tak bola menšia umrtnosť:-)
Marika
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 21 Máj 2012, 20:35
Počet detí: 4
1. dieťa: Dominik-15r
2. dieťa: Miriam-14r
3. dieťa: Lucinka uz v nebi
4. dieťa: Michaela
Rokov: 12 rokov, 1 mesiac, 10 dní
Môj status: ...byť sám sebou a nebyť sám...

Re: Očkujete svoje bábätká?

Neprečítaný príspevokod Mamusa1 » 13 Okt 2012, 20:02

tak a teraz som uz uplne prestrasena!!! ja byvam v UK a mam 9 mes. dcerku zatial sme ju dali ockovat lebo som netusila aky humac je v tom ale teraz ked bude mat rok maju jej dat MMR vakcinu akusi trojkombinaciu ale vela deti po nej zostalo autistickych a ja nechcem aby my moja zdrava dcerka ktora uz teraz je bystra a zive dietko zrazu ochorela a to este takto!!!! hladam ako sa tomu vyhnut zatial som vsak nenasla sposob. ak niekto viete poradit prosim dajte mi vediet.dakujem za kazdy napad.
Mamusa1
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 13 Okt 2012, 19:52

Re: Očkujete svoje bábätká?

Neprečítaný príspevokod Marika » 13 Okt 2012, 21:22

mamusa1,dobrý nick.neviem ako je to v UK, ale mmr je fakt o ničom,v letáku aj uvádzajú autizmus ako nežiaduci učinok.
a ked sa to tak vezme,mumps osýpky a ružienka-choroby ktoré som aspon ja v poho prekonala. osýpky neviem ale mumps a ružienku som mala.strašia nás takými somarinami.
Marika
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 21 Máj 2012, 20:35
Počet detí: 4
1. dieťa: Dominik-15r
2. dieťa: Miriam-14r
3. dieťa: Lucinka uz v nebi
4. dieťa: Michaela
Rokov: 12 rokov, 1 mesiac, 10 dní
Môj status: ...byť sám sebou a nebyť sám...

Re: Očkujete svoje bábätká?

Neprečítaný príspevokod itaka » 13 Nov 2012, 11:36

prosím o radu, mám ist s malym na prve ockovanie v 3.mesiaci a doktorka mi povedala že ak odmietnem musim jej podpisat akysi papier, mám ho podpísat? nabude to na skodu? a ked odmietnem podpisat co jej mam povdat že prečo odmietam?dakujem
itaka
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 13 Nov 2012, 11:31

Re: Očkujete svoje bábätká?

Neprečítaný príspevokod janka » 13 Nov 2012, 11:55

itaka, nechces vobec ockovat, ci to chces len posunut? Ak len posunut, ze kym bude malej imunitny system zrelsi, tak sa mozes vyhovorit, ze bola nedavno chora, mala horucku predvcerom, alebo ze bola v kontakte s chorym clovekom a teoreticky moze byt v inkubacnej dobe a ze teda v takej situacii ockovanie riskovat nebudes, ze to chces odlozit. Ja mladsiu (8m) este nemam vobec ockovanu, lebo sople, teploty, inkubacna doba...., v karte je zapis, ze ockovanie odlozene. Ak chces uplne odmietnut, tak asi bude treba nieco podpisat, len si dobre precitaj, co podpisujes, a je mozne, ze aj nejaka financna pokuta sa k tomu pridruzi.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Očkujete svoje bábätká?

Neprečítaný príspevokod lulu » 13 Nov 2012, 18:17

itaka: Nič nepodpisuj, ani ja som nepodpísala. Ja som chcela iba posúvať, ale už ma aj tak nahlásili a nič som nepodpísala, povedala som, že sme sa radili s právnikom, ten zakázal čokoľvek podpisovať.
Choď do voľnej diskusie, tam je téma právnická poradňa v súvislosti s očkovaním. Tam nájdeš viac, prípadne ti poradia:)
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 25 dní


Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron